Quote:
Originally Posted by BGD_R19
Am un R19 cabrio 1.8 8v 90cp ce as putea sa ii fac sa ii maresc puterea .
Dati-mi niste idei sau sfaturi macar
Multumesc !!!
|
Poti incerca un filtru sport, e mai ieftin decat un chip tuning

sau poti face ambele daca iti permite buzunaru

)) si mai poti schimba evacuarea sa i-o pui de inox , , etc

toate astea i-ar creste puterea dar nu prea cred ca s-ar merita sa investesti atatia bani in masina aia , ci doar un filtru sport si poate poate chip tuning dar tot de parerea ca nu se merita raman , mai bn iti iei
un motor de 1.8 16v cu 135 cai putere daca esti asa indragostit de acea masina :P , dar cum am spus nu prea se merita

decat sa investesti atatia bani mai bn mai strangi oleak de bani si iti iei alta masina mai noutza :P p.s. Daca vrei are cumnatamiu un r19 16v phase 1 cu motor de 1.8 16v cu 135 cp + si ai putea probabil sa iei motoru de pe el , cat si scaunele sport etc .daca te intereseaza da un mesaj si am sal intreb ce pret vrea pe ea k ? Oricum nu prea le am cu masinile adik nu stiu daca s-ar potrivi motoru pe masina ta

dar sunt destul de sigur ca nu ar fi probleme

dar poate ne poate ajuta altcineva care are mai multe cunostiinte