Go Back   Forum 4Tuning > www.4tuning.ro > ARHIVA > Arhiva evenimente > Legal-Racing > LR - viteza - Casa Poporului - 18.12.05

View Poll Results: Politia este?
Dusman! 64 88.89%
Prieten! 8 11.11%
Voters: 72. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 18-12-05, 23:34   #91
Ford_V6

Stage 5
 
Ford_V6's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 2,103
Member of:
[MERCEDES]
[FORD]
Default

200 sx a gresit f. mult pentru ca a accelerat dupa finish . . . . are o super masina dar . . .mai are de invatat sa o conduca

golful galben care a intrat in SGM . . . greseala de pilotaj 100 % . . .nici vorba de probleme de franare . . .din ce mi-au relatat cei ce au vazut pe viu evenimentul a fost 100 % eroare de pilotaj . .

Nu va mai luati de organizatori . . . Ce vina au ei ca anumiti soferi nu sunt in stare sa franeze de la 150-160 / h
__________________
punktsidelacapat.ro
Ford_V6 is offline   Reply With Quote
Old 18-12-05, 23:35   #92
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default

bah...tu te auzi ce spui ????
avea destul spatiu golfu pentru franare !!!!!
te doare bibilica ??? ce ai ?
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 18-12-05, 23:45   #93
XtremeClubEmotion

Stage 4
 
XtremeClubEmotion's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 174
Default

Nu inteleg de ce va certati?
Politia asteapta sa aiba cel mai mic motiv sa dea amenzi asta este adevarul ... si azi au gasit ocazia perfecta ...
XtremeClubEmotion is offline   Reply With Quote
Old 18-12-05, 23:59   #94
Ford_V6

Stage 5
 
Ford_V6's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 2,103
Member of:
[MERCEDES]
[FORD]
Default

era spatiu de franare destul => omul a gresit flagrant
Ford_V6 is offline   Reply With Quote
Old 19-12-05, 07:04   #95
COObra

Stage 5
 
COObra's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 1,460
Default

Quote:
nu vine cu masina de curse dar urcata pe o platforma.asta cer ei ;deci trebuie sa-ti mai platesti si o masina de remorcari ca sa poti sa te tragi daca nu ai o masina de strada
iote cum merg masinile de raliu la etapa. data de pe poza e corecta, ora nu ....era cam 8 dimineata. vezi si oglinda retrovizoare. aveam cam 120 si eram pe DN1......si nu i-a mai amendat nimeni si nu i-a pandit politia, si au fost cam 12 masini de raliu care se fugareau pe DN1.
si nu-s platforme.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	rally_108.jpg
Views:	144
Size:	554.1 KB
ID:	57934  
COObra is offline   Reply With Quote
Old 19-12-05, 07:56   #96
Ford_V6

Stage 5
 
Ford_V6's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 2,103
Member of:
[MERCEDES]
[FORD]
Default

masinile alea sunt inmatriculate (cel putin provizoriu ) si au toate modificarile omologate
Ford_V6 is offline   Reply With Quote
Old 19-12-05, 08:01   #97
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default

Chestia cu Raliul e discutabila, dca politia ar vrea le-ar lua tot, pt ca sunt mult mai modioficate decat se permite, rotile nu corespund, la noxe nu ar iesi, din pdv exterior la colajul de vopsele si colante sigur sunt inafara legi ...
Pentru uni muma pentru altii ciuma!
__________________
Professional DynoTuning
sebastian@racingcode.ro
0723691731

SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 19-12-05, 09:05   #98
Kane

Stage 4
 
Kane's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 184
Default

Poza aia probabil ca a fost facuta la Raliul Bucurestiului nu? Daca da atunci este normal sa nu fie duse pe platforme pt ca tocmai terminasera o proba si se indreptau catre alta. Si in campionatul mondial e la fel. Se considera facand parte din cursa pt ca, concurentii au la dispozitie un anumit timp sa ajunga de la o proba la alta.
Kane is offline   Reply With Quote
Old 19-12-05, 09:29   #99
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Kane\"
Poza aia probabil ca a fost facuta la Raliul Bucurestiului nu? Daca da atunci este normal sa nu fie duse pe platforme pt ca tocmai terminasera o proba si se indreptau catre alta. Si in campionatul mondial e la fel. Se considera facand parte din cursa pt ca, concurentii au la dispozitie un anumit timp sa ajunga de la o proba la alta.
Comletez ce ai spus, cu respectarea integrala a normelor privind circulatia pe drumurile publice si fara nici un rabat de la lege.
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 19-12-05, 09:39   #100
ducu

Vicepresedinte Insomnia Racing

Stage 4
 
ducu's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 230
Member of:
[Insomnia]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

Faza e ca nu trebuie sa dam in altzii ca sa ne facem noua drepatate...
Este foarte urit ca se fac astfel de diferentieri... dar problema nu cred ca tzine de un amarit de agent... ci de unde se impute pestele de obicei.
Nu stiu cum se poate sterge imaginea de infractori catalogata de oameni cu trese celor care participa la astfel de curse!
__________________
== EVO IX ==
=INSOMNIAC=
ducu is offline   Reply With Quote
Old 19-12-05, 09:56   #101
shadow

Presedinte AfterDark Racing

Stage 5
 
shadow's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 1,876
Member of:
[Moderators]
[AfterDark Racing]
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"ducu\"
dar problema nu cred ca tzine de un amarit de agent... ci de unde se impute pestele de obicei.
Iti dau totala dreptate, mie mi-a spus politistul in felul urmator:
\"Sunt comandatii putin mai sus, TREBUIE sa dam amenzi\"
shadow is offline   Reply With Quote
Old 19-12-05, 10:43   #102
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default

dati-i mah in fripturile lor de kknari...(scuzati-mi expresia)

asta e : a fost zi de incasari pentru ei !
au cautat banutzii !!!!
asta e romanashul frate...

afara cand fac legale, se duc cu masini NEOMOLOGATE !...bineinteles...sunt trasi pe dreapta, dar demonstreaza prin biletul de participare ca se duc acasa !!!!

Biletul e valabil 2 ore pentru cei din orasul gazda a competitiei -> daca vin altii din alt oras, le da ragaz aprox 10 ore...nu stiu exact !
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 19-12-05, 10:57   #103
COObra

Stage 5
 
COObra's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 1,460
Default

ce am vrut sa arat cu poza aia este ca si masini care participa la competitii profesioniste se deplaseaza in tara asta amarata pe roti. bineinteles ca-s omologate modificarile dar nu cred ca de RAR ci de federatia de automobilism (pt ca trebuie sa se incadreze in niste norme)
Quote:
rotile nu corespund
daca nu ma inseala memoria emanuel ilina avea 205/50/15 pe evo ceea ce cred ca cam aproape de realitate (oricum nu mai tin bine minte)
din punct de vedere al securitatii masinile alea corespund cred mai mult decat ale noastre.
oricum ideea de la care s-a plecat era ca masinile de competite se deplaseaza pe platforme - nu intotdeauna.
COObra is offline   Reply With Quote
Old 19-12-05, 13:36   #104
Carmen

Stage 5
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 492
Member of:
[Extreme Racing]
Default

HAHA, super tare poza COObra! Daca mai ai, trimite-mi si mie pliz! Misto se vede Daurette in retrovizoare.
Carmen is offline   Reply With Quote
Old 19-12-05, 13:53   #105
Carmen

Stage 5
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 492
Member of:
[Extreme Racing]
Default

Tocmai m-a sunat tipul care se vede in oglinda si Sebastian, m-a rugat sa-ti spun ca el a dat cu 76 in radar aproape de Piata Romana, deci stai linistit, n-a fost politia muma...
Federatia se ocupa de aprobari pt circulatia pe drumurile publice(nu numai pe probele de concurs, unde drumurile sunt inchise) in regim de etapa, fiind un traseu bine stabilit, iar regulile de circulatie imperative. Oamenii aia nu circula de capul lor prin orase, au un drum de la care nu au voie sa se abata, o sa scanez mai tarziu cateva pagini dintr-un road book sa vedeti cum arata...
Carmen is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -