17-09-09, 08:41
|
#4006
|
 Stage 5
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,967
|
Re: Club CIELO
Extraordinara alegere cu 4300k! O sa vezi pe ploaie! Mult mai calumea ca 5000 sau restul  Ce pozitii pui? Leduri sau mini-neon?
Daca vii la C-ta iti dau eu plasa ca mi-a mai ramas :P Vezi pe la magazine deastea de accesorii auto... Dai masca jos, are niste suruburi pe spate, le scoti, dai grilele alea 3, pui plasa intre masca si grila neagra de ai demontat-o si gata
|
|
|
17-09-09, 09:53
|
#4007
|
Stage 3
Join Date: Aug 2009
Posts: 115
Member of: [DAEWOO]
|
Re: Club CIELO
Cine si-a montat proiectoare pe Cielo?
Eu nu am instalatia, deci am cumparat buton de ceata.
Ce releu sa iau?
Ce imi mai trebuie?
Gunoaiele astea de la service cer 150-180 RON pentru instalatie iar eu pe proiectoare am dat 90 RON  ).
Ms
__________________
Nu stiu multe, dar invat repede ... pfoai, niciodata nu-i destul ...
|
|
|
17-09-09, 09:54
|
#4008
|
Stage 3
Join Date: Aug 2009
Posts: 115
Member of: [DAEWOO]
|
Re: Club CIELO
Sau cine stie un electrician auto bun si ieftin in Timisoara???
|
|
|
17-09-09, 09:57
|
#4009
|
 Stage 5
Join Date: Dec 2007
Posts: 2,971
|
Re: Club CIELO
In principal sa fie bun...crede-ma..ca nu ai vrea sa te zgarcesti la partea electrica..
|
|
|
17-09-09, 10:27
|
#4010
|
Stage 3
Join Date: Aug 2009
Posts: 115
Member of: [DAEWOO]
|
Re: Club CIELO
Da, dar daca proiectoarele costa 90 RON si aia cer cu regii si rahaturi 180 RON, mai bine astept sa ajung in Craiova acolo gasesc la 50-70 RON manopera!!!!
|
|
|
17-09-09, 12:27
|
#4011
|
Stage 3
Join Date: Aug 2009
Posts: 115
Member of: [DAEWOO]
|
Re: Club CIELO
Gata, dupa amiaza merg la montat, am gasit cu 50 RON!!!
|
|
|
17-09-09, 16:31
|
#4012
|
 Stage 5
Join Date: Nov 2006
Posts: 2,820
|
Re: Club CIELO
Eu nu ma bag, insa mare atentie cu fire trase in paralel cu instalatia originala a masinii. De 50ron iti ia foc, ca e plina tara de meseriasi.  Ca sa montezi instalatia de proiectoare, in primul rand trebuie sa vezi daca ai echiparea pe masina pentru asa ceva, dupa care sa montezi.
|
|
|
17-09-09, 16:41
|
#4013
|
 Stage 5
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,456
Member of: [DAEWOO] [VW]
|
Re: Club CIELO
pt proiectoare trebuie sa ai loc special in tabloul de sigurante si buton pe bord findca daca le legi pe siguranta de al faruri o sa incalzesti circuitul de prea multi consumatori...sunt multe de pus in calcul,daca nu ai instalatia de asa natura ai grija si pune o siguranta de 20 special pt proiectoare ca sa nu ai probleme,cum zice si nt98andu poate sa ia foc nu e de joaca
|
|
|
17-09-09, 17:14
|
#4014
|
 Stage 5
Join Date: Nov 2006
Posts: 2,820
|
Re: Club CIELO
Daca are tras cablajul pana in tabloul de siguranta, de acolo in 10-15min. poti aprinde proiectoarele. Te costa un releu si o siguranta de 20 amp. Manopera de 50ron e exagerata. Poate 2 beri bune = 10ron
|
|
|
18-09-09, 08:11
|
#4015
|
Stage 3
Join Date: Aug 2009
Posts: 115
Member of: [DAEWOO]
|
Gata, rezolvat, nu am avut cablajul tras!
Mi l-a tras nenea ala, cu releu si cu siguranta de 20 de Amperi.
Cumpara cineva antena aia de care va vorbeam???
O dau in 120 RON cu transport cu tot!!!
Am si o oglinda noua de cielo, stanga!
90 RON cu tot cu transport!
Last edited by Snapy_xxl; 18-09-09 at 11:07.
|
|
|
18-09-09, 10:41
|
#4016
|
|
Daewoo Driver
 Stage 5
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,819
Member of: [Moderators] [DAEWOO]
|
Re: Club CIELO
Daca vrei sa vinzi, te rog sa postezi la sectiunea de "anunturi", sa nu poluam topicul asta aiurea.
Si te mai rog sa nu mai faci 100 posturi succesive... incearca sa scrii intr-unul singur, nu din 10 in 10 minute.
__________________
"Stiu ca sunt prost...dar cand ma uit in jurul meu, ma simt mult mai bine"  (Ion Creanga)
|
|
|
18-09-09, 10:46
|
#4017
|
Stage 3
Join Date: Aug 2009
Posts: 115
Member of: [DAEWOO]
|
Re: Club CIELO
Quote:
Originally Posted by Geo_ZGA
Daca vrei sa vinzi, te rog sa postezi la sectiunea de "anunturi", sa nu poluam topicul asta aiurea.
Si te mai rog sa nu mai faci 100 posturi succesive... incearca sa scrii intr-unul singur, nu din 10 in 10 minute.
|
Am postat, dar am zis ca asta e mai citit  si am pus si aici!
|
|
|
18-09-09, 21:21
|
#4018
|
 Stage 5
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,606
|
Re: Club CIELO
Poate intereseaza pe cineva un motor de Opel Vectra B SRI ---> V6 2.5l - 170 CP + cutie + tot ce mai trebuie ca sa faceti transplantul... Vectra e a unui prieten si nu sunt prea multe p-aci pe la noi... pretu la tot 600 euro!
Tot ce pot sa va spun e ca rupe scaunu cu tine...
Nu stiu sigur daca merge pus pe Cielo, maine si poze!
|
|
|
19-09-09, 08:24
|
#4019
|
|
4Tuning International Member
  Stage 5
Join Date: May 2007
Posts: 2,437
Member of: [Moderators] [4Tuning International] [DAEWOO]
|
Re: Club CIELO
SRI-urile nu sunt cu volan pe dreapta? Sau nu contează?
|
|
|
|
|