Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DACIA > Dacia tuning

Reply
 
Thread Tools
Old 05-09-06, 11:09   #181
maryan222

Stage 1
 
maryan222's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 20
Default Re: Inca o premiera in Romania pe 4tuning: Angel Eyes pentru Logan

marfa rau farurile...aveti cumva de vanzare ...?...sunt client serios...demult astept sa-mi cumpar....id meu de mess yo_maryan_23@yahoo.com
Dk ai astept un raspuns...ms
maryan222 is offline   Reply With Quote
Old 05-09-06, 14:05   #182
marius_eugen

Stage 5
 
marius_eugen's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,497
Member of:
[INSANE RACERS]
Cool Re: Inca o premiera in Romania pe 4tuning: Angel Eyes pentru Logan

Imi place cum arata si sunt sigur ca schimba cu mult aspectul masinii . Stopurile mi se par oribile si vulgar de mari ... Daca s-ar putea pune la 75 % din cat sunt ar fi super , dar asa , parca sunt exagerate . Deci , sa micsoreze stopurile si sa mareasca farurile ! In ceea ce ma priveste ar exista cateva probleme .
1. Cine le produce si ce calitate au ? ( adica primul strat este de sticla , de plastic sau din ce ? ) Se pot matui ???
2. Cat de legal este din punct de vedere RAR , pentru ca inca nu am auzit ca ati rezolvat problema .
3. Cum lumineaza noaptea ??? Va intreb pentru ca vad ca nu a existat nici o astfel de intrebare . Stiu cum lumineaza stock-ul si este destul de bun , dar astea cu angel eyes sunt pe o poztiei cu lupa iar pe celelalte normale , dar mi se par f mici pt o dispersie buna a luminii . Pana la urma nu le iei numai ca arata bine , ci pentru o eficienta mai buna .
4. Se pot adapta si la Solenza ? Sincer cred ca ar arata mult mai grav decat pe Logan daca se modifica putin si capota .
5. Pretul nu se discuta aici , pentru ca fiecare stie la ce bani se invarte . Sincer mie mi se pare mult , pentru ca de acea suma poti pune evacuare si admisie sport .
O alta idee pe care o am ... nu stiu de ce am eu impresia ca nu pentru Logan s-au facut , ci au fost luate de la alta marca si f putin modificate . Oare se poate pune le ele si Xenon ?
marius_eugen is offline   Reply With Quote
Old 05-09-06, 17:02   #183
dani

Stage 2
 
dani's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 58
Smile Re: Inca o premiera in Romania pe 4tuning: Angel Eyes pentru Logan

Sa raspund pe rand:

andon3, deoarece nu aveam nici o informatie cu privire la termenul in care cei din Taiwan for face modificarile cerute ... nu puteam sa dau un termen. In momentul de fata pot sa va anunt ca ostra modificata fost trimisa ieri si sper sa ajunga pana la sf. saptamanii, sa facem testele de necesare, iar daca totul este in regula va voi putea comunica un termen de livrare sigur saptamana viitoare

Pentru Ciky; maryan222; 59AFA; MIRCAT si toti ce care asteapta un raspuns cu privire la un posibil termen de livrare, sper ca saptamana viitoare sa va ofer aceasta informatie.

Pentru ZET32, raspunsul este afirmativ se pot face, dar din pacate cantitatea minima necesara productiei este atat de mare incat producerea acestora nu este rentabila;

Pentru marius_eugen:
1. Farurile sunt fabricate in Taiwan; farurile sunt din plastic special (la fel ca si cele originale) din cate stiu noile norme de securitate rutiera nu mai permit fabricarea farurilor din sticla (ceva cu siguranta pietonilor). Se matuiesc in acelas fel cum se matuiesc si celelalte faruri din plastic. Eu nu le-am testat la matuire si sincer nici nu as putea sa o fac, dar banuiesc ca o data ce au obtinut agreerea sunt OK.
2. Am discutat cu RAR-ul despre omologarea acestora, dar ei ne-au spus ca atat timp cat ele au fost omologate si au obtinut E-mark-ul (E11) nu mai este necesara omologarea lor si in Romania; ei accepta acel certificat emis de "colegii" lor din alta tara, iar acest certificat exista (in copie) la noi.
3. Noaptea lumineaza ok, eu zic chiar mai bine decat cele originale, dar eu sunt subiectiv, dar atat timp cat au trecut testul inseamna ca sunt in limitele normale.
4. Asta depinde numai de tine si de tinichigiul tau ... cat de bun este.
5. Pretul ... ai dreptate nu putem compara mere cu pere, sincer pretul este putin mai mare decat normal deoarece volumul este mai mic(decat de ex. Golf) si in pret, partea cea mai scumpa este matrita care este extrem de scumpa ... si nu poate fi folosita de la un model de masina la alta, chiar daca diferenta este de cativa cm este nevoie de o noua matrita.

Totodata pentru va rasplati asteptarea (care si pe mine m-a scos din minti) ne-am decis ca pentru primele 100 de seturi sa oferim cadou pleoapele (vor necesita vopsire in culoarea masinii).
dani is offline   Reply With Quote
Old 06-09-06, 08:52   #184
marius_eugen

Stage 5
 
marius_eugen's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,497
Member of:
[INSANE RACERS]
Talking Re: Inca o premiera in Romania pe 4tuning: Angel Eyes pentru Logan

La partea cu bagarea de Xenon in ele v-ati gandit ? Si eventual si o instalatie de stropitori in bara ! Cred ca e f buna promotia cu pleoapele gratuit , dar sincer la astfel de faruri nu le-as mai pune pleoape .
marius_eugen is offline   Reply With Quote
Old 12-09-06, 11:57   #185
Ciky

Stage 5
 
Ciky's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 833
Member of:
[DACIA]
Default Re: Inca o premiera in Romania pe 4tuning: Angel Eyes pentru Logan

Quote:
Originally Posted by dani View Post
Sa raspund pe rand:

andon3, deoarece nu aveam nici o informatie cu privire la termenul in care cei din Taiwan for face modificarile cerute ... nu puteam sa dau un termen. In momentul de fata pot sa va anunt ca ostra modificata fost trimisa ieri si sper sa ajunga pana la sf. saptamanii, sa facem testele de necesare, iar daca totul este in regula va voi putea comunica un termen de livrare sigur saptamana viitoare

Pentru Ciky; maryan222; 59AFA; MIRCAT si toti ce care asteapta un raspuns cu privire la un posibil termen de livrare, sper ca saptamana viitoare sa va ofer aceasta informatie.

Pentru ZET32, raspunsul este afirmativ se pot face, dar din pacate cantitatea minima necesara productiei este atat de mare incat producerea acestora nu este rentabila;

Pentru marius_eugen:
1. Farurile sunt fabricate in Taiwan; farurile sunt din plastic special (la fel ca si cele originale) din cate stiu noile norme de securitate rutiera nu mai permit fabricarea farurilor din sticla (ceva cu siguranta pietonilor). Se matuiesc in acelas fel cum se matuiesc si celelalte faruri din plastic. Eu nu le-am testat la matuire si sincer nici nu as putea sa o fac, dar banuiesc ca o data ce au obtinut agreerea sunt OK.
2. Am discutat cu RAR-ul despre omologarea acestora, dar ei ne-au spus ca atat timp cat ele au fost omologate si au obtinut E-mark-ul (E11) nu mai este necesara omologarea lor si in Romania; ei accepta acel certificat emis de "colegii" lor din alta tara, iar acest certificat exista (in copie) la noi.
3. Noaptea lumineaza ok, eu zic chiar mai bine decat cele originale, dar eu sunt subiectiv, dar atat timp cat au trecut testul inseamna ca sunt in limitele normale.
4. Asta depinde numai de tine si de tinichigiul tau ... cat de bun este.
5. Pretul ... ai dreptate nu putem compara mere cu pere, sincer pretul este putin mai mare decat normal deoarece volumul este mai mic(decat de ex. Golf) si in pret, partea cea mai scumpa este matrita care este extrem de scumpa ... si nu poate fi folosita de la un model de masina la alta, chiar daca diferenta este de cativa cm este nevoie de o noua matrita.

Totodata pentru va rasplati asteptarea (care si pe mine m-a scos din minti) ne-am decis ca pentru primele 100 de seturi sa oferim cadou pleoapele (vor necesita vopsire in culoarea masinii).
domnul dani,in primul rand as dori sa va multumesc pentru raspuns si in al doilea rand va asigur ca daca vor veni farurile voi fi printre primii clienti la ele!
__________________
Beat me if you can!!!!!!!!!
Ciky is offline   Reply With Quote
Old 13-09-06, 01:30   #186
RAZvan15
4Rally

Stage 5
 
RAZvan15's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 660
Member of:
[4Rally]
Default Re: Inca o premiera in Romania pe 4tuning: Angel Eyes pentru Logan

Salut.. nush daca am ales bine topicul.. am si eu o intrebare..

Faruri Angel Eyes pentru bmw seria 5 unde gasesc ?
RAZvan15 is offline   Reply With Quote
Old 13-09-06, 16:12   #187
sandrin

Stage 5
 
sandrin's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,303
Member of:
[SEAT]
Default Re: Inca o premiera in Romania pe 4tuning: Angel Eyes pentru Logan

Quote:
Originally Posted by Razvan_Still View Post
Salut.. nush daca am ales bine topicul.. am si eu o intrebare..

Faruri Angel Eyes pentru bmw seria 5 unde gasesc ?
cauta la bazar .. acolo gasesti sigur
sandrin is offline   Reply With Quote
Old 18-09-06, 02:26   #188
Ciky

Stage 5
 
Ciky's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 833
Member of:
[DACIA]
Default Re: Inca o premiera in Romania pe 4tuning: Angel Eyes pentru Logan

nici un raspuns inca,domnul dani?
Ciky is offline   Reply With Quote
Old 18-09-06, 03:22   #189
SirNenea

Stage 5
 
SirNenea's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,079
Member of:
[Moderators]
[X-Team Racing Club]
[Observator 4tuning]
[DACIA]
Default Re: Inca o premiera in Romania pe 4tuning: Angel Eyes pentru Logan

Quote:
Originally Posted by ZET32 View Post
Salut tuturor,
farurile si stopurile clare dau un aer aparte loganului.
Toata stima celor care au lucrat la acest proiect.
O intrebare la dani: se pot face si de supernova ?
(aceasi intrebare a ridicat si SirNenea),
eventual asemanator cu poza lui Shummy.
Multumesc
mai ai putina rabdare ca sar putea sa fac eu o mica surpriza cam in max 2-3 sapt
SirNenea is offline   Reply With Quote
Old 19-09-06, 01:11   #190
maryan222

Stage 1
 
maryan222's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 20
Default Re: Inca o premiera in Romania pe 4tuning: Angel Eyes pentru Logan

salutare ...mortale farurile...ai pe stoc..m-ar interesa un set:0....dak ai vreo veste ma gasesti la....yo_maryan_232yahoo.com
maryan222 is offline   Reply With Quote
Old 27-09-06, 20:11   #191
brt_gigi

Stock
 
brt_gigi's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 9
Default Re: Inca o premiera in Romania pe 4tuning: Angel Eyes pentru Logan

super farurile si stopurile
brt_gigi is offline   Reply With Quote
Old 08-10-06, 01:43   #192
catutzu

Stage 2
 
catutzu's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 44
Default Re: Inca o premiera in Romania pe 4tuning: Angel Eyes pentru Logan

deci la cati bani costa un Logan se poate face foarte frumos. Si piese de tuning se gasesc fff usor.
catutzu is offline   Reply With Quote
Old 08-10-06, 14:53   #193
catutzu

Stage 2
 
catutzu's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 44
Default Re: Inca o premiera in Romania pe 4tuning: Angel Eyes pentru Logan

uite aici un logan fff tare facut e unicat cred
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	PozA-00461145071470.jpg
Views:	670
Size:	101.5 KB
ID:	159732   Click image for larger version

Name:	PozA-0047114519714719.jpg
Views:	688
Size:	103.9 KB
ID:	159733   Click image for larger version

Name:	PozA-0048114518714718.jpg
Views:	614
Size:	112.6 KB
ID:	159734  

catutzu is offline   Reply With Quote
Old 08-10-06, 14:58   #194
catutzu

Stage 2
 
catutzu's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 44
Default Re: Inca o premiera in Romania pe 4tuning: Angel Eyes pentru Logan

http://www.sono.ro/index.php?main_page=index&cPath=122 si aici sunt niste stopuri frumoase pentru logan
catutzu is offline   Reply With Quote
Old 08-10-06, 15:42   #195
SirNenea

Stage 5
 
SirNenea's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,079
Member of:
[Moderators]
[X-Team Racing Club]
[Observator 4tuning]
[DACIA]
Default Re: Inca o premiera in Romania pe 4tuning: Angel Eyes pentru Logan

superr tare paintul
SirNenea is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -