Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DAEWOO > Daewoo tuning

Reply
 
Thread Tools
Old 15-02-10, 17:02   #2116
johnsonxxl

Stage 5
 
johnsonxxl's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 2,014
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Club ESPERO

Quote:
Originally Posted by jhonny23 View Post
nu te ajunge cat 30 de espero consta cam cat un espero sh si ce ai vazut tu lista aia lunga este ce poate sa faca cipul si ce are la el
am zis-o ironic asa.. nu m-am interesat sa vad ce si cum..pare promitator cipul asta..dar nu e de noi..
johnsonxxl is offline   Reply With Quote
Old 15-02-10, 17:14   #2117
Andutu TZH

Stage 5
 
Andutu TZH's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 934
Default Re: Club ESPERO

Quote:
Originally Posted by banzay View Post
Daca scadea relantiu probabil era IACul imbacsit si el... Ce am scos eu si din clapeta mea si a lui Ing3r cand le-am curatat... O gramada de jeg. Dar daca stii ca nu s-a umblat acolo sau ai impresia ca agata clapeta sau cam tremura masina, daca cureti si IAC si tot corpul clapetei, eu garantez ca veti simti o schimbare in bine.

Corpul clapetei e prinsa cu 4 suruburi de 12 (sau la espero erau de 13?) si unul de 13 de admisie. Se scot furtunasele de vacuum sau ce sunt, se scot furtunele pt racire, se scoate furtunul de la gaz (daca aveti). Cu un torx T20 sau T21 se scot surburile de la IAC. Se scoate IACul se curata (MARE GRIJA SA NU IL DETERIORATI), recomand sa nu se umble la TPS si sa se spele clapeta cu benzina cu TPSul pus sa nu se deregleze (desi eu il scosesem si pe el in vara cand am curatat corpul clapetei prima oara si nu a zis nimic pana acum). Dupa ce se monteaza tot la loc, reset ECM si Idle Learn si gata O sa aveti la dispozitie o mica rachetuta
MS imediat ce da caldura acolo umblu.Astazi fusai sa iau contactul mecanic si plasticul ala de la el de iti arata blocaj volan treapta 1 2 si 3 avea mufa in care intra alta mufa de sub volan.Ajunsai aks si a mea nu are mufa din aceea,pentru ce este,este luminat cumva,pot sa adaptez si eu cumva la mine?
Andutu TZH is offline   Reply With Quote
Old 15-02-10, 19:29   #2118
huge

Stage 5
 
huge's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 636
Default Re: Club ESPERO

salut baietzi!m a rinteresa si pe mine o cotiera fata de espero,daca are cineva astept pm!va multumesc!
huge is offline   Reply With Quote
Old 15-02-10, 23:35   #2119
ing3r
Daewoo Driver

Stage 5
 
ing3r's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,573
Member of:
[DAEWOO]
[Fiat]
Default Re: Club ESPERO

Uita-te si tu pe anunturi, la sectiunea aia. Sigur gasesti.
ing3r is offline   Reply With Quote
Old 16-02-10, 10:40   #2120
gogufifa

Stage 3
 
gogufifa's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 152
Default Re: Club ESPERO

bob u ziceai ca ai decat o anvelopa fara janta ???? sau care ati zis plz am urgent nevoie de anvelopa doar
gogufifa is offline   Reply With Quote
Old 16-02-10, 11:33   #2121
87-bob

Stage 3
 
87-bob's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 166
Default Re: Club ESPERO

Quote:
Originally Posted by gogufifa View Post
bob u ziceai ca ai decat o anvelopa fara janta ???? sau care ati zis plz am urgent nevoie de anvelopa doar
am si te am intrebat joi,vineri si nu ai mai zis nimic...io le am la mine la alexandria ca nu am loc de ele aici...daca nu faci rost iti aduc duminica 1,asta e...
87-bob is offline   Reply With Quote
Old 17-02-10, 15:16   #2122
Andutu TZH

Stage 5
 
Andutu TZH's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 934
Default Re: Club ESPERO

Astazi incercai sa ii pun surubul lipsa de la senzorul tps si surpriza era surubul rupt acolo,desfacui si iacul si fu foarte curat acolo chiar nu avui ce sa curat.Ramane sa scot clapeta cu totul ca vazui ca are 4 piulite de 10 acolo si sa incerc sa scot surubul de acolo pentru ca senzorul tps sta foarte crecanat si asta nu cred ca este deloc bine.Imi poate spune si mie daca cel incercuit din poza este egr,eu il am desfintat cam care ar fi aspectele negative?
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	28166000_1.jpg
Views:	97
Size:	57.1 KB
ID:	1319693  
Andutu TZH is offline   Reply With Quote
Old 17-02-10, 15:27   #2123
sex99

Stage 5
 
sex99's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 911
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Club ESPERO

fratilor am o mare problema am fost si la grand garaje la bosh pe valea cascadelor are cineva cutie automata sa probez si eu calculatorul ca cica ala ar fi ,nu gasesc nicaieri sh fac cinste platesc nu ma int sa stiu si eu sigur unu nou este 36 mil daca este asta e ce sa fac il iau nou dar sa fiu sigur sa nu dau ca prostu 36 mil degeaba care poate va rog din inimi un gest ca intre prieteni ca turbez fac 4 luni de cand sta masina am dat o poala de bani pe jante acum sistem audio nou si stau cu ele in casa va rog din inima care poate sa ma ajute
__________________
nu te uita in spate ca deja sunt in fata ta
sex99 is offline   Reply With Quote
Old 17-02-10, 16:08   #2124
johnsonxxl

Stage 5
 
johnsonxxl's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 2,014
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Club ESPERO

de cat e piulita aia de la volan??
johnsonxxl is offline   Reply With Quote
Old 17-02-10, 18:23   #2125
jhonny23

Stage 5
 
jhonny23's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 365
Default Re: Club ESPERO

Quote:
Originally Posted by sex99 View Post
fratilor am o mare problema am fost si la grand garaje la bosh pe valea cascadelor are cineva cutie automata sa probez si eu calculatorul ca cica ala ar fi ,nu gasesc nicaieri sh fac cinste platesc nu ma int sa stiu si eu sigur unu nou este 36 mil daca este asta e ce sa fac il iau nou dar sa fiu sigur sa nu dau ca prostu 36 mil degeaba care poate va rog din inimi un gest ca intre prieteni ca turbez fac 4 luni de cand sta masina am dat o poala de bani pe jante acum sistem audio nou si stau cu ele in casa va rog din inima care poate sa ma ajute
te-as ajuta eu dar sunt tocmai la constanta
jhonny23 is offline   Reply With Quote
Old 17-02-10, 19:35   #2126
gogufifa

Stage 3
 
gogufifa's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 152
Default Re: Club ESPERO

bob adumi frate duminica si mie guma aia
gogufifa is offline   Reply With Quote
Old 18-02-10, 07:55   #2127
87-bob

Stage 3
 
87-bob's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 166
Default Re: Club ESPERO

Quote:
Originally Posted by gogufifa View Post
bob adumi frate duminica si mie guma aia
gata frate se rezolva,nu e nicio problema...
sex@:ne a dat mai demult geo parca,admin ul,o adresa de la niste baieti care dezmembreaza numai espero prin pantelimon,incearca sa cauti acolo,ca noi avem manuale majoritatea de aici,incearca sa cauti asa...
87-bob is offline   Reply With Quote
Old 18-02-10, 07:57   #2128
sex99

Stage 5
 
sex99's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 911
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Club ESPERO

frate am cautat pe la toate dezmembrarile umblu zile intregi prin tot bucuresti si caut degeaba nu gasesc imi vine sa i dau foc si gata
sex99 is offline   Reply With Quote
Old 18-02-10, 11:58   #2129
Andutu TZH

Stage 5
 
Andutu TZH's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 934
Default Re: Club ESPERO

Quote:
Originally Posted by sex99 View Post
frate am cautat pe la toate dezmembrarile umblu zile intregi prin tot bucuresti si caut degeaba nu gasesc imi vine sa i dau foc si gata
Cu bani de trebuie sa ii dai pe calculator mai bine te duci si iti iei un espero din germania sau te gandesti serios la o cutie manuala
Andutu TZH is offline   Reply With Quote
Old 18-02-10, 15:22   #2130
ing3r
Daewoo Driver

Stage 5
 
ing3r's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,573
Member of:
[DAEWOO]
[Fiat]
Default Re: Club ESPERO

Clar! Gasesti la bani putini masini ca lumea in Germania, eu as opta pt una cu motor de 2000, e mare diferenta intre modelul ala si ale noastre!

Intrebare pt colegi: ansamblul stergatoare se potriveste de la Cielo (8v sau exe) ? Si racordul flexibil (de pe evacuare) se potriveste si ala de la alta masina? Sa stiu ce caut...Vreau sa le schimb :P
ing3r is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -