Go Back   Forum 4Tuning > Curse > Curse de Accelerare - Liniute

Reply
 
Thread Tools
Old 02-11-11, 00:10   #76
Julyan86

Stage 3
 
Julyan86's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 84
Member of:
[Honda]
Default Re: PROPUNERI GRUPE SI REGULAMENT 2012

Quote:
Originally Posted by MIHAI_NEBUNU View Post
a veni la curse inseamna ca o faci din pasiune. daca iti permiti. daca vrei sa nu investesti tu iti cauti sponsori. premiile la profi au fost de incurajare nu ca sa iti scoti investitia sau drumul . este o mare diferenta
Poate in Romania se intampla asa ceva ... peste hotare este altceva ... in fine "NO COMMENT" ...
Julyan86 is offline   Reply With Quote
Old 02-11-11, 02:10   #77
GTA
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
GTA's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 2,599
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[MERCEDES]
Default Re: PROPUNERI GRUPE SI REGULAMENT 2012

Quote:
Originally Posted by gaju View Post
poate ne aduci si niste sponsori................
Sponsori se gasesc,insa trebuie ca cineva sa-i caute si mai ales sa fie extrem de serios in ceea ce face pentru ca sponsorul sa nu fie atras numai de activitatea pe care o desfasori ci si de potentialul pe care-l prezinta activitatea respectiva.Orice activitate de interes national atrage dupa sine sponsori,daca se urmaresc numai interese punctuale sponsori apar numai in urma unor obligatii sau interese personale.

Eu personal am gasit un sponsor dispus sa cheltuie 20-30.000E anual pentru ceea ce faceti voi acum,la fel de personal o sa infiintez un Club Sportiv de profil in Slobozia pentru a ma ajuta pe mine in primul rand si pentru a ajuta si pe cei pasionati de motorsport.Ideea in sine este ca daca se vrea cu adevarat se poate face insa trebuie renuntat la nepotisme si favoruri rezultate in urma diverselor apartenete la X Club sau legate de X sponsor sau mai stiu eu ce prietenie.

Orice om cu capul pe umeri,daca se uita pe "harta" tuningului si a curselor in Romania vede clar ca masinile cu adevarat competitive vin din afara Romaniei.Toata lumea ii pomeneste pe Bulgari cu a lor Corsa,pe Unguri cu diverse masini,Igor din Republica Moldova,la noi mai nou a aparut Exelixis care fac treaba buna fata de restul insa pacat ca 80% din treaba se face in Grecia...Treziti-va,in Romania nu exista firme de tuning,tot timpul ne comparam cu altii si incercam sa-i copiem.Regii mondiali ai sfertului de mila sunt americanii,acolo o masina de 9 secunde la mana a doua costa in jurul a 30.000 de dolari...la noi o masina de 9-10 secunde costa 100-120.000E...de ce?Ca totul se face NU in Romania si romanul trebuie sa castige si el cel putin cat ala care face masina.

Si daca vreunul din voi are tupeul sa ma contrazica eu personal ii dau masina mea,sa-mi dubleze puterea si sa-mi puna o transmisie care sa tina..toate astea cu costuri deja existente pe piata.

PS. Si apropos,nu sunt vedeta la curse si nici nu m-am umplut de credite la banci ca sa par vedeta.Pasiunea se termina acolo unde iti permiti,mai departe este doar snobism pur balcanic.(PS-ul nu are nici o legatura cu tine Gaj-ule...se stie el care este)
__________________
GTA is offline   Reply With Quote
Old 02-11-11, 07:45   #78
vcsomin

Stage 5
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 443
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: PROPUNERI GRUPE SI REGULAMENT 2012

Quote:
Originally Posted by GTA View Post
Sponsori se gasesc,insa trebuie ca cineva sa-i caute si mai ales sa fie extrem de serios in ceea ce face pentru ca sponsorul sa nu fie atras numai de activitatea pe care o desfasori ci si de potentialul pe care-l prezinta activitatea respectiva.Orice activitate de interes national atrage dupa sine sponsori,daca se urmaresc numai interese punctuale sponsori apar numai in urma unor obligatii sau interese personale.

Eu personal am gasit un sponsor dispus sa cheltuie 20-30.000E anual pentru ceea ce faceti voi acum,la fel de personal o sa infiintez un Club Sportiv de profil in Slobozia pentru a ma ajuta pe mine in primul rand si pentru a ajuta si pe cei pasionati de motorsport.Ideea in sine este ca daca se vrea cu adevarat se poate face insa trebuie renuntat la nepotisme si favoruri rezultate in urma diverselor apartenete la X Club sau legate de X sponsor sau mai stiu eu ce prietenie.

Orice om cu capul pe umeri,daca se uita pe "harta" tuningului si a curselor in Romania vede clar ca masinile cu adevarat competitive vin din afara Romaniei.Toata lumea ii pomeneste pe Bulgari cu a lor Corsa,pe Unguri cu diverse masini,Igor din Republica Moldova,la noi mai nou a aparut Exelixis care fac treaba buna fata de restul insa pacat ca 80% din treaba se face in Grecia...Treziti-va,in Romania nu exista firme de tuning,tot timpul ne comparam cu altii si incercam sa-i copiem.Regii mondiali ai sfertului de mila sunt americanii,acolo o masina de 9 secunde la mana a doua costa in jurul a 30.000 de dolari...la noi o masina de 9-10 secunde costa 100-120.000E...de ce?Ca totul se face NU in Romania si romanul trebuie sa castige si el cel putin cat ala care face masina.

Si daca vreunul din voi are tupeul sa ma contrazica eu personal ii dau masina mea,sa-mi dubleze puterea si sa-mi puna o transmisie care sa tina..toate astea cu costuri deja existente pe piata.

PS. Si apropos,nu sunt vedeta la curse si nici nu m-am umplut de credite la banci ca sa par vedeta.Pasiunea se termina acolo unde iti permiti,mai departe este doar snobism pur balcanic.(PS-ul nu are nici o legatura cu tine Gaj-ule...se stie el care este)
Suntem cam off, topic, aici era pentru grupe / regulamente, etc, dar teoretic totul e usor, din cate stiu eu e primul an in care a fost un campionat in toata regula, comparabil cu ce este la unguri de ex. care au experienta de multi ani, nimeni nu a facut-o in mod regulat inainte , cu siguranta ca nu e un .. bussines, pentru ca altfel ar fi fost o gramada tentati sa organizez asa ceva . Ca fapt divers la ei parca e o singura masina sponsorizata ? Honda Pentronas, parca nu sunt 100% sigur si la ei motorsport, e ceva gen fotball la noi. Sunt foarte multe masini pentru foarte multe bugete, 100k o masina de 10sec, daca vrei neaprat porsche / gtr, etc , e de vanzare un Fiesta de 9.3 sec - cred ca 10.000e . Sunt lucruri perfectibile cu siguranta (mediatizare cred eu), dar organizatori sunt foarte deschisi, vezi de ex. cu grupele, eu zic ca viitorul suna bine
vcsomin is offline   Reply With Quote
Old 02-11-11, 07:47   #79
Rius

Stage 2
 
Rius's Avatar
 
Join Date: Aug 2011
Posts: 32
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: PROPUNERI GRUPE SI REGULAMENT 2012

Baieti, se pierde esentialul.

Partea frumoasa a lucrurilor este ca noi cei care suntm pasionati in acest sport, ne strangem intr-un cadru organizat de niste baieti cu mai mult suflet si potenta financiara.
Cei care "ne strang" s-au gandit ca ar fi frumos sa fim si cronometrati(si au cumparat sistemele cu fotocelule pe banii lor, ca nu au facut cheta si nu au primit fonduri de la nu stiu ce asociate sportiva sau minister),impartiti pe grupe (si ne cer parerea pe forumul asta), iar noi ... cu frustrarile zilnice si meltenism ...ne plangem ca nu au facut grupele astfel incat toti sa fim castigatori.

Eu unu, nu i-am vazut pe Gaju & Co. umbland cu batele sa te oblige sa vi la pista si sa te dai cu eM-treiu' sa faca respectivul palmares. Meltenii din noi ....vad ca nu mai pot da replica de liniutar intrebat noaptea pe strada "ce motor ai frate?" si el sa raspunda cu "1,8 stock frate" si sa-l laude lumea ca ce sofer bun e el si sub capota e 2500, si acum se ia de grupe...ca n-are si el grupa speciala pentru 1745cmc verde.

Clar e ca daca iti iei un borcan din 1800 de la bulgari si dai 200 de euro pe ea, chiar daca arunci tot din ea....meltene...... nu o sa il poti bate pe IGOR...asa ca stai acasa.



Pamflet....

P.S. pamflet = Specie literară cu caracter satiric, īn care scriitorul īnfierează anumite tare morale, concepții politice, aspecte negative ale realității sociale, trăsături de caracter ale unei persoane etc.
Rius is offline   Reply With Quote
Old 02-11-11, 11:23   #80
gaju

Stage 5
 
gaju's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 1,482
Member of:
[Nissan]
Default Re: PROPUNERI GRUPE SI REGULAMENT 2012

Quote:
Originally Posted by Julyan86 View Post
Poate in Romania se intampla asa ceva ... peste hotare este altceva ... in fine "NO COMMENT" ...
asta e , nu obligam pe nimeni sa vina
dar chestia cu "peste hotare" mai rumega de cateva ori inainte sa afirmi , inainte sa iti dau o replica pe masura

Quote:
Originally Posted by GTA View Post
Sponsori se gasesc,insa trebuie ca cineva sa-i caute si mai ales sa fie extrem de serios in ceea ce face pentru ca sponsorul sa nu fie atras numai de activitatea pe care o desfasori ci si de potentialul pe care-l prezinta activitatea respectiva.Orice activitate de interes national atrage dupa sine sponsori,daca se urmaresc numai interese punctuale sponsori apar numai in urma unor obligatii sau interese personale.
si noi suntem neseriosii Romaniei ??
uiti un singur lucru , a fost primul campionat organizat dupa buni ani de adormire in acest sport, de pe vremea cand facea Sebi LR

cred ca pe vremurile astea , se arunca toti inainte cu banii, cand e ceva nou . Putini au fost cei care au crezut in acest proiect

Quote:
Originally Posted by GTA View Post
Eu personal am gasit un sponsor dispus sa cheltuie 20-30.000E anual pentru ceea ce faceti voi acum,la fel de personal o sa infiintez un Club Sportiv de profil in Slobozia pentru a ma ajuta pe mine in primul rand si pentru a ajuta si pe cei pasionati de motorsport.
bravo tie,noi nu am reusit , dar din experiente ai grija si sa se materializeze , ca de vorbe nu mai zic nimic

Quote:
Originally Posted by GTA View Post
Ideea in sine este ca daca se vrea cu adevarat se poate face insa trebuie renuntat la nepotisme si favoruri rezultate in urma diverselor apartenete la X Club sau legate de X sponsor sau mai stiu eu ce prietenie.
ne-ai vazut facand asa ceva ?

te rog sa il intrebi pe Toba, presedintele de la Anonymous cum a fost favorizat de catre noi,unde Kelu ( cel de la inscrieri si contestatii,chiar este membru al acestui club)

Quote:
Originally Posted by GTA View Post
Orice om cu capul pe umeri,daca se uita pe "harta" tuningului si a curselor in Romania vede clar ca masinile cu adevarat competitive vin din afara Romaniei.Toata lumea ii pomeneste pe Bulgari cu a lor Corsa,pe Unguri cu diverse masini,Igor din Republica Moldova,la noi mai nou a aparut Exelixis care fac treaba buna fata de restul insa pacat ca 80% din treaba se face in Grecia...Treziti-va,in Romania nu exista firme de tuning,tot timpul ne comparam cu altii si incercam sa-i copiem.Regii mondiali ai sfertului de mila sunt americanii,acolo o masina de 9 secunde la mana a doua costa in jurul a 30.000 de dolari...la noi o masina de 9-10 secunde costa 100-120.000E...de ce?Ca totul se face NU in Romania si romanul trebuie sa castige si el cel putin cat ala care face masina.
sa iti spun ca americanii se dau de prin anii 50?
ungurii au campionat de cel putin 4-5 ani ?
bulgarii nu sunt peste noi,au cateva exceptii, sunt f concentrati pe NA

Quote:
Originally Posted by vcsomin View Post
Sunt foarte multe masini pentru foarte multe bugete, 100k o masina de 10sec, daca vrei neaprat porsche / gtr, etc , e de vanzare un Fiesta de 9.3 sec - cred ca 10.000e . Sunt lucruri perfectibile cu siguranta (mediatizare cred eu), dar organizatori sunt foarte deschisi, vezi de ex. cu grupele, eu zic ca viitorul suna bine
fiesta de 9,3 e 10 000
honda de 9,6 e 15 000
stiu nissan 1,8 Turbo FWD cu 780 Whp cu 15 000

e mult mai ieftin azi sa cumperi,decat sa incepi proiect de la zero,dar asta e doar din conjuctura economica din acest moment

ca si concluzie :

2010 2011 street 2011 profi

s2 13,4 12,9 12,81
s3 11,9 11,4 11,4
s4 11,6 12,9 11,5
s5 11,1 11,5 8,8
s6 10,4 9,8 9,0
s7 13,3 13,6 12,4
s8 13,0 12,9 12,5

in 2010 nu a fost profi si timpii sunt obtinuti cu masini care in 2011 se incadrau la profi

voi chiar credeti ca asa usor se coboara ET-ul ??? daca da, va amagiti
trebuie experienta in setup-ul masinii , nu doar putere , si aia o dobandesti doar la pista
__________________

The power is HERE

Last edited by gaju; 02-11-11 at 11:39.
gaju is offline   Reply With Quote
Old 02-11-11, 15:19   #81
Vulturica2004

Stage 5
 
Vulturica2004's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 944
Default Re: PROPUNERI GRUPE SI REGULAMENT 2012

Nu inteleg dc se tot arunca cu noroi in Gaju si Echipa Dre ,mai ales pt ca ei au reinviat acest sport care incepuse sa fie periculos deoarece toti se dadeau pe strazi circulate sau noapte cand nu erau asa multe masini pe strada,Dre au pregatirea si suficiente bunuri materiale sa organizeze aceste curse si chiar s-au imbunatatit de la cursa la cursa,toti va plangeti si mai ales astia care sunteti din exterior care nu veniti sa va dati pe pista sa scoateti un timp.Nu va convine aceste conditii si acesti organizatori , ORGANIZATIVA VOI si SPONSORIZATI-va voi cu mii de euro.Momentan si sigur asa va fii tinand cont de criza financiara si situatia in care ne aflam acestea vor fii premiile ,daca aveam fiecare salariu de mii de euro , aveam deja masini de 6-7 secunde.TOT respectul pt Gaju si Echipa DRE chiar isi fac treaba foarte bine si ne-au ajutat cum au putut mereu cu sfaturi cu ideii chiar si cu piese cand am avut nevoie .In concluzie NU MAI SPALATI VARZAAAA -----BAGATI-o la MURAT ....ASTA E ANOTIMPUL.
__________________
Mai bine 10% din ceva , decat 100% din NIMIC!!!
Drag cars don't have to be pretty they just have to go fast in a straight line
Vulturica2004 is offline   Reply With Quote
Old 02-11-11, 18:12   #82
Catalin_br

Stage 5
 
Catalin_br's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 625
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: PROPUNERI GRUPE SI REGULAMENT 2012

Quote:
Originally Posted by Vulturica2004 View Post
Nu inteleg dc se tot arunca cu noroi in Gaju si Echipa Dre ,mai ales pt ca ei au reinviat acest sport care incepuse sa fie periculos deoarece toti se dadeau pe strazi circulate sau noapte cand nu erau asa multe masini pe strada,Dre au pregatirea si suficiente bunuri materiale sa organizeze aceste curse si chiar s-au imbunatatit de la cursa la cursa,toti va plangeti si mai ales astia care sunteti din exterior care nu veniti sa va dati pe pista sa scoateti un timp.Nu va convine aceste conditii si acesti organizatori , ORGANIZATIVA VOI si SPONSORIZATI-va voi cu mii de euro.Momentan si sigur asa va fii tinand cont de criza financiara si situatia in care ne aflam acestea vor fii premiile ,daca aveam fiecare salariu de mii de euro , aveam deja masini de 6-7 secunde.TOT respectul pt Gaju si Echipa DRE chiar isi fac treaba foarte bine si ne-au ajutat cum au putut mereu cu sfaturi cu ideii chiar si cu piese cand am avut nevoie .In concluzie NU MAI SPALATI VARZAAAA -----BAGATI-o la MURAT ....ASTA E ANOTIMPUL.
+1.bine zis.
Catalin_br is offline   Reply With Quote
Old 02-11-11, 18:15   #83
MIHAI_NEBUNU

Stage 5
 
MIHAI_NEBUNU's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 1,048
Default Re: PROPUNERI GRUPE SI REGULAMENT 2012

Quote:
Originally Posted by Vulturica2004 View Post
Nu inteleg dc se tot arunca cu noroi in Gaju si Echipa Dre ,mai ales pt ca ei au reinviat acest sport care incepuse sa fie periculos deoarece toti se dadeau pe strazi circulate sau noapte cand nu erau asa multe masini pe strada,Dre au pregatirea si suficiente bunuri materiale sa organizeze aceste curse si chiar s-au imbunatatit de la cursa la cursa,toti va plangeti si mai ales astia care sunteti din exterior care nu veniti sa va dati pe pista sa scoateti un timp.Nu va convine aceste conditii si acesti organizatori , ORGANIZATIVA VOI si SPONSORIZATI-va voi cu mii de euro.Momentan si sigur asa va fii tinand cont de criza financiara si situatia in care ne aflam acestea vor fii premiile ,daca aveam fiecare salariu de mii de euro , aveam deja masini de 6-7 secunde.TOT respectul pt Gaju si Echipa DRE chiar isi fac treaba foarte bine si ne-au ajutat cum au putut mereu cu sfaturi cu ideii chiar si cu piese cand am avut nevoie .In concluzie NU MAI SPALATI VARZAAAA -----BAGATI-o la MURAT ....ASTA E ANOTIMPUL.
adevarat Madalin
MIHAI_NEBUNU is offline   Reply With Quote
Old 02-11-11, 20:18   #84
GTA
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
GTA's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 2,599
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[MERCEDES]
Default Re: PROPUNERI GRUPE SI REGULAMENT 2012

Quote:
Originally Posted by gaju View Post

si noi suntem neseriosii Romaniei ??
uiti un singur lucru , a fost primul campionat organizat dupa buni ani de adormire in acest sport, de pe vremea cand facea Sebi LR
Departe de mine impresia asta despre voi,de fapt va cunosc prea putin ca sa pot spune asa ceva.Ceea ce am spus eu legat de seriozitate reprezinta o generalitate nu ma refeream strict la cursele organizate de voi.





[/QUOTE]bravo tie,noi nu am reusit , dar din experiente ai grija si sa se materializeze , ca de vorbe nu mai zic nimic[/QUOTE]

Astazi am depus capitalul social la banca...am promisiuni ca banii vor veni,sper din tot sufletul sa nu ramana doar o promisiune.



[/QUOTE]ne-ai vazut facand asa ceva ?[/QUOTE]

Nu,insa uite ca dupa discutia pe care am deschis-o legat de M3-ul de la Ap1 am primit cateva mesaje personale prin care respectivii imi spun sa nu-mi mai racesc gura de pomana ca o sa sara"haita" pe mine,altul zice ca M3-ul respectiv ar avea motor de 3.2.Eu unul nu ma indoiesc ca inca mai sunt astfel de masini prin grupe insa cu siguranta nu cred ca o astfel de masina ar putea castiga o grupa fara sa fie verificata de voi.





[/QUOTE]e mult mai ieftin azi sa cumperi,decat sa incepi proiect de la zero,dar asta e doar din conjuctura economica din acest moment[/QUOTE]

Asa este insa la fel de bine este si foarte riscant....o masina de 9-10 sec,cu motor mic dar impins la extrem,alergata 2-3 ani la curse...nu stiu cat de buna mai este.Ai avantajul ca nu trebuie decat sa schimbi ceea ce se strica....insa daca se strica prea multe nu mai este avantajos.
GTA is offline   Reply With Quote
Old 02-11-11, 20:53   #85
JimGod
Pole Position Racers Member

Stage 5
 
JimGod's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 7,738
Member of:
[BMW]
[PARTICIPANT CURSE]
[Pole Position Racers]
Default Re: PROPUNERI GRUPE SI REGULAMENT 2012

sunt dispus contra sumei de 1000euro sa desfac motorul in fata la aia care mananca cacat sa vada ca este 3.0!asa este in romania...multa invidie cand aveam motorul de 2.5i lumea spunea ca am interne de 2.8i iar cand bateam masinile scumpe din vitoriei lumea spunea ca am motor de m3.....eu inteleg ca sunt ca un ghimpe in coasta la ap1 dar asta este situatia...si in coastele mele au fost multi ghimpi pana sa imi fac motorul asta.
inca o data va spun ca motorul este stock ba chiar cu 250cp pe dino nici macar aia 286cp nu ia dat.sunt in colaborare cu o firma puternica de tuning din afara care ei pun pret f mare pe motoarele s50 si sper da la anul ca masina sa coboare sub 12s pe aspirat, atunci probabil ca, "cunoscatorii" o sa zica ca am interne de 3.8 sau motor de raketa
multi nu stiu ca drag-ul se masoara in timp si nu in cai putere, putini stiu ce inseamna asta.
fisa dino este pe topicul meu unde masina este prezentata.
Bafta si sa ne vedem la anul sub 12s
JimGod is offline   Reply With Quote
Old 02-11-11, 22:04   #86
xfactor

Stage 5
 
xfactor's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 340
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: PROPUNERI GRUPE SI REGULAMENT 2012

Gta i-a spune tu sincer la cate curse Dre ai participat? Daca nu ai participat deloc,vino sa vezi ce facem si dupaia vorbesti! Vrei bani in premii ? Da noua cine ne da bani ca muncim sa avem un campionat,sa lansam fenomenul de drag racing nu de "liniute''.Aaaa noi suntem fraierii care facem de placere si tu zeul care ne onorezi cu prezenta ta si vrei bani in premii?S-ua dat bani, aaaa nu e deajuns hai frate punem inscrierea 200 euro si dam premii.Aaa scump!

Sunt tare curios si imi doresc sa primesti banii aia sa vedem ce o sa faci cu ei? Esti pasionat de drag racing? Fa ceva, nu pentru noi DRE, fa ceva pentru sportul asta noi am facut si o sa continuam.Ce atatea discutii ca favorizam noi pe nu stiu cine baaaaa bagati la cap toti sunt prietenii nostrii ca ne leaga aceiasi pasiune!!!!!!!

Cristi ce atata atentie si explicatii la toti prietenii care au un prieten care ii prieten cu unu de la bloc,care are un prieten care si-a facut o masina si nu poate sa obtina o cupa.

Sa vorbeasca aia care si-au rupt masinile in campionat nu baietii care livreaza pizza!

Vina ala sa zica ca in afara sunt premii in bani? Ba esti nebun serios? Bravo ma!(ce masina ai? pai am o masina underconstruction am schimbat presurile si eu cred ca merg 13 xx. Pai am investiti bani vrei sa ma bata ala cu M3.Eu zic ca o sa avem parte si de alte rachete la AP1 anul care vine asa ca nu va mai faceti calculele ca nu stie niciodata la care grupa o sa fie,si cine o a fie!

A inebunit lumea ma ,fiecare care are cont aici isi spune el parerile,brrrrrr ma poate mai aveti ceva comenzi de onorat.


Sper ca din bunul simt care cred ca il mai aveti sa oprim discutia aici si sa continuam cu discutia grupelor la general pana acum s-a discutat grupa AP1 adica lacrimi si suspine de ce vine M3.
xfactor is offline   Reply With Quote
Old 02-11-11, 22:44   #87
HoricutzWSR
Virtual Tuner

Stage 5
 
HoricutzWSR's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 2,851
Member of:
[Design Team]
[PARTICIPANT CURSE]
[Virtual Tuning]
[Freehand Design Usergroup]
Default Re: PROPUNERI GRUPE SI REGULAMENT 2012

Costin, Cuba...stati ma linistiti nu dovediti nimanui nimic daca va enervati...voi stiti in ce consta intreg fenomenul Drag-racing, si echipa DragRacing Events, daca altiii arunca, cu presupuneri, lasati-i sa arunce...nu cred ca o sa fie vreunu din noi care o sa faca treaba asta cu mai putin drag, doar pt ca a zis nushcare, nushce...
Acuma la sfarsit de sezon se trezesc toti...
__________________
Vand Honda CRX Del Sol 1.6 VTEC, 125cp :

https://forum.4tuning.ro/191-bazar-au...ml#post5624650
HoricutzWSR is offline   Reply With Quote
Old 02-11-11, 23:29   #88
GTA
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
GTA's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 2,599
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[MERCEDES]
Default Re: PROPUNERI GRUPE SI REGULAMENT 2012

Quote:
Originally Posted by JimGod View Post
sunt dispus contra sumei de 1000euro sa desfac motorul in fata la aia care mananca cacat sa vada ca este 3.0!asa este in romania...multa invidie cand aveam motorul de 2.5i lumea spunea ca am interne de 2.8i iar cand bateam masinile scumpe din vitoriei lumea spunea ca am motor de m3.....eu inteleg ca sunt ca un ghimpe in coasta la ap1 dar asta este situatia...si in coastele mele au fost multi ghimpi pana sa imi fac motorul asta.
inca o data va spun ca motorul este stock ba chiar cu 250cp pe dino nici macar aia 286cp nu ia dat.sunt in colaborare cu o firma puternica de tuning din afara care ei pun pret f mare pe motoarele s50 si sper da la anul ca masina sa coboare sub 12s pe aspirat, atunci probabil ca, "cunoscatorii" o sa zica ca am interne de 3.8 sau motor de raketa
multi nu stiu ca drag-ul se masoara in timp si nu in cai putere, putini stiu ce inseamna asta.
fisa dino este pe topicul meu unde masina este prezentata.
Bafta si sa ne vedem la anul sub 12s
Eu am spus doar ce am citit pe PM,de la cine...chiar este irelevant.Va mai repet ca nu ma intereseaza ce are M3-ul sub capota,faptul ca eu l-am considerat gresit incadrat la Ap1 este parerea mea personala si daca voi nu sunteti de acord asta nu inseamna ca trebuie sa ne certam.

Bafta iti doresc si daca-l doare pe careva burta de ce motor ai...sa te caute cu mia de E.

Quote:
Originally Posted by xfactor View Post
Gta i-a spune tu sincer la cate curse Dre ai participat? Daca nu ai participat deloc,vino sa vezi ce facem si dupaia vorbesti! Vrei bani in premii ? Da noua cine ne da bani ca muncim sa avem un campionat,sa lansam fenomenul de drag racing nu de "liniute''.Aaaa noi suntem fraierii care facem de placere si tu zeul care ne onorezi cu prezenta ta si vrei bani in premii?S-ua dat bani, aaaa nu e deajuns hai frate punem inscrierea 200 euro si dam premii.Aaa scump!

Sunt tare curios si imi doresc sa primesti banii aia sa vedem ce o sa faci cu ei? Esti pasionat de drag racing? Fa ceva, nu pentru noi DRE, fa ceva pentru sportul asta noi am facut si o sa continuam.Ce atatea discutii ca favorizam noi pe nu stiu cine baaaaa bagati la cap toti sunt prietenii nostrii ca ne leaga aceiasi pasiune!!!!!!!

Cristi ce atata atentie si explicatii la toti prietenii care au un prieten care ii prieten cu unu de la bloc,care are un prieten care si-a facut o masina si nu poate sa obtina o cupa.

Sa vorbeasca aia care si-au rupt masinile in campionat nu baietii care livreaza pizza!

Vina ala sa zica ca in afara sunt premii in bani? Ba esti nebun serios? Bravo ma!(ce masina ai? pai am o masina underconstruction am schimbat presurile si eu cred ca merg 13 xx. Pai am investiti bani vrei sa ma bata ala cu M3.Eu zic ca o sa avem parte si de alte rachete la AP1 anul care vine asa ca nu va mai faceti calculele ca nu stie niciodata la care grupa o sa fie,si cine o a fie!

A inebunit lumea ma ,fiecare care are cont aici isi spune el parerile,brrrrrr ma poate mai aveti ceva comenzi de onorat.


Sper ca din bunul simt care cred ca il mai aveti sa oprim discutia aici si sa continuam cu discutia grupelor la general pana acum s-a discutat grupa AP1 adica lacrimi si suspine de ce vine M3.

Tu ce te incretesti asa?Te-a deranjat ca am scos M3-ul in fata?Daca da imi cer scuze ca de la livrator la consumator de...pizza.Nu era nevoie sa-ti exprimi toate frustrarile in acest post doar pentru ca am spus ca eu consider M3-ul incorect incadrat.Ce bati campii cu bani si premii...am spus eu asa ceva????Lasa vedetismele astea si daca vrei sa impresionezi pe cineva poarta si tu o discutie civilizata cum fac si ceilalti colegi ai tai.Hai..pa..
GTA is offline   Reply With Quote
Old 03-11-11, 05:34   #89
MaliBuGTI

Stage 4
 
MaliBuGTI's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 169
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Pole Position Racers]
Default Re: PROPUNERI GRUPE SI REGULAMENT 2012

Nu va mai aprindeti asa cand vine vorba de M3-ul de la AP1, pentru ca proprietarul nu ascunde nimic. Ganditi-va ca tocmai noi, colegii lui de club am fost sceptici in privinta puterii relatate de Costin, deoarece masina lui era cu mult peste altele care se considerau a fi puternice pana atunci. In contextul asta, el s-a gandit sa faca un test dyno cu "martori". Pot sa confirm ca masina a scos 250 de cai pe dinamometru. Ca el stie s-o conduca si daca are alte atuuri, asta-i numai meritul lui pe care nu i-l poate lua nimieni.
__________________
Peugeot 206 Grand Touring Injection
MaliBuGTI is offline   Reply With Quote
Old 03-11-11, 10:05   #90
xfactor

Stage 5
 
xfactor's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 340
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: PROPUNERI GRUPE SI REGULAMENT 2012

Quote:
Originally Posted by GTA View Post




Tu ce te incretesti asa?Te-a deranjat ca am scos M3-ul in fata?Daca da imi cer scuze ca de la livrator la consumator de...pizza.Nu era nevoie sa-ti exprimi toate frustrarile in acest post doar pentru ca am spus ca eu consider M3-ul incorect incadrat.Ce bati campii cu bani si premii...am spus eu asa ceva????Lasa vedetismele astea si daca vrei sa impresionezi pe cineva poarta si tu o discutie civilizata cum fac si ceilalti colegi ai tai.Hai..pa..
Da ma incretesc la prostie!

Nu m-a deranjat ca ai scos M3 in fata el era deja acolo!

Frustrarile le exprim numai in fata prostiei!

Ai face bine sa iti ceri scuze ca poate data viitoare numai fac comanda!

Nu bat campii ca nu sunt violent!

Imi pare foarte rau nu pot sa las vedetismele pentru ca sunt un zeu!

Nu mai am pe cine sa mai impresionez.Abia am coborat de pe muntele Olimp sa iti spun si tie cateva vorbe ca sa poti sa te duci sa le spui la prieteni ca ai vorbit cu zeii!

Si in concluzie:
street's closed pizza boy, find another way home
xfactor is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -