Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DAEWOO > Daewoo tuning

Reply
 
Thread Tools
Old 05-07-12, 19:14   #5896
Marioss

Stage 2
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 39
Default Re: Club CIELO

Quote:
Originally Posted by run4fun View Post
Poti verifica si rola intinzoatoare. Cand dai cureaua jos invarte de ea si vezi cum merge si daca se invarte usor sau scartaie.
am schimbat si rola... e nou nouta!!
Marioss is offline   Reply With Quote
Old 05-07-12, 19:15   #5897
run4fun

Stage 5
 
run4fun's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 311
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Club CIELO

Poate sa faca urat si compresorul daca e praf. Fa un filmulet sa auzim si sa vedem.
run4fun is offline   Reply With Quote
Old 05-07-12, 19:22   #5898
Marioss

Stage 2
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 39
Default Re: Club CIELO

Quote:
Originally Posted by run4fun View Post
Poate sa faca urat si compresorul daca e praf. Fa un filmulet sa auzim si sa vedem.
eu ma gandesc sa nu fie cureaua..atunci cand o strang si apas cu degetu pe ea parca ar mai merge un pic stransa...si daia intreb: ce marime tre sa aibe cureaua aia?
Marioss is offline   Reply With Quote
Old 05-07-12, 19:50   #5899
run4fun

Stage 5
 
run4fun's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 311
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Club CIELO

Pai aia nu e la metru. Curea AC cielo e de o singura dimensiune. E strans la maxim intinzatorul? Pune un film si poze ca sa te putem ajuta.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	06052011(019).jpg
Views:	94
Size:	310.2 KB
ID:	2487467  
run4fun is offline   Reply With Quote
Old 05-07-12, 20:11   #5900
Marioss

Stage 2
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 39
Default Re: Club CIELO

Quote:
Originally Posted by run4fun View Post
Pai aia nu e la metru. Curea AC cielo e de o singura dimensiune. E strans la maxim intinzatorul? Pune un film si poze ca sa te putem ajuta.
ok...maine o sa fac un film si il postez...
Marioss is offline   Reply With Quote
Old 10-07-12, 16:25   #5901
BoGuS

Stage 1
 
BoGuS's Avatar
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 11
Thumbs up Re: Club CIELO

Salut am si eu un Cielo, sincer m-as alatura cu mare placere clubului, dar as prefera un Club Daewoo... sa nu se tina cont ca se conduce un Cielo sau Tico sau Matiz, Nubira, Lanos, Nexia sau mai stiu si eu ce alt Daewoo. La comun cred ca ar fi mult mai frumos... ar avea ce sa se discute Multa bafta!
BoGuS is offline   Reply With Quote
Old 10-07-12, 23:46   #5902
Allynush
Daewoo Driver

Stage 4
 
Allynush's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 234
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Club CIELO

Quote:
Originally Posted by BoGuS View Post
Salut am si eu un Cielo, sincer m-as alatura cu mare placere clubului, dar as prefera un Club Daewoo... sa nu se tina cont ca se conduce un Cielo sau Tico sau Matiz, Nubira, Lanos, Nexia sau mai stiu si eu ce alt Daewoo. La comun cred ca ar fi mult mai frumos... ar avea ce sa se discute Multa bafta!
Salut . Bine ai venit ! Crezi ca daca un posesor Daewoo : Tico , Matiz , Nubira etc , cere un sfat sau intreaba ceva in legatura cu vreo problema nu este ajutat ?! Nu stiu cum este la intalnirile Daewoo in alte orase , dar in Craiova nu se tine cont de ce model este , Daewoo sa fie ... si celelalte marci sunt bine venite . Aici asa sunt grupate masinile , pe modelele , de aceea este Club Cielo si nu este Daewoo Club ... parerea mea ca este mai bine asa , fiecare model cu sectiunea lui .

Last edited by Allynush; 10-07-12 at 23:49.
Allynush is offline   Reply With Quote
Old 11-07-12, 09:35   #5903
BoGuS

Stage 1
 
BoGuS's Avatar
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 11
Default Re: Club CIELO

Quote:
Originally Posted by Allynush View Post
Salut . Bine ai venit ! Crezi ca daca un posesor Daewoo : Tico , Matiz , Nubira etc , cere un sfat sau intreaba ceva in legatura cu vreo problema nu este ajutat ?! Nu stiu cum este la intalnirile Daewoo in alte orase , dar in Craiova nu se tine cont de ce model este , Daewoo sa fie ... si celelalte marci sunt bine venite . Aici asa sunt grupate masinile , pe modelele , de aceea este Club Cielo si nu este Daewoo Club ... parerea mea ca este mai bine asa , fiecare model cu sectiunea lui .


Salut si bine v-am gasit! Fiecare cu parerea lui Eu sunt din Bucuresti si sincer nu am dat peste niciun grup Cielo sau Daewoo care sa faca intruniri... eu ma duc la intruniri 4tuning, in general vinerea seara. Noroc!
BoGuS is offline   Reply With Quote
Old 11-07-12, 10:10   #5904
Geo_ZGA
Daewoo Driver

Stage 5
 
Geo_ZGA's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,820
Member of:
[Moderators]
[DAEWOO]
Default Re: Club CIELO

Ia uite ce topic e pe sectiunea Daewoo... https://forum.4tuning.ro/313-discutii...a/page-11.html
Exista si clubcielo.ro, forumul comunitatii Cielo din Romania.
Per total, ne intalnim in fiecare joi, in jur de ora 19-20 (unii ajungem pe la 19.15-19.30, altii dupa ora 20), stam pana in jur de ora 22.30-23, in parcarea din partea dreapta a Salii Polivalente. Mai vin si cei de pe gmclub (fostul daewooclub). Te asteptam maine seara daca vrei... eventual iti poti face si cont pe clubcielo.
Deci exista... si cluburi, si intalniri... totul e sa cauti
__________________
"Stiu ca sunt prost...dar cand ma uit in jurul meu, ma simt mult mai bine" (Ion Creanga)
Geo_ZGA is offline   Reply With Quote
Old 13-07-12, 22:36   #5905
iscusitu

Stage 3
 
Join Date: Jul 2012
Posts: 123
Default Re: Club CIELO

Salve baieti,va deranjez cu o mare problema,ieri mergeam linistit prin oras cu 3-a la relanti,cand,brusc se opreste motorul,in prima instanta am crezut ca am ramas fara gaz),dar dao-n scanteia masii,nu raman asa brusc,era noapte,am parcat masina,si am luat-o pe jos acasa.

Astazi am luat-o la puricat,bubina de scanteie albastra(puternica),deci iese din discutie,am schimbat capacul,modulul de aprindere,luleaua, si bobina din int. delcoului,faza este ca da pe fisa scanteie pana la capacul de delcou,de acolo,sa iasa pe fise,nu mai da nimic.

Ce sa fac ca innebunesc,si am nevoie si de masina,ce poate fi?

Merci frumos tovarasi .
iscusitu is offline   Reply With Quote
Old 15-07-12, 12:00   #5906
B201CRS
Daewoo Driver

Stage 2
 
B201CRS's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 49
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Club CIELO

Quote:
Originally Posted by iscusitu View Post
Salve baieti,va deranjez cu o mare problema,ieri mergeam linistit prin oras cu 3-a la relanti,cand,brusc se opreste motorul,in prima instanta am crezut ca am ramas fara gaz),dar dao-n scanteia masii,nu raman asa brusc,era noapte,am parcat masina,si am luat-o pe jos acasa.

Astazi am luat-o la puricat,bubina de scanteie albastra(puternica),deci iese din discutie,am schimbat capacul,modulul de aprindere,luleaua, si bobina din int. delcoului,faza este ca da pe fisa scanteie pana la capacul de delcou,de acolo,sa iasa pe fise,nu mai da nimic.

Ce sa fac ca innebunesc,si am nevoie si de masina,ce poate fi?

Merci frumos tovarasi .
Verifica axa cu came daca e intreaga... Daca e ok vezi si distributia.. Una din ele e cazuta...
B201CRS is offline   Reply With Quote
Old 15-07-12, 13:53   #5907
low.

Stage 5
 
low.'s Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 1,112
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Club CIELO

Nu iese pe tester?
low. is offline   Reply With Quote
Old 15-07-12, 13:55   #5908
iscusitu

Stage 3
 
Join Date: Jul 2012
Posts: 123
Default Re: Club CIELO

Quote:
Originally Posted by B201CRS View Post
Verifica axa cu came daca e intreaga... Daca e ok vezi si distributia.. Una din ele e cazuta...
Am inteles ca pe tester nu sunt sanse,distributia si axa sunt ok.merci pentru raspuns.
iscusitu is offline   Reply With Quote
Old 21-07-12, 08:10   #5909
Marioss

Stage 2
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 39
Default Re: Club CIELO

Quote:
Originally Posted by Marioss View Post
ok...maine o sa fac un film si il postez...
salutari din nou. pan la urma am rezolvat problema. cauza: cureaua "noua" nu se potrivea la dimensiuni cu ce aveam eu nevoie pe masina, drept urmare patina ca naiba..asa ca m-am dus la un magazinas de la coltu strazii si am comandat cica un model nou de curea...una zimtata si de marime potrivita..am montat-o si functioneaza perfect
Marioss is offline   Reply With Quote
Old 23-07-12, 19:58   #5910
Marioss

Stage 2
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 39
Default Re: Club CIELO

ati avut careva probleme cu picuraturi din baia de ulei? eu am schimbat garnitura de vreo 3 ori si tot imi picura baia. cum imi pot da seama daca am presiune prea mare in baie?
Marioss is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -