Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > OLTCIT > Oltcit tuning

Reply
 
Thread Tools
Old 16-11-05, 19:50   #61
bodyspeed

Stage 5
 
bodyspeed's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 5,390
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Oltcit]
[4Rally]
[BMW]
[FOTO]
Default

usurel mai ca pana n-ai oltcitul terminat si ma refer la doarr4u17 n-ai ce comenta la adresa celor mai tari oltcituri din romania mai ales ca unele chiar au castigat multe priviri ale celor pasionati de tuning in adevaratul sens al cuvantului ,iar in acele olcituri in afara ca sa bagat bani(si ma refer la multi bani) s-au bagat si sentimente si pasiune pentru a face o masina cu adevarat atragatoare
__________________
carDesign
Magazin CarDesign 4Tuning
bodyspeed is offline   Reply With Quote
Old 16-11-05, 20:20   #62
B-14-BYE

Stage 5
 
B-14-BYE's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 3,553
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default sal

se poate..
dar nu kred ca a facut nimeni ca mine. sa demonteze masina pana la tabla si sa puna totul nou. sa puna aripi unice. de spate si fatza.. nu s-a gandit nimeni sa umfle aripile. toate au aceeasi forma. difera doar spoilerele. aripi sunt identice. nu s-au umblat deloc la ele. acelaesi praguri pe toate masinile aproape... indigo scrie pe voi . si despre bani. cand o sa fie gata masina. o sa pun si lista cu preturi. ia sa vedem or fi multi bani ?? numai audio face vreo 1500 d euro ..
__________________
ANONYMOUS MOTORSPORT
B-14-BYE is offline   Reply With Quote
Old 16-11-05, 20:33   #63
bodyspeed

Stage 5
 
bodyspeed's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 5,390
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Oltcit]
[4Rally]
[BMW]
[FOTO]
Default Re: sal

Quote:
Originally Posted by \"doarr4u17\"
se poate..
dar nu kred ca a facut nimeni ca mine. sa demonteze masina pana la tabla si sa puna totul nou. sa puna aripi unice. de spate si fatza.. nu s-a gandit nimeni sa umfle aripile. toate au aceeasi forma. difera doar spoilerele. aripi sunt identice. nu s-au umblat deloc la ele. acelaesi praguri pe toate masinile aproape... indigo scrie pe voi . si despre bani. cand o sa fie gata masina. o sa pun si lista cu preturi. ia sa vedem or fi multi bani ?? numai audio face vreo 1500 d euro ..
de gandit la umflat aripile s-au gandit si iei dar daca nu este estetic si se vede urat renunti la idee iar faza cu decupatul in spate este chiar urata treaba .Iar ca idee iti spun ca ,cu jantele alea nu o sa faci mari furori deoarece sunt prea comune iar la bani investiti la tine la masina mai vedem noi iar cu sistemul asta de 1500 de euro sa vedem si cum se aude
bodyspeed is offline   Reply With Quote
Old 16-11-05, 20:48   #64
B-14-BYE

Stage 5
 
B-14-BYE's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 3,553
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default sal

stai sa pun pragurile si spoileru de spate. sa le lipesc intre ele.. si sa vedem.. se vede mai bine umflat asa si decupat.. sau umflat cu levieru si cu spoileru ala de spate nelipit. se vede aiurea . mai ales in pozele care erau mai sus.. unele... chiar urate.
sistemul audio..
o carcasa mare din lemn . pusa peste ea fibra lipita de caroserie in interior si vopsita ca pe masina.. o sa se vada toata dintr-o bucata.. difuzor 15 inci. 2 statii 2 difuri 12 inci 2 ovale condesator de curent si baterie pt audio. deeple cycle. crezi ca s-o auzi.. ?
si o sa am o surpriza ff mare pt voi.. cu motorul.
sincer.. chiar va astept... mai ales pe voi... xxs adryx si bodyspeed... sa vedem ce poate masina mea .. va dau si avans .
B-14-BYE is offline   Reply With Quote
Old 16-11-05, 20:56   #65
dj16xxs

Vicepresedinte EXTREME RACING CLUB

Stage 5
 
dj16xxs's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,663
Member of:
[Moderators]
[Extreme Racing]
[PARTICIPANT CURSE]
[FORD]
Default

iti dau de nu te vezi....2500 24v ....bmw power...ca oltcitul l-am vandut...dar ma enerveaza la tine faptul ca nu stai cuminte sa-ti faci masina si sa nu mai comentezi aiurea si dupa ce n-ai permis,masina nu e gata,dupa ce o sa inveti sa conduci....atunci sa vii sa-mi ti morala si tot ce vrei!!! eu am vopsit masina mea(fosta)de 2 ori si am facut ce ai facut tu,adica sa o desfac bucata cu bucata de 2 ori si am contribuit la facerea altor zeci de oltcituri pe vremea cand tu erai in clasa a 5-a asa ca stai cuminte si fa-ti masina,du-te la scoala ca ai bac-ul...ia-ti si permisul si prezinta-te la start la una din curse si mai vedem!


numai bine!
__________________
FORD MONDEO MK3-2006
MINI COOPER R56-2008
HYUNDAI I30-2013
dj16xxs is offline   Reply With Quote
Old 16-11-05, 21:10   #66
bodyspeed

Stage 5
 
bodyspeed's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 5,390
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Oltcit]
[4Rally]
[BMW]
[FOTO]
Default

dai tu frate xxs-ule invatal minte daca nu ii dau eu cu oltcitul de ti-l invart in loc ca pe titirez
iauzi frate surpriza cu motorul si nici n-avem carnet si ca ne da avans pai daca merg cu spatele si tot primul sunt
hai mai repede cu oltcitul tau sa vedem ce stie ca multi au vise si putini si le indeplinesc
ne vedem la start
sa auzim de bine spor la treaba
bodyspeed is offline   Reply With Quote
Old 16-11-05, 21:31   #67
Al3xius

Stage 5
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,299
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"trg\"
Quote:
Originally Posted by \"Al3xius\"
oltcit cu motor de alfa romeo !
si placuta GHOST

periculoasa masina

a luat locul unu la grupa de pana in 90 cp !



P.S. arata interesant oltcitul ala cu bot de golf si aripi decupate...oricum cam ciudat !
__________________
Many Hearts But One Soul - ACS Ghost Racing Team !
Al3xius is offline   Reply With Quote
Old 16-11-05, 22:00   #68
bogdanlascu

Stage 5
 
bogdanlascu's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 1,066
Member of:
[4 Speed Squad]
[PARTICIPANT CURSE]
[Oltcit]
Default

io zic sa-l lasati sa viseze, si eu ,si voi la 17 visati cu ochii deschisi ,
pustiule io zic sa asculti de astia mai in virsta ca stiu ce spun ,sa nu crezi ca daca o sa umfli tot oltcitu o sa fie vreo scula de masina si neumflat arata ok,iar cu nu stiu ce motor biturbo de alfa nu stiu cit ,daca o sa-l pui pe masina si o sa mearga ,cu planetare de rm si frina de rm ............ori nu pleci cu ea de pe loc ori nu o sa o poti oprii
__________________

oltcit 1.4 T
bogdanlascu is offline   Reply With Quote
Old 16-11-05, 22:55   #69
dj16xxs

Vicepresedinte EXTREME RACING CLUB

Stage 5
 
dj16xxs's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,663
Member of:
[Moderators]
[Extreme Racing]
[PARTICIPANT CURSE]
[FORD]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"bogdanlascu\"
io zic sa-l lasati sa viseze, si eu ,si voi la 17 visati cu ochii deschisi ,
pustiule io zic sa asculti de astia mai in virsta ca stiu ce spun ,sa nu crezi ca daca o sa umfli tot oltcitu o sa fie vreo scula de masina si neumflat arata ok,iar cu nu stiu ce motor biturbo de alfa nu stiu cit ,daca o sa-l pui pe masina si o sa mearga ,cu planetare de rm si frina de rm ............ori nu pleci cu ea de pe loc ori nu o sa o poti oprii
vorbe mari spuse de un om mare! cu respect!
dj16xxs is offline   Reply With Quote
Old 17-11-05, 01:27   #70
Adryx

Stage 4
 
Adryx's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 257
Member of:
[VW]
Default Re: sal

Quote:
Originally Posted by \"doarr4u17\"
se poate..
dar nu kred ca a facut nimeni ca mine. sa demonteze masina pana la tabla si sa puna totul nou. sa puna aripi unice. de spate si fatza.. nu s-a gandit nimeni sa umfle aripile. toate au aceeasi forma. difera doar spoilerele. aripi sunt identice. nu s-au umblat deloc la ele. acelaesi praguri pe toate masinile aproape... indigo scrie pe voi .
Mda...ce chestie unica ai facut tu, ai demontat masina pana la tabla, chiar nu s-a mai gandit nimeni la asa ceva...
Ti-am mai explicat o data...daca viziunea ta asupra tuningului exterior se limiteaza doar la aripi umflate, e treaba ta, dar acest fapt nu iti da dreptul sa spui despre toate oltciturile de mai sus ca sunt urate...asta e o mare lipsa de respect fata de proprietari si fata de munca lor. Eu nu mi-am permis sa spun despre masina ta ca e urata, in conditiile in care sunt multe elemente pe ea care nu imi plac deloc si as fi putut sa ma leg de ele...intelegi? asa ca las-o mai usor...limiteaza-te la subiectul acestui topic, si cand o sa ai masina gata pui o poza aici si le comparam. Tu de la o simpla discutie...ajungi la provocari, ca ne faci, ca ne dregi, ca ne dai avans...sa vezi ca si eu pot fi ironic, iti dau un sfat: ai grija cat umfli aripile...ca poate n-o sa mai vezi in oglinzi
__________________
Old VW's never die, they just get lower.
Adryx is offline   Reply With Quote
Old 17-11-05, 21:32   #71
bodyspeed

Stage 5
 
bodyspeed's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 5,390
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Oltcit]
[4Rally]
[BMW]
[FOTO]
Default

tare faza andy cu umflatul ca nu o mai vede in oglinzi
poate cine stie o pluti de atata de umflata
bodyspeed is offline   Reply With Quote
Old 15-12-05, 19:10   #72
crisz

Stage 1
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 23
Default Re:

cand pasiunea nu cunoaste limite rezultatele sunt vizibile
Quote:
Originally Posted by \"bodyspeed\"
Quote:
Originally Posted by \"Danny-future STN\"
Unde exista PASIUNE si nu fff multi bani pt o alta masina dar suficientzi pt a baga in cea pe care o are fecare se merita tuning-ul pe orice masina.Dak esti pasionat si ai oltcit ce sa faci, sa sta sa ???
Craiova cred ca sta cel mai bine la oltcite tunate dar pana la uram ce stiu eu, am doar 17 ani :P :P :P
Dar la afirmatia anterioara vin cu argumente ca pozele anterioare si cele urmatoare
draga danny ai uitat 2 sau chiar mai multe oltcituri care unele sunt in lucru iar altele sunt gata x sa se vada despre ce vorbim ca la capitolul oltcit craiova e cea mai tare
hai ca le pun eu:
primul e a lui dany
al doilea e a lui mitza
al treilea ... a lui laurentiu..
crisz is offline   Reply With Quote
Old 16-12-05, 20:10   #73
Tim
FOTO Member

Stage 5
 
Tim's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 653
Member of:
[FOTO]
[4Rally]
Default






comentatzi!
Tim is offline   Reply With Quote
Old 16-12-05, 22:28   #74
cecilia

Stage 5
 
cecilia's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 372
Default

super interesanta ideea!!!la prima privire am vrut sa scriu ca asta e sectiune pt oltcit :P
la motor are ceva?are motor de golf 2 sau numai botul?
cecilia is offline   Reply With Quote
Old 18-12-05, 13:22   #75
Tha Doggfather

Stock
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 2
Default

sincer nu imi place Oltcitul ala cu bot de golf 2, nu mai e original deloc...
Tha Doggfather is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -