Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DAEWOO > Daewoo tuning

Reply
 
Thread Tools
Old 17-09-09, 08:41   #4006
banzay

Stage 5
 
banzay's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,967
Default Re: Club CIELO

Extraordinara alegere cu 4300k! O sa vezi pe ploaie! Mult mai calumea ca 5000 sau restul Ce pozitii pui? Leduri sau mini-neon?

Daca vii la C-ta iti dau eu plasa ca mi-a mai ramas :P Vezi pe la magazine deastea de accesorii auto... Dai masca jos, are niste suruburi pe spate, le scoti, dai grilele alea 3, pui plasa intre masca si grila neagra de ai demontat-o si gata
banzay is offline   Reply With Quote
Old 17-09-09, 09:53   #4007
Genghis.Khan

Stage 3
 
Genghis.Khan's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 115
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Club CIELO

Cine si-a montat proiectoare pe Cielo?
Eu nu am instalatia, deci am cumparat buton de ceata.
Ce releu sa iau?
Ce imi mai trebuie?
Gunoaiele astea de la service cer 150-180 RON pentru instalatie iar eu pe proiectoare am dat 90 RON ).

Ms
__________________
Nu stiu multe, dar invat repede ... pfoai, niciodata nu-i destul ...
Genghis.Khan is offline   Reply With Quote
Old 17-09-09, 09:54   #4008
Genghis.Khan

Stage 3
 
Genghis.Khan's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 115
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Club CIELO

Sau cine stie un electrician auto bun si ieftin in Timisoara???
Genghis.Khan is offline   Reply With Quote
Old 17-09-09, 09:57   #4009
D o n n

Stage 5
 
D o n n's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 2,971
Default Re: Club CIELO

In principal sa fie bun...crede-ma..ca nu ai vrea sa te zgarcesti la partea electrica..
D o n n is offline   Reply With Quote
Old 17-09-09, 10:27   #4010
Genghis.Khan

Stage 3
 
Genghis.Khan's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 115
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Club CIELO

Da, dar daca proiectoarele costa 90 RON si aia cer cu regii si rahaturi 180 RON, mai bine astept sa ajung in Craiova acolo gasesc la 50-70 RON manopera!!!!
Genghis.Khan is offline   Reply With Quote
Old 17-09-09, 12:27   #4011
Genghis.Khan

Stage 3
 
Genghis.Khan's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 115
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Club CIELO

Gata, dupa amiaza merg la montat, am gasit cu 50 RON!!!
Genghis.Khan is offline   Reply With Quote
Old 17-09-09, 16:31   #4012
nt98adu

Stage 5
 
nt98adu's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 2,820
Default Re: Club CIELO

Eu nu ma bag, insa mare atentie cu fire trase in paralel cu instalatia originala a masinii. De 50ron iti ia foc, ca e plina tara de meseriasi. Ca sa montezi instalatia de proiectoare, in primul rand trebuie sa vezi daca ai echiparea pe masina pentru asa ceva, dupa care sa montezi.
nt98adu is offline   Reply With Quote
Old 17-09-09, 16:41   #4013
ALEX_BZN

Stage 5
 
ALEX_BZN's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,456
Member of:
[DAEWOO]
[VW]
Default Re: Club CIELO

pt proiectoare trebuie sa ai loc special in tabloul de sigurante si buton pe bord findca daca le legi pe siguranta de al faruri o sa incalzesti circuitul de prea multi consumatori...sunt multe de pus in calcul,daca nu ai instalatia de asa natura ai grija si pune o siguranta de 20 special pt proiectoare ca sa nu ai probleme,cum zice si nt98andu poate sa ia foc nu e de joaca
ALEX_BZN is offline   Reply With Quote
Old 17-09-09, 17:14   #4014
nt98adu

Stage 5
 
nt98adu's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 2,820
Default Re: Club CIELO

Daca are tras cablajul pana in tabloul de siguranta, de acolo in 10-15min. poti aprinde proiectoarele. Te costa un releu si o siguranta de 20 amp. Manopera de 50ron e exagerata. Poate 2 beri bune = 10ron
nt98adu is offline   Reply With Quote
Old 18-09-09, 08:11   #4015
Genghis.Khan

Stage 3
 
Genghis.Khan's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 115
Member of:
[DAEWOO]
Default

Gata, rezolvat, nu am avut cablajul tras!
Mi l-a tras nenea ala, cu releu si cu siguranta de 20 de Amperi.

Cumpara cineva antena aia de care va vorbeam???
O dau in 120 RON cu transport cu tot!!!

Am si o oglinda noua de cielo, stanga!
90 RON cu tot cu transport!

Last edited by Snapy_xxl; 18-09-09 at 11:07.
Genghis.Khan is offline   Reply With Quote
Old 18-09-09, 10:41   #4016
Geo_ZGA
Daewoo Driver

Stage 5
 
Geo_ZGA's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,819
Member of:
[Moderators]
[DAEWOO]
Default Re: Club CIELO

Daca vrei sa vinzi, te rog sa postezi la sectiunea de "anunturi", sa nu poluam topicul asta aiurea.
Si te mai rog sa nu mai faci 100 posturi succesive... incearca sa scrii intr-unul singur, nu din 10 in 10 minute.
__________________
"Stiu ca sunt prost...dar cand ma uit in jurul meu, ma simt mult mai bine" (Ion Creanga)
Geo_ZGA is offline   Reply With Quote
Old 18-09-09, 10:46   #4017
Genghis.Khan

Stage 3
 
Genghis.Khan's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 115
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Club CIELO

Quote:
Originally Posted by Geo_ZGA View Post
Daca vrei sa vinzi, te rog sa postezi la sectiunea de "anunturi", sa nu poluam topicul asta aiurea.
Si te mai rog sa nu mai faci 100 posturi succesive... incearca sa scrii intr-unul singur, nu din 10 in 10 minute.
Am postat, dar am zis ca asta e mai citit si am pus si aici!
Genghis.Khan is offline   Reply With Quote
Old 18-09-09, 21:21   #4018
mike-fullspeed

Stage 5
 
mike-fullspeed's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,606
Default Re: Club CIELO

Poate intereseaza pe cineva un motor de Opel Vectra B SRI ---> V6 2.5l - 170 CP + cutie + tot ce mai trebuie ca sa faceti transplantul... Vectra e a unui prieten si nu sunt prea multe p-aci pe la noi... pretu la tot 600 euro!
Tot ce pot sa va spun e ca rupe scaunu cu tine...
Nu stiu sigur daca merge pus pe Cielo, maine si poze!
mike-fullspeed is offline   Reply With Quote
Old 19-09-09, 08:24   #4019
Snapy_xxl
4Tuning International Member


Stage 5
 
Snapy_xxl's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 2,437
Member of:
[Moderators]
[4Tuning International]
[DAEWOO]
Default Re: Club CIELO

SRI-urile nu sunt cu volan pe dreapta? Sau nu contează?
Snapy_xxl is offline   Reply With Quote
Old 19-09-09, 18:24   #4020
banzay

Stage 5
 
banzay's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,967
Default Re: Club CIELO

Cred ca tine doar de caseta de directie... sper sa nu spun prostii, dar eu asa stiam...

Am vazut poze cu un V6 de opel pe o nexia, dar citisem ca au trebuit si niste modificari...

http://www.cardomain.com/ride/1197166

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...fe3b9eff4.html

Last edited by banzay; 19-09-09 at 18:27.
banzay is offline   Reply With Quote
- Copyright 2026 4Tuning -