Go Back   Forum 4Tuning > Curse > Curse de Accelerare - Liniute

Reply
 
Thread Tools
Old 22-07-12, 18:31   #46
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: King Of Europe Dragster 2012 - Brasov 21-22 Iulie

Quote:
Originally Posted by crystip84 View Post
Nu am nimic cu partea romana a organizarii , dar am vazut pe pielea mea aroganta francezului Mike.. Sper sa nu gresesc...

Sunt curios cum au ales ei cea mai buna masina Fwd in conditiile in care s-a dat fwd cu rwd si awd? Nu am mai vazut asa ceva .. Cum sa fiu in grupa cu sls amg 612???

Nu mai zic ca nici pana in momentul in care cursele au inceput nu se stiam grupele..
S-a facut un cocktail pe cinste ... Ce sa mai zic mai mult...
Data viitoare sa se mai gaseasca prosti sa cotizeze cu 50euro ...

Si multe altele s-au intamplat cu cronometrarea..
Parca e un blestem in Romania cu cronometrarea asta.
Sunt curios sa lecturez rezultatele.
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 22-07-12, 18:38   #47
JimGod
Pole Position Racers Member

Stage 5
 
JimGod's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 7,738
Member of:
[BMW]
[PARTICIPANT CURSE]
[Pole Position Racers]
Default Re: King Of Europe Dragster 2012 - Brasov 21-22 Iulie

partea cu semaforul a fost cea mai penala.a furat si descalificat pe cine a vrut el.nu stiu cum va puteti lasa calcati in picioare de un francez la voi in tara...cand a inceput sa ne injure in engleza trebuia linsat...in loc sa fiti uniti ati inghitit tot circul facut de el si mai rau unii din voi il gadilati la oo.50euro inscrierea dar nu aveai un wc public,mergeai si iti faceai nevoile in boscheti.
Pentru o cupa ati platit 50e si mai rau va injosit cum a vrut muschii lui !!!
Nu ati avut curajul si nici onoarea sa va cereti banii inapoi si sa plecati toti de la evenimetul ala de cacao in speranta de a lua o cupa patata de rusine!
JimGod is offline   Reply With Quote
Old 22-07-12, 19:19   #48
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: King Of Europe Dragster 2012 - Brasov 21-22 Iulie

Probabil ca cei care au cupa se bucura de ea si o pun la loc de cinste.
Partea cu organizarea inafara sistemului competitional, pisoare si altele tin de partenerul local.
__________________
Professional DynoTuning
sebastian@racingcode.ro
0723691731

SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 22-07-12, 21:29   #49
P.P.RACERS

Stage 2
 
P.P.RACERS's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 30
Default Re: King Of Europe Dragster 2012 - Brasov 21-22 Iulie

Mda...acum am ajuns si noi acasa intr-un final dupa ce am participat la cea mai proasta cursa legala din Romania de pana acum.

O spunem pe bune si cu mana pe suflet CEA MAI PROASTA CURSA ORGANIZATA DIN ROMANIA DE PANA ACUM.

Last edited by P.P.RACERS; 22-07-12 at 21:40.
P.P.RACERS is offline   Reply With Quote
Old 22-07-12, 21:37   #50
haplea

Stage 5
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 356
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Smile Re: King Of Europe Dragster 2012 - Brasov 21-22 Iulie

am si eu o intrebare...Cu ce masina sa dat MIKE??? am auzit ca si a luat bataie...
haplea is offline   Reply With Quote
Old 22-07-12, 21:47   #51
serban_pc

Stage 5
 
serban_pc's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 4,446
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: King Of Europe Dragster 2012 - Brasov 21-22 Iulie

Quote:
Originally Posted by haplea View Post
am si eu o intrebare...Cu ce masina sa dat MIKE??? am auzit ca si a luat bataie...
Si-a luat, dar a avut noroc ca a ratat treapta adversarul ca o lua si mai tare....
serban_pc is offline   Reply With Quote
Old 22-07-12, 21:47   #52
P.P.RACERS

Stage 2
 
P.P.RACERS's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 30
Default Re: King Of Europe Dragster 2012 - Brasov 21-22 Iulie

Asta asa este,dar din pacate fara a conduce vreo masina.

Este imposibil ce tupeu a abordat cu noi la aceasta cursa,parca am fi fost niste gunoaie.

NE PARE RAU PENTRU INCIDENTUL DE LA FINAL,DAR NU ACCEPTAM PE MUNCA SI BANI NOSTRI SA FIM CALCATI IN PICIOARE.MAI ALES IN ROMANIA SI DE UN CETATEAN STRAIN.
P.P.RACERS is offline   Reply With Quote
Old 22-07-12, 21:51   #53
cstavaru

Stage 3
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 119
Default Re: King Of Europe Dragster 2012 - Brasov 21-22 Iulie

Imi pare rau ca dezamagesc pe multi, dar concursul de azi a fost super ! Temperatura de 28 de grade, acceptabila data fiind perioada, asfaltul super aderent (mi-am batut recordul de la Tulcea la 60ft - 1.90 - imi dadea in nas daca nu o turam bine la plecare), organizarea buna, fara timpi morti, cozile de masini se miscau repede ( m-am dat de 10 ori ) atmosfera frumoasa si plina de sportivitate intre participanti, nimeni nu s-a bagat in fatza, si (cred, nu am mai stat) am iesit si pe locul 2 la Street RWD, dupa SLS AMG-ul pe care l-am si batut odata in antrenamente (dar m-a batut cand a contat ). Ca masini, un Lamborghini Aventador, un SLS AMG, vreo 2-3 GTR-uri, un Porsche 911 Turbo super tunat.

Ca probleme as mentiona lipsa toaletelor (nu ar trebui ca sa li se autorizeze acest eveniment fara toalete ecologice !), si pretul mare de inscriere...cu banii aia stateai 2 zile la mare. Dar avand in vedere ca evenimentele DRE in locatii apropiate de Bucuresti sunt foarte rare in ultimul timp, era o ocazie frumoasa sa ne mai descarcam adrenalina.

Last edited by cstavaru; 22-07-12 at 21:54.
cstavaru is offline   Reply With Quote
Old 22-07-12, 21:54   #54
KANALEAP_2005

Stage 4
 
KANALEAP_2005's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 243
Default Re: King Of Europe Dragster 2012 - Brasov 21-22 Iulie

Quote:
Originally Posted by P.P.RACERS View Post
Asta asa este,dar din pacate fara a conduce vreo masina.

Este imposibil ce tupeu a abordat cu noi la aceasta cursa,parca am fi fost niste gunoaie.

NE PARE RAU PENTRU INCIDENTUL DE LA FINAL,DAR NU ACCEPTAM PE MUNCA SI BANI NOSTRI SA FIM CALCATI IN PICIOARE.MAI ALES IN ROMANIA SI DE UN CETATEAN STRAIN.
ce s-a intamplat acolo la sfarsit pana la urma ca nu am inteles?.........
KANALEAP_2005 is offline   Reply With Quote
Old 22-07-12, 21:57   #55
P.P.RACERS

Stage 2
 
P.P.RACERS's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 30
Default Re: King Of Europe Dragster 2012 - Brasov 21-22 Iulie

Quote:
Originally Posted by cstavaru View Post
Imi pare rau ca dezamagesc pe multi, dar concursul de azi a fost super ! Temperatura de 28 de grade, acceptabila data fiind perioada, asfaltul super aderent (mi-am batut recordul de la Tulcea la 60ft - 1.90 - imi dadea in nas daca nu o turam bine la plecare), organizarea buna, fara timpi morti, cozile de masini se miscau repede ( m-am dat de 10 ori ) atmosfera frumoasa si plina de sportivitate intre participanti, nimeni nu s-a bagat in fatza, si (cred, nu am mai stat) am iesit si pe locul 2 la Street RWD, dupa SLS AMG-ul pe care l-am si batut odata in antrenamente (dar m-a batut cand a contat ). Ca masini, un Lamborghini Aventador, un SLS AMG, vreo 2-3 GTR-uri, un Porsche 911 Turbo super tunat.

Ca probleme as mentiona lipsa toaletelor (nu ar trebui ca sa li se autorizeze acest eveniment fara toalete ecologice !), si pretul mare de inscriere...cu banii aia stateai 2 zile la mare. Dar avand in vedere ca evenimentele DRE in locatii apropiate de Bucuresti sunt foarte rare in ultimul timp, era o ocazie frumoasa sa ne mai descarcam adrenalina.
Nu te supara pe mine,dar nu poti comapara evenimentele organizate de DRE cu DEZASTRUL asta de azi la Brasov.Si ca o ultima precizare...95% din masinile de astazi de la Brasov daca vin la un eveniment organizat de DRE isi iau la bataie pe grupele lor de nu inteleg absolut nimic.

Este doar parerea mea.
P.P.RACERS is offline   Reply With Quote
Old 22-07-12, 22:11   #56
cstavaru

Stage 3
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 119
Default Re: King Of Europe Dragster 2012 - Brasov 21-22 Iulie

Quote:
Originally Posted by P.P.RACERS View Post
Nu te supara pe mine,dar nu poti comapara evenimentele organizate de DRE cu DEZASTRUL asta de azi la Brasov.Si ca o ultima precizare...95% din masinile de astazi de la Brasov daca vin la un eveniment organizat de DRE isi iau la bataie pe grupele lor de nu inteleg absolut nimic.

Este doar parerea mea.
Sunt de acord cu ce ai spus, in legatura cu faptul ca nu a fost concurenta prea mare. Dar din celelalte puncte de vedere, mie mi s-a parut ok. Totusi, au fost chiar si timpi sub 10. Oricum, o mare parte din cei de la KoE merg si la DRE.
cstavaru is offline   Reply With Quote
Old 22-07-12, 22:20   #57
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: King Of Europe Dragster 2012 - Brasov 21-22 Iulie

Quote:
Originally Posted by cstavaru View Post
Imi pare rau ca dezamagesc pe multi, dar concursul de azi a fost super ! Temperatura de 28 de grade, acceptabila data fiind perioada, asfaltul super aderent (mi-am batut recordul de la Tulcea la 60ft - 1.90 - imi dadea in nas daca nu o turam bine la plecare), organizarea buna, fara timpi morti, cozile de masini se miscau repede ( m-am dat de 10 ori ) atmosfera frumoasa si plina de sportivitate intre participanti, nimeni nu s-a bagat in fatza, si (cred, nu am mai stat) am iesit si pe locul 2 la Street RWD, dupa SLS AMG-ul pe care l-am si batut odata in antrenamente (dar m-a batut cand a contat ). Ca masini, un Lamborghini Aventador, un SLS AMG, vreo 2-3 GTR-uri, un Porsche 911 Turbo super tunat.

Ca probleme as mentiona lipsa toaletelor (nu ar trebui ca sa li se autorizeze acest eveniment fara toalete ecologice !), si pretul mare de inscriere...cu banii aia stateai 2 zile la mare. Dar avand in vedere ca evenimentele DRE in locatii apropiate de Bucuresti sunt foarte rare in ultimul timp, era o ocazie frumoasa sa ne mai descarcam adrenalina.
Deci confirmi observatia mea legata de aderenta: https://forum.4tuning.ro/61-provocari...ml#post5102769
Pacat ca nu avem o pista special destinata unde sa se poata organiza calumea.
Pot face asta in Bucuresti doar ca costul pe participant este de 100Euro.
Cati sunt cei care pot sustine asta?
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 22-07-12, 22:41   #58
cstavaru

Stage 3
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 119
Default Re: King Of Europe Dragster 2012 - Brasov 21-22 Iulie

Quote:
Originally Posted by SEBASTIAN View Post
Deci confirmi observatia mea legata de aderenta: https://forum.4tuning.ro/61-provocari...ml#post5102769
Pacat ca nu avem o pista special destinata unde sa se poata organiza calumea.
Pot face asta in Bucuresti doar ca costul pe participant este de 100Euro.
Cati sunt cei care pot sustine asta?
Sincer, eu nu as vrea ca lucrurile sa fie privite intotdeauna gen "DRE versus restul lumii". Evenimentele astea pot coexista si toata lumea sa fie fericita. Cu cat mai multe, cu atat mai bine.

Dar, ce pot sa zic de azi e ca in timp ce la Tulcea ma chinuiam sa scot un 2.0x 60ft din joi in pasti, azi am scos 1.90-1.9x de vreo 3 ori fara sa ma stresez prea mult, cu aceleasi pneuri, la aceeasi presiune. M-a surprins, poate azi avantajul a fost ca asfaltul era incins de la caldura. Sau poate senzorii erau pozitionati un pic diferit ? Nu pot sa imi dau seama.
cstavaru is offline   Reply With Quote
Old 22-07-12, 22:42   #59
KENZO
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
KENZO's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 1,161
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[RENAULT]
[Pole Position Racers]
Default Re: King Of Europe Dragster 2012 - Brasov 21-22 Iulie

Quote:
Originally Posted by cstavaru View Post
Sunt de acord cu ce ai spus, in legatura cu faptul ca nu a fost concurenta prea mare. Dar din celelalte puncte de vedere, mie mi s-a parut ok. Totusi, au fost chiar si timpi sub 10. Oricum, o mare parte din cei de la KoE merg si la DRE.
Daca aia a fost cronometrare profi , eu maine imi cumpar GT-R!
KENZO is offline   Reply With Quote
Old 22-07-12, 22:42   #60
gaju

Stage 5
 
gaju's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 1,482
Member of:
[Nissan]
Default Re: King Of Europe Dragster 2012 - Brasov 21-22 Iulie

Pana in 40 masini(piloti)

Romania nu e pregatita pt o pista de drag, numai strict din pasiune se poate construi asa ceva
Suna dur,dar din pacate asta e adevarul
__________________

The power is HERE
gaju is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -