Go Back   Forum 4Tuning > Curse > Curse de Accelerare - Liniute

Reply
 
Thread Tools
Old 18-09-12, 17:16   #46
dydy-andrey
VW Driver

Stage 5
 
dydy-andrey's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,240
Member of:
[VW]
[Hyundai]
[2 Roti]
[4Rally]
[Competitor CNCA]
Default Re: LINIUTZE PITESTI 2012 - 22.Septembrie

Pana la urma ce masini se anunta?
Merita sa venim sa vedem ceva sau vor fi numai dacii si pisicute de bulgaria? Si nu bat niciun apropo fata de baietii cu dacii modificate care au tot respectul din partea mea... Dar din posturile de aici, reiese ca va fi o cursa gen 2005...
Initiatorul topicului ar trebuii sa-si dea interesul si sa ne raspunda pe forum, nu sa ne lase un nr de telefon si sa-l sunam noi.

Numai bine
dydy-andrey is offline   Reply With Quote
Old 18-09-12, 19:43   #47
cheloo_speed4u

Stage 3
 
cheloo_speed4u's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 100
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Oltcit]
Default Re: LINIUTZE PITESTI 2012 - 22.Septembrie

Eu vin sa fac ceva drift intre pauze !si am inteles ca vine si VALI PORCISTEANU !
cheloo_speed4u is offline   Reply With Quote
Old 18-09-12, 20:26   #48
bolidu'
Dacia Driver

Stage 5
 
bolidu''s Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,899
Member of:
[DACIA]
[Dacia Rally Team]
Default Re: LINIUTZE PITESTI 2012 - 22.Septembrie

Nu stiu cine va fi prezent dar de placerea de a ma da ma duc. Se pare ca organizatorul prezinta o nota de dezinteres fata de forumul asta,dar nu numai asta,nici macar pe media nu am auzit nimic despre acest eveniment.macar asta se facea in anii trecuti( nu de alta dar sa afle si toti raceri astia de bulevard care se dau la o amarata de dacie, daca tot au sange sa dea 80 ron si sa se puna la start acum cand e totul legal si organizat).
bolidu' is offline   Reply With Quote
Old 18-09-12, 21:28   #49
ZerO_CooL

Stage 5
 
ZerO_CooL's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 2,801
Member of:
[BMW]
Default Re: LINIUTZE PITESTI 2012 - 22.Septembrie

Cam zgarciti organizatorii cu informatiile si nici in alta parte n-am gasit ceva despre evenimentul asta.
ZerO_CooL is offline   Reply With Quote
Old 19-09-12, 20:02   #50
ZerO_CooL

Stage 5
 
ZerO_CooL's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 2,801
Member of:
[BMW]
Default Re: LINIUTZE PITESTI 2012 - 22.Septembrie

"Motoare turate la maxim, mulți cai putere și adrenalină cât cuprinde, acestea sunt ingredientele care vor asigura în weekend un show total în cadrul unei noi ediţii a Trofeului Piteşti. Este vorba despre tradiționalul concurs de liniuţe ce are loc de cinci ani în municipiul nostru. Din cauza desfăşurării acestui concurs traficul în zona stadionului va fi oprit sâmbătă între orele 10:00 şi 16:00. Traficul va fi deviat în zona de la Centrul Medical Luca până în zona Liceului „Astra”, doar pentru cei care nu locuiesc în zonă. „Până în momentul de faţă avem înscrie în competiţie 50 de echipaje, dar aceste înscrieri se vor încheia abia la locul evenimentului sâmbătă dimineaţa. Mai mulţi piloţi o să vină să se înscrie sâmbătă dimineaţa, aceştia având timp între 8 şi aproape 10 dimineaţa pentru a se mai putea înscrie la acest eveniment. Piloţii se pot înscrie şi online, dar majoritatea preferă să se înscrie la faţa locului pentru că aşa se practică de obicei. Eu mă aştept să fie un număr important de participanţi, dar să nu uităm că am avut ediţii la care au fost înscrişi peste 200 de piloţi, dar au fost şi cazuri cu numai 50 de piloţi. Fiecare pilot o să plătească o taxă de înscriere de 70 de lei, iar această sumă se va regăsi în diferite produse ce le vor fi oferite participanţilor la această întrecere. Astfel, aceştia vor primi diferite plachete, cupe, diplome, dar şi alte lucruri. Competiţia aceasta se va disputa pe două manşe şi va avea nouă categorii de întrecere. La finalul competiţiei vor putea concura şi piloţii împotriva a diferiţilor piloţi de la alte categorii de putere a motorului”, a declarat Niţă Iancu, președintele ProCar Racing Team."

Sursa: argeseanul.com
ZerO_CooL is offline   Reply With Quote
Old 19-09-12, 20:35   #51
Bong
Suzuki Driver

Stage 5
 
Bong's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 876
Member of:
[Suzuki]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: LINIUTZE PITESTI 2012 - 22.Septembrie

Quote:
Originally Posted by ZerO_CooL View Post
"Motoare turate la maxim, mulți cai putere și adrenalină cât cuprinde, acestea sunt ingredientele care vor asigura în weekend un show total în cadrul unei noi ediţii a Trofeului Piteşti. Este vorba despre tradiționalul concurs de liniuţe ce are loc de cinci ani în municipiul nostru. Din cauza desfăşurării acestui concurs traficul în zona stadionului va fi oprit sâmbătă între orele 10:00 şi 16:00. Traficul va fi deviat în zona de la Centrul Medical Luca până în zona Liceului „Astra”, doar pentru cei care nu locuiesc în zonă. „Până în momentul de faţă avem înscrie în competiţie 50 de echipaje, dar aceste înscrieri se vor încheia abia la locul evenimentului sâmbătă dimineaţa. Mai mulţi piloţi o să vină să se înscrie sâmbătă dimineaţa, aceştia având timp între 8 şi aproape 10 dimineaţa pentru a se mai putea înscrie la acest eveniment. Piloţii se pot înscrie şi online, dar majoritatea preferă să se înscrie la faţa locului pentru că aşa se practică de obicei. Eu mă aştept să fie un număr important de participanţi, dar să nu uităm că am avut ediţii la care au fost înscrişi peste 200 de piloţi, dar au fost şi cazuri cu numai 50 de piloţi. Fiecare pilot o să plătească o taxă de înscriere de 70 de lei, iar această sumă se va regăsi în diferite produse ce le vor fi oferite participanţilor la această întrecere. Astfel, aceştia vor primi diferite plachete, cupe, diplome, dar şi alte lucruri. Competiţia aceasta se va disputa pe două manşe şi va avea nouă categorii de întrecere. La finalul competiţiei vor putea concura şi piloţii împotriva a diferiţilor piloţi de la alte categorii de putere a motorului”, a declarat Niţă Iancu, președintele ProCar Racing Team."

Sursa: argeseanul.com

în regulamentul postat în prima pagină scrie 3 manșe, 80 de lei înscrierea și că festivitatea de premiere e la 17. rămâne de văzut cum o să fie defapt. mie unul nu-mi convine de 80 de lei nici să mă dau de 3 ori...dapăi de 2.

cu tot respectul pentru Sebastian și ce a făcut prin Legal Racing, grupele LR nu mi se par ok, cât timp benzina nu e separată de diesel. de ce? pentru că mă dezavantajează direct pe mine, cu diesel-urile de 90 de cai stock și 200 sub capotă. în mod normal stock vs. stock l-aș mucifica, numai că după ce a sărit de o putere nu-i mai fac față, și nu mi se pare corect, mai ales că nimeni la asemenea curse nu-și declară puterea reală,ci merge pe cea din talon. grupa a2 e foarte dezechilibrată. se întâmplă cum s-a întâmplat la DRE când aveau S1 până în 1600. numai Honde. așa la LR 75-100cp câștigă numai golf 4-uri și skode octavia 1.9 tdi. Dacă s-ar face grupe de Diesel s-ar elimina problema.
__________________

If you gotta go down...GO LOUD!
GO STRONG!
GO PROUD!
GO ON!
GO HARD OR GO HOME!
Bong is offline   Reply With Quote
Old 19-09-12, 20:49   #52
ZerO_CooL

Stage 5
 
ZerO_CooL's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 2,801
Member of:
[BMW]
Default Re: LINIUTZE PITESTI 2012 - 22.Septembrie

Cred ca dupa regulament ar trebui sa ne luam, nu dupa ce scrie in presa. Legat de grupe, mie nu mi se pare ok sa fie separat dieselul de benzina si nici tractiunea integrala de 4x2, cred ca se pierde din spectacol. Problema de care spui tu s-ar putea rezolva prin aplicarea unor coeficienti pentru motoarele supraalimentate din fabrica.
Dupa grupele DRE, unde intra automobilele diesel 4x4 ?
ZerO_CooL is offline   Reply With Quote
Old 19-09-12, 20:52   #53
mr_bombastic_dma

Stage 5
 
mr_bombastic_dma's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 383
Member of:
[RENAULT]
Default Re: LINIUTZE PITESTI 2012 - 22.Septembrie

o sa ma dau de placere!!! oricum nu prea am sanse, masina e grea,cutia e lunga in trepte ...., cred k o sa ma arda PVA-ul rau de tot, mai ales k dacia are doar 900 de kg pe langa 1200 ale mele
mr_bombastic_dma is offline   Reply With Quote
Old 19-09-12, 21:28   #54
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: LINIUTZE PITESTI 2012 - 22.Septembrie

Grupele astea sunt o aberatie.
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 19-09-12, 23:04   #55
kickass

Stage 5
 
kickass's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,168
Member of:
[Moderators]
[Honda]
Default Re: LINIUTZE PITESTI 2012 - 22.Septembrie

Quote:
Originally Posted by SEBASTIAN View Post
Grupele astea sunt o aberatie.
EXACT!!!
iar grupele DRE sunt cele mai bune
nu intaleg de ce nu adopta toti organizatorii aceleasi grupe.. pentru ca asa nu mai intalege nimeni nimik daca la fiecare cursa care nu e organizata de DRE sunt alte grupe!
kickass is offline   Reply With Quote
Old 19-09-12, 23:33   #56
dydy-andrey
VW Driver

Stage 5
 
dydy-andrey's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,240
Member of:
[VW]
[Hyundai]
[2 Roti]
[4Rally]
[Competitor CNCA]
Default Re: LINIUTZE PITESTI 2012 - 22.Septembrie

Super !
Golful 3 de 1.6 75 cai intra in grupa cu 325, 328 si chiar cu Golf 3 2.8 VR6 )
dydy-andrey is offline   Reply With Quote
Old 19-09-12, 23:39   #57
Bong
Suzuki Driver

Stage 5
 
Bong's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 876
Member of:
[Suzuki]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: LINIUTZE PITESTI 2012 - 22.Septembrie

Quote:
Originally Posted by dydy-andrey View Post
Super !
Golful 3 de 1.6 75 cai intra in grupa cu 325, 328 si chiar cu Golf 3 2.8 VR6 )
stai liniștit. garantez că nici la grupa mică nu ar avea vreo șansă. sunt unele mașini care pur și simplu nu au pic de potențial....

Quote:
Originally Posted by ZerO_CooL View Post
Dupa grupele DRE, unde intra automobilele diesel 4x4 ?
după grupele DRE există diesel sub 2000 cmc și diesel peste 2000 cmc, indiferent de tracțiune, și una singură la Profi pentru toate.

Last edited by Bong; 19-09-12 at 23:42.
Bong is offline   Reply With Quote
Old 20-09-12, 00:06   #58
Evo-Jr
Inferno Motorsport Member

Stage 5
 
Evo-Jr's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,293
Member of:
[Inferno Motorsport]
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: LINIUTZE PITESTI 2012 - 22.Septembrie

Quote:
Originally Posted by kickass View Post
EXACT!!!
iar grupele DRE sunt cele mai bune
nu intaleg de ce nu adopta toti organizatorii aceleasi grupe.. pentru ca asa nu mai intalege nimeni nimik daca la fiecare cursa care nu e organizata de DRE sunt alte grupe!
+1

grupele LR sunt invechite.Grupele DRE sunt f bine gandite.Vb lui Kickass,nu inteleg ce o fii atat de greu sa se mearga pe aceleasi grupe.nu cred ca o sa ceara Gaju drept de autor.
Evo-Jr is offline   Reply With Quote
Old 20-09-12, 01:29   #59
KENZO
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
KENZO's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 1,161
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[RENAULT]
[Pole Position Racers]
Default Re: LINIUTZE PITESTI 2012 - 22.Septembrie

Multi inca traiesc in trecut,si nu pot admite schimbarea generatiei vechi cu cea noua.Dar cum in orice lume oamenii avanseaza se trec si alte bariere,iar cele din trecut...pentru multi raman o amintire frumoasa si o situatie greu de suportat.

Ani au trecut,si ca evenimente notabile nu sunt inafara de cele organizate de DRE.Grupele sau schimbat si multi dintre noi ne-am adaptat la grupele impuse de cei de la DRE.

Este greu sa incercati sa mai faceti ceva pe varianta clasica,sau daca se mai poate...cred ca ar fi o singura etapa frumoasa,in cinstea vremurilor bune.Dar pentru performante si de lunga durata pentru a putea pune pe picioare un campionat national...nu cred!!!

Si referitor la organizare...cum sa te duci la un eveniment organizat de niste oameni care nici nu te baga in seama si nu cauta decat profit din distractia altora?Asa ca...PAS!!!
__________________
KNZ Performance
KENZO is offline   Reply With Quote
Old 20-09-12, 06:38   #60
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: LINIUTZE PITESTI 2012 - 22.Septembrie

Quote:
Originally Posted by kickass View Post
EXACT!!!
iar grupele DRE sunt cele mai bune
nu intaleg de ce nu adopta toti organizatorii aceleasi grupe.. pentru ca asa nu mai intalege nimeni nimik daca la fiecare cursa care nu e organizata de DRE sunt alte grupe!
Tocmai la grupele DRE ma refeream si spuneam ca-s inechitabile.
S-a facut un sondaj in care s-au prezentat sistemele de grupe si lumea a votat mai mult grupele LR.
__________________
Professional DynoTuning
sebastian@racingcode.ro
0723691731

SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -