Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DAEWOO > Daewoo tuning

Reply
 
Thread Tools
Old 10-05-08, 11:11   #121
BOGY26
Seat Driver

Stage 5
 
BOGY26's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 564
Member of:
[SEAT]
Default Re: Faruri cu lupa

Cand vei lua tu faruri cu lupa din Bulgaria sa ma anunti si pe mine..am prieteni care fac Bulgaria de 2 ori pe luna si aduc numai accesorii auto si nu exista la bulgari faruri cu lupa ptr. cielo (daca stii tu de unde sa luam te rog sa ma anunti si pe mine ca sa aduc eu de la bulgari).
Nu ma laud cat am dat pe ele + montajul (nu sunt genul)..cat despre luminat vorbesti ca sa te afli in treaba..dupa reglajul la acel aparat special de reglat faruri bat foarte bine+ ca vor primi in viitorul apropiat si xenon ambele faze
Sincer nu ma intereseaza masiniile altora, nu sunt eu in masura sa spun daca este bine sau nu ceea ce a facut respectivul la masina lui..deocamdata nu prea se compara nimeni cu AMY, sper sa il vad pe 17 la "event" la Craiova
L.E Tunig adevarat au facut AMY si DUN (aici ma refer doar la cei pe care-i stiu din Craiova cu Cielo)

Last edited by BOGY26; 10-05-08 at 11:14.
BOGY26 is offline   Reply With Quote
Old 10-05-08, 11:41   #122
B-64-KTL
Opel Driver

Stage 5
 
B-64-KTL's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 1,392
Member of:
[DAEWOO]
[Opel]
Default Re: Faruri cu lupa

Nu exista tuning adevarat sau fals, exista tuning exterior, interior, pe la motor si de ce nu si audio. Sunt mai multi cum sunt AMY si DUN (bravo lor ca le-a iesit ceva frumos si mai rar) dar nu vor sa iasa in evidenta (un exemplu: ERD-ul, care a facut si tuning exeterior si la motor (doar schimbat din cate stiu eu)), deci sunt. Acum tine de fiecare cum vrea sa-si ,,tuneze" masina, dar asta nu inseamna ca trebuie sa ne suparam sau sa jignim cand cineva spune ca nu-i place ce am facut eu sau altul...este parerea lui si sa fie sanatos. Sper ca nu te-ai suparat dar vorbeam mai sus de pareri si asta este parerea mea.

PS: cred se pretau si cele de Vectra A, din ce am vazut in poze mi-au lasat impresia ca se potrivesc cat de cat.
__________________
B-64-KTL is offline   Reply With Quote
Old 10-05-08, 12:19   #123
frozzen
BMW Driver

Stage 5
 
frozzen's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 409
Default Re: Faruri cu lupa

Quote:
Originally Posted by B-64-KTL View Post
PS: cred se pretau si cele de Vectra A, din ce am vazut in poze mi-au lasat impresia ca se potrivesc cat de cat.
mai degraba se preteaza cele de Astra F ...sunt foarte asemanatoare.
frozzen is offline   Reply With Quote
Old 10-05-08, 13:45   #124
W R S

Stage 5
 
W R S's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 347
Member of:
[AUDI]
Default Re: Faruri cu lupa

Mai... farul in sine este ok ! ideea este ok , problema : E PATRAT , chiar se merita pentru un far sa modifici grila bara si aripile ?! Costurile se ridica la prea multi bani sa nu arate ca nuca-n perete !
Daca vei modifica botul masinii in jurul farurilor va arata bine , !

Zi-ne sincer lumineaza mai bine decat cele originale de cielo ?;ca eu nu cred...?
__________________
->Reparatii Turbosuflante 0754.455.425
W R S is offline   Reply With Quote
Old 10-05-08, 14:03   #125
tiolik

Stage 4
 
tiolik's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 234
Default Re: Faruri cu lupa

fara suparare dar si pareream mea este ca nu se potrivesc adica ideea este ca nu mai urmeaza linia msinii astea sunt dreptunghiulare numai daca tai din capota poate s-ai dea un aspect mai drept dar nuprea se potrivesc am zis fara suparare e doar parerea mea
P.S. tu esti patronu de la superstreet
tiolik is offline   Reply With Quote
Old 10-05-08, 15:15   #126
Geo_ZGA
Daewoo Driver

Stage 5
 
Geo_ZGA's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,820
Member of:
[Moderators]
[DAEWOO]
Default Re: Faruri cu lupa

din cate am inteles, exista in Sofia. a zis cineva tot pe aici, pe forum, ca a oprit un cielo pe undeva pe langa granita cu bulgarii si l-a intrebat pe om de unde are faruri cu lupa pe cielo... nu prea cred ca avea de ce sa minta si nici sa le ia din china nu putea.
nu vorbesc ca sa ma aflu in treaba. eu nu am zis ca nu lumineaza, am intrebat! si mi se pare o intrebare pertinenta, tinand cont ca le-ai pus cu modificari si cativa milimetri mai spre stanga sau spre dreapta conteaza.
cu asta am incheiat, ca vad ca sari in capul tuturor care nu sunt de acord cu ceva. bafta in continuare, sper sa-ti iasa ceva.
__________________
"Stiu ca sunt prost...dar cand ma uit in jurul meu, ma simt mult mai bine" (Ion Creanga)
Geo_ZGA is offline   Reply With Quote
Old 10-05-08, 16:31   #127
BOGY26
Seat Driver

Stage 5
 
BOGY26's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 564
Member of:
[SEAT]
Default Re: Faruri cu lupa

Nu "sar" in capul nimanui..serios..ma deranjeaza comentariile aiurea, gen: " nu bat farurile, nu se vede bine cu ele"..cat timp eu le am pe masina si stiu cum se vede, am motiv intemeiat sa "ma supar"...niciodata nu poti compara un far/lupa de BMW cu Daewoo
Cand voi termina modificarrile care mai trebuie facute voi pune poze inclusiv cu capota deschisa, oricum sincer nu vad relevanta pozelor cu capota deschisa
Daca sunt in Sofia eu iti aduc saptamana viitoare si nici bulgarii nu au de unde sa le ia, tot din China le au
Grila o modificam oricum, deci un lucru bun, spoilerul trebuie lucrat putin cu fibra, capota trebuie alungita(aici este putin de lucru, dar va merita)..sincer nu stiu daca sa o lungesc sau sa tai din ea pe forma farurilor (aici imi puteti da sfaturi)
Nu sunt eu eu patronul de la Superstreet..il cheama Flavius in colaborare cu un tip Razvan
BOGY26 is offline   Reply With Quote
Old 10-05-08, 22:26   #128
tiolik

Stage 4
 
tiolik's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 234
Default Re: Faruri cu lupa

cautand nu stiu ce poza prin calculator am dat peste o poza cu un cielo din bucuresti cred dar oricum sigur romania care are faruri tot de bmw nu stiu daca sunt exact la fel dar sunt aproape la fel si mi-am permis sa iau ceva de la masina aia si sa pun la masian ta si sa sti ca trebuie sa modifici doar grila nu si capota deci faci o grila care sa fie lipita de spoiler si care sa vina putin peste far incat sa taie putin din el sa vina linia oblic ca sa nu se mai vada ca farul este dreptunghiular si este ok acum din pozele pe care le ai facute arata super naspa dar daca iti vei face astfel grila eu zic ca va iesi super bafta in continuare si asta e parerea mea u poti sa iti daci grila cum vrei dar eu consider ca asa da cel mai bine bafta
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	l_461930.jpg
Views:	227
Size:	87.4 KB
ID:	532821   Click image for larger version

Name:	poza grila.jpg
Views:	239
Size:	424.5 KB
ID:	532822  
tiolik is offline   Reply With Quote
Old 10-05-08, 22:27   #129
tiolik

Stage 4
 
tiolik's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 234
Default Re: Faruri cu lupa

imi cer scuze dar nu stiu prea bine sa lucrez in photosoh tiam facuto asa ca sa iti dai seama cam ce vreau sa zic dar tiam pus si poza originala ca sa vezi exact cum trebuie facuta bafta
tiolik is offline   Reply With Quote
Old 11-05-08, 02:47   #130
W R S

Stage 5
 
W R S's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 347
Member of:
[AUDI]
Default Re: Faruri cu lupa

Daca as gasi faruri ca cele de pe cielo`ul verde maine le-as pune !
Nu este decat o lucrare intr-un program 3d sau chiar photoshop...
W R S is offline   Reply With Quote
Old 11-05-08, 10:55   #131
Geo_ZGA
Daewoo Driver

Stage 5
 
Geo_ZGA's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,820
Member of:
[Moderators]
[DAEWOO]
Default Re: Faruri cu lupa

ma baieti ma... cielo ala verde e facut in photoshop. poza este facuta in Politehnica, daca nu ma insel.... si am vazut si poza originala, adica aia cu masina normala... care nu e cine stie ce, doar ca au fost adaugate spoilere, faruri, capota, jante... totul in photoshop.
alea va seamana cu farurile de bmw? ia uitati-va mai atenti la forma lor... sunt exact cele de cielo.
TOTUL E IN PHOTOSHOP.
Geo_ZGA is offline   Reply With Quote
Old 11-05-08, 11:44   #132
BOGY26
Seat Driver

Stage 5
 
BOGY26's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 564
Member of:
[SEAT]
Default Re: Faruri cu lupa

La Cielo ala verde este facut tuning virtual..nu are faruri de BMW..oricum mercy "tiolik"..in 2 saptamani o sa fie gata masina (asta din cauza ca m-au programat peste 2 sapt. la Fibrocom )
BOGY26 is offline   Reply With Quote
Old 11-05-08, 18:37   #133
tiolik

Stage 4
 
tiolik's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 234
Default Re: Faruri cu lupa

cu placere dar chiar daca este facuta in photoshop nu conteaza eu am pus-o doar pentru model am si specificat asa daca bogdan vrea sa o faca asa bine daca nu iarasi bine si inca ceva este un baiat in bucuresti care lucreaza foarte bine in fibra daca te intereseaza sa vorbesti cu el si sa faci la el il gasesti aici https://forum.4tuning.ro/609-exterioare-custom/72047-ghetto-tuning-bucuresti.html
tiolik is offline   Reply With Quote
Old 11-05-08, 21:58   #134
BOGY26
Seat Driver

Stage 5
 
BOGY26's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 564
Member of:
[SEAT]
Wink Re: Faruri cu lupa

Quote:
Originally Posted by tiolik View Post
cu placere dar chiar daca este facuta in photoshop nu conteaza eu am pus-o doar pentru model am si specificat asa daca bogdan vrea sa o faca asa bine daca nu iarasi bine si inca ceva este un baiat in bucuresti care lucreaza foarte bine in fibra daca te intereseaza sa vorbesti cu el si sa faci la el il gasesti aici https://forum.4tuning.ro/showthread.php?t=72047
Nu ma duc la Bucuresti ptr. o grila si putina fibra pe spoiler..deja am vb. azi cu Dragos de la Fibrocom (patronul) si ma duc maine sau marti la ei sa ne apucam de treaba
BOGY26 is offline   Reply With Quote
Old 12-05-08, 21:50   #135
IeD3vil

Stage 5
 
IeD3vil's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 364
Default Re: Faruri cu lupa

Quote:
Originally Posted by frozzen View Post
mai degraba se preteaza cele de Astra F ...sunt foarte asemanatoare.
sunt, dar nu sunt. am probat de : calibra, astra f, pisica 2 si 4 usi, vectra... cel mai bine dau cele de e36 4 usi. urmeaza ok la aripa semnalizarea, si capota inchisa arata ca un fel de bad boy... unghiu de la grila e putin mai mare, dar nu e asa grav. nu tre modificari majore si raman si prinderile farurilor originale pt itp and co.
__________________
Dezmembrez Honda Del Sol ESi
IeD3vil is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -