Go Back   Forum 4Tuning > Car Styling > Tuning Design - Virtual Tuning > Virtual Tuning 3D

View Poll Results: Voteaza care iti place mai mult
Lucrarea A 32 9.67%
Lucrarea B 45 13.60%
Lucrarea C 16 4.83%
Lucrarea D 2 0.60%
Lucrarea E 1 0.30%
Lucrarea F 69 20.85%
Lucrarea G 5 1.51%
Lucrarea H 85 25.68%
Lucrarea I 54 16.31%
Lucrarea J 22 6.65%
Voters: 331. You may not vote on this poll

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 15-01-08, 13:36   #46
blad

Stage 4
 
blad's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 217
Default Re: 4T 3D Car Battle - Editia 2

a lui ruver e cea mai tare !!!!!!! votati pe ruver:P
blad is offline  
Old 15-01-08, 13:42   #47
*-_Speed_-*
VW Driver

Stage 5
 
*-_Speed_-*'s Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,194
Member of:
[VW]
Default Re: 4T 3D Car Battle - Editia 2

Votul meu l-am acordat lucrari F mi se pare cea mai reusita, dar nici celelalte nu sunt mai prejos.Felicitari la toti
*-_Speed_-* is offline  
Old 15-01-08, 14:26   #48
Reme
Colectionar Machete

Stage 5
 
Reme's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 13,704
Member of:
[Moderators]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[Colectionar Machete]
[RENAULT]
Default Re: 4T 3D Car Battle - Editia 2

sunt cateva bestiale! cu toate ca imi plac mai multe aleg lucrarea H!
Reme is offline  
Old 15-01-08, 17:16   #49
speed lover

Stock
 
speed lover's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 3
Default Re: 4T 3D Car Battle - Editia 2

fara suparare baieti parerea mea e ca in materie de tuning spoilere,eleron si vinyl cea mai buna realizare e lucrarea j.are ceva aparte.bv tuturor si mult succes in continuare
speed lover is offline  
Old 15-01-08, 19:27   #50
Silva

Stock
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 3
Default Re: 4T 3D Car Battle - Editia 2

......mie mi se pare interesanta lucrarea F e frumos lucrata ...cu toate ca e mai mult o restilizare si mentine linile de baza a masini...intradevar a reusit sa adauge designlui alfa romeo ceea ce-i lipsea

Last edited by GRIGO; 15-01-08 at 19:57.
Silva is offline  
Old 15-01-08, 19:39   #51
Gratzian
Administrator

Stage 5
 
Gratzian's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 4,465
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: 4T 3D Car Battle - Editia 2

am corectat eroarea de mai sus...
Gratzian is offline  
Old 15-01-08, 19:58   #52
Sleepy_85

Stage 5
 
Sleepy_85's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 596
Member of:
[Virtual Tuning 3D]
Default Re: 4T 3D Car Battle - Editia 2

multam, ma bucur cand cineva intelege designul meu
Sleepy_85 is offline  
Old 16-01-08, 00:08   #53
Eugen_TL
Renault Driver

Stage 5
 
Eugen_TL's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,658
Member of:
[RENAULT]
Default Re: 4T 3D Car Battle - Editia 2

F e frumos lucrata, arata si bine ca proiect ...
Eugen_TL is offline  
Old 16-01-08, 01:38   #54
topser
Fiat Driver

Stage 5
 
topser's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 3,552
Member of:
[Fiat]
[DACIA]
[DAEWOO]
Default Re: 4T 3D Car Battle - Editia 2

votat H , adica grigo ))
topser is offline  
Old 16-01-08, 06:13   #55
Gratzian
Administrator

Stage 5
 
Gratzian's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 4,465
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: 4T 3D Car Battle - Editia 2

Am strans materialele de la membrii juriului.
Deoarece componenta lui nu era in totalitate foarte sigura, va spun abia acum cine a facut analize pe lucrarile voastre:

1. Din punct de vedere tehnic, am apelat la o echipa profesionista de modelatori 3D, pe care i-am rugat sa isi dea cu parerea Exclusiv tehnic, desi au in portofoliu destul de multe modelari pe linie auto. Stiu de mult timp echipa de la ICE***URE si am mare incredere in priceperea si obiectivitatea lor.

2. Un ajutor important l-am primit din partea lui ad1, un membru al juriului care nu are doar experienta modelarii 3D. Are si experienta participarii la concursurile de virtual pe 4tuning. A renuntat la participare pentru a putea sa jurizeze obiectiv. Si a renuntat a doua oara... daca mai tineti minte si filmul facut de el pentru 4TuningDAYS... Nu sunt deloc de neglijat premiile obtinute de el la virtual tuning, si nu numai pe 3D. Si 2D, si freehand.
Stie si tuning, stie si design, stie si modelare.

3. ReLLaXX a coordonat analiza strict din punct de vedere al tuningului. Pentru cei care nu il stiu, va spun doar ca el coordoneaza jurizarea concursurilor la toate evenimentele de tuning din tara. Tot ce inseamna "Best car", "Best exterior", interior, etc, sa nu mai vorbesc de sunet... e supervizat de el... si la acele concursuri sunt la fel discutii, dispute, orgolii... dar rezultatele sub coordonarea lui au fost ferite de obiectii... Asa ca daca se descurca la masini live... nu va indoiti ca e ok si aici... Am lucrat in echipa si regulamentele si criteriile de jurizare, pana au acoperit orice obiectii. Din punct de vedere al tuningului, la acest concurs a judecat dupa aceleasi regulamente ca la masinile din orice salon de tuning.

4. XSdesign, cel din urma dar nu ultimul, care a parasit cu ani de zile in urma pasiunea pentru virtual tuning, dar nu si pentru masini, tuning si design. El se ocupa de designul revistei, si al sitului, desi de un an de zile si-a format o echipa cu care nu mai lucreaza design decat pentru parteneri externi. Si pentru 4tuning, nu stiu cum se face ca ne iubeste inca dupa atata amar de vreme... Multi dintre voi isi mai aduc aminte de diverse variante de site 4tuning... XS a fost responsabil cu schimbarile... si daca nu au fost schimbari, XS era cel care ne zicea... nu vreti desi trebuie? Sa va fie rusine... Cat despre masini... Nasol ca se ocupa de design si nu s-a canalizat pe latura asta... Nu inteleg cum le poate cuprinde... Oricum, nu e locu sa il laudam... el a fost responabil cu partea de design...

5. Redactia... aici intru eu, Zoliat, ceilalti care avem de-a face cu masini tunate de peste 5 ani de zile... nu vrem sa ne impunem, asa ca peste parerea noastra, am mai intrebat si am mai consultat pe cati mai multi... chiar dintre voi...



Asta e juriul... am incercat sa acoperim si tehnic si design si auto... sa nu mai spun de tuning...
reclamatii?
Gratzian is offline  
Old 16-01-08, 17:42   #56
Crimz-vT

Stage 5
 
Crimz-vT's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 539
Member of:
[Design Team]
[Virtual Tuning]
Default Re: 4T 3D Car Battle - Editia 2

Votez F ... Bravo insa chiar ma pus pe ganduri lucrarea lui silvia .. cred a nu te-am votat pentru ca nu ai pus masina in wallpaper si in special pentru ca in unele locuri unde trebuia nichel sau gri ai pus NUMAI rosu .. dar e frumoasa oricum silva.. sleepy_85 esti tare ... e criminala , mai ales ce i-ai facut in portbagaj .. pacat ca n-ai pus-o intr-un wallpaper .. designul e super
Crimz-vT is offline  
Old 18-01-08, 11:48   #57
Cipriany
Virtual 3D Tuner

Stage 4
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 215
Member of:
[Virtual Tuning 3D]
Default Re: 4T 3D Car Battle - Editia 2

Analizele sunt lungi, contin multe pagini?
De curiozitate
Cipriany is offline  
Old 18-01-08, 15:00   #58
TeeJay

Stage 2
 
TeeJay's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 57
Member of:
[Echipa de sprijin]
Default Re: 4T 3D Car Battle - Editia 2

Quote:
Originally Posted by frost_dani View Post
off: ar fi frumos ca dupa ce se termina poll-ul de la editia asta sa deschida cineva un tread cu micile secrete folosite pt o asemenea imagine si un render de calitate....asa am putea invata unii de la altii si am ridica nivelul sectiunii :P

era doar o idee
foarte buna idee zic eu bine gandit
TeeJay is offline  
Old 18-01-08, 16:05   #59
ruver

Stage 5
 
ruver's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 590
Member of:
[Moderators]
[Virtual Tuning 3D]
Default Re: 4T 3D Car Battle - Editia 2

dar... cate o data e mai bine ca micile secrete sa ramana cea ce sunt... si cei care le au, le-au obtinut prin munca, nu s-au nascut invatati... asa ca exerimentati si lucrati... numai as puteti trece de la un nivel la altul...
Succes.
__________________
Pt. Contact ID Mess >>> : ruverr

My Portfolio |Lurcarile mele la 3D |Ruver Design - The Blog

Last edited by ruver; 18-01-08 at 17:45.
ruver is offline  
Old 18-01-08, 19:04   #60
Gratzian
Administrator

Stage 5
 
Gratzian's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 4,465
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: 4T 3D Car Battle - Editia 2

Quote:
Originally Posted by Cipriany View Post
Analizele sunt lungi, contin multe pagini?
De curiozitate
de la caz la caz....
cam o pagina intreaga, nu asa mult...
e greu ca trebuie sa centralizez mai multe puncte de vedere, cate 5-6 pe fiecare lucrare, si mai ales...
parerile sunt de multe ori divergente, pentru ca persoane diferite judeca din puncte de vedere diferite... unii dpdv al modelarii, altii dpdv al tuningului, altii dpdv estetic...
oricum, se abordeaza comentariile din toate aceste 3 puncte de vedere, cu sfaturi la fiecare.
unele sunt mai "brutale" daca vreti, pot sa spun lucrurile mai "voalat" ce ziceti?

oricum, sunt deja 2 lucrari care s-au desprins clar, din mai multe puncte de vedere... nu va spun care...
ideea e calucram, si va tin la curent, ca sa nu credeti ca am uitat, cum credeti de obicei, si cum cateodata chiar se intampla...
iertare...
Gratzian is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -