Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Renault tuning (https://forum.4tuning.ro/139-renault-tuning.html)
-   -   Cum pot sa ii maresc puterea la un R19??? (https://forum.4tuning.ro/139-renault-tuning/113255-pot-maresc-puterea-r19.html)

BGD_R19 09-03-09 20:08

Cum pot sa ii maresc puterea la un R19???
 
Am un R19 cabrio 1.8 8v 90cp ce as putea sa ii fac sa ii maresc puterea .
Dati-mi niste idei sau sfaturi macar
Multumesc !!!

nospherat 13-03-09 22:39

Re: Cum pot sa ii maresc puterea la un R19???
 
chiptuning

BGD_R19 15-03-09 18:08

Re: Cum pot sa ii maresc puterea la un R19???
 
chiar daca nu am calculator de bord merge :D????

Kviper 13-07-09 12:48

Re: Cum pot sa ii maresc puterea la un R19???
 
Quote:

Originally Posted by BGD_R19 (Post 2132855)
Am un R19 cabrio 1.8 8v 90cp ce as putea sa ii fac sa ii maresc puterea .
Dati-mi niste idei sau sfaturi macar
Multumesc !!!

Poti incerca un filtru sport, e mai ieftin decat un chip tuning :) sau poti face ambele daca iti permite buzunaru ;))) si mai poti schimba evacuarea sa i-o pui de inox , , etc :D toate astea i-ar creste puterea dar nu prea cred ca s-ar merita sa investesti atatia bani in masina aia , ci doar un filtru sport si poate poate chip tuning dar tot de parerea ca nu se merita raman , mai bn iti iei
un motor de 1.8 16v cu 135 cai putere daca esti asa indragostit de acea masina :P , dar cum am spus nu prea se merita :D decat sa investesti atatia bani mai bn mai strangi oleak de bani si iti iei alta masina mai noutza :P p.s. Daca vrei are cumnatamiu un r19 16v phase 1 cu motor de 1.8 16v cu 135 cp + si ai putea probabil sa iei motoru de pe el , cat si scaunele sport etc .daca te intereseaza da un mesaj si am sal intreb ce pret vrea pe ea k ? Oricum nu prea le am cu masinile adik nu stiu daca s-ar potrivi motoru pe masina ta :D dar sunt destul de sigur ca nu ar fi probleme :) dar poate ne poate ajuta altcineva care are mai multe cunostiinte:D


All times are GMT +2. The time now is 07:55.

- Copyright 2026 4Tuning