Salut...Numele meu este Stefan a.k.a. Drifter and I'm 12years old...Tocmai m-am mutat in canada si I like car drawings a lot aici va voi prezenta cateva din desenele...nu sunt cele mai perfecte si stiu ca mai am nevoie sa invat...daca ma puteti ajuta cu niste sfaturi as fi tare bucuros....desenel sunt in ordinea in care le-am facut
ooo...si sa lamurim ca eu nu practic copiatul...totul e freehand si din capul meu
Salut...Numele meu este Stefan a.k.a. Drifter and I'm 12years old...Tocmai m-am mutat in canada si I like car drawings a lot aici va voi prezenta cateva din desenele...nu sunt cele mai perfecte si stiu ca mai am nevoie sa invat...daca ma puteti ajuta cu niste sfaturi as fi tare bucuros....desenel sunt in ordinea in care le-am facut
ooo...si sa lamurim ca eu nu practic copiatul...totul e freehand si din capul meu
hai da'i bice canadiene ( imi poti face si mie rost de un tricou cu lemieux ) pana acum perspectiva ta 3D sufera ceva..dar in 3 luni de intensive traing totul se rezolva,,
din pacate nu pot....si ms...am sa tin cont de asta...acu cu scoala asta ii foarte usoara ( pe langa faptu ca am ntrecut din clasa a 5 in a 7a) sper sa am mai mult timp sa desenez...ms si bafta
din pacate nu pot....si ms...am sa tin cont de asta...acu cu scoala asta ii foarte usoara ( pe langa faptu ca am ntrecut din clasa a 5 in a 7a) sper sa am mai mult timp sa desenez...ms si bafta
pornesti de la chestii simple.. cuburi,paralipideduri etc.. si pe urma te mai complici cu puncte de fuga, hasuri.. umbre.. a.. si poti sa'ti tragi de maneca profesorul de desen sa te mai invete cate ceva ca d'aia il tine statul in functie.. eu asa am facut
ms mult pt sfat...am sa incerc sa ma perfectionez...elipsele sunt ok...ca io ziceam ca am probleme mai mari la roti decat la perspectiva...ms mult si....respect!
Member of: [Freehand Design Usergroup] [Virtual Tuning 3D] [Fiat] [VW] [Old School Cars]
Re: DriftDesign12
elipsele sunt bune...ca sunt rotunde..nu sunt deformate... da la majoritatea desenelor sunt puse gresit... adica unele masini par desenate din mai multe unghiuri si apoi unite...
Member of: [Moderators] [Crazy Drivers] [Freehand Design Usergroup] [VW]
Re: DriftDesign12
la proportii in primul rand. rotile ar trebui sa aibe intre ele o distanta egala cu diametru a 3 roti (in general - cu aproximatie). sper ca ai inteles. spor al treaba!
dap...am inteles aproximativ dar la care te referi??? la vederea perspectiv a sau la aia din spate...daca te referi la ai din perspectiva io am vrut-o sa fie mai mica adica mai compacta ca sa se strecoare prin parcarile astea super aglomerate
o...si nissan-u asta l-am facut tot in parcarea de la scoala...ma plictiseam teribil si uite ce mi-a iesit....era stock dar l-am facut sa semene macar putin cu varianta nismo......nu prea imi place cum a iesit spoileru din fata dar asta e