Quote:
Originally Posted by CT-82-PWR
Mai greu sa pui turbina pe 1.4 ...poate un compresor dar si ala greu.
Mai bine te gandesti la o chiulasa de 16v(cu 4 supape/cilindru si 2 axe cu came in ea) si duci motorul la 100CP apoi evacuare complet schimbata(scos catalizator),adimisie si o remapare.
|
oare ? motorul 16V (chiuloasa) ocupa mult spatiu in compartiment la logan, singurul spatiu util pentru o turbina mica ar fi intre in stanga langa tevile de la aer. eu ma uit si nu am unde, la varianta 16V singura varianta ar fi un turbo compresor montat din lipsa de spatiu ar trebuii scos/mutat compresorul de aer