Go Back   Forum 4Tuning > Curse > Curse de Accelerare - Liniute

Reply
 
Thread Tools
Old 12-05-11, 21:10   #91
raulllamboiu

Stage 4
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 272
Default Re: Calendar Competitional 2011 Slatina Curse legale si Vtm

Din pacate trebuie sa va dau o VESTE TRISTA
Datorita unor lucrari neprevazute la un camin de vizitare al unei vane de transfer, santul de pe zona mediana a pistei de concurs nu poate fi inchis pana duminica la ora cursei.
In aceste conditii, Politia Rutiera Slatina, ne-a suspendat autorizatia de concurs pentru data de 15.05.2011, pana la data finalizari lucrarilor de acoperire a conductei de apa.
Deci cursa de accelerare pe 402 m Slatina din data de 15 mai se amana cu cel putin o saptamana (conform deciziei constructorului).
Tinand cont ca pe data de 29.05 se organizeaza la Tulcea etapa II DragRacing Events, data probabila pentru cursa de la Slatina, va fi 05.06.2011.
Etapa de viteza in coasta de la Mosteni (din 14.05.2011) se va desfasura conform anuntului initial, fiind cronometrata cu sistemul de celule pus la dispozitie cu multa generozitate de Gaju, caruia vreau sa-i multumesc pe aceasta cale pentru comportamentul de exceptie manifestat fata de noi, pentru a ne ajuta sa ne ridicam la nivelul de performanta indus de DragRacingEvents (pacat de acest incident neprevazut din santier, care amana debutul curselor de accelerare la Slatina, cu aproape 3 saptamani).
Imi cer mii de scuze, in numele organizatorului, pentru toate neplacerile cauzate de aceasta situatie si sper ca prima etapa de la Slatina sa fie o puternica revansa, in compensarea acestui semiesec.
raulllamboiu is offline   Reply With Quote
Old 12-05-11, 22:19   #92
cstavaru

Stage 3
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 119
Default Re: Calendar Competitional 2011 Slatina Curse legale si Vtm

Tocmai voiam sa-mi dau si eu cu parerea, fiind slatinean la origine si mergand din Bucuresti in Slatina aproape saptamanal, intrand in oras tocmai pe acea strada.

Era o utopie organizarea de curse in acea zona. Asfaltul e foarte valurit si mai e si gaurit pe alocuri, nu are nici pic de aderenta fiind foarte vechi, si culmea, aia e cea mai buna strada din Slatina. Iar acum sunt si santuri de 2m latime pe mijlocul drumului.

Daca treceti vreodata prin Slatina o sa ramaneti cu gura cascata. Este probabil orasul cu cele mai proaste strazi din Romania. E absolut incredibil cum arata acele strazi, bombardate la propriu, un primar care in loc sa faca strazile timp de 7 ani a pus flori, iar acum sunt santuri prin tot orasul sa faca, dupa atata timp, lucrari de modernizare, sperand probabil ca lumea o sa-l voteze. Sper ca oamenii nu vor uita cei 7 ani de cosmar.
cstavaru is offline   Reply With Quote
Old 12-05-11, 23:10   #93
raulllamboiu

Stage 4
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 272
Default Re: Calendar Competitional 2011 Slatina Curse legale si Vtm

Esti cumva din opozitie? ... nu aici trebuia sa-ti versi focul.
Cat priveste "utopiile" las-o mai moale
raulllamboiu is offline   Reply With Quote
Old 12-05-11, 23:35   #94
bogdan23sb

Stage 2
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 35
Default Re: Calendar Competitional 2011 Slatina Curse legale si Vtm

Quote:
Originally Posted by cstavaru View Post
Tocmai voiam sa-mi dau si eu cu parerea, fiind slatinean la origine si mergand din Bucuresti in Slatina aproape saptamanal, intrand in oras tocmai pe acea strada.

Era o utopie organizarea de curse in acea zona. Asfaltul e foarte valurit si mai e si gaurit pe alocuri, nu are nici pic de aderenta fiind foarte vechi, si culmea, aia e cea mai buna strada din Slatina. Iar acum sunt si santuri de 2m latime pe mijlocul drumului.

Daca treceti vreodata prin Slatina o sa ramaneti cu gura cascata. Este probabil orasul cu cele mai proaste strazi din Romania. E absolut incredibil cum arata acele strazi, bombardate la propriu, un primar care in loc sa faca strazile timp de 7 ani a pus flori, iar acum sunt santuri prin tot orasul sa faca, dupa atata timp, lucrari de modernizare, sperand probabil ca lumea o sa-l voteze. Sper ca oamenii nu vor uita cei 7 ani de cosmar.
aici tin sa te contrazic de luni au inceput sa asfalteze si sunt puse in proiect aproximativ toate strazile din oras este adevarat ca unele strazi sunt in lucrari dar aceste lucrari erau necesare nu neaparat sa voteze lumea pe unul sau pe altul referitor la locatia unde s-ar fi tinut intrecerea in afara santului de pe mijloc asfaltul era foarte bun
bogdan23sb is offline   Reply With Quote
Old 13-05-11, 00:02   #95
Whoisit

Stage 4
 
Whoisit's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 214
Member of:
[Honda]
Default Re: Calendar Competitional 2011 Slatina Curse legale si Vtm

pacat
Whoisit is offline   Reply With Quote
Old 13-05-11, 00:18   #96
mecarm

Stage 5
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 452
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Calendar Competitional 2011 Slatina Curse legale si Vtm

Acum asta este...nu este nimeni de vina.05-06 ramane sigur sau 22-05 ???
mecarm is offline   Reply With Quote
Old 13-05-11, 01:24   #97
raulllamboiu

Stage 4
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 272
Default Re: Calendar Competitional 2011 Slatina Curse legale si Vtm

Quote:
Originally Posted by mecarm View Post
Acum asta este...nu este nimeni de vina.05-06 ramane sigur sau 22-05 ???
22.05 este putin cam riscant, pentru ca este vorba de un volum de lucrari relativ mare si constructorul cred ca a vrut sa ne mai "aline durerea" dand un termen mic. Mult mai sigur ar fi 29.05, dar se suprapune cu etapa II-a de la Tulcea. De aceea estimez ca mult mai sigura data de 05.06.
In mod sigur va voi tine la curent si vom face tot posibilul ca sa fie aleasa o data convenabila pentru toata lumea.
raulllamboiu is offline   Reply With Quote
Old 13-05-11, 12:00   #98
Teroarea

Stage 5
 
Teroarea's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 1,245
Member of:
[CITROEN]
Default Re: Calendar Competitional 2011 Slatina Curse legale si Vtm

tipic slatina n am ce sa zic mereu a fost asa. E bine ca lumea s a dat peste cap sa si faca masina la timp si acum anuntati cu 2 zile inainte de start.. ca santul vietii nu este astupat. De 2saptamani n a fost nimeni in stare sa arunce niste asfalt acolo.. n am ce sa zic mereu a fost asa amanari si amanari trist! o sa ramaneti fara masini la start cat de curand deja multi cand aud de slatina isi vad de drum!
__________________
Teroarea is offline   Reply With Quote
Old 13-05-11, 17:42   #99
bogdan23sb

Stage 2
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 35
Default Re: Calendar Competitional 2011 Slatina Curse legale si Vtm

ABSOLUT TOTI AM INCERCAT SA FACEM CEVA FRUMOS,tipic este pentru romania cand se fac lucrari pe bani publici asa se mai amana putin si se mai cere un actaditional ca se maresc costurile,ne cerem scuze tuturor pentru disconfortul creat
bogdan23sb is offline   Reply With Quote
Old 13-05-11, 20:03   #100
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: Calendar Competitional 2011 Slatina Curse legale si Vtm

Sa fiti fericiti ca v-au anuntat inainte si nu a fost la ca ultimul Legal Racing la Constanta unde Politia desi erau toate actele in regula au refuzat sa vina sa inchida circulatia.
De fapt au fost impartiti, politia de ordine publica a venit si a ajutat, iar cea de circulatie nu a inchis circulatia, iar cand Mazare i-a injurat la propru toti au sarit sa inchida sa...era totusi prea tarziu ramasese putin din timpul aprobat.
Abuzuri-abuzuri din nou abuzuri! stiu ca organizatorul desi poate gandeste asa trebuie sa faca echilibristica pe sarma sa nu supere pe cineva ca e vai de el atunci, nu mai vede niciodata aprobarea... bete-n roate.
__________________
Professional DynoTuning
sebastian@racingcode.ro
0723691731

SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 13-05-11, 20:19   #101
SL 63 AK

Stage 5
 
SL 63 AK's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 773
Default Re: Calendar Competitional 2011 Slatina Curse legale si Vtm

Quote:
Originally Posted by Teroarea View Post
tipic slatina n am ce sa zic mereu a fost asa. E bine ca lumea s a dat peste cap sa si faca masina la timp si acum anuntati cu 2 zile inainte de start.. ca santul vietii nu este astupat. De 2saptamani n a fost nimeni in stare sa arunce niste asfalt acolo.. n am ce sa zic mereu a fost asa amanari si amanari trist! o sa ramaneti fara masini la start cat de curand deja multi cand aud de slatina isi vad de drum!
tovarasu,nu mai vorbi din proprie initiativa daca nu esti documentat...
eu knd am auzit ca se tin legale la slatina eram f curios sa vad locatia,pt ca drumul ala nu arata prea bine...knd ai vazut ultima data locatia liveca vad ca esti din cr?
as fi vrut sa vad 2 masini turbo daca Doamne Fereste unul dintre ei ar fi scapat masina pt ca practic drumul acum este 0
nu o sa ramana nimeni fara masini la start,mai bine siguranta pe primul loc decat faptele rele de dupa
nu poate nimeni sa comande celor care se ocupa de drumuri sa arunce pana duminica o mana de asfalt pt ca nu e asa usor...mai bine peste 2 sau 3 saptamani knd s a stabilit,dar in siguranta...si asa am vazut k au inceput sa asfalteze,strada cu inscrierile de la romtimex e deja gata...pana atunci poate o sa fie altceva...sper sa fie gata pana la urmatoarea data!
SL 63 AK is offline   Reply With Quote
Old 13-05-11, 21:15   #102
dRR-XWX

Stage 5
 
dRR-XWX's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,282
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DAEWOO]
[FORD]
[2 Roti]
[Opel]
Default Re: Calendar Competitional 2011 Slatina Curse legale si Vtm

Quote:
Originally Posted by SL 63 AK View Post
tovarasu,nu mai vorbi din proprie initiativa daca nu esti documentat...
eu knd am auzit ca se tin legale la slatina eram f curios sa vad locatia,pt ca drumul ala nu arata prea bine...knd ai vazut ultima data locatia liveca vad ca esti din cr?
as fi vrut sa vad 2 masini turbo daca Doamne Fereste unul dintre ei ar fi scapat masina pt ca practic drumul acum este 0
nu o sa ramana nimeni fara masini la start,mai bine siguranta pe primul loc decat faptele rele de dupa
nu poate nimeni sa comande celor care se ocupa de drumuri sa arunce pana duminica o mana de asfalt pt ca nu e asa usor...mai bine peste 2 sau 3 saptamani knd s a stabilit,dar in siguranta...si asa am vazut k au inceput sa asfalteze,strada cu inscrierile de la romtimex e deja gata...pana atunci poate o sa fie altceva...sper sa fie gata pana la urmatoarea data!
pai prietene, daca e asa cum zici tu, de ce se mai anunta cursa?
daca nu ai unde sa faci curse, nu mai fa. nu fa oamenii sa pregateasca masiniile si cu 2 zile inainte zici ca nu mai faci nimic ca nu e gata. la inceputul threadului se zicea foarte clar si se batea cu pumnii in piept ca pana in ziua cursei o sa fie gata drumul.
la fel a fost si la mosteni acum 1-2 ani, cand s-a anuntat cursa, prin niste cratere, dupa care ........
__________________

dRR-XWX is offline   Reply With Quote
Old 13-05-11, 22:25   #103
mecarm

Stage 5
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 452
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Calendar Competitional 2011 Slatina Curse legale si Vtm

Rau este ca se incearca,rau este ca nu se incearca mai multe organizari din cat mai multe parti.Cu totii cred ca am pierdut...si timp si bani,unii pentru a avea masinile la timp,altii pentru a pregatii toate detalile din toate pct de vedere pentru a avea niste curse cat mai profesionale.Asta este !!!Ce au tinut de ei cred ca au facut tot.O luam de la capat !
mecarm is offline   Reply With Quote
Old 14-05-11, 08:44   #104
Gabi
Super Moderator

Stage 5
 
Gabi's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 14,537
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
Default Re: Calendar Competitional 2011 Slatina Curse legale si Vtm

Quote:
Originally Posted by raulllamboiu View Post
[...] Etapa de viteza in coasta de la Mosteni (din 14.05.2011) se va desfasura conform anuntului initial [...]
Cate masini sunt la start ?
Gabi is offline   Reply With Quote
Old 16-05-11, 22:26   #105
mecarm

Stage 5
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 452
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Calendar Competitional 2011 Slatina Curse legale si Vtm

Duminica am fost in Slatina si cu parere de rau va spun ca soseaua...strada pe care trebuia sa se tina concursul arata jalnic.Chiar daca se va asfalta partea dintre benzi...soseaua se prezinta jalnic.Alta locatie chiar nu este in Slatina????O masina de 11-12 secunde va avea cu siguranta probleme pe portiunea aia de drum.
mecarm is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -