Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > VOLKSWAGEN > Volkswagen tuning

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 17-05-06, 21:27   #16
bennygalea

Stage 3
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 129
Default Re: poze cu bora TUNING

Quote:
Originally Posted by Xel'Naga
Salut ... Bora aceea este a mea ... ... Ce pot sa zic ... este modificata pe ici pe colo ... Mai multe detalii aici : http://www.insaneracers.ro/forum/viewtopic.php?t=306 ... ...

sal man... vreau sa iti zic ca stau pe ganduri legat de spoileru asta de fata... sincer prietena mea vrea neaparat spoileru asta fata pe mashina.... imi place si mie si vreau sa te intreb ii original de la carline sau ii facut de cineva din ro. ? spune ce mai ai modificat la mashina aici... eu incerc sa ii schimb look-u radical si in faza de proiect deocamdata... daca mai ai poze si eshti dispuns de informatii abia ashtept sa conversam
__________________
bennygalea is offline  
Old 17-05-06, 23:53   #17
Xel'Naga

Presedinte STREET ZONE

Stage 5
 
Xel'Naga's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 3,650
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[SEAT]
[Street Zone]
[Toyota]
[4Rally]
Thumbs up Re: poze cu bora TUNING

Nu prea ma pricep sa pun POZE aici
mai multe poze pot sa iti dau pe e-mail ... iar lista cu dotarile ulterioare ti-am transmis-o .. depaseste 300 milioane o sa vezi ... dar a meritat ... BARA fata este originala de RIGER ca tot KITUL exterior ... nu ma complicam cu CHICIURI ... O sa vezi masina LIVE ca vreau sa vin la ORADEA la 4 Tuning ... deci o sa ne cunoastem ... Ai adresa mea de msg ... Poate mai vb acolo si iti mai povestesc cate ceva
Te salut si mai vb ...

Cosmin ( Xel'Naga )
Xel'Naga is offline  
Old 18-05-06, 14:07   #18
No_speed_limit

Stage 3
 
Join Date: May 2006
Posts: 91
Default Re: poze cu bora TUNING

Eu sunt putin mai modest, pun poze cu Bora mea, nu poze luate de pe net, si nici poze facute pe calculator. Momentan asa arata, k in poze, dar vreau sa-i schimb spoilerele (ca alea sunt prelungiri), jantele (sa-i pun Wolfrace chrom pe 18"), stopurile (sa-i pun clare cu leduri), grila de la radiator (sa-i pun simpla fara sigla), si inca cateva chestii micutze. Masina e full option fara navi, dar am dvd touchscreen + subwoofer 1200W Pioneer. Motorul e atins putin si adusa la 160 cp
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	bora1[1].jpg
Views:	676
Size:	75.2 KB
ID:	103476   Click image for larger version

Name:	bora2[1].jpg
Views:	464
Size:	82.9 KB
ID:	103477   Click image for larger version

Name:	bora3[1].jpg
Views:	422
Size:	54.1 KB
ID:	103478  

No_speed_limit is offline  
Old 18-05-06, 14:09   #19
No_speed_limit

Stage 3
 
Join Date: May 2006
Posts: 91
Default Re: poze cu bora TUNING

aaaaa......si vreau sa o vopsesc in 2 culori, negru cu portocaliu aprins si ceva picturi pe ea.
No_speed_limit is offline  
Old 18-05-06, 15:15   #20
Xel'Naga

Presedinte STREET ZONE

Stage 5
 
Xel'Naga's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 3,650
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[SEAT]
[Street Zone]
[Toyota]
[4Rally]
Thumbs up Re: poze cu bora TUNING

salut ... revin si eu cu niste POZE cu Bora mea ... POZE REALE ca sa nu existe dubii ...




[IMG]https://i83.photobucket.com/albums/j295
/Cosmin_Gabriel/Borapozastanga-fataINSANE.jpg[/IMG]





Promit mai multe poze si cu interiorul care e modificat !!
Astept comentarii din partea voastra ....
Xel'Naga is offline  
Old 18-05-06, 15:24   #21
No_speed_limit

Stage 3
 
Join Date: May 2006
Posts: 91
Default Re: poze cu bora TUNING

Frumoasa, frumoasa, frumoasa, dar cred ca jantele sunt cam micutze, pune-i si tu ceva mai.....intelegi tu :P
No_speed_limit is offline  
Old 18-05-06, 18:32   #22
Xel'Naga

Presedinte STREET ZONE

Stage 5
 
Xel'Naga's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 3,650
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[SEAT]
[Street Zone]
[Toyota]
[4Rally]
Thumbs up Re: poze cu bora TUNING

Mercic mult de tot NO SPEED LIMIT ... chiar vroiam sa intreb lumea daca are rost sa ma duc la salonul de tuning de la Oradea ...
Cu jantele deja am o varianta OZ sau MAK ( cu dimensiune 215/ 45 R17 ) ... super jante ca sa zic asa ... Jante + Cauciucuri = aproape 45-50 milioane
Si BORA ta arata bine ... ce sa zic ... Bora este putin tunata in Romania ... nu are aceeasi aploare ca GOLF ( exista multe vaeriante pe Golf ) , la BORA se baga foarte putini sa io tuneze ca si PASSAT ... este o masina mai de familie ...
Te salut si sper sa mai vb despre masinile noastre ...
Xel'Naga is offline  
Old 18-05-06, 21:01   #23
No_speed_limit

Stage 3
 
Join Date: May 2006
Posts: 91
Default Re: poze cu bora TUNING

Si yo ma gandeam sa ma duc la Oradea, dar e drumul cam naspa. Anul trecut cand am trecut p'acolo l-am injurat pana si pe Ceausescu . Uite aici niste poze cu jantele pe care le voi pune in curand pe masina. Sunt Wolfrace Mattrix chrom pe 18" si ajung jantele cu tot cu cauciucuri cam 3000 de euro (cam 100 de milioane). In curand vor fi pe masina, si mai vreau sa-i schimb spoilerele (ca alea sunt prelungiri) (cam 1000 de euro amandoua), farurile (sa-i pun angel eyes) (cam 450 de euo), stopurile (sa-i pun clare cu leduri) (cam 400 de euro), grila de la radiator (sa-i pun simpla fara sigla)(cam 100 de euro), si vreau sa o vopsesc in 2 culori (negru cu portocaliu) (cam 1500-2000 de euro). In total ma ajunge cam 7000 de euro (bani pe care nu-i voi recupera niciodata in cazul ca voi vrea sa o vand). Pune si tu niste poze cu jantele care vrei sa le pui pe masina. Bafta!!!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSCF0003.JPG
Views:	80
Size:	111.9 KB
ID:	103571   Click image for larger version

Name:	DSCF0008.JPG
Views:	103
Size:	109.1 KB
ID:	103572   Click image for larger version

Name:	DSCF0005.JPG
Views:	79
Size:	120.6 KB
ID:	103573  

No_speed_limit is offline  
Old 18-05-06, 23:09   #24
Vialy

Vicepresedinte Insane Racers

Stage 5
 
Vialy's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 814
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[INSANE RACERS]
Thumbs up Re: poze cu bora TUNING

Felicitari pt prestatia de la Craiova !

Toata lumea facea poze cu BORA !

Ii auzeam pe unii ... " e golf ma ! ..... ba nu ma e bora ... ba nu ma e golf ... ba nu e bora ... " se certau asa intr-una pana vedeau spatele masinii !

A meritat toata investitia pana la ultimul leu ..... Jantele sunt pe drum din cate am inteles ... !

Poate i-ar mai trebuii niste grafity frumoase .. pe capota pe usi ... " e la moda acum " )

Bafta Cosmin !
__________________
NU MAI ESTE VALABIL
Vialy is offline  
Old 19-05-06, 01:33   #25
No_speed_limit

Stage 3
 
Join Date: May 2006
Posts: 91
Default Re: poze cu bora TUNING

grafity....hmmm........poate un tribal ceva
No_speed_limit is offline  
Old 19-05-06, 01:34   #26
No_speed_limit

Stage 3
 
Join Date: May 2006
Posts: 91
Default Re: poze cu bora TUNING

sau niste picturi ceva, sau o vopsea cum am sa-i treg yo la a mea :P
No_speed_limit is offline  
Old 19-05-06, 14:55   #27
Rares_CRM
Design Team Member

Stage 5
 
Rares_CRM's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,524
Member of:
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[FOTO]
[VW]
Default Re: poze cu bora TUNING

Quote:
Originally Posted by bennygalea
care credeti ca e culoarea care prinde cel mai bine pe o bora tuning si ce spoilere ati pune pe ea? ati pune eleron? mojoritatea pozelor sunt fara eleron... credeti ca e suficient?... ashtept opinii

in curand mai multe poze
WV Bora arata super Tunata, netunata nu prea arata asa de bine, oricum cu niste jenti mari ar face jumate din aspectu masinii. eu nu am masina, dar daca as avea o Bora as prefera sa fie Argintie si fara eleron, eventual unul micut acolo..discret
Rares_CRM is offline  
Old 19-05-06, 17:12   #28
No_speed_limit

Stage 3
 
Join Date: May 2006
Posts: 91
Default Re: poze cu bora TUNING

crm0412 !!!!! asa k a mea, argintie si cu un eleron micutz ? :P
No_speed_limit is offline  
Old 19-05-06, 17:25   #29
Xender

Stage 4
 
Xender's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 212
Default Re: poze cu bora TUNING

Quote:
Originally Posted by Xel'Naga
salut ... revin si eu cu niste POZE cu Bora mea ... POZE REALE ca sa nu existe dubii ...
[IMG]Promit mai multe poze si cu interiorul care e modificat !!
Astept comentarii din partea voastra ....
Este f faina masina. Mie cel putin imi place mult cum a fost schimbat aspectul masinii, cu spoilerul din fata. Cu siguranta nu trece neobservata. Da ce motor are, ai facut ceva pe la el? Si sa ne pui niste poze si cu interiorul.
(Daca vrei sa vinzi jantele care le ai acuma pe ea, m-ar interesa. Sunt pe 16'' nu?)
Xender is offline  
Old 20-05-06, 07:07   #30
bennygalea

Stage 3
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 129
Default Re: poze cu bora TUNING

ma bucur ca lumea posteaza aici si sunt mashini facute cu gust pe langa care sa discutam si noi...
fratilor cu parere aveti? legat de tuningatul unei mashini... ar fi bine omu sa se apuce de treaba cand are buzunar suficient de larg sa faca tuning interior exterior, sound si motor ? sau in cazul in care nu ai banii toti odata le faci pe toate pe rand?...
ashtept parerile voastre cu ce ati incepe in a modifica o bora?
bennygalea is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -