Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Freehand - Desene de mana (https://forum.4tuning.ro/163-freehand-desene-mana.html)
-   -   DriftDesign12 (https://forum.4tuning.ro/163-freehand-desene-mana/91272-driftdesign12.html)

DriftDesign12 18-09-08 23:10

DriftDesign12
 
5 Attachment(s)
Salut...Numele meu este Stefan a.k.a. Drifter and I'm 12years old...Tocmai m-am mutat in canada si I like car drawings a lot :D aici va voi prezenta cateva din desenele...nu sunt cele mai perfecte si stiu ca mai am nevoie sa invat...daca ma puteti ajuta cu niste sfaturi as fi tare bucuros....desenel sunt in ordinea in care le-am facut;)
ooo...si sa lamurim ca eu nu practic copiatul...totul e freehand si din capul meu:!:

Darius DMS 19-09-08 22:42

Re: DriftDesign12
 
frumos driftdesign....spor la treaba in ontinjuare si....nimeni nu a zis nimic ca e tras la indifo...deci,noroc;)

DriftDesign12 19-09-08 22:55

Re: DriftDesign12
 
ms....ma-m uitat p desenele tale si e destul de bn

Naitzu 20-09-08 01:35

Re: DriftDesign12
 
Quote:

Originally Posted by DriftDesign12 (Post 1762615)
Salut...Numele meu este Stefan a.k.a. Drifter and I'm 12years old...Tocmai m-am mutat in canada si I like car drawings a lot :D aici va voi prezenta cateva din desenele...nu sunt cele mai perfecte si stiu ca mai am nevoie sa invat...daca ma puteti ajuta cu niste sfaturi as fi tare bucuros....desenel sunt in ordinea in care le-am facut;)
ooo...si sa lamurim ca eu nu practic copiatul...totul e freehand si din capul meu:!:

hai da'i bice canadiene ( imi poti face si mie rost de un tricou cu lemieux :oops: ) pana acum perspectiva ta 3D sufera ceva..dar in 3 luni de intensive traing totul se rezolva,,

DriftDesign12 20-09-08 02:02

Re: DriftDesign12
 
din pacate nu pot....si ms...am sa tin cont de asta...acu cu scoala asta ii foarte usoara ( pe langa faptu ca am ntrecut din clasa a 5 in a 7a) sper sa am mai mult timp sa desenez...ms si bafta

Naitzu 20-09-08 10:20

Re: DriftDesign12
 
Quote:

Originally Posted by DriftDesign12 (Post 1765043)
din pacate nu pot....si ms...am sa tin cont de asta...acu cu scoala asta ii foarte usoara ( pe langa faptu ca am ntrecut din clasa a 5 in a 7a) sper sa am mai mult timp sa desenez...ms si bafta

pornesti de la chestii simple.. cuburi,paralipideduri etc.. si pe urma te mai complici cu puncte de fuga, hasuri.. umbre.. a.. si poti sa'ti tragi de maneca profesorul de desen sa te mai invete cate ceva ca d'aia il tine statul in functie.. eu asa am facut :-)

DriftDesign12 20-09-08 15:58

Re: DriftDesign12
 
da....pai asta creca am sa fac...ms din nou pentru sfaturi....

no limits design 20-09-08 19:50

Re: DriftDesign12
 
ai probleme de perspectiva si de proportii.....dar deseneaza cat mai mult si ai sa vezi k o sa te descurci foarte bine

DriftDesign12 20-09-08 19:59

Re: DriftDesign12
 
ms mult pt sfat...am sa incerc sa ma perfectionez...elipsele sunt ok...ca io ziceam ca am probleme mai mari la roti decat la perspectiva...ms mult si....respect!

mba 20-09-08 21:41

Re: DriftDesign12
 
elipsele sunt bune...ca sunt rotunde..nu sunt deformate... da la majoritatea desenelor sunt puse gresit... adica unele masini par desenate din mai multe unghiuri si apoi unite...

DriftDesign12 20-09-08 22:28

Re: DriftDesign12
 
ms pentru sfat...si mie mi-se pare ca sunt putin aiurea da nu prea stiu cum sa le schimb si le las asa...o sa incerc sa ma corectez ;)

Ace Axel 21-09-08 17:06

Re: DriftDesign12
 
Salut si bine ai venit! incearca sa treci p la sectiunea de tutoriale, poate te mai ajuta! bafta!

DriftDesign12 21-09-08 18:08

Re: DriftDesign12
 
1 Attachment(s)
thx mult...asta cred ca si o sa fac......


Din plictiseala uite ce mi-a iesit....stiu ca nu-i perfect dar la asta nu-mi dau seama la ce tre sa mai lucrez....:D

Ace Axel 22-09-08 15:42

Re: DriftDesign12
 
la proportii in primul rand. rotile ar trebui sa aibe intre ele o distanta egala cu diametru a 3 roti (in general - cu aproximatie). sper ca ai inteles. spor al treaba!

DriftDesign12 23-09-08 00:01

Re: DriftDesign12
 
1 Attachment(s)
dap...am inteles aproximativ dar la care te referi??? la vederea perspectiv a sau la aia din spate...daca te referi la ai din perspectiva io am vrut-o sa fie mai mica adica mai compacta ca sa se strecoare prin parcarile astea super aglomerate :D


o...si nissan-u asta l-am facut tot in parcarea de la scoala...ma plictiseam teribil si uite ce mi-a iesit....era stock dar l-am facut sa semene macar putin cu varianta nismo......:oops::oops:nu prea imi place cum a iesit spoileru din fata:oops::oops: dar asta e :D:o


All times are GMT +2. The time now is 06:43.

- Copyright 2026 4Tuning