Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DAEWOO > Daewoo tuning

Reply
 
Thread Tools
Old 08-02-07, 22:50   #46
coteschwann

Stage 5
 
coteschwann's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 325
Default Re: Praguri laterale si prelungiri bara fata/spate - Matiz

Quote:
Originally Posted by budoi View Post
hai ma frate,imi zice si mie c areva de unde imi iau bari si praguri?
lasati pozele cu alte natii de matizuri
pacat ca est din alt oras si asta complica lucrarea, in sesul ca tre sa trimiti bara in alt oras si sa iti faca ceva daca vrei uite stiu eu pe cineva care lucreaza in fibra, baieti care lucreaza impecabil in Localitatea Ovidiu Judetul C-ta,sunt supe seriosi baietii, nu le fac reclama sa vezi ce masini belea si-au facut!
sunt doi frati care numai asa ceva fac si foarte meserie, sa mor de te mint!
pe mine m-au convins cu ce masini am vazut facute de ei,...exista si o mare problema ca nu lucreaza ieftin si sunt si f.aglomerati!
Deci daca vrei ceva tare si ai ceva bani adica 1000 ron faci spoiler fata spate+praguri cum nu mai are nimeni!
coteschwann is offline   Reply With Quote
Old 11-02-07, 14:38   #47
emy09

Stage 2
 
emy09's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 25
Default Re: Praguri laterale si prelungiri bara fata/spate - Matiz

Quote:
Originally Posted by mureseanuvlad View Post
[1. De unde pot sa iau praguri laterale si prelungiri bara fata/spate pt matiz rosu ? Aveti idee cam cat ar costa astea ?
3. Ar merita sa pun neoane sub el ? Albastre sau rosii ? ce parere aveti ?
4. Pleoape pt faruri unde se gasesc ? Dar stopuri clare ?

PRODUCATOR DIN BUCURESTI:
PLEOPE PENTRU FARURI ORICE FORMA ITI DORESTI TU - 700 000
CAPOTA MATIZ DIN FIBRA - 2 500 000 (CREATIE PROPRIE)
IMI PARE RAU CA NU ITI POT TRIMITE POZE DEOCAMDATA DAR MATIZUL ESTE INCA IN LUCRU PENTRU PRAGURI, ELERON SI BARI CARE VOR APAREA IN CURAND. EU SUNT DIN BUCURESTI IAR DACA VREI SA CUMPERI DA-MI UN TELEFON 0724 311 163. VLAD MURESEANU
mar interesa si pe mine o capota si pleoape
emy09 is offline   Reply With Quote
Old 12-02-07, 13:19   #48
coteschwann

Stage 5
 
coteschwann's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 325
Default Re: Praguri laterale si prelungiri bara fata/spate - Matiz

pai uite iti dau un nr de tel sa vb. cu un baiat din Localitatea Ovidiu judetul Constanta,(vb ptr praguri laterale si prelungiri bara fata/spate ),...
il recomand ptr ca lucreaza impecabil si nu te costa mult(ramane sa vezi ce inseamna asta), ce pot eu sa iti garantez este ca lucreaza ca la carte si e si baiat serios, uite nr. de tel.:0724.200.172.-Ionut
Vezi sa fii baiat subtire la obraz si sa vb civilizat cu el, te recomanzi ca fiind o cunostinta de a mea, Ciprian ma cheama cu matizul alb din Cta,ok?asa sa ii zici!
Daca ai dambla in ceea ce priveste neoane sub masina ai grija sa ii iei ceva de calitate,adica de pe net din afara sau de la o firma de tunning in nici un caz de la bazar,(sfatul meu este sa nu incarci prea mult masina ca pe un brad de craciun sau in kitch(e de naspa), atragi si atentia gaborilor sa te traga pe dreapta!) Eu cred ca mai degraba se merita sa iti iei de banii astia niste frane sau amortizoare sport ori niste jante elegante
sa imi zici ce ai vb cu Ionut!
bafta!
coteschwann is offline   Reply With Quote
Old 13-02-07, 02:20   #49
Dr3adLorD
Daewoo Driver

Stage 5
 
Dr3adLorD's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 807
Member of:
[DAEWOO]
Thumbs up Re: Praguri laterale si prelungiri bara fata/spate - Matiz

Quote:
Originally Posted by ciprianita View Post
am un matiz si vreu sa las garda la sol mai mica. imi da cineva o sugestie cum? mersi anticipat
SAl man. intra si tu aici si vezi
https://forum.4tuning.ro/140-daewoo-tuning/33096-arcuri-matiz.html
Dr3adLorD is offline   Reply With Quote
Old 13-02-07, 13:59   #50
coteschwann

Stage 5
 
coteschwann's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 325
Default Re: Praguri laterale si prelungiri bara fata/spate - Matiz

Quote:
Originally Posted by Dr3adLorD View Post
SAl man. intra si tu aici si vezi
https://forum.4tuning.ro/showthread.php?t=33096
n e nimic rau ca intentionezi asta e chiar laudabil ca vrei sa o lasi mai jos dpdv al aspectului imbunatatit pe ca il va da cat si la aerodinamica, dar ce te faci cu gropile a?
si eu vreau sa pun arcuri sport da nu prea joase ca nu avem strazi ptr asa ceva, masoara cat vrei de jos, ia niste arcuri second hand si fa-le pe masura pe care o vrei tu si fa niste teste sa vezi daca se merita,.nu? ....si vezi sa pui si un opritor la arcuri sa nu se lase prea mult sa iti atinga in aripa,...aaaa si ca sa iti mai zic ceva, asta in cazul in care o mai ridici cu niste jante mai mari si o cobori din arcuri, cu jantele pe 13 nu cred ca o sa faci mai nimic,sorry!
baftaloss!

Last edited by coteschwann; 13-02-07 at 14:03.
coteschwann is offline   Reply With Quote
Old 15-03-07, 13:36   #51
mesteru
Crazy Drivers Members

Stage 5
 
mesteru's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 795
Member of:
[Crazy Drivers]
[Toyota]
Default Re: Praguri laterale si prelungiri bara fata/spate - Matiz

mare grija, in cazul in care taiati arcurile originale trebuie sa ramai la jantele p 13''....mai mari si indiferent de opritor atinge (spatele) trebuiesc facute modificari la aripa mult succes !!!
mesteru is offline   Reply With Quote
Old 15-03-07, 21:46   #52
tavisor

Stage 5
 
tavisor's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 404
Talking Re: Praguri laterale si prelungiri bara fata/spate - Matiz

Quote:
Originally Posted by mesteru View Post
mare grija, in cazul in care taiati arcurile originale trebuie sa ramai la jantele p 13''....mai mari si indiferent de opritor atinge (spatele) trebuiesc facute modificari la aripa mult succes !!!
ai dreptate omule eu o stiu pe pielea mea))))))))))))
tavisor is offline   Reply With Quote
Old 16-03-07, 09:41   #53
coteschwann

Stage 5
 
coteschwann's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 325
Default Re: Praguri laterale si prelungiri bara fata/spate - Matiz

Quote:
Originally Posted by mesteru View Post
mare grija, in cazul in care taiati arcurile originale trebuie sa ramai la jantele p 13''....mai mari si indiferent de opritor atinge (spatele) trebuiesc facute modificari la aripa mult succes !!!
nu este adevarat in privinta rotilior mai mari pe spate, si iti zic si de ce!...pai uite eu am jante pe matiz jante de 15 inch si imi atingea in aripa spate cand treceam prin gropi de la 30-40 km/h sau daca aveam mai mult de 75 kg si am pus un opritor de cauciuc pe arcurile de spate si acum nu imi mai atinge nici daca am trei persoane grele in spate chiar daca trec cu ei si prin gropi! hehehe!...eu ziceam de arcurile de pe fata, am mare distanta dintre partea superioara a rotii fata si aripa, e mare luftul ala si se vede de *** rau....daca ash mai da masina de bot in jos s-ar vedea mai frumos insa e foarte posibil sa atinga cu burta de asfalt,,,masa in cur e cam complicat ,....poate imi dai o sugestie daca ai vreo idee!
bafta!
coteschwann is offline   Reply With Quote
Old 16-03-07, 13:45   #54
tavisor

Stage 5
 
tavisor's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 404
Talking Re: Praguri laterale si prelungiri bara fata/spate - Matiz

Quote:
Originally Posted by coteschwann View Post
nu este adevarat in privinta rotilior mai mari pe spate, si iti zic si de ce!...pai uite eu am jante pe matiz jante de 15 inch si imi atingea in aripa spate cand treceam prin gropi de la 30-40 km/h sau daca aveam mai mult de 75 kg si am pus un opritor de cauciuc pe arcurile de spate si acum nu imi mai atinge nici daca am trei persoane grele in spate chiar daca trec cu ei si prin gropi! hehehe!...eu ziceam de arcurile de pe fata, am mare distanta dintre partea superioara a rotii fata si aripa, e mare luftul ala si se vede de *** rau....daca ash mai da masina de bot in jos s-ar vedea mai frumos insa e foarte posibil sa atinga cu burta de asfalt,,,masa in cur e cam complicat ,....poate imi dai o sugestie daca ai vreo idee!
bafta!
umfli aripile asa vrea sa-mi fac eu. eu am distantier din cauciuc si nu imi mai coboara spatele mai jos ca imi freaca rotile un aripi din cauza latimii 195/45/15))))))))))si vreau sa-mi pun mai late daca gasesc macar de 205
tavisor is offline   Reply With Quote
Old 20-03-07, 14:29   #55
coteschwann

Stage 5
 
coteschwann's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 325
Default Re: Praguri laterale si prelungiri bara fata/spate - Matiz

Quote:
Originally Posted by tavisor View Post
umfli aripile asa vrea sa-mi fac eu. eu am distantier din cauciuc si nu imi mai coboara spatele mai jos ca imi freaca rotile un aripi din cauza latimii 195/45/15))))))))))si vreau sa-mi pun mai late daca gasesc macar de 205
esti nebun man...o sa arate naspa, sunt convins de treaba asta!! o sa stea anvelopa trapezoidal(ieshita in afara si janta inauntru)...faci cum vrei....pe fata ce ai facut?
cum ai mai coborat masina?ca se vede urat ca draq golul ala dintre aripa si roata..a?
mai vb!
bafta!
coteschwann is offline   Reply With Quote
Old 20-03-07, 16:20   #56
tavisor

Stage 5
 
tavisor's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 404
Talking Re: Praguri laterale si prelungiri bara fata/spate - Matiz

Quote:
Originally Posted by coteschwann View Post
esti nebun man...o sa arate naspa, sunt convins de treaba asta!! o sa stea anvelopa trapezoidal(ieshita in afara si janta inauntru)...faci cum vrei....pe fata ce ai facut?
cum ai mai coborat masina?ca se vede urat ca draq golul ala dintre aripa si roata..a?
mai vb!
bafta!
am zis si eu daca.... as gasi.nu stiu la ce fel de gol te referi? daca nu coboream masina mai jos arata ca dracu parca e un jeep matizul cand iese din fabrica))))))))
tavisor is offline   Reply With Quote
Old 21-03-07, 14:04   #57
coteschwann

Stage 5
 
coteschwann's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 325
Default Re: Praguri laterale si prelungiri bara fata/spate - Matiz

Quote:
Originally Posted by tavisor View Post
am zis si eu daca.... as gasi.nu stiu la ce fel de gol te referi? daca nu coboream masina mai jos arata ca dracu parca e un jeep matizul cand iese din fabrica))))))))
eu iti ziceam de roata de pe fata, e distanta mare intre roata si aripa(ma refer la partea de sus a rotii), pe spate e mai mica, bagi trei degete si atat(la mine de ex ca am 195/45/R15), dar pe fata? iti incape sa bagi tot piciorul....eu te intrebam daca iti mai aduci aminte...ca daca ai da masina de bot mai jos poate nu va mai arata asa de aiurea,iar distanta intre roata si aripa va fi la fel si pe fata si pe spate ca la orice masina normala ...uite iti pun si o poza ca sa vezi cum vreau sa arate,ok?!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	matiz_5605.jpg
Views:	381
Size:	21.4 KB
ID:	234808  
coteschwann is offline   Reply With Quote
Old 21-03-07, 22:46   #58
tavisor

Stage 5
 
tavisor's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 404
Default Re: Praguri laterale si prelungiri bara fata/spate - Matiz

nu mai pot sa o las mai jos de bot si asa cursa telescopului e foarte mica,las ca o sa-ti fac ceva poze sa vezi ac nu e prea sus de fata mie mi se parea ca spatele ar trebui mai jos)))))00
tavisor is offline   Reply With Quote
Old 29-03-07, 23:34   #59
coteschwann

Stage 5
 
coteschwann's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 325
Default Re: Praguri laterale si prelungiri bara fata/spate - Matiz

Quote:
Originally Posted by mih21 View Post
jentile sunt super tari...se gasesc pe la noi ?
la fiecare raspuns sau poza pe care o vezi pe site repede vrei si tu!...si de fapt nu faci nimic doar intrebi frateeeee!..esti enervant!!!..esti cumva pusti teribilist de 10 ani? sau esti cumva bisnitar si urmaresti cum merg preturile,cine are,la cat are,ce calitate,etc,etc, "vreau si eu jante,vreau si eu praguri!...de unde il ai?...dar unde se gaseste?"
intebare: Pana acum ai pus ceva pe masina ta?
raspuns: nu!..doar intrebam!
morala?....moderatorii sunt prea ingaduitori pana la un mom.dat, tu de ce nu esti man? chiar nu vezi ca sufoci lumea?
...ai degeaba net si tovarasi?
coteschwann is offline   Reply With Quote
Old 29-03-07, 23:36   #60
coteschwann

Stage 5
 
coteschwann's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 325
Default Re: Praguri laterale si prelungiri bara fata/spate - Matiz

Quote:
Originally Posted by coteschwann View Post
la fiecare raspuns sau poza pe care o vezi pe site repede vrei si tu!...si de fapt nu faci nimic doar intrebi frateeeee!..esti enervant!!!..esti cumva pusti teribilist de 10 ani? sau esti cumva bisnitar si urmaresti cum merg preturile,cine are,la cat are,ce calitate,etc,etc, "vreau si eu jante,vreau si eu praguri!...de unde il ai?...dar unde se gaseste?"
intebare: Pana acum ai pus ceva pe masina ta?
raspuns: nu!..doar intrebam!
morala?....moderatorii sunt prea ingaduitori pana la un mom.dat, tu de ce nu esti man? chiar nu vezi ca sufoci lumea?
...ai degeaba net si tovarasi?
scuze ca am fost rau cu tine, nu am nimic personal cu persoana ta dar te rog sa te relaxexi un pic sau sa pui altfel problema sa nu deranjezi pe mineni!ok?....zic asta ptr ca eu te-am indrumat sa ii faci ceva masinii si pun pariu ca nu i-ai pus nici macar un led pe ea, "doar intrebai" nu?
coteschwann is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -