Go Back   Forum 4Tuning > Curse > Curse de Accelerare - Liniute

Reply
 
Thread Tools
Old 29-05-06, 18:03   #121
IS 18 BOG

Stage 5
 
IS 18 BOG's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 913
Default Re: Cursa de acceleratie, Suceava, 28.05.2006

A3 1.8T ... prada usoara ptr tine spui ?
IS 18 BOG is offline   Reply With Quote
Old 29-05-06, 18:06   #122
B39738

Stage 5
 
B39738's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 1,215
Member of:
[Streetline-CCC]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Cursa de acceleratie, Suceava, 28.05.2006

vom vedea la fata locului.
B39738 is offline   Reply With Quote
Old 29-05-06, 18:16   #123
c&o_tuning

Stage 5
 
c&o_tuning's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 904
Default Re: Cursa de acceleratie, Suceava, 28.05.2006

Quote:
Originally Posted by IS 18 BOG
chiar ma gandeam ca o sa iasa discutii de faptul ca unii au chip si altii nu.
peste tot dar peste tot grupele se fac in functie de motoarele stock. Daca omul are chip sau tubrina schimbata asta e problema lui .. in certificat scrie cat are si se baga la categoria motorului sau.
e ca si cum la un meci de fotbal unii joaca cu crampoane nike care sunt ( sa zicem ) superioare celor adidas.

apropos cel cu S3 ( care din cate ai spus e 1.8T ) din cauza ca ai pierdut ai facut burnurile alea si cerculetele ? ca sa te revansezi )

nene daca ais a te uiti la filme la plecarile tale ai sa-ti dai seama de ce ti-ai luat-o.
Singura masina Suceveana care a impresionat prin performatele sale a fost acel VW Golf 2 GTi ( presupun ) albastru .. care a fugit ceva de speriat pe care l-am si felicitat.

cat despre acel golf camelon ce zici il urcam pe dyno si daca nu are 120 ce sa-ti facem ??

zici de masina ta 1.8 STOCK .. de parca ai zice 1.4 SDI ))
masina ta este superba .... si nu o zice oricine ci un fan audi ( mai ales A3, S3 )
desi nu sunt un impatimit al curselor de viteza ci mai degraba de designul masini ,totusi as vrea sa imi spun parerea mea despre tot ce a fost la cursa.
in primul rand nu mi s-a parut corect acea impartire pe grupe dupa datele inscrise in certificat,poate ar fi fost ceva daca ar fi fost toate reale.parerea mea e ca ,corect ar fi fost sa se specifice si modificarile aduse motorului ,ca nu e tot una o masina stock si una care are cip si aici vreu sa te contrazic la referirea facuta "e ca si cum la un meci de fotbal unii joaca cu crampoane nike care sunt ( sa zicem ) superioare celor adidas"dar nu e tot una sa apara jucatori dopati......a fost de toata mana o faza ce am vazut-o si care m-a facut sa renunt de a participa cu toate ca eram inscris ptr cursa ,cand a fost pus acel bmw e39(seria 5)sa concureze cu acel renault (daca nu ma insel)o fi avand ele motoare de putere apropiate dar ganditi-va cate kg in plus trebuie sa traga acel bmw care e de 2 ori mai mare decat cutiuta aceia,voua vi se pare corect????mie nu . apoi problena a doua e cea a starturilor ,de regula e bine sa fie doua steaguri sau orce alceva sa se vada corect startul.
iar ptr cei care va tot certati aici pe forum ,vreau sa va spun ca ,cursele sunt facute ptr placere nu pentru a crea dispute,incercati sa fiti fair-play ca pana la urma nu ati pierdut cine stie ce grand-prix
__________________

racing team is in my blood,it is a part of my life
cotuning@yahoo.com

Last edited by c&o_tuning; 29-05-06 at 18:18.
c&o_tuning is offline   Reply With Quote
Old 29-05-06, 20:09   #124
Yonut21
Banned

Stage 5
 
Yonut21's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 977
Member of:
[Crazy Drivers]
[DACIA]
[FORD]
Default Re: Cursa de acceleratie, Suceava, 28.05.2006

BOG, prezenta botosaniului a fost facut de catre acel golf II albastru cu farurile dreptunghiulare BT 75 SAU, care a castigat contra mitshubishului si a luat`o de la astra
Yonut21 is offline   Reply With Quote
Old 29-05-06, 21:01   #125
TND--TEAM

Stage 5
 
TND--TEAM's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 1,123
Default Re: Cursa de acceleratie, Suceava, 28.05.2006

si iasul a avut masini cel putin acel opel corsa a rupt tot la grupa lui mergea nu gluma
TND--TEAM is offline   Reply With Quote
Old 29-05-06, 21:17   #126
zarathustra

Stage 5
 
zarathustra's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 550
Default Re: Cursa de acceleratie, Suceava, 28.05.2006

eu nu pot decat sa ma bucur si ma pregatesc si eu cu olteanul pentru grupa a1 sau a...acuma depinde de regulament.
zarathustra is offline   Reply With Quote
Old 29-05-06, 21:35   #127
golf4tunat

Stage 3
 
golf4tunat's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 145
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Cursa de acceleratie, Suceava, 28.05.2006

Eu cred ca voi nu ati participat la o cursa Legal Racing daca spuneti aici ca fiecare trebuie sa fie fair-play ... tot farmecul e ca nu stii decat de la ce a plecat adversaru ca motor ( putere stock ) si nu unde a ajuns . Parerea mea e ca e meritul fiecarui proprietar de masina daca a reusit sa creasca motorul in putere prin chip sau orice alta maniera ... el e cel care risca sa-i crape motoru ... turbina ... etc , cel ce nu risca nu castiga !
Eu am fost multumit de organizare , treaba sa miscat repede , nu au fost incidente care sa mai intarzie cursa ... singurul lucru care imi lasa gust amar este baiatul cu s3 ( A3 ) care la cat e de corect si cinstit a lipit pe masina ce nu-i sub capota ! Afla ca am zis ca masina e s3 pana a fost eliminata .
Iasul va veni si la cursa de pe 25 ... dar vom fi si mai indarjiti sa luam tot ...poate si mai rai sub capota ... ca sa nu credeti ca am dat totul !!!
Bafta !
__________________
Golf 5 2.0 TFSI Candy White 200hp+
Golf 4 1.9TDi Cameleon Edition 90hp+
golf4tunat is offline   Reply With Quote
Old 29-05-06, 21:58   #128
Heparu_Boy
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Heparu_Boy's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 929
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: Cursa de acceleratie, Suceava, 28.05.2006

frate tu vad ca nu ai nici o treaba la capitolul audi ...
1. daca era S3 era in 2 usi
2. daca era S3 era in grupa f-g nici de cum in D nu avea 150 de cai ..
3. aspectul pe care il dezvolta un S3.... este altul ceasuri scaune ... etc
4. am ridicat capota si sa vazut clar ca este 1.8T 20V turbo ...
si cam astea ar fi cele minore .... Am uitat sa precizez ... la inceput de cursa ca cred ca asha trebuia ... sa scriu pe masina ... nu ma gandeam ca o sa castig datorita faptului ... ca place de presiune este dusa si cu discu de ambreiaj ... si nu imi intra a-2 a la timp ...
__________________
Audi S3 400+ ---------
Heparu_Boy is offline   Reply With Quote
Old 29-05-06, 22:01   #129
Heparu_Boy
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Heparu_Boy's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 929
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: Cursa de acceleratie, Suceava, 28.05.2006

Quote:
Originally Posted by B39738
osteni dragi,nu va mai certati...caci lovitura-mi va fi necrutatoare...ma primiti si pe mine sa particip,sa ma dau cu a3-ul?
Frate .... uite cum facemmm eu ma dau cu tine si pe pariu ... dar zicem ce modifiari sunt la masina ...
tot ... si cam cati cai sunt in fata si cuplu (daca se stie )

Deci la mine la masina ... nu am nimic modificat la motor ... 150 de cai din fabrica aia sunt toti ....
Heparu_Boy is offline   Reply With Quote
Old 29-05-06, 22:04   #130
Heparu_Boy
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Heparu_Boy's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 929
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: Cursa de acceleratie, Suceava, 28.05.2006

Quote:
Originally Posted by Cortez
eu vb de GTI-ul de la iasi, nu de golfu 2 albastru!
astept data de 25,sper sa fie o lupta frumoasa!bafta!
(Capul lui motoc vrem)
de ala era vorba cu cutie de g60 rapoarte modificate... de ce naiba nu puteti ... spune pe faza cati cai aveti ...si ce s-o facut ... ii chiar asha de greu ...
Heparu_Boy is offline   Reply With Quote
Old 29-05-06, 22:24   #131
gt_3

Stage 2
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 27
Default Re: Cursa de acceleratie, Suceava, 28.05.2006

Salut!
In primul rand felicitari pentru cursa!! Buna organizare,pacat de vreme, vroiam sa fie mai mult ca nu se stie la Iasi daca se vor mai face!
Deci golful proprietate personala este un GTI limited edition din 97 stock fara nici o modificare.Nu am nici o cutie de G60 si nimic altceva din care ziceti voi.Este motorul si cutia ei originala.Nu este chipuit ,nu este umblat in el.Oricum sper sa ajung pe 25 la SV, cu toate ca nu cred, am un examen ,dar daca reusesc si voi avea timp voi umbla oleaca in el.Va salut pe toti!
gt_3 is offline   Reply With Quote
Old 29-05-06, 22:40   #132
Heparu_Boy
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Heparu_Boy's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 929
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: Cursa de acceleratie, Suceava, 28.05.2006

auzi ... te rog nu imi zi din astea
... eu iti fac un dyno vrei ? sa vedem cati cai ai ?
Heparu_Boy is offline   Reply With Quote
Old 29-05-06, 22:43   #133
B39738

Stage 5
 
B39738's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 1,215
Member of:
[Streetline-CCC]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Cursa de acceleratie, Suceava, 28.05.2006

Quote:
Originally Posted by Heparu_Boy
Frate .... uite cum facemmm eu ma dau cu tine si pe pariu ... dar zicem ce modifiari sunt la masina ...
tot ... si cam cati cai sunt in fata si cuplu (daca se stie )

Deci la mine la masina ... nu am nimic modificat la motor ... 150 de cai din fabrica aia sunt toti ....
Pai cum te cobori tu la nivelul meu?Eu am un amarat de 1.4 din 87,turbo, fata de 1.8 turbo-ul tau mai nou de 2000 iti dai seama ca sansele mele sunt reduse...cai putere?prefer sa ii simt decat sa ii stiu pe hartie...si ne dam si pe pariu,macar sa stiu ca nu am alergat degeaba,desi slabe sanse sa castig...
__________________
Šjure: MY RENAULT5 AND MY KADETT TURBO WERE STATUS SYMBOLS, THEY WERE SYMBOLIZING ME BEING POOR.

www.completechip.ro
www.anulare-dpf.ro
B39738 is offline   Reply With Quote
Old 29-05-06, 23:02   #134
Lucian

Stage 5
 
Lucian's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 5,034
Member of:
[Streetline-CCC]
Default Re: Cursa de acceleratie, Suceava, 28.05.2006

Heparu ... te dai si cu o Nova ?
Lucian is offline   Reply With Quote
Old 30-05-06, 01:14   #135
MadCow

Stage 5
 
MadCow's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 700
Member of:
[Opel]
Default Re: Cursa de acceleratie, Suceava, 28.05.2006

mai baieti, eu inteleg ca sunteti suparati ca nu ati luat nici o clasa dar la cursele pe 400 m daca vrei sa castigi trebuie sa-ti modifici masina nu sa vii cu ea stock. daca se vor tine curse pe 25 o sa vezi cum A3-u o sa ia bataie si de la 1,4 GTT si de la Golf 4 de 90 Cp ca oamenii aia nu au bagat degeaba banii in motor. din pacate pt tine (A3) golful de iasi nu are inca nici o modificare (dar e posibil sa le faca pana la cursa) si o sa vezi atunci distractie.
pt bogdan_kwx - Hollysoul a fost dar si-a luat bataie de la Astra in prima cursa (ca de obicei a "avut probleme la masina" catalizatorul infundat, mergeau doar 20 valve din 24 etc)
PS: ganditi-va ca unele masini au mers la 60-70 % din capacitate pt ca nu erau adversari.
Bafta la tuning!
MadCow is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -