Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > OPEL > Opel tuning

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 10-11-04, 20:28   #31
HalbaSus

Stage 3
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 104
Default

Si eu sunt tot din Oradea si am fost si la show-ul respectiv... paintjob-ul de pe calibra lu Ervin (btw si pe mine ma cheama tot Ervin) arata foarte bine, si pana la urma el parca a luat un premiu pt best paintjob, nu pentru ce are sub capota sau cati wati are sau \"de ce si-a pus discuri false si ornament pe busonul de benzina\"...

Singura problema in corectitudinea atribuirii premiului e ca \"a fost cel mai tare din parcare si parcarea era goala\" adica inafara de a lui nu am vazut multe paintjob-uri... era parca un TDI care avea pictat motorul... si cateva paintjoburi banale...

Masina e frumoasa singurul defect e respectiva \"priza de aer\" a la kid-tuning (care era si pe calibra lui veche)... chiar daca \"gusturile nu se discuta\" denota lipsa de originalitate sa folosesti aceasi priza de aer la toate masinile... aviz celor de la kidtuning... sa mai imbogatzeasca gama de prize de aer, oricum acum dupa ce a fost si ea inclusa in paintjob ar fi pacat sa fie schimbata/revopsita... over all e o masina de nota 9... cat despre \"are ceva sub capota\"... pai din cate stiu eu nu se duce la curse... iar motorul stock de pe calibra (2.0 16v) e suficient cat sa nu se faca de rusine pe drumurile publice...

P.S: horguemtuning, zi si tu cine face paintjoburi in oradea, btw, ce masina ai, ca oradea e mica si poate ne-am vazut.[/i]
__________________
My car is slow but I still love it - Opel Vectra B 2.0 DTL
HalbaSus is offline  
Old 13-11-04, 07:39   #32
horguemtuning

Stage 5
 
horguemtuning's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 2,454
Default

cauta si vei gasi !
Dealtfel tipu care le-a pictat pe toate din parcare nu e din Oradea lucra intr-un sat de langa Oradea .

Eu eram in trupa cu BMW-urile , adica am si eu un Ursulet ! Dealtfel a fost un Calibra in Oradea mult mai are cu alta priza pe capota (sa nu vorbesc de mica defectiune de fabricatie a prizelor Kid care dupa 2-3 luni toate crapau roata ) ce am facut noi este XOY sau NCHul sau Alfaul acela si am contribuit la BMW-l albastru ARO, sa amintesc pe cele care erau prezente la show si cateva alte masinutze din Oradea .
__________________

Oferta foarte larga piese si accesorii tuning auto, stocul nostru se improspateaza saptamanal!

Magazinul nou la adresa :Oradea, Matei Corvin 192
Tel: 0747254557 / web: www.horguemtuning.ro www.fk-tuning.ro
horguemtuning is offline  
Old 29-11-04, 16:20   #33
alex82

Stock
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 1
Default Re:

bai dane lasa-ne vere cu prostiile astea si nu mai tuna masinuta ca pana la urma \"zboara\"
alex82 is offline  
Old 29-12-04, 23:36   #34
BlueDana

Stage 3
 
BlueDana's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 138
Default

tiam vazut mashina in arad la expo . e bestiala
BlueDana is offline  
Old 30-12-04, 09:49   #35
xxdadixx
BMW Driver

Stage 5
 
xxdadixx's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 6,369
Member of:
[Moderators]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[BMW]
Default

Sincer mie nu-mi place airbrush-u arata prea spalacit!
xxdadixx is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -