Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DAEWOO > Daewoo tuning

Reply
 
Thread Tools
Old 01-01-10, 14:16   #1696
johnsonxxl

Stage 5
 
johnsonxxl's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 2,014
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Club ESPERO

la multi ani fratilor!!!
johnsonxxl is offline   Reply With Quote
Old 02-01-10, 14:47   #1697
sex99

Stage 5
 
sex99's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 911
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Club ESPERO

la multi ani fratilor vin si eu si cu o mare problema nu s ce are masina de 1 luna o tin in servis pur si simplu dupa ce se incalzeste incepe sa dea fum negru si sa se inece ce sa aiba ?
iam schimbat injectoarele noi , iam desfacut distributia , iam desfacut galeria de evacuare , nu mai stiu ce sai fac pe tester nu da nici o eroare sau sa mi ziceti un servis bun in buc care sa nu ma usuce de bani deja turbez fara masina de 1 luna
__________________
nu te uita in spate ca deja sunt in fata ta
sex99 is offline   Reply With Quote
Old 02-01-10, 21:08   #1698
funkycosty

Stage 4
 
funkycosty's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 261
Default Re: Club ESPERO

incearca sonda lambda.... zic si eu
funkycosty is offline   Reply With Quote
Old 02-01-10, 21:09   #1699
sex99

Stage 5
 
sex99's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 911
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Club ESPERO

mda de aia am uitat si aia e schimbata dar nu vad rolul ei in debitul de benzina mare
sex99 is offline   Reply With Quote
Old 03-01-10, 15:32   #1700
^^Splash^^
Daewoo Driver

Stage 3
 
^^Splash^^'s Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 161
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Club ESPERO

Quote:
Originally Posted by johnsonxxl View Post
mda..am rezolvat cu caldura.. a fost caloriferul de caldura infundat rau de tot ) altra viata )
si eu am probleme cu caldura ,nu prea baga deloc.dar la mine temperatura nu ajunge nici macar la jumate....sper sa ajung la un service si vad ce are . ca oricum mai am o problema intervenita de curand. cand pun semnal stanga, dreapta sau avarii clipeste de 2-3 ori si pe urma se opreste aveti idee de la ce ar putea fi ?
Apropo La Multi Ani ! ca eu d-abia acu am net ca am fost la tara
^^Splash^^ is offline   Reply With Quote
Old 03-01-10, 18:50   #1701
johnsonxxl

Stage 5
 
johnsonxxl's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 2,014
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Club ESPERO

Quote:
Originally Posted by ^^Splash^^ View Post
si eu am probleme cu caldura ,nu prea baga deloc.dar la mine temperatura nu ajunge nici macar la jumate....sper sa ajung la un service si vad ce are . ca oricum mai am o problema intervenita de curand. cand pun semnal stanga, dreapta sau avarii clipeste de 2-3 ori si pe urma se opreste aveti idee de la ce ar putea fi ?
Apropo La Multi Ani ! ca eu d-abia acu am net ca am fost la tara
cu temperatura poate fi de la sonda aia care masoara gradele..pana mea...iar cu semnalizarea e dus releul...
johnsonxxl is offline   Reply With Quote
Old 03-01-10, 19:27   #1702
^^Splash^^
Daewoo Driver

Stage 3
 
^^Splash^^'s Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 161
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Club ESPERO

Quote:
Originally Posted by johnsonxxl View Post
cu temperatura poate fi de la sonda aia care masoara gradele..pana mea...iar cu semnalizarea e dus releul...
si ala pe unde e ? releul. e usor de schimbat ? sau ce trebuie sa ii fac ?
^^Splash^^ is offline   Reply With Quote
Old 03-01-10, 20:10   #1703
nxtaz
Old School Cars

Stage 5
 
nxtaz's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 1,568
Member of:
[Moderators]
[Fiat]
[Old School Cars]
[Echipa de sprijin]
Default Re: Club ESPERO

Daca nu ti se incalzeste sau se incalzeste foarte greu motorul - ai probleme cu termostatul, e posibil sa fi ramas blocat pe deschis. Daca motorul se incalzeste dar nu se incalzeste in interior cel mai probabil ai conductele/furtunele care duc la aeroterma infundate.
nxtaz is offline   Reply With Quote
Old 04-01-10, 00:51   #1704
^^Splash^^
Daewoo Driver

Stage 3
 
^^Splash^^'s Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 161
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Club ESPERO

Quote:
Originally Posted by nxtaz View Post
Daca nu ti se incalzeste sau se incalzeste foarte greu motorul - ai probleme cu termostatul, e posibil sa fi ramas blocat pe deschis. Daca motorul se incalzeste dar nu se incalzeste in interior cel mai probabil ai conductele/furtunele care duc la aeroterma infundate.
e posibil sa fie cum zici tu ,infundate , ca am observat uneori si daca ploua afara la mine capota se usuca
^^Splash^^ is offline   Reply With Quote
Old 04-01-10, 00:58   #1705
draky90

Stage 5
 
draky90's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 533
Default Re: Club ESPERO

logic....la mine ies aburi din ea....se usuca foarte repede...mai ales la 1.8....pei intre capota si motor sunt 1`2 degete grosime....
draky90 is offline   Reply With Quote
Old 04-01-10, 01:01   #1706
mike-fullspeed

Stage 5
 
mike-fullspeed's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,608
Default Re: Club ESPERO

@ Splash: daca ai mottorul cald si nu gaba caldura ai calorilerul de caldura infundat...!!! Ai bagat cumva praf din ala in apa??

La mine foarte foarte rar ajunge nivelul apei macar la prima linie, dar in intr-un km se simte ca baga caldura! Si nu am nici un fel de probleme cu aburitul geamurilor....
mike-fullspeed is offline   Reply With Quote
Old 04-01-10, 01:05   #1707
^^Splash^^
Daewoo Driver

Stage 3
 
^^Splash^^'s Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 161
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Club ESPERO

Quote:
Originally Posted by mike-fullspeed View Post
@ Splash: daca ai mottorul cald si nu gaba caldura ai calorilerul de caldura infundat...!!! Ai bagat cumva praf din ala in apa??

La mine foarte foarte rar ajunge nivelul apei macar la prima linie, dar in intr-un km se simte ca baga caldura! Si nu am nici un fel de probleme cu aburitul geamurilor....
nu am pus nimic ...sper sa se rezolve problema cand ajung la service. dar de releul de semnal nu stiti cum se schimba ?
^^Splash^^ is offline   Reply With Quote
Old 04-01-10, 08:00   #1708
ALEX_BZN

Stage 5
 
ALEX_BZN's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,456
Member of:
[DAEWOO]
[VW]
Default Re: Club ESPERO

voi ce prafuri ati bagat??...ca sa stiu sa imi iau si eu ca si mie imi creste repede apa dar caldura nu prea..mai mult ma amageste)
ALEX_BZN is offline   Reply With Quote
Old 04-01-10, 08:09   #1709
87-bob

Stage 3
 
87-bob's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 166
Default Re: Club ESPERO

salutare si la multi ani!
alex:ei se refera la prafuri pt radiator daca e spart,ca alea se depun aiurea si infunda celulele si furtunele...mai bine nu i bagi nik si cureti caloriferul,asta o sa fac si eu cum gasesc un timp mai bun
87-bob is offline   Reply With Quote
Old 04-01-10, 09:23   #1710
mike-fullspeed

Stage 5
 
mike-fullspeed's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,608
Default Re: Club ESPERO

Cand o fii un timp mai bun nu iti mai trebuie caldura.... Ai ceva de munca ca sa dai caloriferul jos....

@ Splash: vezi ca sunt relee la motor in spatee bateriei, si in stanga la picioare unde e maneta de deschizi capota! Nu stiu exact care e. Vezi ca sunt scheme pe capac si iti dai seama!
mike-fullspeed is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -