Go Back   Forum 4Tuning > Curse > Curse de Accelerare - Liniute

Reply
 
Thread Tools
Old 22-07-12, 23:46   #61
cstavaru

Stage 3
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 119
Default Re: King Of Europe Dragster 2012 - Brasov 21-22 Iulie

Quote:
Originally Posted by KENZO View Post
Daca aia a fost cronometrare profi , eu maine imi cumpar GT-R!
Nu stiu ce sa zic, mie timpii mi-au iesit identici cu cei de la Tulcea, dar viteza de iesire a fost mai mica (185-190 la Tulcea vs. 175-180 la Brasov). Cred ca pista de la Brasov e putin in urcare (mie asa mi s-a parut ochiometric), iar cea de la Tulcea e putin in coborare (din nou ochiometric).
cstavaru is offline   Reply With Quote
Old 22-07-12, 23:47   #62
KENZO
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
KENZO's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 1,161
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[RENAULT]
[Pole Position Racers]
Default Re: King Of Europe Dragster 2012 - Brasov 21-22 Iulie

Quote:
Originally Posted by cstavaru View Post
Sincer, eu nu as vrea ca lucrurile sa fie privite intotdeauna gen "DRE versus restul lumii". Evenimentele astea pot coexista si toata lumea sa fie fericita. Cu cat mai multe, cu atat mai bine.

Dar, ce pot sa zic de azi e ca in timp ce la Tulcea ma chinuiam sa scot un 2.0x 60ft din joi in pasti, azi am scos 1.90-1.9x de vreo 3 ori fara sa ma stresez prea mult, cu aceleasi pneuri, la aceeasi presiune. M-a surprins, poate azi avantajul a fost ca asfaltul era incins de la caldura. Sau poate senzorii erau pozitionati un pic diferit ? Nu pot sa imi dau seama.
Buna cronometrarea,plec pe verde...se aprinde rosu si descalificat pentru ca am furat startul si pe bon apare timpul de reactie 0.580

Nu vreau sa par carcotas...dar evenimentul purta sigla KOE!
__________________
KNZ Performance
KENZO is offline   Reply With Quote
Old 22-07-12, 23:51   #63
KENZO
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
KENZO's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 1,161
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[RENAULT]
[Pole Position Racers]
Default Re: King Of Europe Dragster 2012 - Brasov 21-22 Iulie

Quote:
Originally Posted by cstavaru View Post
Nu stiu ce sa zic, mie timpii mi-au iesit identici cu cei de la Tulcea, dar viteza de iesire a fost mai mica (185-190 la Tulcea vs. 175-180 la Brasov). Cred ca pista de la Brasov e putin in urcare (mie asa mi s-a parut ochiometric), iar cea de la Tulcea e putin in coborare (din nou ochiometric).
Repet ,nu vreau sa par carcotas,dar aia nu este cronometrarea tocmai profi.Ori este dar elementul dintre laptop si senzorii este foarte cretin.

Nu ai cum sa scoti 60 FT si timp mai bun pe asfalt de strada si in urcare comparativ cu pista tratata cu VHT si in coborare.Ai vazut foarte bine la sfarsit ca a'u aparut foarte multe contestati din cauza semaforului si a timpilor.
KENZO is offline   Reply With Quote
Old 22-07-12, 23:52   #64
haplea

Stage 5
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 356
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: King Of Europe Dragster 2012 - Brasov 21-22 Iulie

Quote:
Originally Posted by serban_pc View Post
Si-a luat, dar a avut noroc ca a ratat treapta adversarul ca o lua si mai tare....
cum asa???
haplea is offline   Reply With Quote
Old 22-07-12, 23:52   #65
Sorin_RS

Stock
 
Sorin_RS's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 4
Default Re: King Of Europe Dragster 2012 - Brasov 21-22 Iulie

Quote:
Originally Posted by cstavaru View Post
Sincer, eu nu as vrea ca lucrurile sa fie privite intotdeauna gen "DRE versus restul lumii". Evenimentele astea pot coexista si toata lumea sa fie fericita. Cu cat mai multe, cu atat mai bine.

Dar, ce pot sa zic de azi e ca in timp ce la Tulcea ma chinuiam sa scot un 2.0x 60ft din joi in pasti, azi am scos 1.90-1.9x de vreo 3 ori fara sa ma stresez prea mult, cu aceleasi pneuri, la aceeasi presiune. M-a surprins, poate azi avantajul a fost ca asfaltul era incins de la caldura. Sau poate senzorii erau pozitionati un pic diferit ? Nu pot sa imi dau seama.
dar cum imi explica si mie cu semaforul? iti da verde,peurma rosu si bonul iti arate timp de reactie 0.580 si zici ca ai furat startul...am vazut o plecare Corvet vs Evo rosu in care au dat rosu la ambi si evo a plecat dupa 30 secunde? si timpul nu cred ca era real tot timpul... daca u zici ca ai aderenta pe derdelusul ala inseamna ca ne lasam de curse!!! asta este parerea mea
Sorin_RS is offline   Reply With Quote
Old 22-07-12, 23:55   #66
Sorin_RS

Stock
 
Sorin_RS's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 4
Default Re: King Of Europe Dragster 2012 - Brasov 21-22 Iulie

Dar cati SRAINI AU FOST LA KOE ASTA ?????
Sorin_RS is offline   Reply With Quote
Old 22-07-12, 23:57   #67
haplea

Stage 5
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 356
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: King Of Europe Dragster 2012 - Brasov 21-22 Iulie

Quote:
Originally Posted by cstavaru View Post
Sincer, eu nu as vrea ca lucrurile sa fie privite intotdeauna gen "DRE versus restul lumii". Evenimentele astea pot coexista si toata lumea sa fie fericita. Cu cat mai multe, cu atat mai bine.

Dar, ce pot sa zic de azi e ca in timp ce la Tulcea ma chinuiam sa scot un 2.0x 60ft din joi in pasti, azi am scos 1.90-1.9x de vreo 3 ori fara sa ma stresez prea mult, cu aceleasi pneuri, la aceeasi presiune. M-a surprins, poate azi avantajul a fost ca asfaltul era incins de la caldura. Sau poate senzorii erau pozitionati un pic diferit ? Nu pot sa imi dau seama.
ce timp ai scos??? cu ce masina???
haplea is offline   Reply With Quote
Old 22-07-12, 23:57   #68
KENZO
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
KENZO's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 1,161
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[RENAULT]
[Pole Position Racers]
Default Re: King Of Europe Dragster 2012 - Brasov 21-22 Iulie

Quote:
Originally Posted by Sorin_RS View Post
Dar cati SRAINI AU FOST LA KOE ASTA ?????
Esti idiot rau tu ma...suntem in 2012 ne-am invechit noi,vin reguli noi...mai profi decat pe vremurile noastre si cursele de la DRE.

Asta a fost KOE JUDETEAN.

Si cu straini aici iar gresesti,noi eram din Bucuresti,Arad,Ploiesti...ti se par astia a fi din Brasov?))))))

Last edited by KENZO; 23-07-12 at 00:00.
KENZO is offline   Reply With Quote
Old 23-07-12, 00:03   #69
Sorin_RS

Stock
 
Sorin_RS's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 4
Default Re: King Of Europe Dragster 2012 - Brasov 21-22 Iulie

Quote:
Originally Posted by KENZO View Post
Esti idiot rau tu ma...suntem in 2012 ne-am invechit noi,vin reguli noi...mai profi decat pe vremurile noastre si cursele de la DRE.

Asta a fost KOE JUDETEAN.

Si cu straini aici iar gresesti,noi eram din Bucuresti,Arad,Ploiesti...ti se par astia a fi din Brasov?))))))
Tampit esti ma )
Sorin_RS is offline   Reply With Quote
Old 23-07-12, 00:16   #70
haplea

Stage 5
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 356
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: King Of Europe Dragster 2012 - Brasov 21-22 Iulie

ce chestie!!! la KOE lumea da 50e pt o cupa,la DRE face figuri la taxa de 100ron ca este mult..cauta pretexte ca stiu ca i si iau bataie si nu vin!!! sunt curios ce timpi ar scoate...uni care i stiu DRE de la street au venit fara banchete,fara scaune si au scos timpi record,sunt curios daca ar veni si ei macar o data la profi sa vedem daca se bat timpi cap in cap...
__________________
reconditionari turbosuflante stock si upgrade
injectoare si pompe motorina stock sau upgrade
haplea is offline   Reply With Quote
Old 23-07-12, 00:51   #71
db50rin

Stage 1
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 24
Default Re: King Of Europe Dragster 2012 - Brasov 21-22 Iulie

Extrem de dezamagit.
1) Organizarea a fost sub orice critica, incepand de la anouncer care fara suparare dar omul este cu capu grav, spunand perle gen "transmisie 4x4", pana la "un audi R8 de 5000 cmc V8 apoi a rectificat in 4.2", "a confundat golful III 2.8 syncro cu un golf 4, omul chiar a recunoscut ca nu stie sa le deosebeasca", "a spus ca bmw m3 vine stock cu compresor".
2) Wc-urile ecologice lipseau cu desavarsire, astfel incat la plecare puteai mirosi peste tot parfum de urina asezonat cu miros de mici, dar deh, suntem in romania.
3) Monitoarele cu timpii au fost montate incredibil de prost, in extremele portii gonflabile de start, astfel incat cei de pe dreapta vedeau doar timpii din stanga iar cei de pe partea opusa timpii din dreapta, bine asta pana nu s-au defectat si le-au luat de tot. Dar asta nu era o mare problema insa anouncer-ul PUR SI SIMPLU NU COMUNICA timpii si vitezele, astfel incat doar banuiai cine castiga si vitezele scoase. S-a ajuns pana la transmiterea timpilor pe cale orala de la cortul tehnic pana la anouncer care era pozitionat la 100 m de ei, langa o ghereta cfr astfel rezultand niste timpi halucinanti de mari pentru masinile si performantele lor.
Lista poate continua dar e prea tarziu, ce a fost frumos este ca fata de DRE (tulcea etapa 1 si 2) am vazut masini fantastice (aventador, r8, porsche 911 vtm, 2 x gtr si un sls care a cam dezamagit).

Last edited by db50rin; 23-07-12 at 00:56.
db50rin is offline   Reply With Quote
Old 23-07-12, 00:56   #72
Aur

Stage 4
 
Aur's Avatar
 
Join Date: Sep 2011
Posts: 204
Default Re: King Of Europe Dragster 2012 - Brasov 21-22 Iulie

^ Si sa nu uitam de corvettu' ala bestial!
Aur is offline   Reply With Quote
Old 23-07-12, 01:02   #73
db50rin

Stage 1
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 24
Default Re: King Of Europe Dragster 2012 - Brasov 21-22 Iulie

Masina care a lasat cea mai frumoasa prestatie a fost de la mare departare acel......................................... vw golf 3 2.8 syncro turbo, IN - CRE - DI -BI -LA. A stat extrem de aproape de porschele 911 de vtm si de multe alte masini cu foarte multi cai peste. Chiar sunt curios de lista tehnica a masinii. Si daca se poate sa o vad langa locomotiva din bulgaria cu evacuarea in plafon care a venit la Tulcea etapa din 24 iunie.
db50rin is offline   Reply With Quote
Old 23-07-12, 08:07   #74
radwcanu

Stage 5
 
radwcanu's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 452
Default Re: King Of Europe Dragster 2012 - Brasov 21-22 Iulie

KOE = King of ERROR !!
Nu s-a dat prea multa lume, atat din motive financiare ( 50 euro taxa, adica exact cat platesti tot sezonul la DRE ) , cat si din prisma organizarii care a fost PRAF!!! Cand i-am intebat care sunt clasele, au spus ca le aflam doar dupa ce platim taxa de inscriere
La clasa diesel era o paine de mancat deoarece au fost doar 3 masini , dar nu se premia decat locul 1, deci daca ieseai 2 sau 3 erai tot loser
Comentatorul de pe pista s-a ridicat la nivelul organizarii si a fost si el praf !! , nu avea nici o treaba cu evenimentul , era total pe dinafara , de ex. cand isi aducea aminte sa vorbeasca, la timpi anunta doar prima cifra . Adica:
" sa vedem cat a scos evo ... 12 secunde !!
acum sa vedem bmw-ul ...13 secunde !!!
foarte tare ! ce aproape au fost ..., la limita ! "
Singurul lucru plpitant era ca din cand in cand mai trecea trenul si facea uuu cici..... uuu cicici , in rest fiasco total !!
__________________
baby's on bord
radwcanu is offline   Reply With Quote
Old 23-07-12, 09:18   #75
KENZO
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
KENZO's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 1,161
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[RENAULT]
[Pole Position Racers]
Default Re: King Of Europe Dragster 2012 - Brasov 21-22 Iulie

Quote:
Originally Posted by haplea View Post
ce chestie!!! la KOE lumea da 50e pt o cupa,la DRE face figuri la taxa de 100ron ca este mult..cauta pretexte ca stiu ca i si iau bataie si nu vin!!! sunt curios ce timpi ar scoate...uni care i stiu DRE de la street au venit fara banchete,fara scaune si au scos timpi record,sunt curios daca ar veni si ei macar o data la profi sa vedem daca se bat timpi cap in cap...
Ce lume frate,ce performante mah...repet,95 % din cei prezenţi la cursa asta,daca vin la un eveniment DRE se lasă de curse.Nu ai văzut si tu aseară ....ne-am vb cu toţi să plecăm,şi la 5 minute după ce noi am plecat ei sau pus la start si au cāştigat o cupa după ce īn calificării erau pe locul 10,15etc după care rupe netul īn 2 că a luat cupa pt cea mai bună masina etc))))).Asta e Romānia īn care trăim cu toţi la un loc din păcate.Din cauza ăstora vin toţi măscărici la noi īn ţară şi ne cumpăra pe 2 lei.
KENZO is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -