Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DAEWOO > Daewoo tuning

Reply
 
Thread Tools
Old 20-06-07, 16:14   #76
Geo_ZGA
Daewoo Driver

Stage 5
 
Geo_ZGA's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,820
Member of:
[Moderators]
[DAEWOO]
Default Re: sunet pe cielo

La Cielo nu cred sa fie probleme, eu cred ca intra pe spate. Tre sa ma informez care dintre astea 2 tipuri de difuzoare e mai bun. Ori cele coaxiale ovale, ori cele sistem tweet+dif.
__________________
"Stiu ca sunt prost...dar cand ma uit in jurul meu, ma simt mult mai bine" (Ion Creanga)
Geo_ZGA is offline   Reply With Quote
Old 20-06-07, 21:14   #77
Bogdan YBR
Opel Driver

Stage 5
 
Bogdan YBR's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 2,066
Member of:
[Opel]
Default Re: sunet pe cielo

recomand sistem.yo am coaxiale MTX si acum regret ca nu am luat un sistem dar banuiesc ca iti dau si filtrele.nu zic ca nu se aud bine coaxialele dar toata lumea ar recomanda sistemu. bafta la alegere
__________________
EX : DAEWOO CIELO '97 1.5 OHC 8 v B 10 YBR
PRESENT : OPEL ASTRA '04 1.7 CDTI B 05 WRB
PRESENT : VOLVO S60 '03 D5 2xx HP B 20 YTD

Come to the DDark side..... We have cookies!
Bogdan YBR is offline   Reply With Quote
Old 20-06-07, 21:18   #78
Snapy_xxl
4Tuning International Member


Stage 5
 
Snapy_xxl's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 2,438
Member of:
[Moderators]
[4Tuning International]
[DAEWOO]
Default Re: sunet pe cielo

adevaru k major p kre i-am auzit nu prea au fost multumiti d coaxiale. iei si u niste tweetere mai tipatoare p langa dif simple si te-ai rezolvat
Snapy_xxl is offline   Reply With Quote
Old 21-06-07, 08:16   #79
Geo_ZGA
Daewoo Driver

Stage 5
 
Geo_ZGA's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,820
Member of:
[Moderators]
[DAEWOO]
Default Re: sunet pe cielo

Pai nu e nevoie sa iau tweetere pe langa...sistemul e format dintr-o pereche difuzor+tweeter+filtru. La banii astia eu zic ca e f bine. Oricum, am observat si diferenta de pret si deobicei ce e mai scump e mai bun...
deci pana la urma cred ca aleg sistemul.
Geo_ZGA is offline   Reply With Quote
Old 21-06-07, 14:55   #80
aXeL.ZeY
BMW Driver

Stage 5
 
aXeL.ZeY's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 379
Member of:
[DAEWOO]
Post Re: sunet pe cielo

Sa ma anuntii si pe mine daca ti-au incaput, oricum nu se prind la fel dar sa-mi zici si mie.
aXeL.ZeY is offline   Reply With Quote
Old 21-06-07, 16:52   #81
Geo_ZGA
Daewoo Driver

Stage 5
 
Geo_ZGA's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,820
Member of:
[Moderators]
[DAEWOO]
Default Re: sunet pe cielo

Cum nu se "prind" la fel? nu inteleg...la ce prindere te referi?
Difuzorul se prinde tot in 4 suruburi si tweeterul are banda dublu adeziva sau surub.
Geo_ZGA is offline   Reply With Quote
Old 23-06-07, 15:44   #82
Bogdan YBR
Opel Driver

Stage 5
 
Bogdan YBR's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 2,066
Member of:
[Opel]
Default Re: sunet pe cielo

tweeterele se pun cu un holsurub f mic ca se da jos capacul din fata prin rotire se prinde de stalpul masinii apoi se roteste vreo jum de cerc difuzorul si cu capacul aferent.bafta la montaj.

PS nu am zis ca nu sunt multumit de sunet care e impecabil de curat si tare si clar doar ca mai bine as fi luat sistem.
Bogdan YBR is offline   Reply With Quote
Old 03-09-07, 18:00   #83
Alex-NTU

Stage 1
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 22
Default Re: sunet pe cielo

salut!!am si eu un cielo din 97.pe fatza am pioneer de 100mm sunt multumit de ele,se aud bine,pe spate am tot pioneer ovale se aud super ok si bass si tot ce vrei..in schimb mi-am pus pe usile din spate MTX de 16,5 de care am ramas impresionat nu degeaba lauda toti MTX-urile,oricum..acum cele pioneer le am la vanzare,le schimb cu MTX si fatza si spatele eu cred ca o sa se auda mai bine..desi eram f multumit si de cele de acum..nu se compara cu sony..care se gasesc pe toate drumurile..!nusht mie sony mi se par proaste..cel putin in comparatie cu cele enumerate mai sus!!si cei de la HERTZ am auzit ca sunt ok..acum..alegerea ta!!bafta
pe usile din fatza..eu sin pacate nu pot sa-mi pun..ca am buzunarele incorporate...numai sa schimb fetzele la usi..ceea ce ma ajunge destul de scump..dak o sa le schimb o sa-mi fac pe comanda..si o sa-mi pun inca 3 dif pe usa..ma mai gandesc...oricum..dak ii pui inel..nu o sa ai probleme cu geamurile..pui un inel putin mai mare..il imbraci si gata!sper ca ti-am fost de ajutor!!

Last edited by Alex-NTU; 03-09-07 at 18:03.
Alex-NTU is offline   Reply With Quote
Old 03-09-07, 19:06   #84
Snapy_xxl
4Tuning International Member


Stage 5
 
Snapy_xxl's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 2,438
Member of:
[Moderators]
[4Tuning International]
[DAEWOO]
Default Re: sunet pe cielo

unde anume le-ai pus p usa? baga si u o poza,2, 3. Cati bani Pioneer-urile? Sa le porti sanatos. Succes in tuning
Snapy_xxl is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -