Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DACIA > Dacia tuning

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 13-09-06, 16:18   #46
Laurentiu Rosu

Stage 4
 
Laurentiu Rosu's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 207
Default Re: Nova Parerea voastra

chiar azi o sa incerc sa vad daca merge treaba cu led legate in paralel ca am facut rost de unele de la cineva care nu sunt cu lupa asa ca nu ma supar daca se ard plus ca am vreo 20 si daca mere o sa incerc sa fac ceva cu ele si anume o iluminare in esapament..dar nu de genul care sa bata in ochii celui din spate..ci in interior sa ai senzatia ca in esapament e o flacara...eu am mai facut asta si se vedea super..doar ca la semafor ini zicea lumea ca mi-a luat foc masina)..oricum nu ma deranja ca era misto
Laurentiu Rosu is offline  
Old 13-09-06, 16:44   #47
Spark
Suzuki Driver

Stage 5
 
Spark's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 3,139
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Rally]
[Suzuki]
Default Re: Nova Parerea voastra

lol`za ... faina faza ...

oricum .. dak zici ca ai destule leduri .. incearca tu te rog ... ca eu in nu prea am ... si zimi dak merge

si unde ii finala ai de toba facuta de tine .. nu ai poze cu ea ... aia despre care ai zis ca la semafor zicea lumea ca o luat foc masina
Spark is offline  
Old 13-09-06, 22:48   #48
Laurentiu Rosu

Stage 4
 
Laurentiu Rosu's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 207
Default Re: Nova Parerea voastra

Nu o mai am ca am dat-o cuieva dar am facut rost de una dreapta si o sa o fac si p-asta asa si pe parcurs ce o fac o sa ii fac poze si o sa le postez..oricum nu e mare inginerie..treaba e sa dispui ledurile cat mai bine sa dea impresia de flacara..in rest floare la ureche
Laurentiu Rosu is offline  
Old 13-09-06, 22:50   #49
Spark
Suzuki Driver

Stage 5
 
Spark's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 3,139
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Rally]
[Suzuki]
Default Re: Nova Parerea voastra

mda ...
si alea erau leduri cu lupa sau nu ?
Spark is offline  
Old 17-09-06, 12:16   #50
r3sp3cT

Stage 3
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 154
Default Re: Nova Parerea voastra

Tot respectu pt laurentiu si succes in continuare ! Poate o sa ma apuc si eu cu un prieten de o dacia 1300 in orice caz dak o sa fie asa o sa postez pe forum !
r3sp3cT is offline  
Old 17-09-06, 15:33   #51
Laurentiu Rosu

Stage 4
 
Laurentiu Rosu's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 207
Default Re: Nova Parerea voastra

Nu nu trebuie cu lupa ci doar sa fie puternice ca sa dea o lumina cat mai buna...acum am inceput scoala si nu prea mai am timp decat in weekend...asa ca o sa mearga mai greu treaba...da o sa mearga
Laurentiu Rosu is offline  
Old 18-09-06, 03:58   #52
SirNenea

Stage 5
 
SirNenea's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,079
Member of:
[Moderators]
[X-Team Racing Club]
[Observator 4tuning]
[DACIA]
Default Re: Nova Parerea voastra

ce ai facut la interior imi place si ma refer la bord e chiar superb dar exteriorul eu zic ca e cam kitch pt ca ai folosit bari de la cielo si sincer nu prea se potrivesc pe nova ca sunt prea rotunde parerea mea sper sa nu te superi pe mine dar asta e parerea mea
__________________
NU FURAȚI, GUVERNUL URĂȘTE COMPETIȚIA!!!


SirNenea is offline  
Old 18-09-06, 10:13   #53
Laurentiu Rosu

Stage 4
 
Laurentiu Rosu's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 207
Default Re: Nova Parerea voastra

stiu ca nu cad ele f bine pe liniile masinii dar pe viitor poate pun altele...astea le-am avut acum si le-am folosit....oricum fata de cele vechi parca dau mai bine
Inca nu e terminata...la ce modificari vreau sa mai fac o sa se "asorteze" si barile...urmeaza sa ii fac o gura de aerisire pe capota..dar nu anu asta..ca..$$$$....si nici interiorul nu e asa cum vreau eu...intentiunez sa ii pun alte scaune( mai confortabile) alt "coaja" de bord (GT) fete de usi de SN ....am multe in cap dar
Ms pt parerea ta...si nu ma supar..ca doar d-asta am facut thred-ul
Laurentiu Rosu is offline  
Old 18-09-06, 10:56   #54
SirNenea

Stage 5
 
SirNenea's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,079
Member of:
[Moderators]
[X-Team Racing Club]
[Observator 4tuning]
[DACIA]
Default Re: Nova Parerea voastra

daca ii pui priza pe capota doar de dragul de a avea ceva pe capota o dai in kitch eu zic ca daca tot vrei o priza pe capota pune si un filtru sport si in dreptul filtrului sa fie priza sa zici ca deacolo trage el aer
scaunele nu stiu daca sunt la fel ca la nova gti dar la gti sunt ff confortabile ai putea sa le reconditionezi pe cele vechi
iti urez multa bafta in tuning si mai ales ca esti si f tanar si fi atent sa nu te ia valul si sa incepi sa o dai in kitch multa bafta
SirNenea is offline  
Old 18-09-06, 11:18   #55
Laurentiu Rosu

Stage 4
 
Laurentiu Rosu's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 207
Default Re: Nova Parerea voastra

pai stai linistit ca nu o pun doar de forma...ci o sa foloseasca in special pt admisia de aer...o sa fie oarecum admisie fortata..si cu un filtru sport cum ai zis si tu o sa iasa ceva marfa...si nici decum nu vreau sa o dau in kitsch..vreau ca tot ce pun pe masina sa fie pe deplin functional
Laurentiu Rosu is offline  
Old 19-09-06, 08:43   #56
zenn

Stock
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 6
Default Re: Nova Parerea voastra

frate zi si mie cum a`i facut sa luminezi bordul cu leduri albastre.Eu am o nova si dupa ce m`am chinuit sa dau ceasurile jos am avut surpriza sa constat ca plasticul ceasurilor este verde.sunt cateva becuri albe acolo care dau lumina in niste dispersoare si din cauza plasticului verde pe care sunt ceasurile se vede asa bordul.
zenn is offline  
Old 19-09-06, 19:38   #57
Laurentiu Rosu

Stage 4
 
Laurentiu Rosu's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 207
Smile Re: Nova Parerea voastra

Quote:
Originally Posted by zenn View Post
frate zi si mie cum a`i facut sa luminezi bordul cu leduri albastre.Eu am o nova si dupa ce m`am chinuit sa dau ceasurile jos am avut surpriza sa constat ca plasticul ceasurilor este verde.sunt cateva becuri albe acolo care dau lumina in niste dispersoare si din cauza plasticului verde pe care sunt ceasurile se vede asa bordul.
pai nu mai ai nevoi de chestiile alea verzi...eu le-am aruncat...tre sa montezi ledurile (dalea cu lupa de la brichete..si sa le legi o rezistenta de 470 ohm pe ele)..cu lupa in jos..adica sa nu bata direct in ceas..ca atunci obtii o lumina punctiforma..si pui 4 in fiecare ( imagineaza-ti ca ceasu ar fii patrat) in fiecare colt al turometrului respectiv vitezometrului...si inca cate unu intre ceasurile de apa si ulei de sus si benzina si amperi de jos...si gata..du ar tre sa dureze mai mult de 2 ore...sper ca ai inteles daca nu cat de curand o sa vin cu niste poze ca eu nu i-am mai pus si intre ceasurile de apa..etc si se vad iluminate mai puternic doar pe jumatate...
P.S. : daca mai ai vreo intrebare nu ezita sa o pui..te ajut cu cea mai mare placere..
Laurentiu Rosu is offline  
Old 19-09-06, 19:44   #58
SirNenea

Stage 5
 
SirNenea's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,079
Member of:
[Moderators]
[X-Team Racing Club]
[Observator 4tuning]
[DACIA]
Default Re: Nova Parerea voastra

si eu am pe leduri dar nu am nevoie la apa ca se vede chiar fff bine
SirNenea is offline  
Old 19-09-06, 19:46   #59
Laurentiu Rosu

Stage 4
 
Laurentiu Rosu's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 207
Default Re: Nova Parerea voastra

stiu ca se vad bine dar nu e iluminat complet la fel ca celelalte ci spre interior e o lumina mai slaba..dar poate tu le ai dispuse altfel...ceea ce am zis eu e creatie proprie
Laurentiu Rosu is offline  
Old 19-09-06, 19:49   #60
Laurentiu Rosu

Stage 4
 
Laurentiu Rosu's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 207
Smile Re: Nova Parerea voastra

uite un desen..nu e foarte elaborat dar intelegi ce vreau sa spun
Attached Images
File Type: bmp Dispozitie led-uri bord nova.bmp (576.1 KB, 129 views)
File Type: bmp Dispozitie led-uri bord nova 2.bmp (576.1 KB, 75 views)
Laurentiu Rosu is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -