Go Back   Forum 4Tuning > www.4tuning.ro > ARHIVA > Arhiva evenimente > Legal-Racing > LR - viteza - Casa Poporului - 18.12.05

View Poll Results: Politia este?
Dusman! 64 88.89%
Prieten! 8 11.11%
Voters: 72. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 18-12-05, 15:51   #16
scorpio GL

Stage 5
 
scorpio GL's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 2,652
Default

Se putea intampla oricui sa se loveasca, probabil ca daca avea un BMW sau Subaru noi, nu il mai acuza nimeni.
scorpio GL is offline   Reply With Quote
Old 18-12-05, 15:51   #17
RoSonic
4 Speed Squad Member

Stage 5
 
RoSonic's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 5,778
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[4 Speed Squad]
[Observator 4tuning]
[REDACTOR 4TUNING]
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default

Impresia: Cursa OK.
Pacat ca nu am apucat sa ma dau decat de 3 ori... si la 2 din curse mi s-a oprit turbina


ps: Amenzi pentru ce s-au dat??? Fara motiv??
RoSonic is offline   Reply With Quote
Old 18-12-05, 15:53   #18
Lucian

Stage 5
 
Lucian's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 5,034
Member of:
[Streetline-CCC]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"scorpio GL\"
Se putea intampla oricui sa se loveasca, probabil ca daca avea un BMW sau Subaru noi, nu il mai acuza nimeni.
Cum sa nu-l mai acuze nimeni ?
Lucian is offline   Reply With Quote
Old 18-12-05, 15:53   #19
tng
Observator 4tuning

Stage 5
 
tng's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 5,936
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[Virtual Tuning]
[Opel]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"RoSonic\"
Amenzi pentru ce s-au dat??? Fara motiv??
pt ca se incercau niste intoarceri pe acea piatra cubica, cu toate ca in acea zona nu erau oameni, decat putine masini

Nush ce s-a intamplat dar si acel Nisan negru a cam scos fum tare la final si a facut manevra brusca
__________________


Toata lumea e "illest" acum, insa doar pe stickere
"low&slow" dar mai mult slow decat low
Euro Corsa C
tng is offline   Reply With Quote
Old 18-12-05, 15:54   #20
peter

Stage 5
 
peter's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,588
Member of:
[Xtreme Club Emotion]
[Hyundai]
[VW]
[SKODA]
Default

din cate am citit pana acuma....a fost destul de naspa ? ....
cum s-a intaplat accidentu....ca poate si altii vor sa stie...care nu au fost prezenti la cursa..
__________________
Consiliere achizitie auto
peter is offline   Reply With Quote
Old 18-12-05, 15:54   #21
shadow

Presedinte AfterDark Racing

Stage 5
 
shadow's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 1,876
Member of:
[Moderators]
[AfterDark Racing]
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"sil4tuning\"
ai ma ce sa mai acum ... a fost frumos ....sa distrat toata lumea
sincer ......mare pacat ca sa intrerupt ....cea mai mare distractie am ratat-o din cauza accidentului ...in fine ...bine ca nu a fost nimeni ranit
SUPER DISTRACTIE!!!!
Tu te-ai dat????
Sa stai degeaba de iti vin spumele, la un moment dat am vrut sa plec!!!
In afara banilor cheltuiti pe cursa sa vina un politist la sf cand plecam sa inceapa sa imi zica: n-ai nr pe fata (raspuns: il pun acum, debia am tras pe dreapta), nu aveai centura, mi s-a parut mie sau vb la mobil, ai folie pe geamurile din spate!!!
SUPER MARFA!!!
__________________
De vanzare: Honda Civic Type R FN2 2.0 i-VTEC: https://forum.4tuning.ro/191-bazar-au...ml#post3673736

shadow is offline   Reply With Quote
Old 18-12-05, 15:57   #22
sil4tuning

Purtator cuvant SUN RACERS

Stage 5
 
sil4tuning's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 4,847
Member of:
[Sun Racers]
[Opel]
Default

nu m-am dat shadow _ nu m-am dat .....dar crede-ma ca majoritatea cunoscutilor le-a placut si faza cu poltia .......asta e ...se stia ca sunt bulache ...
__________________

CDTI
sil4tuning is offline   Reply With Quote
Old 18-12-05, 15:59   #23
Lao

Stage 5
 
Lao's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 1,205
Member of:
[Extreme Racing]
Default

Poate cineva să dea detalii despre accident?
Lao is offline   Reply With Quote
Old 18-12-05, 16:01   #24
shadow

Presedinte AfterDark Racing

Stage 5
 
shadow's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 1,876
Member of:
[Moderators]
[AfterDark Racing]
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Lao\"
Poate cineva să dea detalii despre accident?
Un golf galben a franat violent si a facut POC in SGM!!!
THE END!!!
shadow is offline   Reply With Quote
Old 18-12-05, 16:02   #25
200SX
4 Speed Squad Member

Stage 5
 
200SX's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 5,015
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

Se pare ca trebuie sa-mi cer scuze fata de organizatori pentru \"11.Atitudine nesportiva – ELIMINARE CONCURS \" am fost un pic contrariat ca am fost eliminat intrucat am crezut ca am fost eliminat pentru \"4. Nerespectarea culoarului de concurs – ANULARE MANSA\" dar se pare ca ati avut motiv sa ma eliminati.

o singura intrebare am in caz ca sunt eliminat... pot sa las masina altui concurents, daca el a fost inscris cu o masina identica ca a mea, adica sa il las pe concurentul cu 200SX-ul rosu sa concureze in continuare cu masina mea?

Pt. cei care se intreba ce am facut: m-am dat cu KWX la finish KWX era in fata, am mai accelerat aproximativ 10-20 metrii (hai 20 ca sa nu carcotesca nimeni) (as putea spune ca aicea am dat dovada de \"Atitudine nesportiva\" in fine regretele sunt tardive) am franat, mi s-a parut spatiul de franare prea putin, am franat brusc (am blocat rotile m-am dus drept pe culoarul meu era un seat leon rosu cu numere de Ilfov din cate am vazut ) cand am ajuns aprope de seatul rosu am trecut pe banda lui KWX care era libera si m-am oprit inainte sa ajung la gard/masina de pompieri.
Ah si la final mi-a cerut politia actele si mi-au notat datele, n-am inteles de ce da rnu conteaza puteau sa-mi ia numarul si aflau singuri datele care le vroiau, in fine treba lor.

fumul negru a ramas de la cauciucuri, asta e in mare povestea cu patania mea.

Tot ce pot sa zic e ca imi cer scuze fatza de KWX ca am intrat pe culoarul lui si ii multumesc ca m-a lasat sa intru, si-l felicit pentru cursa, si fatza de organizatori pentru ca pana nu am ajuns acasa si am citit regulamentul am avut convingerea ca am fost eliminat pe nedrept.

Totusi daca se poate as vrea sa stiu si parerea lor exacta cu motivul eliminarii, cred totusi ca daca spatiul de dupa finish ar fi fost mai mare, acesta problema nu ar fi aparut si faptul ca nu am franat fix dupa cei 400m nu ar fi fost observat de nimeni si catalogat ca atitudine nesportiva, si asta cu atitudinea nesportiva o presupun eu ca alt motiv nu vad care ar putea sa fie conform regulamentului.
200SX is offline   Reply With Quote
Old 18-12-05, 16:03   #26
orlando

Stage 5
 
orlando's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 2,595
Member of:
[Hyundai]
Default

ce sa zic...cea mai proasta cursa LR...s-a incercat ceva frumos dar degeaba!intradevar ideea in sine era foarte buna dar nu exista o cursivitate a curselor uni stateau la finish altzi la start...si plus ca am stat pana la 1 si ceva ca sa inceapa cursa...
in legatura cu incidentul provocat de acel Golf 1 da intradevar vina era a shoferului din Golf ptr ca daca ai performante mai bune normal si franele trebuie skimbate....pune pe un subaru tamburi...si imi pare rau pentru robert kiar saracu ma uitam la el si era trist cand se uita la mashina...avand in vedere ca a investit atata pasiune si munca in ea...si sa vina sa tzi-o faca unu asa cum a facut-o...
pe baneasa eu zic ca sunt mai frumoase cursele...nush fata de ultima cursa de la baneasa asta nu a fost o cursa...imi pare rau ca nu a mai continuat si initiativa celor de la 4tuning cu Necrutatori...dar asta e oricine putea sa pateasca asa ceva...
eu sunt de parere ca la curse este destula debandada...in sensul ca cei care participa nu ar trebui sa se harjoneasca pe traseul de intoarcere sa faca show ptr ca si aceste manevre sunt riscantte...ar trebui sa se impuna un regulament strict iar cel care nu il respecta sa nu mai vina la intrecerile sportive...
orlando is offline   Reply With Quote
Old 18-12-05, 16:08   #27
shadow

Presedinte AfterDark Racing

Stage 5
 
shadow's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 1,876
Member of:
[Moderators]
[AfterDark Racing]
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"200SX\"
Se pare ca trebuie sa-mi cer scuze fata de organizatori pentru \"11.Atitudine nesportiva – ELIMINARE CONCURS \" am fost un pic contrariat ca am fost eliminat intrucat am crezut ca am fost eliminat pentru \"4. Nerespectarea culoarului de concurs – ANULARE MANSA\" dar se pare ca ati avut motiv sa ma eliminati.
Pai tu teoretic nu ai parasit culoarul tau chiar l-ai mentinut f bine!!!
Doar ca toti cei de pe margine inghetase-ra cand au vazut ce frana ai pus (printre care si eu), toti au crezut ca o sa pierzi controlul.
shadow is offline   Reply With Quote
Old 18-12-05, 16:22   #28
tng
Observator 4tuning

Stage 5
 
tng's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 5,936
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[Virtual Tuning]
[Opel]
Default

Sarind peste lucrurile astea ...... a facut Subaru Lambo`u ?
M-a uns la suflet cand auzeam la schimbatul vitezelor \"tzsss\"
tng is offline   Reply With Quote
Old 18-12-05, 16:29   #29
MadMax

Stage 2
 
MadMax's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 51
Default

Cea mai proasta cursa cu stampila LR. Asteptare multa in frig, nu s-a stiut cand a inceput efectiv cursa, masinile nu au fost chiar asa de multe pe cat se anunta (de ex la curse de pe Baneasa au depasit 100 la nr). Aceeasi problema obsesiva a LR-ului de a nu anunta castigatorul publicului, in special la start, unde nici dracu nu vede pana la Finish. Ar fi bine sa preia exemplul curselor de la Craiova, unde castigatorul este anuntat cu un steag ridicat. Accidentul este regretabil, insa a aratat LR-ului ca se poate intampla asa ceva si la ei in curte, nu numai la altii, deci critica unei anumite persoane din LR nu ajuta la nimic.
A lipsit sonorizarea, niscaiva tarabe cu ceai cald si cafea, cronometrarea si lista ar mai continua.
Nu putem sa spunem decat ca ne bucuram de fiecare cursa, in felul nostru special, insa perpetuarea unor greseli nu e sanatoasa si arata ca undeva mai trebuie lucrat.

PS: Nu pot trece cu vederea masina de Militie postata la Finish, cu radarul pe masinile concurente. La ce a ajutat? Sau...
__________________
IN SPEEDO VERITAS...
MadMax is offline   Reply With Quote
Old 18-12-05, 16:32   #30
shadow

Presedinte AfterDark Racing

Stage 5
 
shadow's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 1,876
Member of:
[Moderators]
[AfterDark Racing]
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"MadMax\"
PS: Nu pot trece cu vederea masina de Militie postata la Finish, cu radarul pe masinile concurente. La ce a ajutat? Sau...
Tu d c crezi ca maj isi scot nr de inmatriculare!!!
shadow is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -