Go Back   Forum 4Tuning > Curse > Curse de Accelerare - Liniute

Reply
 
Thread Tools
Old 23-08-06, 14:05   #211
DragosT
Suzuki Driver

Stage 5
 
DragosT's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,615
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[MACS]
[Suzuki]
Default Re: Buzau, Editia a II-a a “Marelui Premiu al Buzaului”, 1-2 septembrie 2006

multumim 4tuning pentru colaborare. am facut o propunere cuiva si astept un raspuns ca sa stiu cum aranjez treaba.
DragosT is offline   Reply With Quote
Old 23-08-06, 14:05   #212
SFW
Audi Driver

Stage 5
 
SFW's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,901
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: Buzau, Editia a II-a a “Marelui Premiu al Buzaului”, 1-2 septembrie 2006

Quote:
Originally Posted by SaintDick View Post
la clasa D, aproape de E - 7,2 sau 7,06 (si fara si cu filtru). Filtrul, evacuarea si CIP-ul NU sunt obligatorii de mentionat in fisa de inscriere. ele exista din alte motive pe care le-am mai expus.

perimetrul pentru public, pe ambele parti ale drumului, va fi constituit din : 20 garduri jandarmi, banda avertizoare si un obiect mai dur dar ascuns. 30 de politisti comunitari (va fi marcata zona de amplasarea a fiecaruia in parte), cel putin 10 jandarmi si personal propriu. oricum accesul publicului nu va fi permis pe carosabil inainte de inceperea concursului. am urmat unele sfaturi si am acordat mult mai multa atentie acestui aspect.
Pai la D sau la E ... ca nu e aceeasi treaba
Si filtrul il mai declar sau nu? adik conteaza procentul de la filtru...?
Si am vazut ca anul trecut filtru a fost luat in considerare doar impreuna cu evacuare ... si evacuarea nu o am schimbata ... doar un filtru.

E bine daca spectatorii v-or sta la locul lor ... nu am fost anul trecut dar cand vedeam filmuletele cu oamenii ce se dadeau la o parte pe masura ce participantii inaintau ...
SFW is offline   Reply With Quote
Old 23-08-06, 14:12   #213
DragosT
Suzuki Driver

Stage 5
 
DragosT's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,615
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[MACS]
[Suzuki]
Default Re: Buzau, Editia a II-a a “Marelui Premiu al Buzaului”, 1-2 septembrie 2006

am spus aproape de E ptr ca esti langa limita de 6,99, de unde incepe cealalta clasa. tu esti la D cu acte in regula, cu sau fara filtru. data trecuta am tatonat problema si...ghici! nimeni nu avea nici filtru nici evacuare nici nimic in plus .anul asta nu sunt obligatorii pentru ca sunt destule discutii legate de puterea pe care o adauga fiecare din component in parte, motiv ptr care le-am credit cu procente la limita inferioara. in cazul tau filtrul ar da 4,5 cai.cineva spunea de cip ca da mai putin. l-am creditat cu 10%. si tot asa. cele trei sunt de mentionat ptr cei care mai au putin sa intre in clase in special. in cazul tau, il poti declara lejer, daca vrei sa fii onest, ptr ca oricum nu te duce in alta clasa.poti sa le numesti de forma. ptr altii sunt utile. nu am modificat chiar tot de la LR, chiar daca Sebi nu vede asta

cu spectatorii a fost o poveste lunga de care nu vreau sa-mi amintesc si din care am pretentia ca am invatat ceva. efectivele si perimetrul de acum sunt hotarate in colaborare cu politia si jandarmeria buzau. daca si astia se inseala, ma duc draq in alta tara.
DragosT is offline   Reply With Quote
Old 23-08-06, 14:20   #214
SFW
Audi Driver

Stage 5
 
SFW's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,901
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: Buzau, Editia a II-a a “Marelui Premiu al Buzaului”, 1-2 septembrie 2006

Quote:
Originally Posted by SaintDick View Post
am spus aproape de E ptr ca esti langa limita de 6,99, de unde incepe cealalta clasa. tu esti la D cu acte in regula, cu sau fara filtru. data trecuta am tatonat problema si...ghici! nimeni nu avea nici filtru nici evacuare nici nimic in plus .anul asta nu sunt obligatorii pentru ca sunt destule discutii legate de puterea pe care o adauga fiecare din component in parte, motiv ptr care le-am credit cu procente la limita inferioara. in cazul tau filtrul ar da 4,5 cai.cineva spunea de cip ca da mai putin. l-am creditat cu 10%. si tot asa. cele trei sunt de mentionat ptr cei care mai au putin sa intre in clase in special. in cazul tau, il poti declara lejer, daca vrei sa fii onest, ptr ca oricum nu te duce in alta clasa.poti sa le numesti de forma. ptr altii sunt utile. nu am modificat chiar tot de la LR, chiar daca Sebi nu vede asta

cu spectatorii a fost o poveste lunga de care nu vreau sa-mi amintesc si din care am pretentia ca am invatat ceva. efectivele si perimetrul de acum sunt hotarate in colaborare cu politia si jandarmeria buzau. daca si astia se inseala, ma duc draq in alta tara.
Nu cred ca da filtru atat ... iar la chip pe site la aspad scrie ca mi-ar da fabuloasa crestere de 13 cai (cel putin asa scrie pe site) adik ... ar veni cam 6% ... procentajul de 10% pt motoarele fara turbo este cel mai optimist ... nu neaparat cel real.

Oricum, e bine sa cad si eu bine intr-o clasa ... ca pana acum ma trezeam cu subaru wrx ... si ...
SFW is offline   Reply With Quote
Old 23-08-06, 14:25   #215
DragosT
Suzuki Driver

Stage 5
 
DragosT's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,615
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[MACS]
[Suzuki]
Default Re: Buzau, Editia a II-a a “Marelui Premiu al Buzaului”, 1-2 septembrie 2006

gandeste-te ca la un logan da ceva in genul la un cal. daca e filtrul adecvat si nu made in vitan facut din naylon plus modificarile impuse de un astfel de echipament, eu sunt convins ca da si mai mult. altcineva vorbea de un golf de 90 cu cip 120 masurat pe dyno. tocmai din aceste cauze nu le-am facut obligatorii, pentru ca, logic, in cazul cip-ului nu prea ai posibilitati, decat daca tii inscrierile cateva ore, sa verifici daca este sau nu si ca sa nu fie discutii le-am declarat OPTIONALE.

stai calm ca nici in incadrarea asta nu stai pe "moale". nu incap subaruri-le dar orisicat...
DragosT is offline   Reply With Quote
Old 23-08-06, 14:31   #216
SFW
Audi Driver

Stage 5
 
SFW's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,901
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: Buzau, Editia a II-a a “Marelui Premiu al Buzaului”, 1-2 septembrie 2006

Quote:
Originally Posted by SaintDick View Post
gandeste-te ca la un logan da ceva in genul la un cal. daca e filtrul adecvat si nu made in vitan facut din naylon plus modificarile impuse de un astfel de echipament, eu sunt convins ca da si mai mult. altcineva vorbea de un golf de 90 cu cip 120 masurat pe dyno. tocmai din aceste cauze nu le-am facut obligatorii, pentru ca, logic, in cazul cip-ului nu prea ai posibilitati, decat daca tii inscrierile cateva ore, sa verifici daca este sau nu si ca sa nu fie discutii le-am declarat OPTIONALE.

stai calm ca nici in incadrarea asta nu stai pe "moale". nu incap subaruri-le dar orisicat...
Na, deocamdata nu e dyno 4x4 in Romania ca sa stiu cat mi-a dat filtrul ...

Nu am zis ca e o grupa moale ... ci doar ca in fata unu wrx nu aveam nici cea mai mica sansa, ma batea de ma rupea ... si ca aici ar fi sper mai echilibrat ...
SFW is offline   Reply With Quote
Old 23-08-06, 14:31   #217
SFW
Audi Driver

Stage 5
 
SFW's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,901
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: Buzau, Editia a II-a a “Marelui Premiu al Buzaului”, 1-2 septembrie 2006

Quote:
Originally Posted by SaintDick View Post
gandeste-te ca la un logan da ceva in genul la un cal. daca e filtrul adecvat si nu made in vitan facut din naylon plus modificarile impuse de un astfel de echipament, eu sunt convins ca da si mai mult. altcineva vorbea de un golf de 90 cu cip 120 masurat pe dyno. tocmai din aceste cauze nu le-am facut obligatorii, pentru ca, logic, in cazul cip-ului nu prea ai posibilitati, decat daca tii inscrierile cateva ore, sa verifici daca este sau nu si ca sa nu fie discutii le-am declarat OPTIONALE.

stai calm ca nici in incadrarea asta nu stai pe "moale". nu incap subaruri-le dar orisicat...
Na, deocamdata nu e dyno 4x4 in Romania ca sa stiu cat mi-a dat filtru ...

Nu am zis ca e o grupa moale ... ci doar ca in fata unu wrx nu aveam nici cea mai mica sansa, ma batea de ma rupea ... si ca aici ar fi sper mai echilibrat ...
SFW is offline   Reply With Quote
Old 23-08-06, 14:35   #218
DragosT
Suzuki Driver

Stage 5
 
DragosT's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,615
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[MACS]
[Suzuki]
Default Re: Buzau, Editia a II-a a “Marelui Premiu al Buzaului”, 1-2 septembrie 2006

asta speram si noi. victorii muncite si spectacol maxim.
DragosT is offline   Reply With Quote
Old 23-08-06, 14:50   #219
Lucian

Stage 5
 
Lucian's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 5,034
Member of:
[Streetline-CCC]
Default Re: Buzau, Editia a II-a a “Marelui Premiu al Buzaului”, 1-2 septembrie 2006

Nu prea inteleg eu de ce nu se ia in calcul si chipul la o masina . Adik eu cu nos sunt la E si fara sunt la C . Pai scuza-ma dar eu folosesc jet de 35 cai maxim de 50 . Mai mult nu tine motorul in configuratia asta . Si la E ... e clar ca nu am nici o sansa . Si k fapt divers cunosc masini care din cip pot lua 50 cai .
__________________

RENAULT Clio RS 197

SMART ROADSTER

AUDI A3 SPORTBACK
Lucian is offline   Reply With Quote
Old 23-08-06, 15:00   #220
DragosT
Suzuki Driver

Stage 5
 
DragosT's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,615
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[MACS]
[Suzuki]
Default Re: Buzau, Editia a II-a a “Marelui Premiu al Buzaului”, 1-2 septembrie 2006

Quote:
Originally Posted by Lucian View Post
Nu prea inteleg eu de ce nu se ia in calcul si chipul la o masina . Adik eu cu nos sunt la E si fara sunt la C . Pai scuza-ma dar eu folosesc jet de 35 cai maxim de 50 . Mai mult nu tine motorul in configuratia asta . Si la E ... e clar ca nu am nici o sansa . Si k fapt divers cunosc masini care din cip pot lua 50 cai .
pentru ca nu avem cum sa verificam. ne recunoastem limitele si nu dorim sa aprindem spiritele in conditiile in care cel care are CIP poate f usor sa nu-l declare. plus ca nu dorim sa fim gica contra fata de LR doar de dragul polemicii. folosim un lucru verificat si cu care suntem de acord. unde nu suntem, actionam ca atare. iar la tine NO2-ul nici nu este considerat ca ti-ar da mai multi cai. fara turbo ar insemna cam 30 de cai. cu turbo cam 46cp. virgulele nu le-am mai pus. doar cu turbo esti la plafonul inferior al clasei C, + nos esti la jumatea E-ului.
DragosT is offline   Reply With Quote
Old 23-08-06, 19:54   #221
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: Buzau, Editia a II-a a “Marelui Premiu al Buzaului”, 1-2 septembrie 2006

La grupele astea discutile vor fi nterminabile.
Sa se supuna la vot tipurile de departajare si gata.
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 23-08-06, 20:23   #222
gabit

Stage 3
 
gabit's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 159
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Buzau, Editia a II-a a “Marelui Premiu al Buzaului”, 1-2 septembrie 2006

Eu am un impreza wrx de 225 cp fara absolut nici o modificare...doar xenon ...cu cine ma bat?..
gabit is offline   Reply With Quote
Old 23-08-06, 21:54   #223
DragosT
Suzuki Driver

Stage 5
 
DragosT's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,615
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[MACS]
[Suzuki]
Default Re: Buzau, Editia a II-a a “Marelui Premiu al Buzaului”, 1-2 septembrie 2006

Quote:
Originally Posted by SEBASTIAN View Post
La grupele astea discutile vor fi nterminabile.
Sa se supuna la vot tipurile de departajare si gata.
sa se voteze, de acord, dar dupa 1-2 sept
e obiectiv ptr toti

cu subaru...nu stiu...nu vad sa se fi anuntat aici si alte masini de teapa asta. daca are si o tona jumate masina te dai cu v6-ele de mai devreme
DragosT is offline   Reply With Quote
Old 23-08-06, 21:55   #224
DragosT
Suzuki Driver

Stage 5
 
DragosT's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,615
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[MACS]
[Suzuki]
Default Re: Buzau, Editia a II-a a “Marelui Premiu al Buzaului”, 1-2 septembrie 2006

Quote:
Originally Posted by B-34-SGM View Post
Vin si eu de vineri. Doua locuri vreau. Daca ma primiti
notat o camera. de la renault sau pe pielea ta?
DragosT is offline   Reply With Quote
Old 23-08-06, 21:57   #225
gabit

Stage 3
 
gabit's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 159
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Buzau, Editia a II-a a “Marelui Premiu al Buzaului”, 1-2 septembrie 2006

...ne-am mai dat noi cu v6-le audi... vroiam sa intreb ce grupa.
gabit is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -