Go Back   Forum 4Tuning > Curse > Curse de Accelerare - Liniute

Reply
 
Thread Tools
Old 09-05-11, 23:58   #76
mecarm

Stage 5
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 452
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Calendar Competitional 2011 Slatina Curse legale si Vtm

La liber doar 1 ora???Nu-i cam putin ?
mecarm is offline   Reply With Quote
Old 10-05-11, 05:19   #77
raulllamboiu

Stage 4
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 272
Default Re: Calendar Competitional 2011 Slatina Curse legale si Vtm

Quote:
Originally Posted by mecarm View Post
La liber doar 1 ora???Nu-i cam putin ?
Liber nu inseamna calificari.
In aceasta perioada se va exersa STARTUL fluent la 30 sec (fara interventia arbitrului), se vor calibra cronometrele, se vor face inregistrari si simulari de prelucrari de date, fara ca acestea sa aibe caracter oficial si sa influenteze rezultatele concursului.
Ne-am gandit sa imbinam "utilul cu placutul" si sa folosim aceasta ora obtinuta in plus de inchidere a circulatiei pentru antrenamente libere: concurenti si arbitrii cronometrori.
Concursul va incepe oficial, dupa ora 10.00 cand se vor sista inscrierile si se vor definitiva ultimile amanunte, anuntate intr-o sedinta tehnica de max. 5 min.
raulllamboiu is offline   Reply With Quote
Old 10-05-11, 08:22   #78
alexone

Stage 5
 
alexone's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 1,690
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[2 Roti]
[Suzuki]
[BMW]
Default Re: Calendar Competitional 2011 Slatina Curse legale si Vtm

Quote:
Originally Posted by raulllamboiu View Post
PRECIZARI PRELIMINARE
Regulamentul general dupa care se desfasura competiti de la Slatina, este Regulamentul DragRacingEvents, (atasat) pe care noi il recunoastem si fata de care ne vom alinia in limita posibilitatilor noastre tehnice de cronometrare.
Scopul decarat este ca rezultatele obtinute de piloti la Slatina, sa poata fi luate in consideratie, ca experienta dobandita in acest tip de competitie si sa acorde prioritate la inscrierea incepatorilor in Campionatul National DragRacingEvents.
Am atasat formularul "Cerere de Inscriere", pe care il astept in mail-ul : raulllamboiu@yahoo.com pana sambata 14 mai 2011, ora 20.00.
Inscrierile efective, se valideaza duminica dimineata la Secretariatul Concursului - Hotel ROMTIMEX intre orele 7.00 si 10.00.
Taxa de inscriere este de 100 RON.
Concursul efectiv, va incepe la ora 9.00, cu min o ora de antrenamente libere (functie de nr. de concurenti inscrisi pana sambata la ora 20.00, vom calcula timpul de antrenament pentru min. 2 curse / concurent).
Am atasat un extras cu prescriptiile grupei STREET, considerand ca marea majoritate a masinilor care se vor prezenta la Slatina, sunt din aceasta categorie. In cazul in care vor fi si masini din grupa PROFI, evident vor fi acceptate in concurs, dar functie de tipul si numarul lor, vom stabili daca pot constitui grupe separate (AP1 , AP2, ...), sau va fi o singura grupa gen clasament general.
Intentia noastra este de a asigura un numar cat mai mare de treceri pentru fiecare concurent.
Din acest motiv, zona dintre Hotelul ROMTIMEX si intersectia cu str. Cireasov, este Parc de Preselectie Perechi, astfel incat daca la intersectie va ajunge masina care nu are pereche, va fi intoarsa la Hotel Romtimex, lasand accesul celor care au venit pregatiti.
REFUZUL de conformare la aceasta regula, constituie motiv de excludere din concurs fara nici o despagubire
In postarile urmatoare, voi mai face precizari referitoare la programul de desfasurare al cursei si evident astept propuneri pentru eliminarea la maxim a timpilor "morti".
Imi doresc foarte mult ca la sfarsitul zilei, toata lumea sa fie relaxata si multumita (in masura in care se poate si din p.d.v. al rezultatelor mai mult sau mai putin de necontestat), dupa o zi in care toti am pus umarul sa ne "distram serios".
Vedeti ca este o greseala la incadrarea in grupe la STREET in regulamentul care l-ati atasat.

Un motor de 2700 cc aspirat dupa ce ati scris acolo intra si la S2(1586-2900 cmc) si la S3(2501-3800 cmc).
Va rog corectati!
__________________

Oltcit 11 Club | Oltcit 11 RM | Dacia Supernova Clima 1.4 MPI | Opel Vectra Z22SE | Fiat Coupe 2.0 20V | Suzuki 750 GSXF | BMW E30 coupe 2.5 12V | BMW E30 coupe 2.5 24V | BMW E36 coupe 2.0 24V | BMW E36 318i cabrio | BMW E46 318i | BMW E30 coupe S50B30 | Mazda 323 coupe
www.streetlegal.ro
BBS - born to burn
alexone is offline   Reply With Quote
Old 10-05-11, 12:26   #79
Whoisit

Stage 4
 
Whoisit's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 214
Member of:
[Honda]
Default Re: Calendar Competitional 2011 Slatina Curse legale si Vtm

Eu de exemplu daca vin cu masina golita intru la Profi, nu ?! intrebarea mea ar fi, e aceeasi taxa de participare ?
Whoisit is offline   Reply With Quote
Old 10-05-11, 16:50   #80
raulllamboiu

Stage 4
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 272
Default Re: Calendar Competitional 2011 Slatina Curse legale si Vtm

"alexone":
Vedeti ca este o greseala la incadrarea in grupe la STREET in regulamentul care l-ati atasat.

Un motor de 2700 cc aspirat dupa ce ati scris acolo intra si la S2(1586-2900 cmc) si la S3(2501-3800 cmc).
Va rog corectati!

Imi cer scuze, aveti dreptate, precizarea 2501 - 3800 de la S3 este incorecta, corect este 2901-3800 cmc
- limitarile din titlurile grupelor sunt de referinta -
raulllamboiu is offline   Reply With Quote
Old 10-05-11, 17:02   #81
mecarm

Stage 5
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 452
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Calendar Competitional 2011 Slatina Curse legale si Vtm

Vreo vulcanizare prin zona o fi ???Stie cineva ce program are duminica??Multumesc !!!
mecarm is offline   Reply With Quote
Old 10-05-11, 17:06   #82
raulllamboiu

Stage 4
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 272
Default Re: Calendar Competitional 2011 Slatina Curse legale si Vtm

Quote:
Originally Posted by Whoisit View Post
Eu de exemplu daca vin cu masina golita intru la Profi, nu ?! intrebarea mea ar fi, e aceeasi taxa de participare ?
DATaxa de participare este aceeasi pentru ambele grupe.
Noi la Slatina, in aceasta etapa, nu ne propunem, recorduri de pista si performanta absoluta in acest sport. Scopul declarat este de a pune la punct sistemul de cronometrare, de a testa pista daca este apta pentru intreceri profesionale, dar mai ales de a obisnui concurentii mai putin versati cu noul regulament si cu comportamentul fluent la STARTUL electronic precum si la ordonarea rapida in perechi de concurs.
Deci daca chiar vrei sa-ti golesti masina si sa concurezi in grupa speciala (nu stiu daca vor fi suficiente masini pentru a constitui grupele PROFI conform regulamentului) este obtiunea ta, insa la aceasta grupa, decizia de organizare va fi luata impreuna cu toti concurentii solicitanti.
Pentru cei care intentionati sa va "masurati" la grupa PROFI, va rog sa-mi transmiteti din timp cererile de inscriere, ca sa ma gandesc la o precizare suplimentara la regulament, cu scopul de a nu fragmenta cursa.
raulllamboiu is offline   Reply With Quote
Old 10-05-11, 17:10   #83
raulllamboiu

Stage 4
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 272
Default Re: Calendar Competitional 2011 Slatina Curse legale si Vtm

Quote:
Originally Posted by mecarm View Post
Vreo vulcanizare prin zona o fi ???Stie cineva ce program are duminica??Multumesc !!!
Este ....insa in acest moment nu as putea preciza programul. Totusi daca sunt solicitari am putea incerca o solicitare pentu "extensie de program".
Ce fel de lucrari ar trebui asigurate?
raulllamboiu is offline   Reply With Quote
Old 10-05-11, 21:40   #84
mecarm

Stage 5
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 452
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Calendar Competitional 2011 Slatina Curse legale si Vtm

Quote:
Originally Posted by raulllamboiu View Post
Este ....insa in acest moment nu as putea preciza programul. Totusi daca sunt solicitari am putea incerca o solicitare pentu "extensie de program".
Ce fel de lucrari ar trebui asigurate?
Vreau sa-mi pun slickurile acolo,iar dupa curse vreau sa le dau jos si sa-mi pun cauciucurile normale....nu pot merge cu ele atata drum si din pacate jenti nu am sa vin cu ele direct echipate.
mecarm is offline   Reply With Quote
Old 11-05-11, 00:15   #85
lascarica
Super Moderator

Stage 5
 
lascarica's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 4,330
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Calendar Competitional 2011 Slatina Curse legale si Vtm

Totdeauna au fost deschise cele doua vulcanizari ce se afla la 50m de zona veche a startului. Mai toata lumea a procedat asa...insa cu anvelopele pe a doua pereche de jante, pentru economie de timp. Nu ai de ce sa-ti faci griji...
__________________
...
un cumul de idei si de concepte, menite sa ne confere identitate, inglobate intr-un pachet avand capacitatea de a le perpetua...
*Ma destind jongland cu propriile-mi ganduri in vasta cultura de amintiri trecute si viitoare*
Gold_Fm - purest form of entertainment music; Romānia Muzical - only music.
lascarica is offline   Reply With Quote
Old 11-05-11, 11:49   #86
bogdan23sb

Stage 2
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 35
Default Re: Calendar Competitional 2011 Slatina Curse legale si Vtm

gasesti vulcanizari marea majoritate a lor sunt deschise si duminca pana in jur de ora 6
bogdan23sb is offline   Reply With Quote
Old 11-05-11, 14:18   #87
meme

Stage 3
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 139
Default Re: Calendar Competitional 2011 Slatina Curse legale si Vtm

se poate cateva poze de astazi cu locatia repectiva?

Multumesc
meme is offline   Reply With Quote
Old 12-05-11, 14:32   #88
takashi

Stock
 
Join Date: May 2010
Posts: 6
Default Re: Calendar Competitional 2011 Slatina Curse legale si Vtm

Quote:
Originally Posted by meme View Post
se poate cateva poze de astazi cu locatia repectiva?

Multumesc
Aseara la 20:00 santul era neastupat in totalitate,de asfalt nou nici nu cred ca se pune problema.Oricum si cel vechi este destul de bun..unele mici denivelari dar in rest este ok.O sa incerc sa fac astazi niste poze.
takashi is offline   Reply With Quote
Old 12-05-11, 15:40   #89
Whoisit

Stage 4
 
Whoisit's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 214
Member of:
[Honda]
Default Re: Calendar Competitional 2011 Slatina Curse legale si Vtm

Asteptam pozele !
Whoisit is offline   Reply With Quote
Old 12-05-11, 20:12   #90
DNKu

Stage 1
 
DNKu's Avatar
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 13
Default Re: Calendar Competitional 2011 Slatina Curse legale si Vtm

O lista provizorie cu cei inscrisi pana acum, exista?
DNKu is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -