Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DACIA > Dacia tuning

Reply
 
Thread Tools
Old 30-12-11, 20:32   #16
FAST&FURIOUS

Stage 5
 
FAST&FURIOUS's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,076
Member of:
[CSR]
[DACIA]
Default Re: Dacia - STANCE|WORKS

Quote:
Originally Posted by stefiPJJ View Post
Ai mare dreptate, nu ma bat cu pumnul in piept ca e ideala de stance works, dar sunt multi ursi cu borbet A/T , E36 cu borbet A si chiar E46-le de la Cluj(cred) cu air ride si borbet A. Desigur....jantele modulare sunt apogeul jantelor
Bafta multa !
Tu raspunzi la toti incercand sa arunci cu noroi, dar inca mie nu mi-ai raspuns la intrebarea din primul meu post aici.
Ce sa inteleg?
Si asa ca fapt divers pana sa ajungi sa ai voie sa vorbesti de E46 de la Cluj ca are Borbet A mai ai fffffffffffffffffffffffffffffffffffffff mult de invatat.
Si inca ceva proprietarul E 46 -lui nu s-a laudat singur si nu sia postat poza acolo unde a ajuns ci a fost ceruta de cineva cu cunostiinte in domeniu ca sa fie pusa acolo.
FAST&FURIOUS is offline   Reply With Quote
Old 30-12-11, 20:32   #17
By Afs-Cot

Stage 5
 
By Afs-Cot's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 764
Member of:
[VW]
Default Re: Dacia - STANCE|WORKS

flex tuning sau nu .. trebuie sa plecam de undeva ..
fie modulare sau monobloc.. conteaza ideea si stilul pe care se lucreaza ..usor usor. se pun lucruri in miscare si pe la noi.. incepem sa ne emancipam si sa apreciem lucrul de bun gust nu .. altceva
eu unul.. accept orice comentariu.. nu am reglabila .. dar am arcuri si amortizoare sport.. cei drept putin scurtate ca sa fie ce trebuie .. nu am modluare .. dar am ceva dragut..zic eu .. ..
mie imi convine .. sunt facute de mine si pe banii mei.. nu am avut banii de la ai mei..le-am facut pe banii mei. si cred ca cea mai mare parte din voi este in situatia mea ..
satisfactia mare a tuningului este cea din timpul lucrarilor .. si cei drept .. odata termianta parca nu mai ai ce face....
invit cei care cred ca urmeaza stilul stance sa posteze si sa'si laudea lucrarile pt ca merita.. iar cei care au masini ..dar merg pe alt stil sa ne sustina
deci .. thumbs up for STANCE|WORKS

LOW IS A LIFESTYLE
__________________
By Afs-Cot is offline   Reply With Quote
Old 30-12-11, 20:35   #18
By Afs-Cot

Stage 5
 
By Afs-Cot's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 764
Member of:
[VW]
Default Re: Dacia - STANCE|WORKS

acest clip este facut probabil de proprietar.. .. pe care il aprecierz pt munca depusa.. https://www.4tuning.ro/masini-tunate-...e46-11114.html
By Afs-Cot is offline   Reply With Quote
Old 30-12-11, 21:26   #19
Gorby

Stage 5
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 490
Default Re: Dacia - STANCE|WORKS

Quote:
Originally Posted by By Afs-Cot View Post
incepem sa ne emancipam si sa apreciem lucrul de bun gust nu .. altceva
asta e parerea ta, pur subiectiva. trebuie inteles faptul ca nu toata lumea o sa aprecieze ceea ce x, y si z considera ca e de bun gust. tot timpul se uita ideea ca gusturile nu se discuta.

Quote:
iar cei care au masini ..dar merg pe alt stil sa ne sustina
eventual sa se pregateasca de o educatie fortata si critica maxima ca nu sunt si ei la curent cu trend-ul actual - vezi comentariul cu fibra de mai sus.
__________________
Lectură pentru fani
Gorby is offline   Reply With Quote
Old 31-12-11, 13:05   #20
Ja_Rule

Stage 5
 
Ja_Rule's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 2,622
Member of:
[Moderators]
[Midnight Racers]
[Oltcit]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[Dacia Rally Team]
[VW]
Default Re: Dacia - STANCE|WORKS

Tipic romanesc, orice topic deschis devine o cearta... hai sa terminam cu prostiile! Personal, cred ca sunt aici destule poze cu dacii dragute care sa se incadreze cerintelor tale. La urma urmei, fiecare crede ca dacia lui merita toata atentia, cea ce mi se pare perfect normal. Si asta ca sa nu mai incarcam inca o mie poze repetate pe n`spe mii de topicuri.
__________________
Berlină 1310 decocostârcită B 79 L E M ... Member of : Dacia Rally Team Motorsport ...
Regulamentul secţiunilor comerciale...Reguli generale pe forumul 4TuningRO...Feedback Dacia...Esenţial: scrieţi corect în limba română



"Suntem atât de răi incât ne ardem si intre noi"

Funerare auto (tractari)

0765.324.707 / 0765.948.147
Ja_Rule is offline   Reply With Quote
Old 31-12-11, 13:20   #21
FAST&FURIOUS

Stage 5
 
FAST&FURIOUS's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,076
Member of:
[CSR]
[DACIA]
Default Re: Dacia - STANCE|WORKS

Eu nu ma cert cu nimeni, am adresat o intrebare si in loc de raspuns am fost ''inproscat cu noroi'' ca vezi doamne nu ii in trend stilul adoptat de mine.
Ce poti sa faci, este o vorba veche care spune:''Nu-i cere omului mai mult decat poate''.
La Multi Ani cu inpliniri in 2012!!!
Bafta la tuning !!!
FAST&FURIOUS is offline   Reply With Quote
Old 31-12-11, 13:49   #22
Ja_Rule

Stage 5
 
Ja_Rule's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 2,622
Member of:
[Moderators]
[Midnight Racers]
[Oltcit]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[Dacia Rally Team]
[VW]
Default Re: Dacia - STANCE|WORKS

Nu e vorb ca te certi sau nu. Pur si simplu prin faptul ca raspunzi provocarilor aruncate, te face participant la "cearta". E perfect normal sa`ti placa masina facuta de tine pentru ca e fix pe gustul tau, dar asta nu inseamna ca trebuie neaaparat sa placa si altora... si asta e valabil pentru toata lumea ... cred ca intelegi ce vreau sa spun ... La Multi Ani si`un 2012 mai bun!!
Ja_Rule is offline   Reply With Quote
Old 31-12-11, 22:45   #23
HoricutzWSR
Virtual Tuner

Stage 5
 
HoricutzWSR's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 2,851
Member of:
[Design Team]
[PARTICIPANT CURSE]
[Virtual Tuning]
[Freehand Design Usergroup]
Default Re: Dacia - STANCE|WORKS

Sa stiti ca ii total gresita viziunea multora...StanceWorks nu inseamna numa` LOW and FAT, numa suspensii, jante late si chestii OEM. Stanceworks e deja un stil de viata, ceea ce la noi n-o sa fie prea in graba, mai ales cu dushmaniile care se nasc din cele mai stupide motive...ca si mai sus...comunitatile Stanceworks de pe afara sunt comunitati unite, cu oameni pasionati, cu resurse considerabile de cele mai multe ori dar care nu fac diferenta intre prieteni...iar cand vine vorba de masinile StanceWorks, nu sunt doar LOW and FAT, cum cred cei mai multi...sunt si masini normale, sunt si masini spoilerite, fibralite, cu jante mai mici de 10J si fara buze polishate...de la japoneze la americane si europene...toate stilurile care se pot gasi, avand ca element comun un singur lucru, BUNUL-GUST! De cele mai multe ori sunt masini construite de mana lor...ajutati de prieteni. Masinile lor emana caracter, emana personalitate...nu au un stil definitoriu. Daca tot frunzariti site-urile de profil, faceti-va timp si cititi si articolele aferente, in felu asta o sa fiti mai aproape de a cunoaste conceptul pe care il promoveaza StanceWorks.
Just my two cents...sper ca n-am suparat pe nimeni! La multi ani 4tuning! Si un an nou cat mai implinit!
__________________
Vand Honda CRX Del Sol 1.6 VTEC, 125cp :

https://forum.4tuning.ro/191-bazar-au...ml#post5624650
HoricutzWSR is offline   Reply With Quote
Old 01-01-12, 19:09   #24
iviTe
Daewoo Driver

Stage 5
 
iviTe's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 2,259
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Dacia - STANCE|WORKS

Quote:
Originally Posted by HoricutzWSR View Post
Sa stiti ca ii total gresita viziunea multora...StanceWorks nu inseamna numa` LOW and FAT, numa suspensii, jante late si chestii OEM. Stanceworks e deja un stil de viata, ceea ce la noi n-o sa fie prea in graba, mai ales cu dushmaniile care se nasc din cele mai stupide motive...ca si mai sus...comunitatile Stanceworks de pe afara sunt comunitati unite, cu oameni pasionati, cu resurse considerabile de cele mai multe ori dar care nu fac diferenta intre prieteni...iar cand vine vorba de masinile StanceWorks, nu sunt doar LOW and FAT, cum cred cei mai multi...sunt si masini normale, sunt si masini spoilerite, fibralite, cu jante mai mici de 10J si fara buze polishate...de la japoneze la americane si europene...toate stilurile care se pot gasi, avand ca element comun un singur lucru, BUNUL-GUST! De cele mai multe ori sunt masini construite de mana lor...ajutati de prieteni. Masinile lor emana caracter, emana personalitate...nu au un stil definitoriu. Daca tot frunzariti site-urile de profil, faceti-va timp si cititi si articolele aferente, in felu asta o sa fiti mai aproape de a cunoaste conceptul pe care il promoveaza StanceWorks.
Just my two cents...sper ca n-am suparat pe nimeni! La multi ani 4tuning! Si un an nou cat mai implinit!

ai pus punctul pe i +1
iviTe is offline   Reply With Quote
Old 02-01-12, 00:11   #25
tunerul

Stage 4
 
tunerul's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 243
Member of:
[DACIA]
Default Re: Dacia - STANCE|WORKS

Si ca sa va faceti o idee intrati pe stance nation .com
tunerul is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -