Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DACIA > Dacia tuning

Reply
 
Thread Tools
Old 15-06-11, 22:55   #871
LUCI BV 89 WRC

Stage 5
 
LUCI BV 89 WRC's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 1,830
Member of:
[VW]
[DACIA]
[DAEWOO]
[RENAULT]
[Old School Cars]
[Dacia Rally Team]
Default Re: Renault R12 Gordini

eu nu pot intelege un lucru,daca propietarul a sustinut ca este r 12 gordini si a adus si poze reale ale masini,are si acte,care este ideea ca este nu stiu care serie nu stiu ce motor si nu stiu ce caroserie si nu are nu stiu ce elemente?

in loc sa ne bucuram ca a mai aparut una in afara de alui Nea Nicu si a lui Silviu Arsenescu noi incercam sa ii gasim toate defectele,si ce rezolvam?ar fi fost frumos sa ii cerem propietarului sa o prezinte si sa ne dea explicatii despre istoria masinii nu sa ne batem pe defecte si lipsuri!dupa mine este o gordina cu toate defectele si lipsurile ei si sper sa o pot vedea si live !!!felicitari propietarului
__________________
Membru DACIA RALLY TEAM MotorSport
LUCI BV 89 WRC is offline   Reply With Quote
Old 15-06-11, 23:04   #872
ZerO_CooL

Stage 5
 
ZerO_CooL's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 2,801
Member of:
[BMW]
Default Re: Renault R12 Gordini

Stie cineva ce model de Gotti sunt aceste jante ?
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	A089D.jpg
Views:	752
Size:	46.2 KB
ID:	2046712  
ZerO_CooL is offline   Reply With Quote
Old 15-06-11, 23:15   #873
ZerO_CooL

Stage 5
 
ZerO_CooL's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 2,801
Member of:
[BMW]
Default Re: Renault R12 Gordini

Am aflat intre timp, sunt Meca D33. Felicitari proprietarului pentru achizitie, autoturismul arata exceptional si sper sa-l vad si sa-l aud candva.
ZerO_CooL is offline   Reply With Quote
Old 15-06-11, 23:46   #874
BH 59 FIF
Dacia Driver

Stage 5
 
BH 59 FIF's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 983
Member of:
[DACIA]
Default Re: Renault R12 Gordini

Gotii-Meca D33 sunt modulare din 2 segmente. Astea din poza sunt Gotti Meca 073-S, adica tot acelasi lucru dar din 3 segmente si mai late.

L.E: Diferenta se observa in poza aceasta.
L.E2: Sau daca ma uit mai bine la poza, sunt D33. Mea culpa.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	toatemicakp2fj7.jpg
Views:	342
Size:	37.4 KB
ID:	2046757  
__________________
Dacia Break Alpineliebe https://www.youtube.com/watch?feature...&v=-qRd8N3XU5Y

Intalnirea Dacia Clasic 2013 https://www.4tuning.ro/evenimente-aut...013-18457.html

Last edited by BH 59 FIF; 16-06-11 at 00:11.
BH 59 FIF is offline   Reply With Quote
Old 16-06-11, 07:54   #875
BTL-gordini

Stage 5
 
BTL-gordini's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 1,213
Member of:
[DACIA]
Default Re: Renault R12 Gordini

Lucica mi-ai luat-o inainte cu "sedinta " tinuta.Asai la noi cand are cineva ceva de ce are, cand nu are de ce nu isi i-a. I-a sa mai puna fiecare mana sa mai lucreze pe la masini, ca se c-am alege praful de ele si sa investeasca si niste banuti sa vedem atunci ce mai zic.Eu ma bucur ca Danut si-a putut permite sa achizitioneze o masina care si-a dorit-o si cred ca fiecare ar face la fel .Nu stiu daca le-ar convenii ca fiecare sa bata toaca fara rost.Sa o folosesti sanatos Danute.
__________________
BTL-gordini is offline   Reply With Quote
Old 16-06-11, 09:29   #876
aditza579

Stage 5
 
aditza579's Avatar
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 1,030
Member of:
[DACIA]
Default Re: Renault R12 Gordini

Quote:
Originally Posted by LUCI BV 89 WRC View Post
eu nu pot intelege un lucru,daca propietarul a sustinut ca este r 12 gordini si a adus si poze reale ale masini,are si acte,care este ideea ca este nu stiu care serie nu stiu ce motor si nu stiu ce caroserie si nu are nu stiu ce elemente?

in loc sa ne bucuram ca a mai aparut una in afara de alui Nea Nicu si a lui Silviu Arsenescu noi incercam sa ii gasim toate defectele,si ce rezolvam?ar fi fost frumos sa ii cerem propietarului sa o prezinte si sa ne dea explicatii despre istoria masinii nu sa ne batem pe defecte si lipsuri!dupa mine este o gordina cu toate defectele si lipsurile ei si sper sa o pot vedea si live !!!felicitari propietarului
Noi nu ne batem aici, si nu gasim defecte la masina. Incercam pur si simplu sa identificam modelul, care este unul destul de rar. Aceste motoare au fost foarte putine, si de aceea dezbateam aici, sa vedem si noi daca este cu adevarat acel model rar. Tin sa-l felicit si cu aceasta ocazie pe domnul Danut pentru acest minunat exemplar pe care l-a achizitionat. Cred ca toti de aici suntem cu sufletul la gura sa aflam mai multe, sa o vedem circuland, sa o vedem facand spectacol etc. Asa ca haideti va rog frumos sa nu mai incepem polemici interminabile pe aici in legatura cu aceasta masina. Pur si simplu, cum a zis si Luci, sa ne bucuram ca a mai aparut una si cu aceasta ocazie sa fim mandri ca avem asemenea persoane, la noi in tara, care are o asemenea pasiune si pe care o impartaseste cu noi. Numai bine.

Edit1: Jantele sunt Gotti demontabile, facute din 2 inele si miezul probabil din Al sau Magneziu. Si acest model sunt destul de rare. Userul Hormonelul de pe Daciaclub are acest model de jante. Daca vrei mai multe detalii ia legatura cu el.

Last edited by aditza579; 16-06-11 at 09:37.
aditza579 is offline   Reply With Quote
Old 16-06-11, 12:03   #877
Bolidu

Stock
 
Join Date: Jun 2011
Posts: 3
Default Re: Renault R12 Gordini

Masina arata exceptional. Este FOARTE rara, si este o minune ca a ajuns in Romanica noastra. Chiar daca unii posteaza tot felul de comentarii copilaresti si nefondate (deprinderi invidioase pur dambovitene cu parfum de Renault opshpe'), este de fapt o placere sa stii ca un Gordini de acest calibru a venit in Romania. Ii doresc domnului Danut sa il stapaneasca sanatos, sa aiba grija de el si sa il tina multi ani de acum incolo.

Ca este singurul Gordini adevarat (si care functioneaza) din tara in momentul asta (si inca ce Gordini!) nu are nici o relevanta. Important este ca masina este tun, cred ca fuge de nu este adevarat, si abia astept sa o vad live pe o coasta, cum ii sta bine. Cu cat mai multe Gordini la noi in tara, cu atat mai bine!

Felicitari sincere, domnul Danut. BRAVO!!






















Last edited by Bolidu; 16-06-11 at 12:05.
Bolidu is offline   Reply With Quote
Old 16-06-11, 12:11   #878
aditza579

Stage 5
 
aditza579's Avatar
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 1,030
Member of:
[DACIA]
Default Re: Renault R12 Gordini

Noi ar trebui sa fim in primul rand mandrii ca mai sunt romani ca acest om pasianati 100% care fac ceva. Daca ar termina-o si Silviu pe a lui si daca nea' Nicu ar repara-o pe a dansului, atunci am avea trei Gordine: unade strada(Silviu), una de raliu(nea' Nicu) si una de circuit(domnu' Danut). Cu aceste realizari ale compatriotilor nostri ar trebui sa ne mandrim si sa ne bucuram alaturi de dansii, nu sa ne fie ciuda.
aditza579 is offline   Reply With Quote
Old 16-06-11, 12:27   #879
faustino

Stage 5
 
faustino's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 1,141
Default Re: Renault R12 Gordini

Masina de circuit avem.....asteptam sa-si cumpere cineva circuit

Observ ca proprietarul masinii nu are nici un post aici, acest forum repugnandu-i dansului

Last edited by faustino; 16-06-11 at 12:31.
faustino is offline   Reply With Quote
Old 17-06-11, 09:39   #880
dog99

Stage 5
 
dog99's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 6,400
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Colectionar Machete]
[DACIA]
[VW]
Default Re: Renault R12 Gordini

Quote:
Originally Posted by Bolidu View Post
Masina arata exceptional. Este FOARTE rara, si este o minune ca a ajuns in Romanica noastra. Chiar daca unii posteaza tot felul de comentarii copilaresti si nefondate (deprinderi invidioase pur dambovitene cu parfum de Renault opshpe'), este de fapt o placere sa stii ca un Gordini de acest calibru a venit in Romania. Ii doresc domnului Danut sa il stapaneasca sanatos, sa aiba grija de el si sa il tina multi ani de acum incolo.

Ca este singurul Gordini adevarat (si care functioneaza) din tara in momentul asta (si inca ce Gordini!) nu are nici o relevanta. Important este ca masina este tun, cred ca fuge de nu este adevarat, si abia astept sa o vad live pe o coasta, cum ii sta bine. Cu cat mai multe Gordini la noi in tara, cu atat mai bine!

Felicitari sincere, domnul Danut. BRAVO!!
doamne ce criminala este felicitari propietarului

Last edited by Gabi; 17-06-11 at 09:52.
dog99 is offline   Reply With Quote
Old 18-06-11, 11:07   #881
LUCI BV 89 WRC

Stage 5
 
LUCI BV 89 WRC's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 1,830
Member of:
[VW]
[DACIA]
[DAEWOO]
[RENAULT]
[Old School Cars]
[Dacia Rally Team]
Default Re: Renault R12 Gordini

buna rea e la noi in romania acum este rara nu este,este un gordini si vorba lui micului faustino gordini de circuit "ie" tre' sa vedem acum cine cumpara si un circuit

Last edited by LUCI BV 89 WRC; 18-06-11 at 11:10.
LUCI BV 89 WRC is offline   Reply With Quote
Old 27-06-11, 12:57   #882
R12G

Stage 1
 
R12G's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 16
Default Re: Renault R12 Gordini

Quote:
Originally Posted by LUCI BV 89 WRC View Post
eu nu pot intelege un lucru,daca propietarul a sustinut ca este r 12 gordini si a adus si poze reale ale masini.............!!!felicitari propietarului
Sigur proprietarul......?


http://renaultccc.proboards.com/inde...ay&thread=1466


Deci sa ne stergem saliva, se pare ca nu ajunge in Romania ci in UK,
Oricum felicitari proprietarului pentru achizitie
R12G is offline   Reply With Quote
Old 27-06-11, 13:09   #883
BH 59 FIF
Dacia Driver

Stage 5
 
BH 59 FIF's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 983
Member of:
[DACIA]
Default Re: Renault R12 Gordini

Remusro (Remus Azoitei) l-a insotit pe Danut 69-71 cand s-a dus dupa masina in Olanda . Masina ar trebui sa fie deja in tara.
BH 59 FIF is offline   Reply With Quote
Old 27-06-11, 13:43   #884
B 75 UAP

Stage 3
 
B 75 UAP's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 155
Default Re: Renault R12 Gordini

[QUOTE=R12G;4425475]Sigur proprietarul......? QUOTE]



Il cunosc destul de bine pe Remus si garantez ca nu se tine de glume...
Felicitari Remus pentru achizitie
B 75 UAP is offline   Reply With Quote
Old 27-06-11, 15:54   #885
cata_golf

Stage 5
 
cata_golf's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 963
Member of:
[VW]
Default Re: Renault R12 Gordini

[QUOTE=B 75 UAP;4425569]
Quote:
Originally Posted by R12G View Post
Sigur proprietarul......? QUOTE]



Il cunosc destul de bine pe Remus si garantez ca nu se tine de glume...
Felicitari Remus pentru achizitie
Pai pe dc remus zicea ca danut si-a luat gordina.
cata_golf is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -