Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DACIA > Dacia tuning

Reply
 
Thread Tools
Old 16-06-07, 03:36   #16
Gabriel_xenon

Stage 5
 
Gabriel_xenon's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 1,503
Member of:
[DACIA]
Default Re: Pareri despre demaraj la Logan

ma baiat ce passat tdi ai facut u?...modelul nou de passat?...ma refer la cel peste 2000??
cine conducea??
scartz-ul de care vbesti nu e cine stie ce...
vbesti de daciile inferioare loganului....un prieten a luat un scartz care masurat a intins 15 m....si sti ce inseamna 15 metri...cauciuc tatica pe sosea...si surpriza...era o nova...asa ca nu subestima subcategoriile de dacie...
loganul nu este si nici nu a fost conceput pentru viteza...
ci mai mult pentru confort si familie, drept dovada marimea sa
sper k nu te-ai suparat pt ce am zis...
numai bine
__________________

TUNIN' FANATIC
Suburbia Racing Club Member
Gabriel_xenon is offline   Reply With Quote
Old 16-06-07, 11:50   #17
andy_wpo

Stage 5
 
andy_wpo's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 1,162
Member of:
[RENAULT]
[Freehand Design Usergroup]
[DACIA]
Default Re: Pareri despre demaraj la Logan

heloooooooooooo vezi ca eu nu is baiatu care o facut filmuletzele.citeste mai bine topicu inainte sa vb degeaba.si de passat,da o fost dupa 2000.Tot nu inteleg de ce dracu se bate lumea in piept cu passat si golf TDI.si passatu tdi ii masina de familie cu consum mic nui o masina cu motor de 200 de cai sa te intrebi cum de lam facut.
__________________
TEAM 4 MOTORSPORT-founder
http://www.rtoc.org-member
https://www.facebook.com/pages/Car-Ma...86?ref=tn_tnmn-Like This
andy_wpo is offline   Reply With Quote
Old 16-06-07, 17:08   #18
canny

Stage 5
 
canny's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,160
Default Re: Pareri despre demaraj la Logan

pai normal, doar e manie nationala, passat = avion, 1.9 TDI 131 de cai
da frate e super passatu ca si comfort... dar tot masina de familie e si aia
canny is offline   Reply With Quote
Old 16-06-07, 18:45   #19
andy_wpo

Stage 5
 
andy_wpo's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 1,162
Member of:
[RENAULT]
[Freehand Design Usergroup]
[DACIA]
Default Re: Pareri despre demaraj la Logan

hai ca un 1.9 tdi de 131 de cai nu ai cum sa faci cu loganu de 1.6 nici cu ala de 16 v.da in schimb 1.9 tdi cu i rosu il faci cu un 1.6.Da vb ta tot masina de familie ii.Dupa parerea mea de la 150 de cai in sus poti sa vb despre masina puternica.Sa mai explic odata ca poate nam fost bine inteles:NU LAUD LOGAN.oricum ii mult peste 1310,supernova sau solenza atat ca comfort cat si ca design si fiabilitate.Si ca sa nu se gaseasca destept sa intrebe le-am avut pe toate inainte.
andy_wpo is offline   Reply With Quote
Old 16-06-07, 18:51   #20
FIGHET

Stage 5
 
FIGHET's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,554
Member of:
[Opel]
Default Re: Pareri despre demaraj la Logan

Sa Sti Ca Nu Este Cine Stie Ce Comfort In Logan Mai Ales Cind Sunt 5 Insi In Masina Este Mare Dar Asta Nu Inseamna Ca Este Si Comfortabila
FIGHET is offline   Reply With Quote
Old 16-06-07, 19:56   #21
canny

Stage 5
 
canny's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,160
Default Re: Pareri despre demaraj la Logan

era vb despre confort in comparatie cu celelalte modele dacia de pana acum,
si chiar nu cred ca se gaseste cineva care sa zica ca nu e cel mai comfortabil pana acum
totusi intradevar mai este pana sa ajunga la standardul unui passat anii '00 +, dar totusi sa nu uitam ca este o marca la care se lucreaza si poate avem si noi norocul si ne ridicam macar jumatate cat skoda, ar fi ceva si eu zic ca se poate si intampla
canny is offline   Reply With Quote
Old 16-06-07, 20:23   #22
andy_wpo

Stage 5
 
andy_wpo's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 1,162
Member of:
[RENAULT]
[Freehand Design Usergroup]
[DACIA]
Default Re: Pareri despre demaraj la Logan

asta ii probleme ca lumea compara loganu cu alte masini mult mai bune.Hai sa comparam cu cea ce a fost ininte marca dacia si sa comparam cu orice alta masina la pretul de 10.000 de euro masina noua.La bani astia iti iei fabia,206,etc care is cu o clasa mai mica si care is mult mai mici in interior si care nu mai multe optionale.Problema ii ca 90% incearca sa denigreze marca Dacia.Si au dreptate ca in trecut a fost foarte slaba calitativ da sa privim si noi spre viitor.Am masina de 30.000 de km si pana acuma nu da semne de "oboseala" si am mers cu logan de taxi care avea 140.000 de km si era aproape ca noua.Eu zic ca totusi avansam spre ceva mai bun.Si sa tinem cont si de faptul ca parcu de masini a "intinerit" destul de mult si datorita loganului.
andy_wpo is offline   Reply With Quote
Old 17-06-07, 03:43   #23
Gabriel_xenon

Stage 5
 
Gabriel_xenon's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 1,503
Member of:
[DACIA]
Default Re: Pareri despre demaraj la Logan

Quote:
Originally Posted by andy_wpo View Post
hai ca un 1.9 tdi de 131 de cai nu ai cum sa faci cu loganu de 1.6 nici cu ala de 16 v.
tocmai la acel model ma refeream...
scz daca am deranjat pe cineva insa vad ca sariti la hartza
sa nu uitam ca era vorba de demaraj (dupa cum spune si titlul topiculu)...nush de unde vi cu detalii in legatura cu fiabilitatea si restu
eu am fost ontopic si ti-am spus ce am avut de spus
un golf 4 am facut si io...nu e impresionanta masina diesel pana in suta de cai...este chiar puturoasa si facuta pentru confort...
titlul topicului fiind "Pareri despre demaraj la Logan" tin sa iti spun ca daciile sub logan ii cam da rushinica loganului....si motivul...in primul rand dimensiunea mare pe care o tot lauzi si greutatea masinii...(inca o data zic...demaraj pentru ca la drum intins loganul se intinde)

inainte sa sariti cu gura cititi cu atentie ce am scris in topicul precedent...si da...sunt de parere ca passatul de 110+ cai te face....nu e si logic?
Gabriel_xenon is offline   Reply With Quote
Old 17-06-07, 08:32   #24
canny

Stage 5
 
canny's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,160
Default Re: Pareri despre demaraj la Logan

deci cum spuneam passat = avion, masina de consum sa facut dragster
personal si loganurile de la cupa joe mi se par puturoase, pt ca e masina de familie, asta nu inteleg toti pruncii astia de aici, iau loganu si passatu si mama ce avion la 90 de cai pe 1 tona sau 131 cai pe 1,4 tone (irelevant date exacte)
vrei masina te duci fain frumos in germania si iti iei un 325 mai bine 335 daca ai noroc sa prinzi unu "facut", iti iei un 200 sx, civic type R, VR6, GTI sau ce va pofteste inima si atunci ai masina sa lucrezi sa zici ca faci furori avand in vedere ca ce vam enumerat sunt masini la jumatate de pret fata de un logan

la restul lucram la exterior la interior iar daca suntem pasionati ne putem baga si la motor (nu un filtru si toba 30 de cai) dar stiind din start ca rezultatul nu va fi prea spectaculos
canny is offline   Reply With Quote
Old 17-06-07, 13:14   #25
andy_wpo

Stage 5
 
andy_wpo's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 1,162
Member of:
[RENAULT]
[Freehand Design Usergroup]
[DACIA]
Default Re: Pareri despre demaraj la Logan

ai dreptate ca am cam intrat in offtopic da vrea sa subliniez ca pt cea ii facut masina ii ok.si ca marime nu mi se pare asa mare.Cat despre un passat de 131 de cai cu D si I rosu clar ca te face tinand cont ca are cuplu mult mai bun si putere mai mare.In rest la demaraj eu zic ca faci si masini pana in 90-100 de cai.Si sa nu uitam ca la masini apropiate ca putere diferenta o face soferu.Dar vb lu canny nu mi se pare ca logan,passat tdi,golfuri tdi,fabia,simbol,cielo,etc is masini puternice.Vrei masina puternica iti cumperi masina sa aiba putere de la 130-150 de cai in sus.
andy_wpo is offline   Reply With Quote
Old 17-06-07, 13:16   #26
andy_wpo

Stage 5
 
andy_wpo's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 1,162
Member of:
[RENAULT]
[Freehand Design Usergroup]
[DACIA]
Default Re: Pareri despre demaraj la Logan

sorry am cam mancat din litere da cred ca se intelege ce vream sa zic
andy_wpo is offline   Reply With Quote
Old 17-06-07, 15:24   #27
caphonne

Stage 5
 
caphonne's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 335
Default Re: Pareri despre demaraj la Logan

mwahahhahaha demaraj la logan vai ca sa vezi e cumva diferit de demarajul altor masini???
scartz ia orice masina important e ca masina sa plece destul de repede nu sa stea pe loc cu rotile invartinduse in gol :P))
iar daca e noua masina e normal
stai sa vezi cand so mai lasa ambreiajul )
caphonne is offline   Reply With Quote
Old 19-06-07, 18:47   #28
ANM

Stage 5
 
ANM's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 1,076
Default Re: Pareri despre demaraj la Logan

cine vrea cascadori cu loganu dati un pm si va trimit:P
ANM is offline   Reply With Quote
Old 20-06-07, 09:53   #29
maryan222

Stage 1
 
maryan222's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 20
Default Re: Pareri despre demaraj la Logan

IMI VAND ANVELOPELE DE PE MASINA ...GOODYEAR 195/55/15...CARE E INTERESANT SA MA CONTACTEZE..OFERTA:d
SI...ARCURI SPORT EIBACH....PROMOTIE
maryan222 is offline   Reply With Quote
Old 20-06-07, 14:42   #30
vlad_VSV

Stage 5
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,341
Member of:
[Moderators]
[Fiat]
[2 Roti]
Default Re: Pareri despre demaraj la Logan

chiar pe fiecare topic trebe sa scrii ca iti vinzi anvelopele.....
vlad_VSV is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -