Go Back   Forum 4Tuning > www.4tuning.ro > ARHIVA > Arhiva evenimente > Logan tuning TEST by 4tuning

Reply
 
Thread Tools
Old 21-10-05, 03:35   #1
Gratzian
Administrator

Stage 5
 
Gratzian's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 4,465
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default AT project

prima poza
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	at_819.jpg
Views:	790
Size:	124.5 KB
ID:	47010  
Gratzian is offline   Reply With Quote
Old 21-10-05, 10:11   #2
T@zMania

Stage 5
 
T@zMania's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 3,341
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[RENAULT]
[4Rally]
Default

un proiect ambitzios.putzin mai multa atentzie la detalii nu ar fi stricat.daca privesti atent gasesti multe ''defecte''.pare lucrata in graba...in rest mie chiar mi-a placut....
__________________
T@zMania is offline   Reply With Quote
Old 21-10-05, 12:30   #3
B|shOp-VR6

Stage 5
 
B|shOp-VR6's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,142
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Anonymous Motorsport ]
Default

De la departe pare foarte bine realizata... dar parca sunt mici amanunte trecute cu vederea. Mie unul nu-mi place cum sunt realizare pragurile si spoilere, in sensul ca sunt prea iesite in afara masinii, mai ales la extremitate (langa roti). Parca ar fi fost mai profesional daca ar fi fost scoase pana la nivelul aripilor.
De asemenea la grila e o fanta prea mare intre capota si ea.

Ah.. si am mai vazut in alta poza ca are si o priza de aer pe capota... Banuiesc ca e falsa si cred ca s-a urmarit linia de Subaru.
__________________


VW Vento VR6 2800cc - First Love
BMW E46 - Almost ready
B|shOp-VR6 is offline   Reply With Quote
Old 21-10-05, 16:46   #4
blowwind
Observator 4tuning

Stage 5
 
blowwind's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4,034
Member of:
[Observator 4tuning]
[VW]
[Honda]
[Street Zone]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"B|shOp-VR6\"
De la departe pare foarte bine realizata... dar parca sunt mici amanunte trecute cu vederea. Mie unul nu-mi place cum sunt realizare pragurile si spoilere, in sensul ca sunt prea iesite in afara masinii, mai ales la extremitate (langa roti). Parca ar fi fost mai profesional daca ar fi fost scoase pana la nivelul aripilor.
De asemenea la grila e o fanta prea mare intre capota si ea.

Ah.. si am mai vazut in alta poza ca are si o priza de aer pe capota... Banuiesc ca e falsa si cred ca s-a urmarit linia de Subaru.

hmm...si in varianta virtuala exista priza de aer de pe capota ...daca imi aduc aminte.......cica e functionala
blowwind is offline   Reply With Quote
Old 21-10-05, 16:55   #5
SpeedeR

Stage 5
 
SpeedeR's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 2,156
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default

nu imi place deloc..
prea exagerat si total nepotrivit pt o masina mai modesta cum e loganu
SpeedeR is offline   Reply With Quote
Old 21-10-05, 21:15   #6
orlando

Stage 5
 
orlando's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 2,595
Member of:
[Hyundai]
Default

un proiect indraznetz pot spune...dar parca era mai frumos daca ramanea virtual...
parca pra s-a exagerta cu buza spoilerului si tendintza sa crezi daca o vezi ca este o mashina de la dezapezire...
motorul spre deosebire de cel de la pilot este 1.6
neoanele sunt deja nishte banalitatzi...
per total imi doream sa nu o vad...nu zic ca este urata sau este kitch dar parca are asa ceva urat la ea...daca era mai lasata mashina parca se mai skimba ecuatzia...
orlando is offline   Reply With Quote
Old 22-10-05, 18:18   #7
Danny-future STN
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
Danny-future STN's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 633
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"orlando\"
un proiect indraznetz pot spune...dar parca era mai frumos daca ramanea virtual...
parca pra s-a exagerta cu buza spoilerului si tendintza sa crezi daca o vezi ca este o mashina de la dezapezire...
motorul spre deosebire de cel de la pilot este 1.6
neoanele sunt deja nishte banalitatzi...
per total imi doream sa nu o vad...nu zic ca este urata sau este kitch dar parca are asa ceva urat la ea...daca era mai lasata mashina parca se mai skimba ecuatzia...
Esti cam ratacios cand zici ca nu iti doreai sa o vezi ........Ai dreptate in privintza spoilerului, s-a exagerat(destul de mult) in privintza acelei \"buze\"
Neoanele, nu stiam ca are, dar oricum dau bine noaptea
Motorul reprezinta un avantaj spre deosebire de cel de pe masina celor de la Pilot
Interiorul destul de reusit in ansamblu, desi volanul dupa parerea mea trebuia schimbat, nu vopsit , dar asta tzine de gusturi, probabil s-a vrut sa se mentina cat mai multe elemente originale pe el
__________________
Danny-future STN is offline   Reply With Quote
Old 23-10-05, 14:05   #8
Zerofast

Stage 5
 
Zerofast's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 853
Member of:
[Crazy Drivers]
Default

un proiect reusit...daca punea si liniile era perfect ii dadea alt aspect
Zerofast is offline   Reply With Quote
Old 23-10-05, 15:04   #9
mtg

Stage 3
 
mtg's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 132
Default

Frumos,spatele imi place foarte mult,in fatza singurul lucru care nu imi place este prelungirea spolerului in asa fel incat are aspect de plug de zapada,fara chestia aia ar fi aratat mult mai bine.
__________________
2.0TFSI 335HP
mtg is offline   Reply With Quote
Old 03-12-05, 01:16   #10
TopArt
Registered

Stage 5
 
TopArt's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 607
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"T@zMania\"
daca privesti atent gasesti multe ''defecte''
din fericire pt. mine, s-au remediat. masina e acum intr-o faza intermediara, finisata + revopsita + tribale. perfect functionala. varianta finala, la primavara

Quote:
Originally Posted by \"B|shOp-VR6\"
si am mai vazut in alta poza ca are si o priza de aer pe capota... Banuiesc ca e falsa si cred ca s-a urmarit linia de Subaru.
priza nu e falsa, e perfect functionala... de \"deformatie\" mi-s si injiner cu diploma

Quote:
Originally Posted by \"SpeedeR\"
prea exagerat si total nepotrivit pt o masina mai modesta cum e loganu
asta a fost ideea. EXTREM. chiar si loganul se preteaza la asa ceva rezultatul e vizibil si palpabil. nu mai fiti ingusti

Quote:
Originally Posted by \"orlando\"
daca era mai lasata mashina parca se mai skimba ecuatzia...
cum apar amortizoarele BILSTEIN in Romania, cum vor fi asezate in rand cu arcurile Eibach deja prezente. De-aia pare inalta, pt. ca n-are solutia completa. Arcurile Eibah sunt \"destepte\" si \"simt\" amortizoarele stock. Logic.

Quote:
Originally Posted by \"Danny-future STN\"
Interiorul destul de reusit in ansamblu, desi volanul dupa parerea mea trebuia schimbat, nu vopsit , dar asta tzine de gusturi, probabil s-a vrut sa se mentina cat mai multe elemente originale pe el
interiorul e total schimbat acum. piele, piele si iar piele. piste tot

Quote:
Originally Posted by \"Zerofast\"
daca punea si liniile era perfect ii dadea alt aspect
perfect de acord. a fost insa dorinta clientului sa nu aiba dungi. de-aia am restilizat tribalele de pe cel galben si momentan sunt pe modelul real, fioroase foc

Quote:
Originally Posted by \"mtg\"
Frumos,spatele imi place foarte mult,in fatza singurul lucru care nu imi place este prelungirea spolerului in asa fel incat are aspect de plug de zapada,fara chestia aia ar fi aratat mult mai bine
ce sa-i faci taica ? repet, design EXTREM, aerodinamica FOARTE STUDIATA, in programe speciale, CATIA si Ansys. Nici nu stii cat de mult ajuta aerodinamica in stabilirea performantelor masinii. enorm
TopArt is offline   Reply With Quote
Old 03-12-05, 02:42   #11
Lao

Stage 5
 
Lao's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 1,205
Member of:
[Extreme Racing]
Default

Bună gagica. De ea nu zice nimeni nimic? Chiar aşa?! :P
Lao is offline   Reply With Quote
Old 04-12-05, 23:04   #12
TopArt
Registered

Stage 5
 
TopArt's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 607
Default

Quote:
Originally Posted by \"Lao\"
Bună gagica. De ea nu zice nimeni nimic? Chiar aşa?! :P
pai ce-astepti ?
TopArt is offline   Reply With Quote
Old 10-12-05, 11:26   #13
SDrg

Stage 2
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 67
Default

Frumoasa, cu o singura precizare, nu-mi dau seama din poza...Spoilerul fata, vine in partea de jos in prelungirea pragurilor? Asa ar fi frumos...
Acum 2 intrebari:
1) Cat a costat?
2) S-a facut ceva si la interior?
__________________
Parerile sunt ca fundurile, toata lumea are una...
SDrg is offline   Reply With Quote
Old 11-12-05, 23:43   #14
TopArt
Registered

Stage 5
 
TopArt's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 607
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"SDrg\"
Frumoasa, cu o singura precizare, nu-mi dau seama din poza...Spoilerul fata, vine in partea de jos in prelungirea pragurilor? Asa ar fi frumos...
Acum 2 intrebari:
1) Cat a costat?
2) S-a facut ceva si la interior?
Bineinteles, pragurile sunt prelungite si pe spoilerul spate si pe spoilerul fata, pt. o unitate stilistica a design-ului. Si eu, ca multi altii, asteptam de mult pozele, pt. a fi vazuta din mai multe unghiuri.

Sa-ti raspund la intrebari:
1) Destul de mult, daca ne raportam la Logan dar destul de putin daca ne raportam la unicitatea acestui proiect si dotarile prezente pe el.

2) Bineinteles. Spre deosebire de varianta prezentata la SIAB, acum pot zice ca sunt pe deplin satisfacut. Piele in doua nuante peste tot (bord, usi integral, scaune fata, bancheta, colac volan, plafoniera, montanti), multimedia (CD/radio, DVD player, monitor in plafon, linie boxe schimbata, tweeter-e, subwoofer-e, statie amplificare, condensatori), elemente plastic vopsite de asemenea in concordanta cu cele doua nuante.
TopArt is offline   Reply With Quote
Old 12-12-05, 06:53   #15
BMWfan

Stage 5
 
BMWfan's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 1,147
Member of:
[Crazy Drivers]
[Virtual Tuning]
Default

mie imi place este bine pt inceput
o intrebare =oglinzile au ramas aceleasi si doar le-ai vopsit sau le-ai schimbat?
BMWfan is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -