Go Back   Forum 4Tuning > Tuning Motor & Mecanica > Dyno Tuning

Dyno Tuning Colectie de grafice Dyno: Afla cati cai au castigat altii in urma modificarilor, si cum.

Reply
 
Thread Tools
Old 18-02-13, 19:37   #1
B39738

Stage 5
 
B39738's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 1,215
Member of:
[Streetline-CCC]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Lupo TDI by CompleteCHIP

Lupo 1.4 benzina
Conversie la 1.9TDi ASZ realizata de proprietar
Turbina GTB2260VK
Soft CompleteCHIP

Datorita dificultatilor de ordin tehnic ( inclusiv ambreiajul care patineaza ) si pregatirii necorespunzatoare dpdv hardware a masinii, am fost nevoit sa ma opresc aici. In urma eventualelor imbunatatiri, poate se va opta pentru cresterea performantelor actuale.

Mai jos, graficul atasat:
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Lupo-page-001.jpg
Views:	436
Size:	217.2 KB
ID:	2694611  
__________________
Šjure: MY RENAULT5 AND MY KADETT TURBO WERE STATUS SYMBOLS, THEY WERE SYMBOLIZING ME BEING POOR.

www.completechip.ro
www.anulare-dpf.ro
B39738 is offline   Reply With Quote
Old 23-02-13, 15:12   #2
DEVIL's Style
BMW Driver

Stage 5
 
DEVIL's Style's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 2,476
Member of:
[BMW]
[Toyota]
Default Re: Lupo TDI by CompleteCHIP

Quote:
Originally Posted by B39738 View Post
Lupo 1.4 benzina
Conversie la 1.9TDi ASZ realizata de proprietar
Turbina GTB2260VK
Soft CompleteCHIP

Datorita dificultatilor de ordin tehnic ( inclusiv ambreiajul care patineaza ) si pregatirii necorespunzatoare dpdv hardware a masinii, am fost nevoit sa ma opresc aici. In urma eventualelor imbunatatiri, poate se va opta pentru cresterea performantelor actuale.

Mai jos, graficul atasat:

Pe cat de frumos graficul , pe atat de mare e surpriza celor care il vor vedea pe proprietarul cu lupo plecand ca din tun cu asa ceva de la semafor ! Destul de originala combinatia ! Cu fumul cum sta dragos? e ok?
__________________
DEVIL's Style is offline   Reply With Quote
Old 24-02-13, 09:09   #3
B39738

Stage 5
 
B39738's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 1,215
Member of:
[Streetline-CCC]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Lupo TDI by CompleteCHIP

Nu ar trebui sa dea cu fum (pe dyno am vazut foarte putin), sau poate da cel putin o urma de gaz de evacuare, nu e nicidecum o fumigena, acum totul tine si de rezolvarea celorlalte probleme tehnice ale masinii care nu mai cad in responsabilitatea mea. Partea mecanica nu imi apartine, eu nu i-am facut decat soft + reglaj VNT. Doar atat. Masina nu mai foloseste debitmetru, asta ca amanunt secundar, dar probabil cei avizati intuiau deja treaba asta.
B39738 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -