Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DAEWOO > Daewoo tuning

Reply
 
Thread Tools
Old 24-03-09, 17:41   #1
dmitheone

Stage 2
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 39
Default Matiz alb capota neagra

Salutare.Am achizitionat si eu de curand un matiz alb si ar cam trebui sa ii vopsesc capota deoarece are cateva puncte de rugina si nu vreau sa o las asa! Am vazut un matiz alb din greseala pe forum care avea capota neagra dar nu mai reusesc sa dau de el sa imi fac o idee mai buna!
Voi ce parere aveti sa incerc sa caut o vopsea alba cat mai aproape de cea de pe masina sau sa ii vopsesc capota si haionul cu negru!
Daca stiti aceea masina, poate imi puteti da un link catre ea sau niste poze si astept parerile voastre despre cum ar arata si daca s-ar potrivi acea capota neagra!
dmitheone is offline   Reply With Quote
Old 25-03-09, 07:09   #2
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Matiz alb capota neagra

Eu iti recomand sa o vopsesti tot in culoarea masinii.
Daca ii vopsesti capota in negru, trebuie vopsit si haionul. Probabil trebuie vopsit si plafonul pentru ca o sa se vada cam urat. Parerea mea.

Eu am avut capota neagra la albastru sky si iti zic ca nu s-a prea vazut frumos la mine.
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 25-03-09, 11:16   #3
dmitheone

Stage 2
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 39
Default Re: Matiz alb capota neagra

Am gasit pana la urma o poza cu acel matiz!Sper sa nu se supere proprietarul ca voi pune poze cu masina lui!
ce parere aveti de faptul cum arata cu capota si haionul vopsit?Mie chiar imi place si ma incanta ideea!Dar nu as vopsi si plafonul pentru a nu intra in atentia politie!Nu mai tin minte cat ar trebui sa ai pe masina culoarea din talon, minim 60%?
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	20209619-1-500_500.jpg
Views:	833
Size:	29.3 KB
ID:	846543   Click image for larger version

Name:	20209619-3-500_500.jpg
Views:	652
Size:	25.5 KB
ID:	846544  
dmitheone is offline   Reply With Quote
Old 25-03-09, 12:06   #4
Robert_MNW

Stage 5
 
Robert_MNW's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 1,313
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Matiz alb capota neagra

30% sa fie alta culoare! Pune autocolant pe capota macar asa daca nu iti place procesul este reversibil!
Robert_MNW is offline   Reply With Quote
Old 27-03-09, 19:42   #5
mike - AER

Stage 3
 
mike - AER's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 162
Default Re: Matiz alb capota neagra

se pare ca si ala la matizu' ala alb are tot autocolant pus pt k are si pleoape pe far si e identica culoare... si are si pe spate pus pe triple..

bafta, dar io zic ca e mai bine sa o faci toata o culoare...
__________________
Pe cine nu lasi sa moara... Nu te lasa sa traiesti...!

Espero 1,8 - my car:https://forum.4tuning.ro/111-masina-mea-daewoo/111513-espero.html
mike - AER is offline   Reply With Quote
Old 15-06-11, 09:25   #6
mariyusro

Stock
 
Join Date: Jun 2011
Posts: 1
Default Re: Matiz alb capota neagra

Salut am achizitionat vineri 1 mic gigant rosu si vreau sa il tunez 1 pic ,vreau sa ii fac capota plafonu si haionul negre stie cineva daca trebuie trecut in cartea masini si culoarea neagra
mariyusro is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -