![]() |
Turbina pe logan
As dori si eu sa stiu daca este posibil sa pun o turbina pe un logan 1,4 mpi de unde si cam cat ar fi costurile...va multumesc
|
Re: Turbina pe logan
Nu se merita... si un sistem turbo costa mult
|
Re: Turbina pe logan
Prea mult de lucru si nu merita, plus ca nu cred ca rezista motorul.
Daca vrei sa ii maresti puterea punei un cip, evacuare, admisie sport,buji asta asa cu niste costuri rezonabile |
Re: Turbina pe logan
Mai greu sa pui turbina pe 1.4 ...poate un compresor dar si ala greu.
Mai bine te gandesti la o chiulasa de 16v(cu 4 supape/cilindru si 2 axe cu came in ea) si duci motorul la 100CP apoi evacuare complet schimbata(scos catalizator),adimisie si o remapare. |
Re: Turbina pe logan
Quote:
|
| All times are GMT +2. The time now is 00:02. |
- Copyright 2026 4Tuning