Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > OLTCIT > Oltcit tuning

Reply
 
Thread Tools
Old 08-11-05, 15:44   #46
Baronu666

Stock
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 8
Default

Cea mai proasta idee: sa investesti bani in Dacia si Oltcit. Eu am avut o Dacia 1300 din '76 si am bagat 2000 de euro in doi ani degeaba ca acum iar ar trebui sa o bag in service. Cea mai proasta investitie este la Dacia si Oltcit. Orice i-ai face sunt PROASTEEEEE. Asa ca bagati-va mintile in cap si faceti ca mine. Luati-va ceva strain chiar mai vechi dar stii ca daca dai niste bani se merita si chiar ai masina nu caruta. Si degeaba le tot tunati la exterior daca motorul este varza. Mai ganditi-va.
Baronu666 is offline   Reply With Quote
Old 08-11-05, 19:16   #47
valib
Banned

Stage 5
 
valib's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 3,348
Default

asta e parerea ta
pentru unii nu e vorba doar de masina si bani.....sau tuning..
pentru unii e PASIUNE
asta valoreaza mai mult!
valib is offline   Reply With Quote
Old 08-11-05, 21:13   #48
B-14-BYE

Stage 5
 
B-14-BYE's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 3,553
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default sal

si tre sa fi tare .. cand vezi ca nu iti iese ceva.. te tzepuieste unu. pierzi bani.. ai masina demontata de ai in spatele blocului doar caroseria.. si aia gaurita de suruburi etc.. lumea iti zice duo la fiare vechi dupa ce tu stii ca ai bagat o gramada de bani.. te chinui bagi mai multi bani... dar si cand iese numai tu stii prin ce ai trecut.. mie imi vine sa plang.. pt ca trec prin asa ceva acum.. pasiunea de a face o amsina sa arate super bine. sa fie unica.. si sa ma laud cu ea.. si.. sa stiu ca am facut ceva unic si frumos. de care sunt mandru.. atat am avut de zis..
va respect pe toti cei care baga bani in masina.. nu ca altii frate am dacie.. nu merita sa am nici macar woofer pe ea.. eu nu sunt asa. si multi gandesc ca mine.. va iubesc bafta all
__________________
ANONYMOUS MOTORSPORT
B-14-BYE is offline   Reply With Quote
Old 11-11-05, 14:12   #49
MicDaRAu

Stage 5
 
MicDaRAu's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 413
Default

bai doarr4u17...u ai permis de la 17 ani?
da iti zic eu k peste 1an2 nu o sa gandesti la fel!
sunt putine majini care merita!!!!exact ca si femeile!!!!!!!!
PAREREA MEA
__________________
They only get one finger while i\'m shifting gears!!!
MicDaRAu is offline   Reply With Quote
Old 11-11-05, 15:55   #50
B-14-BYE

Stage 5
 
B-14-BYE's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 3,553
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default sal

la fel o gandesc... pt ca o sa imi modific masina din ce in ce mai mult. in tuning nu exista limita. uite la ce muncesc eu.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	roata_montata._167.jpg
Views:	917
Size:	561.1 KB
ID:	51065  
B-14-BYE is offline   Reply With Quote
Old 13-11-05, 10:09   #51
MicDaRAu

Stage 5
 
MicDaRAu's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 413
Default

marfa rau...pare palpitant...sa postezi si u rezulatatul
MicDaRAu is offline   Reply With Quote
Old 14-11-05, 12:51   #52
Danny-future STN
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
Danny-future STN's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 633
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

Unde exista PASIUNE si nu fff multi bani pt o alta masina dar suficientzi pt a baga in cea pe care o are fecare se merita tuning-ul pe orice masina.Dak esti pasionat si ai oltcit ce sa faci, sa sta sa ???
Craiova cred ca sta cel mai bine la oltcite tunate dar pana la uram ce stiu eu, am doar 17 ani :P :P :P
Dar la afirmatia anterioara vin cu argumente ca pozele anterioare si cele urmatoare
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	sasha3fm_307.jpg
Views:	510
Size:	599.6 KB
ID:	51624   Click image for larger version

Name:	m41100163fs_182.jpg
Views:	728
Size:	121.3 KB
ID:	51625   Click image for larger version

Name:	m41100098il_231.jpg
Views:	575
Size:	110.5 KB
ID:	51626  

Click image for larger version

Name:	m41100148vm_664.jpg
Views:	729
Size:	140.5 KB
ID:	51627   Click image for larger version

Name:	m41100127xm_290.jpg
Views:	525
Size:	134.6 KB
ID:	51628   Click image for larger version

Name:	dsc002730cd_254.jpg
Views:	515
Size:	557.6 KB
ID:	51629  

__________________
Danny-future STN is offline   Reply With Quote
Old 14-11-05, 19:58   #53
bodyspeed

Stage 5
 
bodyspeed's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 5,390
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Oltcit]
[4Rally]
[BMW]
[FOTO]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Danny-future STN\"
Unde exista PASIUNE si nu fff multi bani pt o alta masina dar suficientzi pt a baga in cea pe care o are fecare se merita tuning-ul pe orice masina.Dak esti pasionat si ai oltcit ce sa faci, sa sta sa ???
Craiova cred ca sta cel mai bine la oltcite tunate dar pana la uram ce stiu eu, am doar 17 ani :P :P :P
Dar la afirmatia anterioara vin cu argumente ca pozele anterioare si cele urmatoare
banuiesc ca robert la dat cu tot cu jante(alea misto) la bani astia nu? si ma refer la cel portocaliu
bodyspeed is offline   Reply With Quote
Old 14-11-05, 21:21   #54
bodyspeed

Stage 5
 
bodyspeed's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 5,390
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Oltcit]
[4Rally]
[BMW]
[FOTO]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Danny-future STN\"
Unde exista PASIUNE si nu fff multi bani pt o alta masina dar suficientzi pt a baga in cea pe care o are fecare se merita tuning-ul pe orice masina.Dak esti pasionat si ai oltcit ce sa faci, sa sta sa ???
Craiova cred ca sta cel mai bine la oltcite tunate dar pana la uram ce stiu eu, am doar 17 ani :P :P :P
Dar la afirmatia anterioara vin cu argumente ca pozele anterioare si cele urmatoare
draga danny ai uitat 2 sau chiar mai multe oltcituri care unele sunt in lucru iar altele sunt gata x sa se vada despre ce vorbim ca la capitolul oltcit craiova e cea mai tare
hai ca le pun eu:
primul e a lui dany
al doilea e a lui mitza
al treilea ... a lui laurentiu..
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	m4110058_746.jpg
Views:	629
Size:	292.0 KB
ID:	51719   Click image for larger version

Name:	100_1052_313.jpg
Views:	543
Size:	632.8 KB
ID:	51720   Click image for larger version

Name:	100_0939_282.jpg
Views:	549
Size:	616.7 KB
ID:	51721  

__________________
carDesign
Magazin CarDesign 4Tuning
bodyspeed is offline   Reply With Quote
Old 14-11-05, 21:34   #55
B-14-BYE

Stage 5
 
B-14-BYE's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 3,553
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default sal

majoritatea acelasi aripi. capote nemodificate. pun si ei un spoiler de spate sau de fatza o vopsea si gata... oltcit modificat inseamna cand ii schimbi forma... umbli si la aripi fatza. si la aripi spate.. etc..
B-14-BYE is offline   Reply With Quote
Old 14-11-05, 21:54   #56
bodyspeed

Stage 5
 
bodyspeed's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 5,390
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Oltcit]
[4Rally]
[BMW]
[FOTO]
Default Re: sal

Quote:
Originally Posted by \"doarr4u17\"
majoritatea acelasi aripi. capote nemodificate. pun si ei un spoiler de spate sau de fatza o vopsea si gata... oltcit modificat inseamna cand ii schimbi forma... umbli si la aripi fatza. si la aripi spate.. etc..
apropo tu le vezi pe toate ca au aceleasi spoilare straniu....
i-a uitate la cel portocaliu ce umflat e ,si sti ce jante are de 16 inch
iar celelalte au de 15 in al doilea rand modificatul capotei sunt n...... masini cu aceasi capota ca a ta in craiova... si nu are rost
iar spoilarele difera de la oltcit la oltcit
si faza cu umflatul daca il umfli ori il umfli pe tot ori nu il mai umfli adica la modul umfli aripi..... umfli usa...... umfli aripi spate......
(scuze pentru off topic daca s-a facut)
bodyspeed is offline   Reply With Quote
Old 15-11-05, 00:37   #57
B-14-BYE

Stage 5
 
B-14-BYE's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 3,553
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default sal

haide frate ca esti pe dinafara... in afara de ala portocaliu nu am vzt pe nici unu umflat peste tot.. eu am umflat si aripa fatza si spate. si am pus si praguri mari.. adika trebuiesc puse. spoiler spate. eleron.. toate alea care le-am vzt erau umflate cu cricu ca sa intre roata... fara taietura . tot asa drept. a pastrat totul opriginal doar sia facut loc la roata cu cricu sau cu levierul. vorbim in primavara cand e gata masina sa vezi ce forma o sa aiba si comparam cu oltciturile astea..,,umflate,,
B-14-BYE is offline   Reply With Quote
Old 15-11-05, 02:03   #58
Adryx

Stage 4
 
Adryx's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 257
Member of:
[VW]
Default Re: sal

Quote:
Originally Posted by \"doarr4u17\"
haide frate ca esti pe dinafara... in afara de ala portocaliu nu am vzt pe nici unu umflat peste tot.. eu am umflat si aripa fatza si spate. si am pus si praguri mari.. adika trebuiesc puse. spoiler spate. eleron.. toate alea care le-am vzt erau umflate cu cricu ca sa intre roata... fara taietura . tot asa drept. a pastrat totul opriginal doar sia facut loc la roata cu cricu sau cu levierul. vorbim in primavara cand e gata masina sa vezi ce forma o sa aiba si comparam cu oltciturile astea..,,umflate,,
Pe dinafara esti tu...si inca rau de tot. Topicul se numeste \"cel mai frumos oltcit posibil\", nu \"cel mai umflat oltcit\", asa ca n-are rost sa faci afirmatii complet aiurea...daca in viziunea ta frumos inseamna umflat, e alta treaba. Prin simplul fapt ca au aripile umflate cu cricul cum zici tu, si nu sunt facute ca la a ta cu alta aripa prinsa in nituri peste cea originala, din care e decupata exact bucata care trebuia umflata, le poti cataloga ca oltcituri urate sau comune??? Si cel mai important aspect..incearca sa vorbesti DUPA ce ai masina gata, ca in stadiul in care e acum, nu stie nimeni ce o sa iasa si cum o sa iasa...
Te-ai mai legat si de faptul ca baietii au aruncat si ei un spoiler acolo...macar alea sunt spoilere la care s-a muncit mult, nu ca al tau luat gata si care mie unul nu-mi place chiar deloc. Asa ca asteptam cu nerabdare sa termini masina...si sa incepem cu critice, cum faci tu aici.
__________________
Old VW's never die, they just get lower.
Adryx is offline   Reply With Quote
Old 16-11-05, 15:27   #59
Tim
FOTO Member

Stage 5
 
Tim's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 653
Member of:
[FOTO]
[4Rally]
Default







__________________
.................................................. .......................
Under Critical Hard And Forever Reconstraction
Tim is offline   Reply With Quote
Old 16-11-05, 19:35   #60
dj16xxs

Vicepresedinte EXTREME RACING CLUB

Stage 5
 
dj16xxs's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,663
Member of:
[Moderators]
[Extreme Racing]
[PARTICIPANT CURSE]
[FORD]
Default Re: sal

Quote:
Originally Posted by \"doarr4u17\"
haide frate ca esti pe dinafara... in afara de ala portocaliu nu am vzt pe nici unu umflat peste tot.. eu am umflat si aripa fatza si spate. si am pus si praguri mari.. adika trebuiesc puse. spoiler spate. eleron.. toate alea care le-am vzt erau umflate cu cricu ca sa intre roata... fara taietura . tot asa drept. a pastrat totul opriginal doar sia facut loc la roata cu cricu sau cu levierul. vorbim in primavara cand e gata masina sa vezi ce forma o sa aiba si comparam cu oltciturile astea..,,umflate,,
ba,tu vad ca nu te potolesti cu afirmatii de *** la adresa unora dintre cele mai frumoase oltcit-uri din tara!!!te rog sa-ti revizuiesti comportamentul vis-a-vis de masinile noaste!!!...sunt multi bani bagati in ele,mai multi decat vei putea tu baga vreodata!
__________________
FORD MONDEO MK3-2006
MINI COOPER R56-2008
HYUNDAI I30-2013
dj16xxs is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -