Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DAEWOO > Daewoo tuning

Reply
 
Thread Tools
Old 10-02-09, 15:49   #151
Geo_ZGA
Daewoo Driver

Stage 5
 
Geo_ZGA's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,820
Member of:
[Moderators]
[DAEWOO]
Default Re: Club NUBIRA

Sunt destui care fac interioare auto din piele, dar costa... cam 1000 euro, daca nu ma insel. Si nu stiu daca la banii astia sunt incluse si fetele de usi si consola centrala... de bord nu mai vorbesc.
__________________
"Stiu ca sunt prost...dar cand ma uit in jurul meu, ma simt mult mai bine" (Ion Creanga)
Geo_ZGA is offline   Reply With Quote
Old 10-02-09, 17:00   #152
Stefy88

Stage 5
 
Stefy88's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 338
Member of:
[DAEWOO]
Default

da frate dar ai vazut ce misto arata?

tu ai nubira?

nota moderator: te rog sa folosesti functia "edit" daca mai ai ceva de spus in decurs de 5 min; si sa incerci sa scrii cat mai corect, fara limbaj de messenger.

Last edited by Geo_ZGA; 10-02-09 at 17:10.
Stefy88 is offline   Reply With Quote
Old 10-02-09, 17:11   #153
Geo_ZGA
Daewoo Driver

Stage 5
 
Geo_ZGA's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,820
Member of:
[Moderators]
[DAEWOO]
Default Re: Club NUBIRA

Nu am nubira si am vazut ce misto arata. Problema este daca iti permiti si daca consideri ca merita.
Geo_ZGA is offline   Reply With Quote
Old 10-02-09, 17:15   #154
Stefy88

Stage 5
 
Stefy88's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 338
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Club NUBIRA

pai....sincer nu imi permit, dar nu vroiam ca aia...vroiam ceva mai simplu dar frumos si sa nu fie ca cele de serie...

nota moderator: te-am rugat acum 5 min sa nu mai folosesti limbaj de messenger... e greu sa scrii CA in loc de K? pOi ti se pare ca suna bine?

Last edited by Geo_ZGA; 10-02-09 at 17:19.
Stefy88 is offline   Reply With Quote
Old 10-02-09, 17:20   #155
Geo_ZGA
Daewoo Driver

Stage 5
 
Geo_ZGA's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,820
Member of:
[Moderators]
[DAEWOO]
Default Re: Club NUBIRA

Quote:
Originally Posted by Stefy88 View Post
pai....sincer nu imi permit, dar nu vroiam ca aia...vroiam ceva mai simplu dar frumos si sa nu fie ca cele de serie...

nota moderator: te-am rugat acum 5 min sa nu mai folosesti limbaj de messenger... e greu sa scrii CA in loc de K? pOi ti se pare ca suna bine?
Simplu si frumos si ieftin si... si... HUSE.
Ai intrebat de interior de piele, ti-am raspuns cu un pret aproximativ.
Geo_ZGA is offline   Reply With Quote
Old 10-02-09, 18:28   #156
RD-Woo

Stage 5
 
RD-Woo's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 2,571
Default Re: Club NUBIRA

Quote:
Originally Posted by Stefy88
cine imi zice si mie cat m-ar costa o folie pe geamuri+luneta...folie omologata si daca depinde de cat la % e de inchisa?
Folia autorizata (geamuri+luneta) duce aprox. 600-800ron, functie de calitate, producator, etc..
da, depinde cat de inchisa la culoare este... i-a regulamentul de circulatie pe drumurile publice si documenteza-te.. sigur gasesti!
RD-Woo is offline   Reply With Quote
Old 12-02-09, 16:53   #157
brazw

Stage 1
 
brazw's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 13
Default Re: Club NUBIRA

salut baieti! am si eu o nubira de 1.6 din `99. sunt incatat de ea,merge frumos.In general este o masina care nu te lasa la greu. Am sa postez cateva poze din care se observa clar ca i-am pastrat linia clasica cu mici mici modificari. As fi putut sa mai modific unele elemente,dar am preferat sa o las asa. Astept parerile voastre.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	S7008503 modified.jpg
Views:	307
Size:	586.2 KB
ID:	791591   Click image for larger version

Name:	S7008474.JPG
Views:	273
Size:	985.3 KB
ID:	791592   Click image for larger version

Name:	¤Smoke¤006.jpg
Views:	293
Size:	408.2 KB
ID:	791593  

brazw is offline   Reply With Quote
Old 12-02-09, 18:13   #158
renatremo

Stage 3
 
renatremo's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 96
Default Re: Club NUBIRA

capacele de la roti? pune-le ca arata de parca nu e terminata... daca nu le mai ai cauta-le si cumpara-le ... nu sunt foarte scumpe dar nu se mai gasesc...
renatremo is offline   Reply With Quote
Old 13-02-09, 08:30   #159
brazw

Stage 1
 
brazw's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 13
Default

am capacele de la roti,le-am dat jos ca era vopseaua sarita de pe ele si am tot zis ca am sa le aranjez dar cred ca o sa cumpar altele. mc de parere

salut. intru si eu in discutie ca un posesor de nubira. Tot asa am primit-o de la parinti. Pot sa zic ca este o masina buna,daca a fost intretinuta,daca a avut toate reviziile la timp,consumabile de calitate eu zic ca nu te va lasa in drum. este o masina mai veche are deja 10 ani sau paote si mai bine de atat dar inca se tine bine pe sosea,are tinuta de drum si se aseza bine pe sosea. Referitor la filtru de aer,este frumos dar baietii au dreptate,nu ai de unde sa scoti performante foarte mari. iti trebuie consumbabile de calitate nu sa investesti bani. Asta e parerea mea si probabil a mai multor persoane. Tu faci c crezi de cuviinta,poti sa-ti faci damblaua ca nu vei supara p nimeni. Ai grija de masina si ea va avea grija de tne. salutare

Last edited by Snapy_xxl; 14-02-09 at 11:59.
brazw is offline   Reply With Quote
Old 18-02-09, 23:11   #160
Dumitru Cristian
Oltcit Driver

Stage 5
 
Dumitru Cristian's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 771
Member of:
[DAEWOO]
[Oltcit]
[Old School Cars]
[4Rally]
Default Re: Club NUBIRA

Quote:
Originally Posted by Dumitru Cristian View Post
Jante in primu' rand! Sa fie usoare si talon mic daca vrei sa stai lipit de asfalt!
Mii de multumiri lui renatremo pentru sfaturi!!!!!

Pt faruri vezi ca exista faruri cu lupa din fabrica prin Anglia...
Cu jantele alea am fost pacalit, eu am cumparat ET 40 si am primit ET 35 ( UE multa la englejii care au crezut ca ma pacalesc!!) asa ca am cumparat un set de DOTZ-uri cu cauciucuri Good Year Eagle F1 (am uitat sa le cantaresc ). ET 35 cu 195 ating in spate, ET 38 cu 195 cat am acum trebuie sa fie ok, am avut 4 persoane in masina, cateva limitatoare de viteza si o fost ok...

Deci daca va luati jante si vreti sa nu aveti probleme: 195/55R 15 ET 38 sau mai mare! Daca puteti mai mare nu ezitati (ET).

Voila:
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	P2180007.JPG
Views:	292
Size:	680.3 KB
ID:	799928   Click image for larger version

Name:	P218002322.JPG
Views:	214
Size:	590.5 KB
ID:	799929   Click image for larger version

Name:	P218001645554.JPG
Views:	241
Size:	543.4 KB
ID:	799930  

__________________
Pasiunea nu are limite!
Dumitru Cristian is offline   Reply With Quote
Old 18-02-09, 23:29   #161
renatremo

Stage 3
 
renatremo's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 96
Default Re: Club NUBIRA

nice my friend... nice... daca nu gasesti lucasuri... de la mine le ai cadou in aprilie... de la nasu mare... fara numar... glumesc... sa le porti sanatos si sa ai grija de ele... arata super bine...

Last edited by renatremo; 18-02-09 at 23:32.
renatremo is offline   Reply With Quote
Old 18-02-09, 23:49   #162
Dumitru Cristian
Oltcit Driver

Stage 5
 
Dumitru Cristian's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 771
Member of:
[DAEWOO]
[Oltcit]
[Old School Cars]
[4Rally]
Default Re: Club NUBIRA

Multam de apreciere! Sa vad cu lucasurile...
Dumitru Cristian is offline   Reply With Quote
Old 20-02-09, 19:54   #163
lucianoss

Stage 1
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 16
Default Re: Club NUBIRA

Salut la toata lumea.Hai sa vorbim putin si de consum.Eu am schimbat bujiile cu ceva mai destepte si am mers in mare parte prin oras sub 23-2500 de ture,dar nu merita.Economia este mica ( de la 14% la 13% maximul ) in oras.Cre ca beleaua este in alta parte mai precis la termostat.La mine si in oras si la drum lung nu se ridica apa mai sus de 2 linii si putin peste,ceea ce inseamna ca nu merge la temperatura optima si consumul este mai mare.Poate mai stiti si voi alte "bube" referitor la consum.In rest ,trage fuge sta f. bine si in curbe si merge excelent la 110 - 120 km / h. ( 7,5 - 8 la suta).Despre disignul ext. si int. din pacate nu am bani ca sa o aranjez ,deabia i-am luat gume noi si de iarna si de vara.A mai am o problema; compresorul de aer cond. zbirnaie de parca ai baga un bat la spitele de la bicicleta,dar merg cu el de 2 ani asa si vad ca baga destul de rece.(eu nu merg non stop cu el portnit 3min pauza iara 3 min .... )Va salut si va multumesc ca aveti rabdare sa cititi si hibele mele.Apropo pe zapada eregina sta excelent si frinare f. buna ( are ABS )
lucianoss is offline   Reply With Quote
Old 20-02-09, 19:57   #164
lucianoss

Stage 1
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 16
Default Re: Club NUBIRA

Am tot promis ca pun niste poze cu ea,dar trebueie sa ma invete cineva ca eu sunt mai ...slab in p.curiSalutare tasica si drum bun
lucianoss is offline   Reply With Quote
Old 21-02-09, 00:49   #165
Dumitru Cristian
Oltcit Driver

Stage 5
 
Dumitru Cristian's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 771
Member of:
[DAEWOO]
[Oltcit]
[Old School Cars]
[4Rally]
Default Re: Club NUBIRA

Schimba-i termostatul ca sa stea la temperatura buna, daca nu iti mananca benzina multa si inutil. Indicatorul trebuie sa fie tot timpul cativa mm inainte de linia de mijloc!

Cu pozele nu e greu, dai la "Go Advanced", te duci la "Manage Attachements" care e putin mai jos. Iti va aparea o noua fereastra mai mica cu multe spatii, dai "Browse...", alegi imaginea de unde o ai in PC, dai "Open", pui cate imagini vrei pe spatiile libere de mai jos dupa care dai "Upload" primul de pe pagina, care e langa ultimul Browse... Dupa ce zice ca s-au incarcat toate, inchizi pagina aia si dau "Submit Reply".
Acum sa vedem masina
Dumitru Cristian is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -