Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > FORD > Ford tuning

Reply
 
Thread Tools
Old 27-01-09, 23:56   #1
dal3x
Ford Driver

Stage 5
 
dal3x's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 445
Member of:
[FORD]
Default Evacuare Mondeo mk3

Salut !

Conduc un Ford Mondeo 2.0 TDCi din 2005. In urma cu ceva timp..m-am hotarat ca daca e masina mea, nu trebuie sa mai fie nici una la fel . Nu am facut inca cine stie ce la ea, doar kit xenon faza lunga si faza scurta, semnalizari, jante.
In viitorul apropriat va urma un eleron (cel de fabrica) si cel mai important, vreau sa ii pun evacuare dubla (stanga-dreapta). As avea posibilitatea sa-i pun cea de Mondeo ST, dar e putin cam scumpa, asa ca va cer sfatul in leg cu acest lucru. Am cautat pe net, dar n-am gasit mai nimic pt Mondeo. Rog o indrumare, sau daca a facut cineva acest lucru..sa ma ajute cu un sfat.
Multumesc !
dal3x is offline   Reply With Quote
Old 28-01-09, 23:46   #2
UNLORD

Stage 5
 
UNLORD's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 4,547
Default Re: Evacuare Mondeo mk3

Quote:
Originally Posted by dal3x View Post
Salut !

Conduc un Ford Mondeo 2.0 TDCi din 2005. In urma cu ceva timp..m-am hotarat ca daca e masina mea, nu trebuie sa mai fie nici una la fel . Nu am facut inca cine stie ce la ea, doar kit xenon faza lunga si faza scurta, semnalizari, jante.
In viitorul apropriat va urma un eleron (cel de fabrica) si cel mai important, vreau sa ii pun evacuare dubla (stanga-dreapta). As avea posibilitatea sa-i pun cea de Mondeo ST, dar e putin cam scumpa, asa ca va cer sfatul in leg cu acest lucru. Am cautat pe net, dar n-am gasit mai nimic pt Mondeo. Rog o indrumare, sau daca a facut cineva acest lucru..sa ma ajute cu un sfat.
Multumesc !

Nu prea renteaza la diesel. Adica nu obtii nici sound nici putere. Mai bine un chiptuning.
UNLORD is offline   Reply With Quote
Old 28-01-09, 23:47   #3
highboy_97
Ford Driver

Stage 4
 
highboy_97's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 268
Member of:
[FORD]
[PARTICIPANT CURSE]
Smile Re: Evacuare Mondeo mk3

salut!eu am un focus tdci,si as putea sa iti dau cateva sfaturi ... eu am fost la o firma sa zicem specializata pe tema asta unde iti poti modifica evacuare cum vrei tu si poti face si evacuare dubla iti dau siteul lor pe pm ca sa nu facem reclama aici
in orice caz te asigur ca tdci'ul cu evacuare modificata se aude minunat pt un diesel

bafta!
__________________
Ford Focus II 1.6 TDCI Hatckback 2005
- under construction...
highboy_97 is offline   Reply With Quote
Old 29-01-09, 01:08   #4
dal3x
Ford Driver

Stage 5
 
dal3x's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 445
Member of:
[FORD]
Default Re: Evacuare Mondeo mk3

Quote:
Originally Posted by UNLORD View Post
Nu prea renteaza la diesel. Adica nu obtii nici sound nici putere. Mai bine un chiptuning.
Nu caut sa ridic puterea prin evacuare..sunt constient ca nu sunt cresteri de putere masive...dar ceva tot e...si sunetul oricum se schimba putin, chiar daca nu o sa fie in nici un vis ca un benzinar, oricum, obiectivul meu principal la evacuarea dubla e aspectul ..
Si...remaparea...e pe lista..e chiar urmatoarea

Last edited by dal3x; 29-01-09 at 01:16.
dal3x is offline   Reply With Quote
Old 31-01-09, 02:47   #5
dal3x
Ford Driver

Stage 5
 
dal3x's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 445
Member of:
[FORD]
Default Re: Evacuare Mondeo mk3

Gata..nu mai are nimeni nici o parere..nici un sfat ? nu fiti timizi
dal3x is offline   Reply With Quote
Old 02-02-09, 11:35   #6
UNLORD

Stage 5
 
UNLORD's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 4,547
Default Re: Evacuare Mondeo mk3

Nu sunt convins ca evacuarea de pe Mondeo St s-ar potrivi la tine. Nu stiu cate firme de esapamente sport scot model dedicat pt Tdci. Incearca sa iti proiectezi la Borla una custom pt tine. Sa prezinti si tu masina la "Masina mea Ford".
UNLORD is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -