Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DAEWOO > Daewoo tuning

Reply
 
Thread Tools
Old 09-05-08, 15:12   #106
B-64-KTL
Opel Driver

Stage 5
 
B-64-KTL's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 1,392
Member of:
[DAEWOO]
[Opel]
Default Re: Faruri cu lupa

Pai pune poze si cu ele ziua ca se vad mai bine adaptarile ziua decat noaptea. Ce anume ai modificat ca mi-e greu sa cred ca s-a potrivit la fix?
__________________
B-64-KTL is offline   Reply With Quote
Old 09-05-08, 15:39   #107
Teroarea

Stage 5
 
Teroarea's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 1,245
Member of:
[CITROEN]
Default Re: Faruri cu lupa

Quote:
Originally Posted by B-64-KTL View Post
Pai pune poze si cu ele ziua ca se vad mai bine adaptarile ziua decat noaptea. Ce anume ai modificat ca mi-e greu sa cred ca s-a potrivit la fix?
nu la fix .. da niste poze pe zi ar fi excelente si cu prinderea de sub capota
Teroarea is offline   Reply With Quote
Old 09-05-08, 17:38   #108
BOGY26
Seat Driver

Stage 5
 
BOGY26's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 564
Member of:
[SEAT]
Default Re: Faruri cu lupa

Nu a zis nimeni ca s-au potrivit la fix..am zis k am "adaptat Cielo" dupa faruri ..sorry dar nu am poze cu capota ridicata..oricum mai este putin de munca la masina: alungirea capotei, grila tuning dupa noile faruri si spoilerul fata de alungit sub faruri..cand o sa fie gata pun iara poze
Attached Files
File Type: rar bogy.rar (1.59 MB, 218 views)

Last edited by BOGY26; 09-05-08 at 17:40.
BOGY26 is offline   Reply With Quote
Old 09-05-08, 17:55   #109
B-64-KTL
Opel Driver

Stage 5
 
B-64-KTL's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 1,392
Member of:
[DAEWOO]
[Opel]
Default Re: Faruri cu lupa

Arata bine dar nu prea inteleg cum e cu grila, ai dat-o jos si ai pus doar plasa fara rama? Farurile arata foarte bine, la semnalizare s-au potrivit?
B-64-KTL is offline   Reply With Quote
Old 09-05-08, 17:58   #110
BOGY26
Seat Driver

Stage 5
 
BOGY26's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 564
Member of:
[SEAT]
Default Re: Faruri cu lupa

Quote:
Originally Posted by B-64-KTL View Post
Arata bine dar nu prea inteleg cum e cu grila, ai dat-o jos si ai pus doar plasa fara rama? Farurile arata foarte bine, la semnalizare s-au potrivit?
Grila este taiata putin si pusa plasa...este pusa provizoriu pana imi fac alta din fibra de sticla care sa se potriveasca in locasul ramas..semnalizarea dap..oricum am ramas pe H4..mufele de la faruri le-am taiat si le-am legat pe direct la instalatia deja existenta
revin cu alte poze facute seara..sa vezi cum "dau"

Last edited by BOGY26; 09-05-08 at 18:00.
BOGY26 is offline   Reply With Quote
Old 09-05-08, 19:22   #111
B-63-WZD
Opel Driver

Stage 2
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 73
Member of:
[Opel]
Default Re: Faruri cu lupa

Bravo Bogy. Nice job. Asta inseamna de fapt tuning....originalitate. O sa iasa frumos.
B-63-WZD is offline   Reply With Quote
Old 09-05-08, 19:49   #112
Costas_speed

Stage 3
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 79
Default Re: Faruri cu lupa

felicitari bogy26 ....... foarte frumos
da-i si tu mai multe detalii despre noile tale achizitii si modificari
Costas_speed is offline   Reply With Quote
Old 09-05-08, 20:05   #113
BOGY26
Seat Driver

Stage 5
 
BOGY26's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 564
Member of:
[SEAT]
Default Re: Faruri cu lupa

Multumesc...azi am luat bujii NGK si peste maxim 1-2 sapt. pompa de benzina noua, injectoare noi, fise noi (toate de Opel) si gata GPL..la gunoi cu el
BOGY26 is offline   Reply With Quote
Old 09-05-08, 21:07   #114
Kent8

Stage 5
 
Kent8's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,298
Default Re: Faruri cu lupa

frumos, foarte frumos
Kent8 is offline   Reply With Quote
Old 09-05-08, 21:14   #115
Geo_ZGA
Daewoo Driver

Stage 5
 
Geo_ZGA's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,820
Member of:
[Moderators]
[DAEWOO]
Default Re: Faruri cu lupa

se pare ca sunt singurul caruia nu-i plac... nu au nici o treaba cu linia masinii. cielo are numai forme rotunde, farurile astea sunt drepte, orice ai adapta, tot aiurea vor arata dintr-un anumit unghi...
idee noua da, dar ar trebui sa arate si bine... gusturile nu se discuta oricum
__________________
"Stiu ca sunt prost...dar cand ma uit in jurul meu, ma simt mult mai bine" (Ion Creanga)
Geo_ZGA is offline   Reply With Quote
Old 09-05-08, 22:04   #116
serban_pc

Stage 5
 
serban_pc's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 4,446
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Faruri cu lupa

sunt foarte de acord cu @geo, nu ca nu arata bine dar mi se par chiar hidoase, se vede clar ca nu se imbina bine si ca nu sunt ale ei.
o aseaman cu daciile 1300 care isi puneau faruri de oltcit, mare comedie.
daca iti plac tie f bine, poate foti face ceva si la aripi+capota sa vina dupa ele si apoi poate merge dar restul masinii ramane tot rotunda.
__________________
SECRETUL REUSITEI NU ESTE SA TII MINTE CI SA STII UNDE SA CAUTI !!

(Fara erori, ballastri slim, orice tip de bec, ieftin si cu garantie)
https://forum.4tuning.ro/460-faruri-s...n/page-19.html/www.xenonieftin.ro
0724186590 / 0766900342;ID mess : serban_pc ; Bucuresti - Titan
serban_pc is offline   Reply With Quote
Old 10-05-08, 02:10   #117
BOGY26
Seat Driver

Stage 5
 
BOGY26's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 564
Member of:
[SEAT]
Default Re: Faruri cu lupa

Am specificat ca nu este terminata treaba cu finisajul masini..dar pina nu vezi cu ochii tai cum stau farurile pe masina, in realitate, ai tot dreptul la replica
@serban_pc se pare ca esti invechit rau..dupa replica ta...nu ma deranjeaza comentariile pertinente si care ma pot ajuta..dar tu esti vechi rau "mane", nu o lua in nume de rau

Last edited by BOGY26; 10-05-08 at 02:12.
BOGY26 is offline   Reply With Quote
Old 10-05-08, 08:38   #118
serban_pc

Stage 5
 
serban_pc's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 4,446
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Faruri cu lupa

nu vreau sa am discutii cu nimeni pe aici pt ca cei ce ma cunosc pot confirma ca nu este genul meu, dar totusi daca imi faruri de bmw seria 5 nou pe a mea masina inseamna ca sunt "innoit" si ca este si a mea o masina de generatie noua.
mi-am dorit si eu f mult faruri cu lupa si cand eram gata 100% cu negocierile in China si as fi inceput sa strang banii ca sa dam comanda ma suparat careva cu replici d-astea si am lasat-o balta.
va rog sa va uitati aici si sa va da-ti cu parerea pt ca mie mi s-a parut total hidos http://carscoop.blogspot.com/2007/08...on-daewoo.html

nu sunt rau dar te las sa o termini si apoi chiar sunt curios cum o sa iasa, poate m-am inselat eu. oricum ideea este f curajoasa.
serban_pc is offline   Reply With Quote
Old 10-05-08, 08:40   #119
B-64-KTL
Opel Driver

Stage 5
 
B-64-KTL's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 1,392
Member of:
[DAEWOO]
[Opel]
Default Re: Faruri cu lupa

Ma eu am o intrebare: de ce atunci cand un om spune ca nu-i place un lucru ii sariti in cap cu diverse replici?....e parerea lui si nu o s-o i-o schimbi cu ,,esti invechit", crede-ma ca Serban a facut mult mai multe la masina decat i-ai facut tu si el nu a umblat numai la partea de estetica, deci stie cu ce sa ,,mananca" cielo. Eu am mai spus, dau destul de bine dar trebuie umblat la capota, trebuie facuta grila (pe care ai spus ca o sa o faci), si cand o sa vedem produsul final iar or sa fie unii carora o sa le placa unii carora nu o sa le placa. Unii fac un tuning ,,curat", simplu iar altii il prefera pe cel mai impopotonat.
B-64-KTL is offline   Reply With Quote
Old 10-05-08, 10:08   #120
Geo_ZGA
Daewoo Driver

Stage 5
 
Geo_ZGA's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,820
Member of:
[Moderators]
[DAEWOO]
Default Re: Faruri cu lupa

sincer acum... cat te-au costat? 250 euro cumva + montaj? la banii astia puteai sa iti comanzi de prin Bulgaria faruri cu lupa pt cielo...
intr-adevar, e ceva nou, dar dupa gusuturile mele (si nu numai, din cate vad), nu se potrivesc cu masina in sine...
Serban nu prea cred ca e "invechit"... uite-te la ultimile poze cu masina lui si vezi ce a facut. plus cate a mai incercat in trecut...
ideea e ca tuningul sa fie util, functional si estetic. eu, sincer, am dubii si la functionalitatea farurilor astea de bmw... le-ai pus tu pe cielo, dar mai stau pe pozitia pe care au fost prevazute din fabrica? mai bat pe strada? sau bat in copaci?
Geo_ZGA is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -