Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > MITSUBISHI > Masina mea Mitsubishi

Reply
 
Thread Tools
Old 10-02-09, 19:57   #61
baubau racing

Stage 4
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 181
Default Re: Mitsubishi EVO IX

Nu e rau sa fi optimist................cred ca nu ar fi rau un wast gate extern............pt turbina aia de lider...
baubau racing is offline   Reply With Quote
Old 10-02-09, 20:04   #62
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: Mitsubishi EVO IX

Sigur o sa fie o masina foarte buna cu un motor intarit, dar daca vrei performanta adevarata trebuie sa ai o alta abordare.
RacingCode va seta masina, rezervandu-si dreptulde a se opri in momentulin care considera ca e necesar.
Lista de piese are sa mai fie f putin coafata, dar pentru o masina care face 99% din km pe strada e f bine.
Parerea mea ca nu are cum cu aceste piese sa se ridice la nivelul masini tale.
Te rog sa ne spui cat ai investit in masina fara costul ei.
__________________
Professional DynoTuning
sebastian@racingcode.ro
0723691731

SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 11-02-09, 07:22   #63
baubau racing

Stage 4
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 181
Default Re: Mitsubishi EVO IX

Sincer chiar mi-as dori sa se ridice si sa fie mai sus in felul asta vor fi mai multe masini valabile in tara dar nu imi plac cei care se imbata cu apa rece. Nu mai stiu cit oricum o suma destul de consistenta asta pt ca am folosit numai piese f. bune prin asta ma refer la hks. Oricum nu e o investitie ci o pierdere orcind o vei vinde-o nu iti vei lua banii inapoi. Pasiunea e mult mai mare decit ratiunea.
baubau racing is offline   Reply With Quote
Old 11-02-09, 07:42   #64
cosminCOX

Stage 2
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 29
Default Re: Mitsubishi EVO IX

Quote:
Originally Posted by baubau racing View Post
Sincer chiar mi-as dori sa se ridice si sa fie mai sus in felul asta vor fi mai multe masini valabile in tara dar nu imi plac cei care se imbata cu apa rece. Nu mai stiu cit oricum o suma destul de consistenta asta pt ca am folosit numai piese f. bune prin asta ma refer la hks. Oricum nu e o investitie ci o pierdere orcind o vei vinde-o nu iti vei lua banii inapoi. Pasiunea e mult mai mare decit ratiunea.
pai vezi ca pana la urma tot ca un impatimit al curselor vorbesti de ce tot ataci asa in harfe cel putin asa imi pare mie unu cand citesc ca[optimist ca apa rece]te intreb de tot iti expui punctul tau de vedere care e liber sa til expui da nu chiar asa la nesfarsit daca ai ceva cu sebi si ca face mai multi bani ca sa zic exact ca aici nu stiu da banuiesc si se simte din cuvintele tale aia e alta treaba da de ce tot spui ca nu merge?ai mers cu masina?nu vezi?2 oameni zic asta si nu sunt chiar asa oricine ai vazut ca au trebuit sa mai taie din soft exista si masini care sunt altfel evo lu miettinen a mers altfel decat celalalte +piesa de la volan si a iesit campion,
in fine eu nu vreau sa intru in polemici nici sa ma cert da daca o tii numai asa mai intervin si eu sa mai inclin balanta
apropo m-am uitat la jeff si acolo e ca la un zeu asa sa fie
in fine timpu e inainte si de ce nu astepti masina e under construction ai rabdare pana la sfarsit si atunci asteaptal cu sabia dupa colt in loc sa incurajezi omu ca sa indragostit de fier
tu la inceput cand erai cum era daca unu mai mare te lua asa
mai gandestete un pic
cosminCOX is offline   Reply With Quote
Old 11-02-09, 09:32   #65
baubau racing

Stage 4
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 181
Default Re: Mitsubishi EVO IX

Quote:
Originally Posted by cosminCOX View Post
pai vezi ca pana la urma tot ca un impatimit al curselor vorbesti de ce tot ataci asa in harfe cel putin asa imi pare mie unu cand citesc ca[optimist ca apa rece]te intreb de tot iti expui punctul tau de vedere care e liber sa til expui da nu chiar asa la nesfarsit daca ai ceva cu sebi si ca face mai multi bani ca sa zic exact ca aici nu stiu da banuiesc si se simte din cuvintele tale aia e alta treaba da de ce tot spui ca nu merge?ai mers cu masina?nu vezi?2 oameni zic asta si nu sunt chiar asa oricine ai vazut ca au trebuit sa mai taie din soft exista si masini care sunt altfel evo lu miettinen a mers altfel decat celalalte +piesa de la volan si a iesit campion,
in fine eu nu vreau sa intru in polemici nici sa ma cert da daca o tii numai asa mai intervin si eu sa mai inclin balanta
apropo m-am uitat la jeff si acolo e ca la un zeu asa sa fie
in fine timpu e inainte si de ce nu astepti masina e under construction ai rabdare pana la sfarsit si atunci asteaptal cu sabia dupa colt in loc sa incurajezi omu ca sa indragostit de fier
tu la inceput cand erai cum era daca unu mai mare te lua asa
mai gandestete un pic
Auzi daca ai citi atent ai sa vezi ca nu atac pe nimeni, nu ma intereseaza cine face masina si o seteaza dar la unele afirmatii cum ar fi ca ''turbina asta e lider si vb de un evo red ma fac sa raspund asa daca ar fi fost un gt 42 avea dreptate deci hai sa revenim cu picioarele pe pamint si au mai fost citeva exagerari gen putere de ..... cu doar soft si evacuare daca imi amintesc bine. Nu am spus ca nu merge .Nu am nimic cu nimeni el sa fie fericit cu maisina si cum va iesi e treaba lui nu a mea dar cind vine vb de astfel de afirmatii fiind pe un forum public mi se pare normal sa intervin. Nu sint si nu ma consider un zeu si vad ca esti un pik frustrat atunci cind cineva nu e de acceasi parere cu a ta.
baubau racing is offline   Reply With Quote
Old 11-02-09, 10:00   #66
cosminCOX

Stage 2
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 29
Default Re: Mitsubishi EVO IX

Quote:
Originally Posted by baubau racing View Post
Auzi daca ai citi atent ai sa vezi ca nu atac pe nimeni, nu ma intereseaza cine face masina si o seteaza dar la unele afirmatii cum ar fi ca ''turbina asta e lider si vb de un evo red ma fac sa raspund asa daca ar fi fost un gt 42 avea dreptate deci hai sa revenim cu picioarele pe pamint si au mai fost citeva exagerari gen putere de ..... cu doar soft si evacuare daca imi amintesc bine. Nu am spus ca nu merge .Nu am nimic cu nimeni el sa fie fericit cu maisina si cum va iesi e treaba lui nu a mea dar cind vine vb de astfel de afirmatii fiind pe un forum public mi se pare normal sa intervin. Nu sint si nu ma consider un zeu si vad ca esti un pik frustrat atunci cind cineva nu e de acceasi parere cu a ta.
cum am mai spus mai devreme asa parea scz acu am inteles,frustrat nu am de ce sa fiu fiecare isi spune parerea de aia e forum fiecare gandim diferit de aia suntem oameni,zeu nu m-am referit la tine si nici la altcineva,e un proiect si omu zic eu trebuie incurajat si invatat e prietenu meu si i doresc daca tot baga banii din ce baga sa scoata maxim ar fii si pacat,iar cu puterea nu el a afirmat asa i sa spus si pare sa fie undeva pe acolo da o sa o vedem pe dyno,daca tot zici de gt42 vino cu argumente zilele astea omu da comanda
cosminCOX is offline   Reply With Quote
Old 11-02-09, 10:13   #67
elspa

Stage 5
 
elspa's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 10,815
Default Re: Mitsubishi EVO IX

asa si gt45 ar fi mai buan ca gt42....se mai gandeste cineva la faptul ca masina merge pe strada nu circuit ?

chiar merita pt 50 cp in plus dar sa ai o plaja de turatii de doar 2500 rpm in care masina trage ?

mie si fp red mi se pare putin prea mare pentru strada, dar proprietarul a vrut sa iasa ceva mai mult decat ce se vede prin Romania....

in alta ordine de idei...pt ca vad ca spiritele se incing imi puteti da mai mult de 10 exemple de evo de strada in Ro care merg cu turbina mai mare ca asta ?

Nu cred, nu cred imi puteti enumera nici macar 5, deci parerea mea ca pentru suma investita o sa fie super ok si o sa stea in fata.


bau bau, faptul ca masina ta e mai tare nu are nici o legatura cu thread-ul asta, daca vroiai sa faci ceva util dadeai sfaturi din experienta nu ironizari...dar probabil ca frustrarea de care vb tu e in alta parte .

asa ca, sfaturi construtive va rog...turbina nu e inca comandata (exista o lista de asteptare de 3 saptamani, cam ciudat pentru o turbian proasta, nu ), restul pieselor da...daca credeti ca exista o varianta mai buna in aceeasi zona de pret veniti cu argumente.
__________________
Sablare si PowderCoating - reconditionari jante, etrieri, etc
Da-ne un like pe Facebook
https://srzpowdercoating.ro
https://www.facebook.com/SRZPowdercoatingCustoms

Last edited by elspa; 11-02-09 at 10:18.
elspa is offline   Reply With Quote
Old 11-02-09, 10:24   #68
cosminCOX

Stage 2
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 29
Default Re: Mitsubishi EVO IX

Quote:
Originally Posted by elspa View Post
asa si gt45 ar fi mai buan ca gt42....se mai gandeste cineva la faptul ca masina merge pe strada nu circuit ?

chiar merita pt 50 cp in plus dar sa ai o plaja de turatii de doar 2500 rpm in care masina trage ?

mie si fp red mi se pare putin prea mare pentru strada, dar proprietarul a vrut sa iasa ceva mai mult decat ce se vede prin Romania....

in alta ordine de idei...pt ca vad ca spiritele se incing imi puteti da mai mult de 10 exemple de evo de strada in Ro care merg cu turbina mai mare ca asta ?

Nu cred, nu cred imi puteti enumera nici macar 5, deci parerea mea ca pentru suma investita o sa fie super ok si o sa stea in fata.

bau bau, faptul ca masina ta e mai tare nu are nici o legatura cu thread-ul asta, daca vroiai sa faci ceva util dadeai sfaturi din experienta nu ironizari...dar probabil ca frustrarea de care vb tu e in alta parte .

asa ca, sfaturi construtive va rog...turbina nu e inca comandata, restul pieselor da...daca credeti ca exista o varianta mai buna in aceeasi zona de pret veniti cu argumente.
asta am discutat si eu cu ionut mi-a explicat cum sta treaba si asta ar fii minusul zic eu e mai ok red pe strada nu poti sa mergi cu atata lag,iar als nu prea se poate,chiar la buton dar va fii numai on si cine stie ce stricaciuni ar face daca nu mecanic stradal
cosminCOX is offline   Reply With Quote
Old 11-02-09, 13:39   #69
bbm

Stage 5
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 443
Member of:
[Observator 4tuning]
Default Re: Mitsubishi EVO IX

elspa a postat citeva bunatati pt evo dar lasata ca masina de strada (cu interiorul pe ea & toate cele din fabrica) + evo R.......sint putin sceptic vis a vis de cele 10 sec / 400 m; oricum, este un proiect ambitios si merita salutat, 10 secunde sau xx secunde nici nu mai conteaza, rapida sa fie
__________________
I keep trying but I can never drive faster than my guardian angel can fly !!

http://www.racingcode.com/products.htm
bbm is offline   Reply With Quote
Old 11-02-09, 14:08   #70
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: Mitsubishi EVO IX

Cu interne stoc motorul de evo plesneste.
Pt 10s pe 400m ai nevoie de ceva investitie, pentru 11,5 nu prea e asa de mare deranjul.
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 11-02-09, 16:57   #71
bbm

Stage 5
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 443
Member of:
[Observator 4tuning]
Default Re: Mitsubishi EVO IX

Quote:
Originally Posted by SEBASTIAN View Post
Cu interne stoc motorul de evo plesneste.
Pt 10s pe 400m ai nevoie de ceva investitie, pentru 11,5 nu prea e asa de mare deranjul.
asa cred si eu
bbm is offline   Reply With Quote
Old 11-02-09, 17:45   #72
baubau racing

Stage 4
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 181
Default Re: Mitsubishi EVO IX

Daca ati fi citit mai bine ati fi inteles ca am fost sarcastic la unele afirmatii de gen turbina asta e lider ...etc .Pt sfaturi nu sint in masura sa dau fiecare face ce vrea nu sint platit pt asta dar cred ca va puteti abtine de la unele declarati cel putin pina nu aveti confirmarea din partea masinii. Daca va fi o masina tare de strada si fiabila ,eu asta va doresc, voi fi primul care imi voi scoate palaria .Pina atunci...........mult succes . p.s. Sa stii ca poti astepta si citeva luni pt o piesa asta nu inseamna ca e mai buna doar ca nu o au pe stock ,deci ori e cerinta mare ori nu e si de asta nu o au sau transportul care dureaza.
baubau racing is offline   Reply With Quote
Old 11-02-09, 19:52   #73
dan_eclipse4g63t

Stage 5
 
dan_eclipse4g63t's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 649
Member of:
[Mitsubishi]
Thumbs up Re: Mitsubishi EVO IX

Quote:
Originally Posted by baubau racing View Post
Daca ati fi citit mai bine ati fi inteles ca am fost sarcastic la unele afirmatii de gen turbina asta e lider ...etc .Pt sfaturi nu sint in masura sa dau fiecare face ce vrea nu sint platit pt asta dar cred ca va puteti abtine de la unele declarati cel putin pina nu aveti confirmarea din partea masinii. Daca va fi o masina tare de strada si fiabila ,eu asta va doresc, voi fi primul care imi voi scoate palaria .Pina atunci...........mult succes . p.s. Sa stii ca poti astepta si citeva luni pt o piesa asta nu inseamna ca e mai buna doar ca nu o au pe stock ,deci ori e cerinta mare ori nu e si de asta nu o au sau transportul care dureaza.
ASTA CAM ASA ESTE,SI EU AM ASTEPTAT CHIAR SI 2 LUNI LA PIESE.
DIN AUGUST 2008 TOT IMI VIN PIESE,ASA CA NU TE POTI BAZA PE CALITATE IN FUNCTIE DE TIMP. PE STRADA SE VEDE CALITATEA,INDIFERENT CA ESTI LA START S-AU PE AUTOSTRADA
ORICUM BAFTA ,SI SA ITI IASA MASINA ASA CUM VREI TU,ASTA CONTEAZA CEL MAI MULT,SI VA DORESC LA TOTI CEI CARE INVESTITI IN MASINI,CAT MAI MULTI KM FARA INCIDENTE.

SI CUM SPUNEA SI BAUBAU RACING,BANII NU O SA-I SCOATEM NICIODATA RAMANE PASIUNEA,SI ASTA CONTEAZA CEL MAI MULT.
dan_eclipse4g63t is offline   Reply With Quote
Old 11-02-09, 20:22   #74
bikks

Stage 5
 
bikks's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 870
Member of:
[Mitsubishi]
[Pole Position Racers]
Default Re: Mitsubishi EVO IX

Ba baieti eu nu am postat acest thread pentru a ma lauda si nici nu am urlat in gura mare ca am cel mai tare evo din lume. Am postat acest thread sa va arat proiectul meu, penru a primi un sfat , pentru a primi indicatii. Datele pe care le'am postat despre masina sunt datele pe care le stiu eu, datele care mi'au fost spuse si confirmate. Nu am venit eu sa spun ca a mea e mai tare decat a ta si nici nu am zis ca va fi top. Eu nu sunt decat un simplu fan al sportului cu motor si am posibilitatea de a upgrada masina in limita buzunarului. Nu inteleg ce tot nu va convine de va luati de acest proiect, daca chiar credeti ca e naspa faceti un thread "evo kitsch tuning " si bagati'l acolo. Eu nu am vorbit de rau pe nimeni si intodeauna am sustinut asemenea actiuni, daca va simtiti bine sa dezaprobati toate afirmatile facute de mine si de alte persoane... ok ... dar macar incercati sa nu intelegi numai ce vreti voi din afirmatile oamenilor... BTW. Explicatie dex : -LIDER - Echipă sau sportiv care se găseşte în fruntea unei competiţii...din asta deducem ca turbina respectiva este una dintre cele mai bune... nu neaparat THE BEST sau NO.1
bikks is offline   Reply With Quote
Old 11-02-09, 21:04   #75
baubau racing

Stage 4
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 181
Default Re: Mitsubishi EVO IX

Quote:
Originally Posted by bikks View Post
Ba baieti eu nu am postat acest thread pentru a ma lauda si nici nu am urlat in gura mare ca am cel mai tare evo din lume. Am postat acest thread sa va arat proiectul meu, penru a primi un sfat , pentru a primi indicatii. Datele pe care le'am postat despre masina sunt datele pe care le stiu eu, datele care mi'au fost spuse si confirmate. Nu am venit eu sa spun ca a mea e mai tare decat a ta si nici nu am zis ca va fi top. Eu nu sunt decat un simplu fan al sportului cu motor si am posibilitatea de a upgrada masina in limita buzunarului. Nu inteleg ce tot nu va convine de va luati de acest proiect, daca chiar credeti ca e naspa faceti un thread "evo kitsch tuning " si bagati'l acolo. Eu nu am vorbit de rau pe nimeni si intodeauna am sustinut asemenea actiuni, daca va simtiti bine sa dezaprobati toate afirmatile facute de mine si de alte persoane... ok ... dar macar incercati sa nu intelegi numai ce vreti voi din afirmatile oamenilor... BTW. Explicatie dex : -LIDER - Echipă sau sportiv care se găseşte în fruntea unei competiţii...din asta deducem ca turbina respectiva este una dintre cele mai bune... nu neaparat THE BEST sau NO.1
Nu am nimic cu nimeni si nici nu ma cert cu cineva am incercat doar sa ii aduc cu picioarele pe pamint pe cei ce mi sau parut ca au spus ceva nefondat sau neadevarat era ceva constructiv si nicidecum contrariul nu am nevoie de locul 1 nici macar nu stiu daca e asa cel putin eu nu ma consider nr. 1 ci am incerca sa-i fac pe unii sa inteleaga ca ai nevoie de mult mai mult sa faci o masina de 10s va puteti uita la evo-ul facut de norris design care are aproape de 1000cp si scoate sub 10s da nu cu mult. Nu am ce sa critic la piesele pe care le-ai comandat si la ceea ce vrei sa faci important ca la sfirsit tu sa fi cel multumit. Daca va fi sau nu nr.1 eu iti urez mult succes si mergi in continuare pe ceea ce crezi tu ca e bine nu altii macar daca vei gresi tu vei fi acela si nu va trebui sa platesti gresala altora.
baubau racing is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -