Go Back   Forum 4Tuning > Curse > Curse de Accelerare - Liniute

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 27-06-05, 09:34   #151
SV-05-YBG
Crazy Drivers Members

Stage 5
 
SV-05-YBG's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 1,961
Member of:
[Moderators]
[Crazy Drivers]
[PARTICIPANT CURSE]
[Toyota]
Default

In Toyota era seful meu si avea si motor ceva mai mic. Chiar daca era noua masina tot era diferenta. Dar nici sa ma faca de tot nu puteam sa il las. Asa ca i-am dat ceva avans.

Iar TOX lucreaza in aeroport si stia ca sunt niste reguli clare ce trebuie respectate. Si nu a fost problema de Burn. Asta este. La el problema a fost ca s-a bagat la libere si s-a dat in momentul in care era pauza, fara aprobarea organizatorilor. El tipa ca nu exista organizare si ca ce super organizare o sa faca el si tot el nu respecta regulile. Asa ca este normal sa fie sanctionat. Iar prin Burn-ul facut cu cei de la Politia Aeroportului langa el cred ca si-a facut-o cu mana lui.
__________________
Toyota Supra MKIII 3000 tubo 6 linie 238 + CP
poate mai mult pe viitor ..... cine stie ...... in lucru ... a fost

Benelli Tornado Tre 900 cmc in linie - 141 Cp - 180 kg - RWD (1 tire)

Honda Civic 1994 ..... work in progress .... cand or fi bani


Rover 820 Ti .....
SV-05-YBG is offline  
Old 27-06-05, 09:52   #152
TND--TEAM

Stage 5
 
TND--TEAM's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 1,123
Default

deci asta a sost problema ca el vroia sa incepaa liberele sar organizatori au spus ca dupa premiere aropo dar cu ce a pierdut fiatu tau da era atent la un burn !!!!!
dar oare chiar o sa fie curse pe 03-07-2005 inca o etapa sau era afisu ala moka !!!!! :P
TND--TEAM is offline  
Old 27-06-05, 09:58   #153
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default

in general pe aeroport e bine si sanatos sa respecti regulile politiei de acolo, ca astia sunt obisnuiti cu multa disciplina. daca nu o faci, esti pe riscul tau...
numai eu stiu cum am ramas pe aeroport la iasi acum 3 sapt amani, dupa o tura de cerculete
per total organizare a fost un dezastru, cel putin ideea tampita a consiliului local sv de a ne chema la 10 dimineata ca sa-l asteptam pe tovar'shu primar sa tina cuvantarea de deschidere la ... 12:30 !
ar mai fi pauzele foarte mari intre starturi, care au plictisit spectatorii si au sfarsit prin a-i alunga acasa, intercalarea masinilor de la grupe cu starturi la libere, faptul ca masinile au trebuit sa astepte in parcare ore bune, in loc sa fie trase in spatele startului, desi locul o permitea... hmm... se cunoaste implicarea primariei, si, vorba cuiva de pe forum, daca nu se implicau baietii de pe 4tuning, faceau singuri curse, primaria cu consiliul local
aleks is offline  
Old 27-06-05, 10:24   #154
TND--TEAM

Stage 5
 
TND--TEAM's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 1,123
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"aleks\"
in general pe aeroport e bine si sanatos sa respecti regulile politiei de acolo, ca astia sunt obisnuiti cu multa disciplina. daca nu o faci, esti pe riscul tau...
numai eu stiu cum am ramas pe aeroport la iasi acum 3 sapt amani, dupa o tura de cerculete
per total organizare a fost un dezastru, cel putin ideea tampita a consiliului local sv de a ne chema la 10 dimineata ca sa-l asteptam pe tovar'shu primar sa tina cuvantarea de deschidere la ... 12:30 !
ar mai fi pauzele foarte mari intre starturi, care au plictisit spectatorii si au sfarsit prin a-i alunga acasa, intercalarea masinilor de la grupe cu starturi la libere, faptul ca masinile au trebuit sa astepte in parcare ore bune, in loc sa fie trase in spatele startului, desi locul o permitea... hmm... se cunoaste implicarea primariei, si, vorba cuiva de pe forum, daca nu se implicau baietii de pe 4tuning, faceau singuri curse, primaria cu consiliul local
cred ca ideea ca masinile sa nu stea in sptele startului a fost o mare greseala ca nu a fost asa in plus s-a pierdut foarte mult timp pana veneau masinile pana se asezau etc daca erau garduri eu cred ca nu mai era asa mare scandalu cu intreruperea curse cel mai mult nu mia placut ca a trebuit sa vin si sa stau de la ora 10-12 daca se stia ne chema direct de la 12 oricum ala TXO cu ford eu cred ca daca statea cuminte pana dupa premiere se puteau face cerculete si burout_uri show
APROPO CINE S-A DAT CU ELICOPETRUL MILITIEI
TND--TEAM is offline  
Old 27-06-05, 11:18   #155
Low_Ridah

Stage 5
 
Low_Ridah's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 1,248
Member of:
[Crazy Drivers]
Default

Na oricum a fost destul de bun pentru prima cursa legala din SV! Speram k data viitore nu se vor face aceeleasi greseli cum ar fi timpul de 2 ore si jumatate de asteptare pana la incepere, mai multe forte de ordine ca sa ii stapaneasca pe suceveni si sa lase lumea sa stea si pe partea stanga a pistei k era lume si dupa finish ! in plus vreau sa va spun ca multi care au vrut sa participe nu au fost lasati sa intre , oricum destul de bun dar multi ar fi vrut sa fie mai mult show!BRAVO TOYOTA,am fost impresionat !!
__________________
This here is Opel country ... On a quiet day you can almoast here de VW rusting and falling apart ...
Low_Ridah is offline  
Old 27-06-05, 11:35   #156
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Low_Ridah\"
Na oricum a fost destul de bun pentru prima cursa legala din SV! Speram k data viitore nu se vor face aceeleasi greseli cum ar fi timpul de 2 ore si jumatate de asteptare pana la incepere, mai multe forte de ordine ca sa ii stapaneasca pe suceveni si sa lase lumea sa stea si pe partea stanga a pistei k era lume si dupa finish ! in plus vreau sa va spun ca multi care au vrut sa participe nu au fost lasati sa intre , oricum destul de bun dar multi ar fi vrut sa fie mai mult show!BRAVO TOYOTA,am fost impresionat !!
asta cu intratul a fost o problema... codrin44 a venit cu vectra de la bacau, a avut probleme cu motorul, dar a ajuns, kiar daca mai tarziu, si nu a fost lasat sa intre. am vorbit cu organizatorii, si-au dat acceptul, s-a transmis prin statie la poarta, si cand sa intre nu a fost lasat, pt ca nu are acceptul... conducerii aeroportului!
aleks is offline  
Old 27-06-05, 11:54   #157
SV-05-YBG
Crazy Drivers Members

Stage 5
 
SV-05-YBG's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 1,961
Member of:
[Moderators]
[Crazy Drivers]
[PARTICIPANT CURSE]
[Toyota]
Default

Te rog Aleks sa ii ceri scuze din partea mea lui Codrin. Nu am avut ce face. Aeroportul daca vrea decide ce vrea. Sorry inca o data. Voi cauta o modalitate sa ma revansez fata de Codrin. Nu stiu cum dar voi vedea ce pot face.
SV-05-YBG is offline  
Old 27-06-05, 12:07   #158
SV-05-YBG
Crazy Drivers Members

Stage 5
 
SV-05-YBG's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 1,961
Member of:
[Moderators]
[Crazy Drivers]
[PARTICIPANT CURSE]
[Toyota]
Default

La ce duce un START gresit:

mi-am luat-o de nu m-am vazut bine.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	jun26_48_307.jpg
Views:	67
Size:	191.3 KB
ID:	31816  
SV-05-YBG is offline  
Old 27-06-05, 12:09   #159
SV-05-YBG
Crazy Drivers Members

Stage 5
 
SV-05-YBG's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 1,961
Member of:
[Moderators]
[Crazy Drivers]
[PARTICIPANT CURSE]
[Toyota]
Default

dar asta nu inseamna ca l-as fi facut
este posibil dar nu sigur ca l-as face.
SV-05-YBG is offline  
Old 27-06-05, 12:21   #160
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default

stai calm ca nu-i greu sa iei un start prost. primul meu start la iasi l-am luat la turatie maxima, exact cand a trebuit, doar ca era... cu marsarierul
aleks is offline  
Old 27-06-05, 12:25   #161
SV-05-YBG
Crazy Drivers Members

Stage 5
 
SV-05-YBG's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 1,961
Member of:
[Moderators]
[Crazy Drivers]
[PARTICIPANT CURSE]
[Toyota]
Default

Hi hi HI
ce sa spun. Cred ca a fost interesant pentru celalt sa vada ca nu reuseste sa te ajunga in marsarier.
SV-05-YBG is offline  
Old 27-06-05, 13:34   #162
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"SV-05-YBG\"
Hi hi HI
ce sa spun. Cred ca a fost interesant pentru celalt sa vada ca nu reuseste sa te ajunga in marsarier.
asta nu a fost tot...
toti radeau, faceau poze, m-am pierdut, am inceput sa simt asa o transpiratie rece pe sira spinarii, tipul se oprise intre timp, a dat inapoi masina ( eram la libere ) si ne-am asezat iar la start, mie imi tremura mana pe schimbator, nu stiam nici cum ma cheama, am bagat in viteza, si plec!
dar abia ma miscam ... bagasem a 3 a!
fuck
am plecat totusi am recuperat ceva, am pierdut, normal
am mai incercat odata cu el ( un 320 i ) si l-am facut lejer pe urma, dar mi-a ramas un gust amar asa...
aleks is offline  
Old 27-06-05, 15:07   #163
TND--TEAM

Stage 5
 
TND--TEAM's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 1,123
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"SV-05-YBG\"
La ce duce un START gresit:

mi-am luat-o de nu m-am vazut bine.
dar ala cu audi care nu a mai plecat deloc de la start a abandonat
TND--TEAM is offline  
Old 27-06-05, 16:43   #164
SV-05-YBG
Crazy Drivers Members

Stage 5
 
SV-05-YBG's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 1,961
Member of:
[Moderators]
[Crazy Drivers]
[PARTICIPANT CURSE]
[Toyota]
Default

Nu am vazut faza. Cred ca eram in alta parte.
SV-05-YBG is offline  
Old 27-06-05, 19:32   #165
sorinush

Stage 2
 
sorinush's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 40
Default

cel mai mult mi'a placut la sfarsit ultimul sprint de la libere cu 4 masini si invingatoar e gloful 3
sorinush is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -