Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DAEWOO > Daewoo tuning

Reply
 
Thread Tools
Old 30-03-07, 00:18   #61
coteschwann

Stage 5
 
coteschwann's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 325
Default Re: Praguri laterale si prelungiri bara fata/spate - Matiz

Quote:
Originally Posted by tavisor View Post
nu mai pot sa o las mai jos de bot si asa cursa telescopului e foarte mica,las ca o sa-ti fac ceva poze sa vezi ac nu e prea sus de fata mie mi se parea ca spatele ar trebui mai jos)))))00
stiu exact ce se intampla la mine man!
Uite am un fost coleg care are matiz de 4 ani si nu are distanta ca la mine intre roata si aripa ,... fiind mai veche si s-au lasat arcurile si se vede normal...mumai ca la mine e neschimbata treaba...
Cred ca o sa ii pun niste arcuri sport sau unele la second hand!
uitate atent la poze, cum la mine pe fata bagi un picior si mai bine in gaura aia dintre roata si aripa si pe spate doar trei degete, iar la masina di Polonia 3 pe fata/3 pe spate !!!...la tine cum e pe 195/45/R15?
bafta!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	matizul meu.JPG
Views:	313
Size:	75.9 KB
ID:	238829   Click image for larger version

Name:	matiz din Polonia.jpg
Views:	469
Size:	35.9 KB
ID:	238830  
coteschwann is offline   Reply With Quote
Old 30-03-07, 11:57   #62
tavisor

Stage 5
 
tavisor's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 404
Talking Re: Praguri laterale si prelungiri bara fata/spate - Matiz

Quote:
Originally Posted by coteschwann View Post
stiu exact ce se intampla la mine man!
Uite am un fost coleg care are matiz de 4 ani si nu are distanta ca la mine intre roata si aripa ,... fiind mai veche si s-au lasat arcurile si se vede normal...mumai ca la mine e neschimbata treaba...
Cred ca o sa ii pun niste arcuri sport sau unele la second hand!
uitate atent la poze, cum la mine pe fata bagi un picior si mai bine in gaura aia dintre roata si aripa si pe spate doar trei degete, iar la masina di Polonia 3 pe fata/3 pe spate !!!...la tine cum e pe 195/45/R15?
bafta!
am inteles unde zici acuma,daca o fac sa fie la fel fata cu spate va arata urat ca va fii prea ridicata de spate,fiind rotile mari.sunt curios cum va arata dupa ce voi modifica aripile?
tavisor is offline   Reply With Quote
Old 30-03-07, 23:31   #63
coteschwann

Stage 5
 
coteschwann's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 325
Default Re: Praguri laterale si prelungiri bara fata/spate - Matiz

Quote:
Originally Posted by tavisor View Post
am inteles unde zici acuma,daca o fac sa fie la fel fata cu spate va arata urat ca va fii prea ridicata de spate,fiind rotile mari.sunt curios cum va arata dupa ce voi modifica aripile?
bah baiatule tu chiar nu intelegi romanesti sau vrei sa ma enervezi?..ai ceva cu mine??.. sau cu nervii mei,..sau imi pui Neuronii la incercare?
in pielea mea masina atasata in poza(matizul verde si alte 100 matiz-uri tunate bine) are jante ca tine si ca mine:195/45/R15, asa ca: revin la idee,...
- distantele dintre roata si aripa e la fel si pe spate si pe fata da?.....ca de altfel nu e mai sus de cur si mai jos de fata(deci nu arata urat), tu nu vezi poza aia?...asa mi se pare ca ar trebui sa arate o masina normala cum nu au facut handicapatii astia de la Daewoo/Matiz, intelegi?
Succes si nu mai bate campii cu afirmatii care te depasesc!
coteschwann is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -