Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > VOLKSWAGEN > Volkswagen tuning

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 22-09-07, 10:21   #46
P_C_D

Stage 5
 
P_C_D's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 388
Default Re: Idei de tuning pt vw-urile noastre

Nici eu nu stiu cum este mai bine , a mea este vopsita dar este prelungita cu tabla nu cu fibra de sticla.
P_C_D is offline  
Old 22-09-07, 10:39   #47
ufo_g3GT

Stage 2
 
ufo_g3GT's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 32
Default Re: Idei de tuning pt vw-urile noastre

oricum nu cred ca sunt probleme nici cu fibra.Am vorbit cu un tip de pe forum de aici si mi-o face el.Cred ca raman la vopsea dupa.E mai de siguranta :P

aa inca ceva...pe tine cat te-a dus modificarea?In mare asa sa stiu la ce sa ma astept :P
ufo_g3GT is offline  
Old 22-09-07, 11:32   #48
2FAST

Stage 5
 
2FAST's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 408
Member of:
[Speed Daemons]
Default Re: Idei de tuning pt vw-urile noastre

colantul e varianta mai ieftina a vopsitului si iti poti face si un desen sau un tribal pe acel colant
un colant costa cam 2mil-3depinde de firma eu stiu pe cineva care face cu 1.5-2mil iar vopsitul de la 5 mil in sus din cate stiu
cu colant nu iese exact la culoare dar e posibil nici la vopsit sa nu iasa exact culoarea chiar daca o face pe cod
la prelungirea capotei eu am optat pt fibra desi mai exista si varianta cu sudura (mi-a spus cineva ca sudura il costa vreo 4 mil plus tabla cu care prelungea capota tabla o cumparase de pe e-bay cu vreo 40 euro daca nu ma insel si nu ma lasa memoria sau 30 euro ceva d genu asta)
la fibra de exemplu se poate turna direct pe capota (pe metal nu pe vopsea ) si e la fel de rezistenta ca tabla diferenta e un cost mai scazut la fibra
2FAST is offline  
Old 22-09-07, 11:36   #49
2FAST

Stage 5
 
2FAST's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 408
Member of:
[Speed Daemons]
Default Re: Idei de tuning pt vw-urile noastre

era sa uit rezistenta depinde si de cel care bate fibra pe masina si de cat il duce capu si de cate straturi pune la un singur strat garantat nu tine dar la mai multe straturi de fibra batute intr-un anumit fel tine sigur am facut eu la masina mea si apoi am tras de prelungire si nu da semne ca ar vrea sa paraseasca capota
uite cam ce a iesit acum am mai modificat odata capota ca sa elimin si locul unde intra emblema si am modificat si masca (am scos emblema ) nu am poza momentan cu emblema scoasa dar o sa revin cu poze oricum arat mult mai bine fara emblema
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	IMG_1383.jpg
Views:	198
Size:	814.4 KB
ID:	350825  

Last edited by 2FAST; 22-09-07 at 11:40.
2FAST is offline  
Old 22-09-07, 15:36   #50
CJ-01-WOB
Observator 4tuning


Stage 5
 
CJ-01-WOB's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 5,269
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[REDACTOR 4TUNING]
[4Tuning International]
[VW]
[Nissan]
[Mitsubishi]
[Toyota]
[MERCEDES]
Default Re: Idei de tuning pt vw-urile noastre

Duamne ce monstruozitate e spoilerul ala
No offence
CJ-01-WOB is offline  
Old 01-11-07, 09:19   #51
dj_geo_bv

Stage 4
 
Join Date: May 2007
Posts: 185
Member of:
[VW]
Default Re: Idei de tuning pt vw-urile noastre

Intreb si eu..Unde gasesc o grila frumoasa pt un Polo din 2003 ? ceve eu stiu...fagure ca la gti....ceva frumos..finutz.... nu ma ajuta nimeni..grila originala are o urechiusa de prindere rupta si vreau sa o schimb....ms
dj_geo_bv is offline  
Old 12-07-09, 02:38   #52
addx

Stage 3
 
addx's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 145
Member of:
[VW]
[Old School Cars]
Default Re: Idei de tuning pt vw-urile noastre

Quote:
Originally Posted by Zolka View Post
Salutari!Am shi io o rugaminte!Nishte idei de jante pt mk1 dar nu prea scumpe shi "gasibile" in tara posibil sau shi in bv shi daca pot schimba delcoul pe unu de Seat mai vechi cica e mai bun!......
Voi ce ziceti??
Niste jante accesibile sunt cam ca cele pe care le am eu, sau diferite modele vechi reconditionate!
addx is offline  
Old 14-07-09, 22:56   #53
Angel-Boy
Renault Driver

Stage 5
 
Angel-Boy's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,522
Member of:
[VW]
[DACIA]
[RENAULT]
Default Re: Idei de tuning pt vw-urile noastre

As avea si eu nevoie de o schita - schema , dimensiuni , pentru o prelungire capota " Bad Boy Look " pentru golf 3 , eu prefer sa mi-o fac singur . daca ma poate ajuta cineva . ym my_ovy
__________________
So if you do the speed limit, get the FUCK outta my way ...

Renault Laguna II 1.9dci 2002 - CT-20-WGR

The one , The only
EX : Volkswagen GOLF III 1996 1.6 MPI
EX : DACIA 1310 TX - 1991
Angel-Boy is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -