Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > MITSUBISHI > Masina mea Mitsubishi

Reply
 
Thread Tools
Old 13-02-12, 23:21   #31
Lazy92DSM

Stage 2
 
Join Date: May 2011
Posts: 49
Member of:
[Mitsubishi]
Default

Pentru polish clapeta si curatat debitmetru, am folosit cu rezultate foarte bune o pasta de la
Menzerna, si respectiv un spray de la Liqui Moly http://www.pro-detailing.ro/menzerna..._name=menzerna . Pot sa spun ca rezultatul a fost peste asteptari, pasta usureaza foarte mult munca, si protejeaza metalele usor oxidabile cum este aluminiul sau bronzul, care se matuiesc in contact cu aerul. La mine are 2 sapt de cand a fost curatata si arata la fel de stralucitoare.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	IMG_1164.JPG
Views:	40
Size:	1.89 MB
ID:	2327047   Click image for larger version

Name:	IMG_1166.JPG
Views:	48
Size:	1.80 MB
ID:	2327048  
Lazy92DSM is offline   Reply With Quote
Old 15-02-12, 18:09   #32
eclipse94

Stage 5
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 359
Member of:
[Mitsubishi]
Default Re: Reconditionare Mitsubishi Eclipse 1 G NT

bine ai revenit pe forum, ceva pareri dupa reconditioare ? ai apucat sa-i faci ceva km ? foarte multa bafta in continuare
eclipse94 is offline   Reply With Quote
Old 16-02-12, 04:20   #33
Lazy92DSM

Stage 2
 
Join Date: May 2011
Posts: 49
Member of:
[Mitsubishi]
Smile

Mersi frumos de bun venit. Chinezaria se simte altfel dupa reconditionare, e mai vioaie, urca in ture repede, presiunea de ulei e mai buna. Acum imi intrerupe la cald, trebuie sa vad de unde, astept sa-mi vina bujiile si fisele si sa ma apuc de ea. Kilometri am facut asta-vara vreo 2000 si cam atat, in rest prin oras drumuri scurte.

Bafta multa si tie.
Lazy92DSM is offline   Reply With Quote
Old 18-02-12, 17:31   #34
eclipse94

Stage 5
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 359
Member of:
[Mitsubishi]
Default Re: Reconditionare Mitsubishi Eclipse 1 G NT

apropo ca am uitat sa adaug ceva, eu cand am fsot prima data la adi oprisan sa mi regleze avansul cu lampa etc , mi a zis sa nu cumva sa umblu vreodata la motorashu de relanti si la ce ai mai dat tu jos de pe clapeta. Acum sper sa fi inteles eu gresit si sa nu afecteze cu nimic dupa montaj.
Am uitat sa te intreb , te gandesti sa o bagi la curse ?

Am pus cateva poze cu scaunele aici : https://forum.4tuning.ro/461-dezmembr...ml#post4887143
eclipse94 is offline   Reply With Quote
Old 20-02-12, 07:13   #35
Lazy92DSM

Stage 2
 
Join Date: May 2011
Posts: 49
Member of:
[Mitsubishi]
Smile Re: Reconditionare Mitsubishi Eclipse 1 G NT

Quote:
Originally Posted by eclipse94 View Post
apropo ca am uitat sa adaug ceva, eu cand am fsot prima data la adi oprisan sa mi regleze avansul cu lampa etc , mi a zis sa nu cumva sa umblu vreodata la motorashu de relanti si la ce ai mai dat tu jos de pe clapeta. Acum sper sa fi inteles eu gresit si sa nu afecteze cu nimic dupa montaj.
Am uitat sa te intreb , te gandesti sa o bagi la curse ?

Am pus cateva poze cu scaunele aici : https://forum.4tuning.ro/461-dezmembr...ml#post4887143
Salut, asa e nu e bine sa umbli la motorasul de relanti sau la TPS. Daca e totusi nevoie, se reseteaza in pozitia de fabrica, se pune la masa avansul aprinderii (e un conector pe langa baterie), si la fel pinul 3 din portul OBD de sub bord. Apoi se regleaza relantiul din surub la 800 Rpm. Avansul o sa fie la 5 grade, valoarea de fabrica. TPS-ul se ajusteaza in functie de pozitia clapetei inchis - deschis, are valorile trecute in manual. De bagat la liniute nu cred ca poate fi vorba cu cutia care agata grav in a 3-a...

Am vazut pozele la scaune, trmite-mi un PM cu un pret, te rog. Mersi frumos, salut.
Lazy92DSM is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -