Go Back   Forum 4Tuning > Curse > Curse de Accelerare - Liniute

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 04-05-09, 21:20   #781
LEGAL RACING

Stage 3
 
LEGAL RACING's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 157
Default Re: 1 mai 2009, 402 m @ Constanta

Quote:
Originally Posted by shadowro View Post
cred ca ar putea fi dati in judecata daca au refuzat sa faca desi dadusera cu subsemnatul
Asta este demersul la care ne gandim.
Cabinetul de avocatura deja angajat s-a pus pe treaba si cauta cele mai viabile solutii.
Asa cum spunea DOG, Legal Racing are de pierdut enorm la capitolul imagine, insa e normal, daca faci ceva sa te erodezi. Tot ce nu ne omoara ne caleste.
Ma bucur ca in fata unor autoritati aburinde cu temur de piftie, noi am fost demni am discutat cu detasare si spream sa intoarcem raul spre bine.
__________________
Campionat National Circuit-Viteza 2016
LEGAL RACING is offline  
Old 04-05-09, 21:25   #782
riv_gms
Opel Driver

Stage 5
 
riv_gms's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 2,411
Member of:
[Opel]
[DACIA]
Default Re: 1 mai 2009, 402 m @ Constanta

Quote:
Originally Posted by LEGAL RACING View Post
...................
un sut un fund , un pas`nainte , Bafta incontinuare la urmatoarele legale ,
riv_gms is offline  
Old 04-05-09, 21:31   #783
LEGAL RACING

Stage 3
 
LEGAL RACING's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 157
Default Re: 1 mai 2009, 402 m @ Constanta

Da sa fim calmi linistiti sa judecam corect, sa analizam... sa vedem ce este de facut.
Cati daca ar fi fost in situatia mea nu le-ar fi aruncat o flegma in ochi perversilor cu uniforma? Eu m-am uitat am zambit si ma gandesc la ce avem de facut.
Un huuuoa daca ziceam, eu cu Tase si Sei provoca o avalansa greu de oprit.
Niste micimani si ne pierdem timpul cu ei si TRA a avut probleme cand sa incerce ceva si a ajuns sa le spuna pe drept in fata ca trece la ilegale si ...
Se pare ca asta vor si nu au pic de responsabilitate.
LEGAL RACING is offline  
Old 04-05-09, 22:21   #784
EaGle
Banned

Stage 5
 
Join Date: May 2007
Posts: 4,131
Default Re: 1 mai 2009, 402 m @ Constanta

Quote:
Originally Posted by LEGAL RACING View Post
Da sa fim calmi linistiti sa judecam corect, sa analizam... sa vedem ce este de facut.
Cati daca ar fi fost in situatia mea nu le-ar fi aruncat o flegma in ochi perversilor cu uniforma? Eu m-am uitat am zambit si ma gandesc la ce avem de facut.
Un huuuoa daca ziceam, eu cu Tase si Sei provoca o avalansa greu de oprit.
Niste micimani si ne pierdem timpul cu ei si TRA a avut probleme cand sa incerce ceva si a ajuns sa le spuna pe drept in fata ca trece la ilegale si ...
Se pare ca asta vor si nu au pic de responsabilitate.
Uite aici cineva care a fost foarte sincer si s-a exprimat foarte explicit

Oarecum, important este ca participantii sa nu-si piarda increderea in LR. Desigur daca se va mai organiza inca o cursa care de data aceasta va avea succes, totul va reveni la normal
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	huaaaaaaaa.jpg
Views:	182
Size:	203.6 KB
ID:	902636  
EaGle is offline  
Old 04-05-09, 22:28   #785
CT-05-UST

Stage 4
 
CT-05-UST's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 218
Member of:
[X-Team Racing Club]
[DACIA]
Default Re: 1 mai 2009, 402 m @ Constanta

bai baieti asa cum au zis si altii ...sincer sa alegi o bucata dintr-un bulevard extrem de circulat zilnic,si mai ales sa il alegi duminica dupa 1 mai cand marea majoritate a celor care pleaca din ctza ..mamaia etc il aleg sa plece spre casa ...e o mare tampenie nu suntem david coulthhart sau cum il cheama sa se blocheze pt noi si cu siguranta "promisiunea" lu mazare ca va bloca mamaia pt noi pe 1 iunie ...e falsa asa ca mai bine veniti cu picioarele pe pamant si data viitoare alegeti un loc mai retraas sau o proprietate privata come on..nu fiti copii sa dati vina pe unu si altu ...asta e ghinion data viitoare ganditi mai bine inainte sa organizati...parerea mea
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
OCHII CARE NU SE VAD SE UITA DA SE SIMT....
K_gula19@yahoo.com
Vodafone 0730247800
Orange 0745085458
CT-05-UST is offline  
Old 04-05-09, 22:32   #786
leonard

Stage 5
 
leonard's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 3,059
Default Re: 1 mai 2009, 402 m @ Constanta

chestia e ca inainte sa se intample ce sa intamplat toata lumea sau am rog 99 la suta dintre noi au zis numai cuvinte de bine si au felicitat organizatorii pentru locatie , atunci nimeni nu se gandea ca odata ce aprobarile sunt luate cineva va pune bete in roate desfasurarii cursei. insa acum asta e , ce s-a intamlat s-a intamplat , sa speram ca urmatoarea cursa va fi un succes ....
leonard is offline  
Old 04-05-09, 22:43   #787
LEGAL RACING

Stage 3
 
LEGAL RACING's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 157
Default Re: 1 mai 2009, 402 m @ Constanta

Quote:
Originally Posted by EaGle View Post
Uite aici cineva care a fost foarte sincer si s-a exprimat foarte explicit

Oarecum, important este ca participantii sa nu-si piarda increderea in LR. Desigur daca se va mai organiza inca o cursa care de data aceasta va avea succes, totul va reveni la normal

Pentru aia care merita flegma as avea o propunere...
SA FIE INCHISE TREI LUNI TOATE SALILE DE BOX DIN TARA SI SA VEZI CUM ADHOC SE VOR AMENAJA DIVERSE RINGURI PRIN LOCURI PUBLICE.
Automobilisti, pasionatii sunt cei mai cuminti si cei mai rabdatori, orice sport poti sa faci in Romania si sunt conditii dar automobilism...
LEGAL RACING is offline  
Old 04-05-09, 23:03   #788
CT-05-UST

Stage 4
 
CT-05-UST's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 218
Member of:
[X-Team Racing Club]
[DACIA]
Default Re: 1 mai 2009, 402 m @ Constanta

cu aurel vlaicu ati facut ca si cum ati vrea sa blocati 5 km de autostrada pe 2 ore de curse ..ce ziceti ar aproba cineva asta?? ganditi logic pe unde ar fi fost redirijata circulatia dak blocati voi portiunea asta ..sau blocati voi in fata la unirea in bucuresti pt doua ore pt curse ce ziceti puteti???
CT-05-UST is offline  
Old 04-05-09, 23:19   #789
sparly

Presedinte SRR

Stage 5
 
sparly's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 4,714
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Echipa de sprijin]
[Shine Club]
Default Re: 1 mai 2009, 402 m @ Constanta

,atunci frate dc sau dat semnaturi si aprobari si au mai dat si la stiri asa ceva ,mai bine zis nu sau dat drepturi si daia si ce sau gandit ei ,la craiova OHA la pitesti OHA , dar mai ales la constanta care pe acea strada sau mai bine zis asa zisul bulevard circula cateva mii de masini pe zii ,asta este o prostie si noi prosti daca ne mai prezentam in acest oras mai ales pe 1 iulie unde este plina vara si plin sezon de mare ,sa credeti voi ca se tin atuncia ,asta este o mare vrajeala isi bat joc de noi dc oare nu vedem realitatea ,cred ca LR ar trebui sa organizeze in alta parte dar tot pe judetul CT ar fi mai bine ca saraci nau nici o vina ,pacat de timpul pierdut sa obtina semnaturile necesare
__________________
GARAGE PERFORMANCE TUNING VA OFERA PIESE SI ACCESORII AUTO NOI SI SH LA PRETURI FARA CONCURENTA ,REPARATI SPOILERE SPARTE,LUCRARI FIBRA SI TINICHIGERIE INCLUSIV MECANICA,PT CONTACT 0764284830
sparly is offline  
Old 04-05-09, 23:23   #790
rmircea59

Stage 1
 
rmircea59's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 20
Default Re: 1 mai 2009, 402 m @ Constanta

ct-05-ust,u chiar nu vrei sa intelegi?
1. se ocolea pe lapusneanu,dreapta pe soveja,iar dreapta pe tomis
2.nu treb sa ma frece pe me (organizatorul de ex) daca este o artera circulata sau nu,portiunea aceea era foarte buna,asflat bun,4 benzi deci loc cacalau,panta era perfecta pentru zona de franare si etc,eu fac cerere,e de datoria celor care imi dau aprobarile si avizele sa se gandeasca daca e buna sau nu,daca se poate sau nu,si atunci sa da aprobat sau respins,u ca organizator te chinui sa faci rost de o portiune cat mai buna,de un loc cat mai bun,plus ca toata lumea sarea in sus de bucurie,reportaje pe la televizor,politist care dadea interviu pe unde va fi dirijata circulatia pt ca in weekendul repectiv este un weekend incarcat de evenimente auto respectiv david coulthard si cursa legala,toata lumea sarea in sus de bucurie,acum toti urlati,sa urle cei care au venit din tara pt ca ei macar au de ce,e normal sa fi suparat,trist,nervos dar atat timp cat esti cu capul pe umeri,si ai citit topicul asta,ai vaz ca actele sunt in regula,e clar ca a fost undeva o ruptura,lr pierde la capitolul imagine,dar orice om cu mintea pe cap si impartial isi da seama ca sigur lr nu isi dorea asta,s'au oricare alt participant,nu s'a tinut asta e,poate se va tine,poate totusi va veni lume din tara si ce sper eu cu adevarat,ca prin intermediul justitiei sa iasa cineva vinovat,chiar daca este doar un singur pion,dar sa fie ridicat cineva raspunzator oficial,nu din gura oricarui individ care singurul acces al lui la informatie este forumul asta
ps.putea sa fie si cea mai circulata artera din lume,odata ce aveai aprobare te doare fix undeva

ps.sparly,1 iunie nu este nici pe departe statiunea full ,si daca chiar ar vrea mazare sa se tina,s'ar tine si de ziua marinei in mamaia,eu as vrea oriunde dar sa fie in jud cta,ca sa nu se strice traditia unei curse la cta primavara (k de 1 mai nu mai poti sa zici :P)

Last edited by rmircea59; 04-05-09 at 23:28.
rmircea59 is offline  
Old 04-05-09, 23:23   #791
sparly

Presedinte SRR

Stage 5
 
sparly's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 4,714
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Echipa de sprijin]
[Shine Club]
Thumbs down Re: 1 mai 2009, 402 m @ Constanta

Quote:
Originally Posted by CT-05-UST View Post
cu aurel vlaicu ati facut ca si cum ati vrea sa blocati 5 km de autostrada pe 2 ore de curse ..ce ziceti ar aproba cineva asta?? ganditi logic pe unde ar fi fost redirijata circulatia dak blocati voi portiunea asta ..sau blocati voi in fata la unirea in bucuresti pt doua ore pt curse ce ziceti puteti???
stai frate linistit ca noi avem tot pe langa casa poporului in fiecare an blocat pt curse de raliuri ,defapt de 2 ani incoace si nu ne mai plangem voi in loc sa dati o mana de ajutor sa va inplicati ca daia suntem in urma la toti la partea cu organizarea ,rusine celor din contanta pt va este frica de asa zisa garda de doi lei .,,nati aparut nici unul pe acolo la inceput dupa cea venit doamna de la primarie si a zis ca se tin totii ati aparut ca furnicutele ,mare rusine pt voii
sparly is offline  
Old 04-05-09, 23:26   #792
sparly

Presedinte SRR

Stage 5
 
sparly's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 4,714
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Echipa de sprijin]
[Shine Club]
Thumbs down Re: 1 mai 2009, 402 m @ Constanta

Quote:
Originally Posted by rmircea59 View Post
ct-05-ust,u chiar nu vrei sa intelegi?
1. se ocolea pe lapusneanu,dreapta pe soveja,iar dreapta pe tomis
2.nu treb sa ma frece pe me (organizatorul de ex) daca este o artera circulata sau nu,portiunea aceea era foarte buna,asflat mare,4 benzi deci loc cacalau,panta era perfecta pentru zona de franare si etc,eu fac cerere,e de datoria celor care imi dau aprobarile si avizele sa se gandeasca daca e buna sau nu,daca se poate sau nu,si atunci sa da aprobat sau respins,u ca organizator te chinui sa faci rost de o portiune cat mai buna,de un loc cat mai bun,plus ca toata lumea sarea in sus de bucurie,reportaje pe la televizor,politist care dadea interviu pe unde va fi dirijata circulatia pt ca in weekendul repectiv este un weekend incarcat de evenimente auto respectiv david coulthard si cursa legala,toata lumea sarea in sus de bucurie,acum toti urlati,sa urle cei care au venit din tara pt ca ei macar au de ce,e normal sa fi suparat,trist,nervos dar atat timp cat esti cu capul pe umeri,si ai citit topicul asta,ai vaz ca actele sunt in regula,e clar ca a fost undeva o ruptura,lr pierde la capitolul imagine,dar orice om cu mintea pe cap si impartial isi da seama ca sigur lr nu isi dorea asta,s'au oricare alt participant,nu s'a tinut asta e,poate se va tine,poate totusi va veni lume din tara si ce sper eu cu adevarat,ca prin intermediul justitiei sa iasa cineva vinovat,chiar daca este doar un singur pion,dar sa fie ridicat cineva raspunzator oficial,nu din gura oricarui individ care singurul acces al lui la informatie este forumul asta
ps.putea sa fie si cea mai circulata artera din lume,odata ce aveai aprobare te doare fix undeva


bv felicitari pt ceai spus ,pt ca asta este adevaru LR nare nici o vina doar politia care pt mine nu reprezinta nimic ca au nesimtirea prea mare mai ales primaria care na primit dreptul daia nu sau inplicat mai mult
sparly is offline  
Old 04-05-09, 23:30   #793
CT-05-UST

Stage 4
 
CT-05-UST's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 218
Member of:
[X-Team Racing Club]
[DACIA]
Default Re: 1 mai 2009, 402 m @ Constanta

rusine pt constanteni??? nu prea cred pun pariu ca cel putin 80 la suta din cei din ctza erau destul de siguri ca nu se pot tine cursele acolo..de ce nu s-au tinut in locatia din anii precedenti acolo chiar se putea bloca ..imi ziceti de casa poporului eu v-am zis ceva bloocati in fata la unirea ... si inca o faza mazare nu si-a luat partea sincer acum dak avea de castigat gasea o modalitate dak nu acolo atlundeva si tot asa..dar hai sa gasim tapi ispasitori si sa dam vina pe constantenii "ce aia a mea ei sunt de vina" nu tot ce zboara se mananca si nu tot ce se promite se respecta wake up
CT-05-UST is offline  
Old 04-05-09, 23:32   #794
CT-05-UST

Stage 4
 
CT-05-UST's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 218
Member of:
[X-Team Racing Club]
[DACIA]
Default Re: 1 mai 2009, 402 m @ Constanta

sa fim seriosi e mai usor sa aruncam vina pe altu si sa nu ne vedem pe noi
CT-05-UST is offline  
Old 04-05-09, 23:34   #795
YZF-PWR

Stage 5
 
YZF-PWR's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,580
Member of:
[Moderators]
[X-Team Racing Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
[Mitsubishi]
Default Re: 1 mai 2009, 402 m @ Constanta

Ce mana de ajutor sa dam ma? voi sunteti orbi? De ce nu s-a zis niciodata detalii despre aceasta cursa controversata si suspicioasa de la bun inceput ! ora inceperii si alte lucuri!
CURSA ASTA DE LA BUN INCEPUT NU A AVUT SA SE TINA! Nu va mai dati toti cu parerile ca noi din CT stim mai bine cum a fost treaba ,
Aprobari poti sa iei din multe alte locuri , atata timp cat una singura nu este buna , si in acest caz una chiar a fost gafata de LR in momentul in care AU SEMNAT PT ANULARE DE PE DATA DE 2 NU PENTRU AMANARE , iar cu judecata o sa faceti fix PIX , sa ziceti mersi ca nu va dau cei care au batut drumu pana la Constanta pe voi LR , caci voi cu mazare nu castigati si sunteti constienti de asta , datorita ne-atentiei.
Mana de ajutor nu dam celor care nu vor sa asculte , eu nu lucrez cu oameni care nu colaboreaza , cu oameni care vor doar ei sa iasa in fatza pt imagine , e uite frate ca eu NU ACCEPT sa fiu luat de fraier cu tot felu de scuze din partea LR , e vina voastra ca ati ales o locatie imposibila , e vina voastra ca nu a fost totul ca la carte ( politia si tot ce e in cta e de cand lumea si pamantu ) dar culmea doar anu asta nu a mers?! , hai ma ce naiba.
Curse vor fi , prezentati-va la Tulcea ca acolo aveti ce sa vedeti si anul trecut a iesit superb!
Eu unu nu mai stau sa vad cum "chipurile" marile nume ca LR se afiseaza doar cu numele dar fara fapte de ceva timp , vretzi cursa? ATUNCI O SA AVETI CURSA , DAR NU CU LR SI NU IN CONSTANTA , sa va asteptati la ceva de dragul timpurilor vechi in Constanta ca noi X-Team o sa dovedim ca se poate si aici fara betze in roate si laude aruncate in vant.
__________________

Liga Moderatorilor

Last edited by YZF-PWR; 04-05-09 at 23:37.
YZF-PWR is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -