Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > OPEL > Opel tuning

Reply
 
Thread Tools
Old 04-10-06, 21:58   #16
RA_2fast4u
Ford Driver

Stage 5
 
RA_2fast4u's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 2,611
Member of:
[FORD]
[FOTO]
Default Re: Club astra bertone

Quote:
Originally Posted by X-centric View Post
Tie pt ca ejti gigi contra i ti recomand un logan sa l conduci cu incredere....
genial raspuns, mersi mult! esti foarte amabil si mai ales uau!! ce experienta ai pe forum si ce frumos iti faci intrarea! super!!!

rog un moderator sa stearga totul de la postul meu in joc aicea deoarece vad ca am deranjat foarte tare punand o intrebare (inofensiva zic eu ) (adica cum se comporte un bertone cabrio iarna)

imi cer scuze din nou pentru nesimtirea mea!
RA_2fast4u is offline   Reply With Quote
Old 04-10-06, 22:28   #17
X-centric

Stage 2
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 58
Default Re: Club astra bertone

eu am fost intotdeauna pe forumul asta doar ca nu ai jtiut tu.Scutejte ma de puritanismele astea si nu mai pune intrebari ignorante; daca n ai citit bine titlul este pt "posesori de astra bertone" nu pt "impresii generale" asupra masinii...
X-centric is offline   Reply With Quote
Old 04-10-06, 22:45   #18
RA_2fast4u
Ford Driver

Stage 5
 
RA_2fast4u's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 2,611
Member of:
[FORD]
[FOTO]
Default Re: Club astra bertone

Quote:
Originally Posted by X-centric View Post
eu am fost intotdeauna pe forumul asta doar ca nu ai jtiut tu.Scutejte ma de puritanismele astea si nu mai pune intrebari ignorante; daca n ai citit bine titlul este pt "posesori de astra bertone" nu pt "impresii generale" asupra masinii...
ma faci sa rad daca nu stiai, puteai puteai pur si simplu sa nu raspunzi domnule atot cunoscator... e pcat sa stricam frumusetze de topic cu discutziile noastre fara rost chiar nu inteleg dc te-ai bagat in seama sincer... nu aveai loc unde sa iti faci 2 posturi?? indiferent daca raspunzi sau nu mie imi e tot una deoarece eu aicea inchei discutia mea cu tine!

daca este cineva avizat si doritor sa raspunda la intrebare intr-un mod cat mai la subiect atuncea chiar il rog si ii multumesc, daca nu eu nu voi mai scrie pe acest topic ca vad ca deranjez
RA_2fast4u is offline   Reply With Quote
Old 04-10-06, 23:32   #19
The Professor

Stage 3
 
The Professor's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 123
Default Re: Club astra bertone

A mea e copue dar cabrio e la fel de buna, interesant ar fi sa gasesti un cabrio cu motor turbo!! Singura grija la cabrio e sa speli prelata cu o solutie speciala si mai ales daca o tii parcata in strada deaoarece intra praful in tesatura dar daca o ingrijesti nu ai nici o problema!!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	HPIM1763.jpg
Views:	593
Size:	1.44 MB
ID:	158618   Click image for larger version

Name:	HPIM1771.jpg
Views:	522
Size:	1.26 MB
ID:	158619   Click image for larger version

Name:	HPIM1772.jpg
Views:	466
Size:	1.23 MB
ID:	158620  

__________________
Astra Bertone 2.0 turbo
Golf 4 1.9 tdi
Opel Vectra B1 2.0 dti
Honda CBR f4i-sport Remus-Hard Line
Lupo 1.4 TDI
Polo 9N 1.4 TDI
Roadster Cabrio
Bmw E39 525d
The Professor is offline   Reply With Quote
Old 04-10-06, 23:40   #20
The Professor

Stage 3
 
The Professor's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 123
Default Re: Club astra bertone

Pentru cei care iubesc!!
Zoom cu panoul din spate!!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	HPIM1758.jpg
Views:	972
Size:	507.7 KB
ID:	158627  
The Professor is offline   Reply With Quote
Old 05-10-06, 09:56   #21
dany_let

Stage 5
 
dany_let's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,489
Member of:
[Opel]
Default Re: Club astra bertone

mooooooooooaaaaaaama nenorocitule ti-ai pus stergatorul ca la mine .....eu acum am vazut......
dany_let is offline   Reply With Quote
Old 06-10-06, 23:47   #22
TM-84-DMX

Stage 5
 
TM-84-DMX's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 724
Member of:
[RR]
Default Re: Club astra bertone

@RA...:eu am avut Lupo semidecapotabil si crede-ma k toata lumea cand vedea trapa,primul lucru ziceau "pfoai ce fain ,vara ii super sa mergi cu ea deskisa " iar al doilea,EVERY FUCKING TIME,"dar dar cand ploua nu intra apa???";bah deci cum plm sa crezi asa ceva???Trapa aia se inkide ermetic ,nici intr-un vis urat nu mam gandit k ar fi putut intra apa pe akolo,nici macar curent de aer rece in timpul mersului!
__________________
RoadRunners - Never take sides against the family
TM-84-DMX is offline   Reply With Quote
Old 07-10-06, 11:46   #23
RA_2fast4u
Ford Driver

Stage 5
 
RA_2fast4u's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 2,611
Member of:
[FORD]
[FOTO]
Default Re: Club astra bertone

Quote:
Originally Posted by TM-84-DMX View Post
@RA...:eu am avut Lupo semidecapotabil si crede-ma k toata lumea cand vedea trapa,primul lucru ziceau "pfoai ce fain ,vara ii super sa mergi cu ea deskisa " iar al doilea,EVERY FUCKING TIME,"dar dar cand ploua nu intra apa???";bah deci cum plm sa crezi asa ceva???Trapa aia se inkide ermetic ,nici intr-un vis urat nu mam gandit k ar fi putut intra apa pe akolo,nici macar curent de aer rece in timpul mersului!
loool nici nu m-am gandit la asa ceva ) e absurd sa zici ca ploua in ea =)) eu ma gandeam la faptul ca totusi e o decapotabila... e o maina gandita pentru timpuri calde... ma gandeam ca totusi fiind din panza pot aparea probleme iarna(nu infiltratii de apa) ... sunt multe chestii care pot aparea ... si ori cum vroiam sa ma asigur si sa stiu daca pot sa iau in calcul si posibilitatea unei decapotabile... asta daca o sa am fondurile necesare...

multumesc mult celor care mi-au raspuns
RA_2fast4u is offline   Reply With Quote
Old 05-11-06, 22:55   #24
Caius TM
Banned

Stage 5
 
Caius TM's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 2,754
Member of:
[BMW]
Default Re: Club astra bertone

se mai fac intalniri din clubu bertone?!
Caius TM is offline   Reply With Quote
Old 19-12-06, 09:34   #25
adibose

Stage 3
 
adibose's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 151
Member of:
[AUDI]
[Anonymous Motorsport ]
Default Re: Club astra bertone

da ce s-au facut vreodata? poate la vara..
adibose is offline   Reply With Quote
Old 24-12-06, 19:26   #26
florynu

Stage 4
 
florynu's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 216
Default Re: Club astra bertone

Quote:
Originally Posted by RA_2fast4u View Post
loool nici nu m-am gandit la asa ceva ) e absurd sa zici ca ploua in ea =)) eu ma gandeam la faptul ca totusi e o decapotabila... e o maina gandita pentru timpuri calde... ma gandeam ca totusi fiind din panza pot aparea probleme iarna(nu infiltratii de apa) ... sunt multe chestii care pot aparea ... si ori cum vroiam sa ma asigur si sa stiu daca pot sa iau in calcul si posibilitatea unei decapotabile... asta daca o sa am fondurile necesare...

multumesc mult celor care mi-au raspuns
so..........
tot ce se poate infiltra in prelata unui cabrio este un cutzit sau o brishca , ceea ce unii au shi patzit .(aviz mie )
deci daca ajungi la un bertone cabrio FA_TZI CASCO ca trebe neaparat in rest e o mashina fantastica . jur
eu sunt foarte , da foarte multzumit de ea
ca exemplu ......: cu suspensiile de fabrica shi cu rotzi 225 /45 / 17 cobor piatra craiului ca un kart shi trag de volan la maxim fara nici un gand
e suuuuuuuuuper
in rost
bafta shi avetzi grija la cutzite ca eu nu am avut
__________________
zise...
florynu is offline   Reply With Quote
Old 10-01-07, 23:33   #27
Sere

Stage 2
 
Sere's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 72
Default Re: Club astra bertone

acelasi lucru l-am patit si eu cu a mea tot la fel... au bagat nenorocitii cutitu in ea... acuma ce sa zic noroc cu casco dar pacat cu service-u din Cta ca au chemat alt posesor de bertone cabrio ca sa vada cum e prinsa prelata ca sa pot sa o schimb si eu asa ca ......mare atentie cand o schimbi ca de traim in RO si asta ne manaca tot TImpu
__________________
Astra G Cabrio - 1.6 XEP
Audi A3 Sportback - 2.0FSI
Sere is offline   Reply With Quote
Old 14-01-07, 00:45   #28
bertone77

Stage 3
 
bertone77's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 134
Wink Re: Club astra bertone

Sal! am si eu un Bertone de 200cp z20let - argintiu, de o luna si ceva. de fapt mi l-am facut cadou de ziua mea, in nov. Mi se pare super ideea cu ... Clubul Astra Bertone.
As vrea si eu niste pareri de la posesori... Eu l-am cumparat pur si simplu. Mi-a placut la nebunie. Sper sa nu ma dezamageasca. N-a fost tocmai un chilipir...
bertone77 is offline   Reply With Quote
Old 03-02-07, 19:06   #29
bertonelu

Stock
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 2
Smile Re: Club astra bertone

salut
am si eu un astra bertone mai mic de 125CP da oricum masina e misto o am din august 2006 masina merge super si daca o vind tot un bertone imi iau
ce vreau sa va intreb :
unde pot sa-i fac chiptunning?
la citi cai ajunge
si cit va consuma dupa aia
si cit costa?
bertonelu is offline   Reply With Quote
Old 28-03-07, 19:51   #30
VFFtuning

Stage 5
 
VFFtuning's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 564
Talking Re: Club astra bertone

Mai Baieti Vad Din Ce In Ce Mai Multe 'bertoane' Pe Strzile Din Bucuresti Dar Pe Aici Pe La Club Bate Vantul....ce Ati Facut Le Ati Vandut?......ce Ziceti De 1 Mai Facem O Deplasare Impreuna La Mare???organizamceva 'organizat'?
__________________
LIBERTATE PENTRU ULTRASI!!!!
VFFtuning is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -