Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DAEWOO > Daewoo tuning

Reply
 
Thread Tools
Old 19-01-11, 18:01   #3331
low.

Stage 5
 
low.'s Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 1,112
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Club ESPERO

Are cineva inaltatoare spate de vanzare?mc
low. is offline   Reply With Quote
Old 20-01-11, 08:08   #3332
jhonny23

Stage 5
 
jhonny23's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 365
Default Re: Club ESPERO

Quote:
Originally Posted by eugenprundea View Post
ESPERO 1.5 DOHC 16V 1996
Nu stiu de ce am descoperit Club ESPERO asa tarziu !
O masina excelenta!!!
Doar ca imi papa apa+antigelu! Nu am avut cand ($) sa o verific.
Toate cele bune!
bine ai venit printe noi
apropo te topic........mai bine il lasam asa cxa oricum vad ca sunt din ce in ce mai putini esperisti............si mai sunt uni care daca siau pus un autocolant,un xenon in far si cateva leduri in masina , geamuri colorate si cica "muzica adevarata" luata din talcioc au inpresia ca au cea mai tunata masina........si daca ai iei la bani marunti ei nici nu au habar de asa ceva adica esenta cuvantului TUNING AUTO.........imi cer scuze daca cunva am jignit pe cineva sau se simte jignit la cele spuse mai sus........dar asta este parerea mea si mio sustin
jhonny23 is offline   Reply With Quote
Old 20-01-11, 15:16   #3333
low.

Stage 5
 
low.'s Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 1,112
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Club ESPERO

Quote:
Originally Posted by jhonny23 View Post
bine ai venit printe noi
apropo te topic........mai bine il lasam asa cxa oricum vad ca sunt din ce in ce mai putini esperisti............si mai sunt uni care daca siau pus un autocolant,un xenon in far si cateva leduri in masina , geamuri colorate si cica "muzica adevarata" luata din talcioc au inpresia ca au cea mai tunata masina........si daca ai iei la bani marunti ei nici nu au habar de asa ceva adica esenta cuvantului TUNING AUTO.........imi cer scuze daca cunva am jignit pe cineva sau se simte jignit la cele spuse mai sus........dar asta este parerea mea si mio sustin
word!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	P200111_14.37_[01].jpg
Views:	84
Size:	1.09 MB
ID:	1831058  
low. is offline   Reply With Quote
Old 29-01-11, 12:07   #3334
Geo_ZGA
Daewoo Driver

Stage 5
 
Geo_ZGA's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,820
Member of:
[Moderators]
[DAEWOO]
Default Re: Club ESPERO

Rezultatul votului a fost 8 la 3, in favoarea unui topic curat.
Va rog sa nu mai faceti chat/mirc aici, sa scrieti la subiect, corect gramatical.
Geo_ZGA is offline   Reply With Quote
Old 29-01-11, 22:43   #3335
low.

Stage 5
 
low.'s Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 1,112
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Club ESPERO

Off,nu ajungem nicaieri asa,eu zic sa ajungem la un comun acord.Parerea mea ar fi sa mai putem face putin off,deoarece si asa suntem putini,sa fim seriosi,nu cam prea se omoara nimeni sa citeasca despre acest club...pentru ca nu a mai aparut nimic nou sau constructiv..umpic de off,umpic de tuning,decat deloc.

Vin cu o idee,daca tot ne zbatem,haideti sa ducem la bun sfarsit faza cu sticker-ele,il rog pe jhony ,sa ne faca o sigla,o scoatem,este 5 lei,macar atat sa avem
Ce ziceti?

Cheers!
__________________

Move bitch, get out the way! Get out the way bitch, get out the way!!

Last edited by low.; 29-01-11 at 22:46.
low. is offline   Reply With Quote
Old 29-01-11, 23:05   #3336
Geo_ZGA
Daewoo Driver

Stage 5
 
Geo_ZGA's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,820
Member of:
[Moderators]
[DAEWOO]
Default Re: Club ESPERO

Sper sa nu se ajunga si aici ca pe Club Tico...
Incerc sa ma inteleg cu voi, dar intelegeti si voi ca astea sunt regulile site-ului. E un forum auto, nu putem discuta despre cafele si femei (exista sectiuni si pt astea ).
Daca un nou-venit cauta o informatie, nu va gasi nimic... fiindca sunt atatea alte posturi off-topic incat ori se pierde raspunsul prin pagini, ori se pierde intrebarea din prima si nu mai exista raspuns...
Inteleg ca poate nu exista discutii noi, dar asta nu inseamna sa postam orice, doar de dragul de a posta... nu ai ce sa spui, nu spui. Nu e obligatoriu sa scriem pe forum ca si pe mirc.

Creez acum un topic "cafenea", pt discutii offtopic. Incercati sa pastrati limita intre cele 2.
__________________
"Stiu ca sunt prost...dar cand ma uit in jurul meu, ma simt mult mai bine" (Ion Creanga)
Geo_ZGA is offline   Reply With Quote
Old 29-01-11, 23:23   #3337
low.

Stage 5
 
low.'s Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 1,112
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Club ESPERO

Quote:
Originally Posted by Geo_ZGA View Post
Sper sa nu se ajunga si aici ca pe Club Tico...
Incerc sa ma inteleg cu voi, dar intelegeti si voi ca astea sunt regulile site-ului. E un forum auto, nu putem discuta despre cafele si femei (exista sectiuni si pt astea ).
Daca un nou-venit cauta o informatie, nu va gasi nimic... fiindca sunt atatea alte posturi off-topic incat ori se pierde raspunsul prin pagini, ori se pierde intrebarea din prima si nu mai exista raspuns...
Inteleg ca poate nu exista discutii noi, dar asta nu inseamna sa postam orice, doar de dragul de a posta... nu ai ce sa spui, nu spui. Nu e obligatoriu sa scriem pe forum ca si pe mirc.

Creez acum un topic "cafenea", pt discutii offtopic. Incercati sa pastrati limita intre cele 2.
Pai,parerea mea ar fi bine,daca ai putea face cafenea,pentru fiecare club in parte,deoarece noi nu ne cunoastem cu cei din tico sau cielo,si asa am rezolva toate problemele,ce zici?..si toata lumea ar fi happy,ca sa nu ne destramam,asa putini cat mai cati mai suntem.Si cu asta am terminat cu off-ul.Thx
low. is offline   Reply With Quote
Old 29-01-11, 23:25   #3338
Geo_ZGA
Daewoo Driver

Stage 5
 
Geo_ZGA's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,820
Member of:
[Moderators]
[DAEWOO]
Default Re: Club ESPERO

Quote:
Originally Posted by low. View Post
Pai,parerea mea ar fi bine,daca ai putea face cafenea,pentru fiecare club in parte,deoarece noi nu ne cunoastem cu cei din tico sau cielo,si asa am rezolva toate problemele,ce zici?,ca sa nu ne mai certam,si toata lumea ar fi happy,ca sa nu ne destramam,asa putini cat mai cati mai suntem.Si cu asta am terminat cu off-ul.Thx
Am anticipat si am facut cafeneaua
https://forum.4tuning.ro/140-daewoo-t...off-topic.html
Geo_ZGA is offline   Reply With Quote
Old 30-01-11, 00:37   #3339
ing3r
Daewoo Driver

Stage 5
 
ing3r's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,573
Member of:
[DAEWOO]
[Fiat]
Default Re: Club ESPERO

NU vreau sa ma bag aiurea, dar zic si eu in calitate de fost Esperist, care am scris destule pe topicul asta... Nu mai aruncati cu pietre in saracul Geo ca si asa se chinuie sa mentina curate topicurile de pe Daewoo si face o munca tot pt noi, userii 4t, ca sa gasim informatia de care avem nevoie. Plus ca e baiat ok, nu are rost sa il blamati doar ca isi face treaba!
Masini Espero sunt f multe pe strada, doar ca f putini posesori intra pe net, pe 4t. De aceea sunt putini useri care conduc Espero, de aceea se punea praf pe topicul ala.
Mai bine vb mai putin si mai la obiect, parerea mea, decat mult si prost! In plus, puteti sa va cereti id-urile de mess ca sa vb in parte cu fiecare despre ce doriti...Eu pe multi dintre voi va aveam in lista de mess, deci se poate da?
Bafta multa cu masinile si cand mai pot, mai intru si pe aici, la o vorba cu voi
Va salut!
ing3r is offline   Reply With Quote
Old 30-01-11, 06:53   #3340
Hot_M@n

Stage 5
 
Hot_M@n's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 464
Member of:
[DACIA]
Default Re: Club ESPERO

Quote:
Originally Posted by low. View Post
Off,nu ajungem nicaieri asa,eu zic sa ajungem la un comun acord.Parerea mea ar fi sa mai putem face putin off,deoarece si asa suntem putini,sa fim seriosi,nu cam prea se omoara nimeni sa citeasca despre acest club...pentru ca nu a mai aparut nimic nou sau constructiv..umpic de off,umpic de tuning,decat deloc.

Vin cu o idee,daca tot ne zbatem,haideti sa ducem la bun sfarsit faza cu sticker-ele,il rog pe jhony ,sa ne faca o sigla,o scoatem,este 5 lei,macar atat sa avem
Ce ziceti?

Cheers!
si mie mi se pare o idee buna cu sticker ul
Hot_M@n is offline   Reply With Quote
Old 30-01-11, 15:10   #3341
low.

Stage 5
 
low.'s Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 1,112
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Club ESPERO

Poate o sa-mi sariti in cap,dar avand in vedere criza si scumpirea din ce in ce mai mare a carburantului,intreb,daca se poate sa trec pe motor de 1.5 8v cielo,fara sa mai schimb cutia,m-am cam linistit si cu viteza,masinile au cam acelasi tonaj,mai mult de 130jm/h nu am mai sarit in ultimul timp,iar acum are prioritate consumul,ce ziceti,se poate?
low. is offline   Reply With Quote
Old 30-01-11, 15:57   #3342
johnsonxxl

Stage 5
 
johnsonxxl's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 2,014
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Club ESPERO

de ce sa nu se poata?
johnsonxxl is offline   Reply With Quote
Old 30-01-11, 16:04   #3343
vladutzu

Stage 5
 
vladutzu's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 845
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Club ESPERO

Quote:
Originally Posted by low. View Post
Poate o sa-mi sariti in cap,dar avand in vedere criza si scumpirea din ce in ce mai mare a carburantului,intreb,daca se poate sa trec pe motor de 1.5 8v cielo,fara sa mai schimb cutia,m-am cam linistit si cu viteza,masinile au cam acelasi tonaj,mai mult de 130jm/h nu am mai sarit in ultimul timp,iar acum are prioritate consumul,ce ziceti,se poate?
cred ca o sa ajung sa montez inapoi c20xe-u) ca imediat i gata, da cand o sa vad cat consuma ma linistesc si trec la un 1.5 8v, pe gpl=)))
vladutzu is offline   Reply With Quote
Old 30-01-11, 16:16   #3344
low.

Stage 5
 
low.'s Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 1,112
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Club ESPERO

Eu asta intentionez,1.5 8v +gpl,consum cat mai redus,deoarece majoritatea timpului ma deplasez cu masina in oras,si mi-ar fi mai bine cu un buzunar cat de cat mai plinut,la sfarsitul zilei,atat vreau anul acesta,sa termin exteriorul si sa ajung la un consum cat mai redus.
Johny baby care,faci si pentru noi o sigla a clubului?,o silueta de Espero,am mai discutat noi,plss
p.s. este cip pentru consum redus? si daca da,da randament?

Last edited by low.; 30-01-11 at 16:20.
low. is offline   Reply With Quote
Old 30-01-11, 16:19   #3345
johnsonxxl

Stage 5
 
johnsonxxl's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 2,014
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Club ESPERO

Quote:
Originally Posted by low. View Post
Eu asta intentionez,1.5 8v +gpl(si am mai auzit cu variata de cip pentru consum),consum cat mai redus,deoarece majoritatea timpului ma deplasez cu masina in oras,si mi-ar fi mai bine cu un buzunar cat de cat mai plinut,la sfarsitul zilei,atat vreau anul acesta,sa termin exteriorul si sa ajung la un consum cat mai redus.
Johny baby care,faci si pentru noi o sigla a clubului?,o silueta de Espero,am mai discutat noi,plss
era o sigla facuta de cineva..sa ma gandesc la ceva ..am nevoie de inspiratie...so rabdare cu mine
johnsonxxl is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -