Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DAEWOO > Daewoo tuning

Reply
 
Thread Tools
Old 21-05-07, 17:37   #61
ovis

Stage 4
 
ovis's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 198
Default Re: Club TICO

mai tico team suna fain... si io is pro...
ovis is offline   Reply With Quote
Old 21-05-07, 19:09   #62
BogdanT

Stage 1
 
Join Date: May 2007
Posts: 13
Default Re: Club TICO

Salut,
Cu scuzele de rigoare ca ma bag ca musca in lapte, sunt un proaspat posesor de tico si am o problema. M-au trimis inapoi de la rar deoarece capota a fost modificata de fostu proprietar (pus un fel de pleoape ceva) ... si baietii au facut urat (n-am incercat sa le dau "ceva" ... habar nu aveam cum merge treaba sunt cam novice) ... Intrebarea mea e dak aveti idee ce pot face (ma gandeam poate ma ajuta cineva cu o capota alba de imprumut vreo 2 ore cat ma duc acolo - ofer 50RON) ... sau alte solutii sunt binevenite. Va rog nu ocoliti post-ul, sunt cam disperat
Cu respect,
Bogdan
BogdanT is offline   Reply With Quote
Old 21-05-07, 19:24   #63
ovis

Stage 4
 
ovis's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 198
Default Re: Club TICO

bogdane, eu unul nu am sa te ocolesc, iar sfatul meu e sa deschizi un thread pe aceasta tema, iar dk nu incearca pe net la dezmembrari, sau piese noi pt. tico, caci sunt multe, dar trebuie doar sa cauti, iar faza cu imprumutul nu stiu cine ti-ar imprumuta o capota...in fine poate cine stie se gaseste cineva din buc. sa te ajute
__________________
Eu nu sunt diferit de ceilalti, Ei sunt diferiti de mine

ovis is offline   Reply With Quote
Old 21-05-07, 19:33   #64
BogdanT

Stage 1
 
Join Date: May 2007
Posts: 13
Default Re: Club TICO

incerc si eu... trebuie sa fie cineva cu inima mare pe aici... ca nu am de gand sa o fur. ii las si acte orice. am fost pe la ceva dezmembrari dar nu are rost sa dau 2 mil (atat e sh ) pe o capota pe care nu o voi folosi... mai degraba ii tai pleoapele cu flexu ii dau cu pensula cu vopsea si gata... o sa arate ca dracu dar macar scap de o grija ...
o sa incerc si cu un topic...

Mersi mult
BogdanT is offline   Reply With Quote
Old 21-05-07, 20:08   #65
ovis

Stage 4
 
ovis's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 198
Default Re: Club TICO

bogdane...ia pune o poza aci cu capota ta, poate vrea cineva sa faca schimb sau chiar sa o cumpere...
ovis is offline   Reply With Quote
Old 22-05-07, 04:05   #66
quick_5hifter

Stage 5
 
quick_5hifter's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,692
Member of:
[Moderators]
[Xtreme Club Emotion]
[DAEWOO]
[Toyota]
[Opel]
Default Re: Club TICO

@bogdan: eu am cumparat o capota lovita putin in fata, dar usor de reparat, cu 60 lei vechi...cu putin chit am reparat-o singur si am vopsit-o cu un spray, tot pentru acelasi scop ca si tine
Sfatul meu: mai cauta centre de dezmembrari, ca mai mult de 1 milion nu te costa toata treaba, si probabil ca vei mai avea nevoie din 2 in 2 ani de capota asta...
(nu stiu daca am inteles bine: e vorba de ITP sau ai vrea sa omologhezi capota asa cum e, la RAR? daca e varianta a doua, lasa-te pagubas, am incercat si eu, omul mi-a zis clar: nu e vorba de marimea spagii, nici de bunavointa "spaguitului", asa ceva e imposibil de omologat! sunt niste adaosuri care obstructioneaza un bloc optic, iar respectivul care ar indrazni sa omologheze asa ceva ar putea raspunde penal - la prima verificare efectuata de Politia Rutiera asupra masinii tale!)

Uite o poza cu capota facuta de mine. N-o sa-ti zica nimeni nimic daca nu iese foarte bine, important e sa fie culoarea masinii si sa nu fie prea evident ca a fost lovita

PS: ia legatura cu userul Ursake, stiu ca el si-a inlocuit capota si s-ar putea sa o mai aiba pe cea de rezerva....daca nu o vinde, macar sa ti-o imprumute.

PS2: scuze pentru off-topic, dar un tico-user are nevoie de ajutor
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Photo-0065.jpg
Views:	331
Size:	191.3 KB
ID:	273723   Click image for larger version

Name:	Photo-0035.jpg
Views:	331
Size:	342.2 KB
ID:	273724   Click image for larger version

Name:	Photo-0066.jpg
Views:	253
Size:	150.0 KB
ID:	273725  

__________________
https://i1195.photobucket.com/albums/aa389/quick_5hifter/w191180452small-1.jpg
quick_5hifter is offline   Reply With Quote
Old 22-05-07, 12:23   #67
BogdanT

Stage 1
 
Join Date: May 2007
Posts: 13
Default Re: Club TICO

o sa incerc sa dau de el, mersi mult. faza e ca nu e vb nici de itp nici de omologarea capotei... vreau doar identificare (verificarea seriilor) in vederea inmatricularii... nujt de ce naiba ii intereseaza pe ei capota ~x( ...

on-topic ... ceva stickere personalizate ptr club exista?
BogdanT is offline   Reply With Quote
Old 22-05-07, 13:55   #68
quick_5hifter

Stage 5
 
quick_5hifter's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,692
Member of:
[Moderators]
[Xtreme Club Emotion]
[DAEWOO]
[Toyota]
[Opel]
Default Re: Club TICO

Quote:
Originally Posted by BogdanT View Post

1)... nujt de ce naiba ii intereseaza pe ei capota ...

2)... ceva stickere personalizate ptr club exista?

1) -> ii intereseaza pentru ca trebuie sa faca poza masinii...si nu se poate sa apara cu farurile obstructionate in evidentele lor.

2) -> inca nu avem sticker, trebuie mai intai proiectat pe pc (eventual vectorizat) si e mai greu decat un simplu desen...nu e imposibil, dar nu are cine sa ne-ajute, au promis vreo 2 dar n-au mai zis nimic...dupa cum am spus, cand vom avea sigla vectorizata, eu scot stickere pentru toti membrii (asta ar fi deocamdata contributia mea la dezvoltarea micului club)
quick_5hifter is offline   Reply With Quote
Old 22-05-07, 14:00   #69
BogdanT

Stage 1
 
Join Date: May 2007
Posts: 13
Default Re: Club TICO

nu stiam ca la verificarea seriilor se fac si poze. credeam ca doar la itp. in fine ... incerc sa fac cumva ... (presupun ca va trebui sa dau si pragurile jos) ... legat de stickere o sa mai citesc odata topicu sa vad la ce concluzie s-a ajuns si pot face ceva in cdr. ar fi tare o imagine ca aia a ticotuningteam ... dak exista vreun artist la desen, el face o schita, eu o vectorizez ... in rest ma chinui sa inmatriculez ticozauru
BogdanT is offline   Reply With Quote
Old 22-05-07, 22:56   #70
mad_mario
Hyundai Driver

Stage 5
 
mad_mario's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,970
Member of:
[Hyundai]
Default Re: Club TICO

si io tot asa as ticoti:P ...adik tico team si un tico pozat tunat ar fi mai jmeker :P
@bogdan t ios in disperare de bani asa k nu mor dak iti dau kpota o zi da sa mi-o dai p-ata sa nu raman fara motor sau altceva k ar fi in stare hingherii astia din bucuresti:P dami un id si t ajut
__________________
Mergem la mc'donalds?Fac cinste c'un pepene!!
mad_mario is offline   Reply With Quote
Old 22-05-07, 23:02   #71
ovis

Stage 4
 
ovis's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 198
Default Re: Club TICO

bogdane.. se pare k ai noroc amice...noi astia cu "astea" mici suntem uniti k fratii mai mario cere si o bere pt mine
ovis is offline   Reply With Quote
Old 23-05-07, 00:00   #72
b23szx

Stage 3
 
b23szx's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 90
Default Re: Club TICO

salut baieti daca ma primiti si pe mine in clubul vostru vreau sa intru si eu . tnx !! !
b23szx is offline   Reply With Quote
Old 23-05-07, 02:14   #73
quick_5hifter

Stage 5
 
quick_5hifter's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,692
Member of:
[Moderators]
[Xtreme Club Emotion]
[DAEWOO]
[Toyota]
[Opel]
Default Re: Club TICO

Quote:
Originally Posted by ovis View Post
bogdane.. se pare k ai noroc amice...noi astia cu "astea" mici suntem uniti k fratii mai mario cere si o bere pt mine
"uniti ca fratii" ar insemna sa-l ajute fara sa-i ceara nici un leu....eu asa as proceda, cine ma cunoaste stie ce spun insa eu chiar nu am cum...

@b23szx: clubul e la inceput, si eu sunt de parere ca sunt bineveniti toti membrii cu tico, important e sa fie tico! felicitari pentru achizitie!
quick_5hifter is offline   Reply With Quote
Old 23-05-07, 10:07   #74
giovanni

Stage 1
 
giovanni's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 16
Default Re: Club TICO

Hellooo, merge si tico team eu ma bag. Aseara am trecut prin CT si am vazut la o benzinarie un tico si 2 matizuri era careva de pe forum ??

@BogdanT: Ii dai lu' "GIGI" cu identificarea ceva si cand vine partea cu poza il aduci pe altu sa ii faca poza in locul tau, nu trebuie sa demontezi capota, trebuie doar sa te intelegi cu ei. Eu cum crezi ca am sa fac , uita-te la capota mea, cred ca de asta e vorba !

Pt Quick si altii interesati, pot sa fac rost de motor de daihatsu highjet, cei interesati dati un pm, vb la tel. si ne gasim sa vobim face to face sa stabilim detalii!!

Last edited by giovanni; 23-05-07 at 10:09.
giovanni is offline   Reply With Quote
Old 23-05-07, 15:43   #75
BogdanT

Stage 1
 
Join Date: May 2007
Posts: 13
Default Re: Club TICO

am fost cu o capota stock... m-a costat ~75 ron taxa + 50 ron spaga ... "ca nu era nustiuce in regula bullshit bullshit" ... n-am dat pragurile jos si creca a zis ca cinestie ce tuning am facut la ea... macar am scapat de ***u asta... next: inmatriculare si aia e!!! ... la sigla as propune inca o varianta... stanga-sus LOGO dreapta-sus "Membru" jos de la stanga la dreapta TicoTeam/TeamTico (cu fonturi alese frumos iar scris+logo ar fi alb si restu transparent)

LE - sa vezi show peste cateva luni ca tre sa fac itp-u si e cam rupta-n freza :
BogdanT is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -