Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > OPEL > Opel tuning

Reply
 
Thread Tools
Old 22-04-05, 23:51   #31
pimp_lex


Stage 5
 
pimp_lex's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,212
Member of:
[4Tuning International]
Default

Pai parca are eleron, unu de genul M3 E46.

La exterior singuru lucru care ar mai merge shaved doors, o vopsea noua (un negru perlat ar da frumos) si eventual un lip-kit
pimp_lex is offline   Reply With Quote
Old 23-04-05, 00:49   #32
DjRainManFast

Stage 5
 
DjRainManFast's Avatar
 
Join Date: Jul 2003
Posts: 981
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[2 Roti]
Default

Misto rau...chiar imi place...un singur lucru nu inteleg..nu a avut bani de frane si apeleaza la parasute sau urmeaza sa puna frane!! sau a pus altele si nu a mentionat...ca asta ma cam streseaza pe mine..in rest e ok...dar pacat sa nu se mai si opreasca....
__________________
Frate....si cand i-am dat a 2-a si am pus-o de-a latu'....drift nu alta!!!
DjRainManFast is offline   Reply With Quote
Old 23-04-05, 01:18   #33
TheTiger

Stage 2
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 26
Default

scz....m-am gandit la aripa si am scris eleron......
TheTiger is offline   Reply With Quote
Old 23-04-05, 03:24   #34
zexxe

Stage 2
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 27
Default VIT

Am ramas dator cu cateva precizari:

Cand eram an posesia BUBU-lui ,toti prietenii (cunoscatori) a-mi spueau ca nu am cum sa prind VIT-ul din urma (an ceeace priveste tuningul),indiferent ce mai pun pe ia... Asa ca la un moment dat m-i sa pus pata si am vandut masina ,asigurandu-ma ca pot cumpara VIT-ul. Dupa un efort financiar urias (proprietarul era constient de valoarea masini),am reusit sa o achitionez,masina depasidu-mi toate asteptarile .. ESTE ALTCEVA.............................
Masina a fost cumparata an aceasta stare,eu nu am intervenit cu nimic la tuningul ei
zexxe is offline   Reply With Quote
Old 23-04-05, 03:31   #35
zexxe

Stage 2
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 27
Default VIT

Din pacate ansa m-am stabilit de curand an Italia si sant obligat sa vand masina,neputand sa o anscriu an Italia

ASA CA CINE ESTE INTERESAT DE VIT POATE SA MA SUNE LA 00393206175455 ,SAU SMS LA 0722432939.

PRETUL ESTE DE 15.000. EURO negociabil
zexxe is offline   Reply With Quote
Old 23-04-05, 04:02   #36
zexxe

Stage 2
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 27
Default

Si ca sa termin cu istoria VIT-ului , pot sa spun ca fostul proprietar nu avea doar bani, ci si foarte multa inteligenta, asa ca an masina nu s-au investit doar bani ci si multa pasiune si foarte multe cunostinte an materie de tuning.....
Daca va intereseaza , investitia sa ridicat la aproximativ 22.000.euro, neincluzand ani de munca, sute de ore de planificari,discutii si cautari a celor mai bune solutii de tuning,ptr a face o masina performanta si totusi sa mai poti sa circula cu ea prin oras.
Masina este o bijuterie si astept sa o vand tot unui cunoscator ptr a continua cu tuningul pana o aduce la perfectiune.
zexxe is offline   Reply With Quote
Old 23-04-05, 07:55   #37
ZooM-ZooM
Honda Driver

Stage 5
 
ZooM-ZooM's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 2,846
Member of:
[4 Speed Squad]
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
[Opel]
Default

zexxe,am o nelamurire...
la baza,sunt aceleasi masini,korekt?
ambele 4x4,ambele pleaca de la 204 cp stock....asa ca macar teoretic puteai sa il ajungi )) zic eu...dar cu f multa munca si multi bani,mai multi decat s-au bagat in \"BUB\" (cea galbena).
oricum...daca sparg vre-o banca sau il jefuiesc pe Becali,te anunt! tare imi doresc o masina asa veche cu un asa mare potential...
pacat ca nu sunt finante...(inca )
a!si mai am inca o nelamurire....din cate imi dau seama,VIT-ul e de ceva vreme pe strazile din buc...lucru neobservat pana acum de multa lume...
unde a stat nene pana acu ascuns?!si pe la legale de ce n-a dat?pacat....zic eu ca ar face ceva victime
__________________
Vand / Schimb Mazda RX7 - Drift Spec/Project
http://mazda.anunturi-auto.4tuning.r...-11584185.html

Garare / parcare moto pe timp de iarna / frig ! pentru detalii click pe linkul de mai jos !

https://forum.4tuning.ro/567-moto/335...bucuresti.html

fuse si se duse... https://forum.4tuning.ro/127-masina-m...6y8-turbo.html
ZooM-ZooM is offline   Reply With Quote
Old 23-04-05, 14:04   #38
blowwind
Observator 4tuning

Stage 5
 
blowwind's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4,034
Member of:
[Observator 4tuning]
[VW]
[Honda]
[Street Zone]
Default

nu am zis mah s`o faca brad de craciun dar sa`i dea un look mai agresiv n`ar strica...fiecare intelege ce vrea...
blowwind is offline   Reply With Quote
Old 23-04-05, 14:51   #39
Pacatosu

Stage 4
 
Pacatosu's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 215
Member of:
[PORSCHE]
Default

nu a aparut la legale sau in alta parte deoarece propietarul era un om mai inaintat in varsta ca noi...adica ceva de genu 35-40 de ani..cu un inceput de chelie.
va imaginati ca un astfel de om nu vine la curse legale sau ilegale..
Am vazut o singura data masina pe strada. impropriu zis pe strada.
era la montaj alarme la razoare vis-a-vis de starea civila.
Pacatosu is offline   Reply With Quote
Old 23-04-05, 14:56   #40
Razvan P

Stage 4
 
Razvan P's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 231
Member of:
[Insomnia]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

Cred ca fostul proprietar are acum si un s3 negru superb si cred ca e printre putinii cunoscatori cu adevarat de tuning din romania
Razvan P is offline   Reply With Quote
Old 23-04-05, 16:20   #41
zexxe

Stage 2
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 27
Default

Daca am spus ca nu puteam sa o prind din urma an ceeace priveste tuningul,ma refeream la faptul ca a-mi cunosc limitele financiare si de fiecare data cand mai faceam ceva la BUB,aflam ca VIT-ul era deja anaitea mea cu mult. an ceeace priveste fostul proprietar nu are 30-40 ani ci 40-45 ani, nu pot da prea multe detalii despre el, decat ca si-a achizitionat de curand un BMW M5 si clar ca loc de oplel numai era indiferent de unde ajunsese cu stadiul tuningului. Sa nu uitam ca M5 pe langa ca este un BMW de top,mai are si 400cp curati.
VIT-ul ia 100km/h an mai putin de 5 secunde iar viteza maxima depasaste cu mult 250km/h ,fiind ajutata si de faptul ca are roti mai mari de cat cele originale.
Sper sa ajung cat de curand an tara si sa fac o prezentare masinii anainte de a o anstraina.
zexxe is offline   Reply With Quote
Old 23-04-05, 20:34   #42
wrctheo

Stage 3
 
wrctheo's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 94
Default

R E S P E CT

pentru masina, nu pentru actualul proprietar
wrctheo is offline   Reply With Quote
Old 24-04-05, 17:26   #43
George_P.
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
George_P.'s Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 1,393
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[DAEWOO]
Default

fratilor....am vazut si yo poza aia cu roata.......voi vbiti de cai putere....turbine alea alea.....dar voi ati vazut ce discuri de dacia berlina are......vba la baietii astia....cum dreaq opreste ala 365 de cai cu discurile si placutzele alea??? yo unu nush.....poate mah lamuriti si pe mine.....
George_P. is offline   Reply With Quote
Old 24-04-05, 17:29   #44
George_P.
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
George_P.'s Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 1,393
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[DAEWOO]
Default

oricum in afara de minusul cu franele.....dupa parerea mea......e o bijuterie......poate o vedem si noi pe la curse....legale mai degraba..
George_P. is offline   Reply With Quote
Old 24-04-05, 18:39   #45
ZooM-ZooM
Honda Driver

Stage 5
 
ZooM-ZooM's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 2,846
Member of:
[4 Speed Squad]
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
[Opel]
Default

pe spate sunt stock oricum,asa imi par...cele cu 1 piston pe disc...
pe fata,n-am idee...
da oricum,alea nu se schimba asa greu...
probabil,daca omu a facut-o sa mearga cu ea p strada,nu i-au trebuit super frane...... pt ca probabil la 45 de ani sau cat are el,nu se apuca sa se traga cu toti \"nebunii\" la semafor )
parerea mea e ca se va rezolva asta de urmatoru proprietar...
speram sa fie un bucurestean sa o vedem des pe la !legale
ZooM-ZooM is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -